PDA

Zobacz pełną wersję : FPK - czy jest potrzebne?



hades
25.01.10, 15:54
Może do konkursów OR dołożymy sobie Fotograficzne Podsumowanie Kwartału (FPK) albo półrocza? Być może w formie głosowania? Jestem ciekaw czy mało by to sens? Zagłosujcie i wyraźcie swoją opinie.

Nazwa tego podsumowania/konkursu nie koniecznie musi tak wyglądać. Propozycje mile widziane.

kowalikster
25.01.10, 15:58
Czyli Najlepsze z Najlepszych w danym okresie czasu?

Raven_Design
25.01.10, 16:05
Obawiam się, że zdjęcia będą miały zbyt rozstrzeloną tematykę w tedy.
Po prostu - trudno będzie wskazać to najlepsze.
Trzymajmy się tematów z OlyRulez. Tam zdjęcia posiadają jakiś wspólny mianownik.

Agulka
25.01.10, 16:13
Nie wiem, jak inni, ale ja osobiście miałam bardzo duży problem z wybraniem najlepszego moim zdaniem zdjęcia w obecnej edycji OR. Ciężko porównywało mi się zdjęcie architektury z krajobrazem czy portretem, dlatego pomyślałam sobie, czy może nie byłoby dobrym pomysłem ogłoszenie kilku konkursów "Najlepsze z najlepszych: street"; "Najlepsze z najlepszych: krajobraz" ; "najlepsze z najlepszych: zwierzęta" itd... Podział można skopiować z tego z publicznej.
Wiem, że dużo byłoby działów, ale z drugiej strony taki konkurs odbywałby się raz na rok, czy półrocze.

hades
25.01.10, 16:27
Obawiam się, że zdjęcia będą miały zbyt rozstrzeloną tematykę w tedy.
Po prostu - trudno będzie wskazać to najlepsze.
Trzymajmy się tematów z OlyRulez. Tam zdjęcia posiadają jakiś wspólny mianownik.

Ostatni temat OR tez ma bardzo rozstrzelony przedział w treści zdjęć. Po ich ilości doszedłem do wniosku, że być może wiele osób, pomimo organizowania tematycznego konkursu OR, ma spory problem z zakwalifikowaniem swoich zdjęć do niego. A było by interesujące, moim zdaniem, poznać najlepsze zdjęcie kwartału każdego z biorących udział udział w życiu forum.

Po co temat? Fotografujemy bardzo różne rzeczy na co dzień. Każdy ma jakieś zdjęcie, które lubi najbardziej, które wyszło mu najlepiej w ostatnim okresie. Mimo własnego wątku chciałby je zaprezentować jako "best of the best" wśród tych najlepszych innych forumowiczów. Można z tego zrobić tylko wystawę, ale można uczynić z tego mały konkurs z głosowaniem.

Tylko czy jest to potrzebne czy nie? Zachęcam do oddania głosu w ankiecie.

grizz
25.01.10, 17:24
Ws umie to widziałbym to, ale w formie minimini eseju - kilka swoich zdjeć + kilka słów o ich powstaniu, czy warsztacie.

Kolejne klik klik w postaci głosowania nie ma sensu. Mamy to w Olyrulez mamy w galerii

Raven_Design
25.01.10, 18:43
Albo zróbmy coś na właśnie kształt tego, co mówi grizz.
Może mały konkurs na króciuteńki fotoreportaż?
Wszystko ograniczone do 4 zdjęć.
Jedno wprowadzające, dwa będące rozwinięciem realizowanego przez nas tematu, i ostatnie zamykające całość w jakąś ramę.
Powiedzcie - Czy nie byłoby to miłą alternatywą dla OR?
A sensu organizowania większej ilości cyklicznych podsumowań, jak napisałem - nie widzę.
Pomysł z reportażem sprawiłby, że fotografie stałyby się bardziej przemyślane.
Nie możliwe byłoby już wrzucenie do konkursu pierwszej fotografii jaką wyjmiemy z szuflady, umierając się na siłę, że oddaje trafnie temat.
Reportaż narzuca myślenie. Sama chronologia zdjęć jest przecież ważna, a co dopiero mocno ograniczona ich ilość.
Wnioskuje więc, aby urządzić konkurs na reportaż.
Nie przejdzie -trudno.
Ale może uda się jednak rozkręcić kolejną fajną zabawę. Więc jak? :wink:

hades
25.01.10, 23:10
Biorąc pod uwagę, że jak to ktoś powiedział "najlepszy reportaż to jedno zdjęcie" czy jakoś tak, można by to zrobić i w ten sposób jak proponujecie. Ale ideą fotograficznego podsumowania jakiegoś okresu jest, jak już wspomniałem jedno zdjęcie, które:


być może nie mieści się w tematach OR czy innego konkursu tematycznego,
być może jest ulubionym zdjęciem autora z tego okresu,
być może jest najlepszym zdjęciem autora z tego okresu.

Forma konkursu mogła by być dodatkiem, choć nie koniecznym. W sumie... konkurs jest zbędny.

Chyba spróbujemy po prostu. W kwietniu zrobimy podsumowanie trzech pierwszych miesięcy 2010. Jeden forumowicz - jedno zdjęcie, jego najlepsze/ulubione zdjęcie.

Nad reportażem można by się zastanowić w osobnej akcji. Tylko ile osób robi reportaże?

Raven_Design
25.01.10, 23:20
Nad reportażem można by się zastanowić w osobnej akcji. Tylko ile osób robi reportaże?

Myślę, że warto spróbować.
Może się mylę, może nie. :)
Więc jak klubowicze - robicie czasem małe reportaże? Kto poprze pomysł?

grizz
26.01.10, 20:29
Więc jak klubowicze - robicie czasem małe reportaże? Kto poprze pomysł?

Samych reportaży bedzie za mało... proponuje jak wyżej napisałem.


@hades jak chcesz klikać kolejną galerię, to klikaj... ale z powodzeniem można zrobić raz na kika miesięcy OlyRulez o szerokim temacie. PO co powielać byty?