PDA

Zobacz pełną wersję : Wystawa Bikearta



RadioErewan
22.12.09, 03:26
quality=high width=900 height=650 allowFullScreen=true wmode=transparent

Długie zimowe wieczory umili wam wystawa naszego kolegi, Bikearta. Architektura, pejzaż, ostatnio fotografie lotnicze. Bikeart okupuje pierwsze miejsca w galerii alternatywnej, a co by o zasadach tam panujących nie powiedzieć, łatwo nie jest.
Tu wystawa na portalu: http://www.olympusclub.pl/wystawy/bikeart.html

Ggrzesiek
22.12.09, 09:19
Znakomite zdjęcia. Gratuluję autorowi pięknego dorobku.

NightCrawler
22.12.09, 09:25
Gratulacje. Naprawdę świetne zdjęcia!

m_kola
22.12.09, 09:28
Również obejrzałem z ciekawością! Świetne foty! Chyba sobie kupię samolot do zdjęć lotniczych ;)

fotomic
22.12.09, 09:36
Polecam również stronę autora: http://www.flickr.com/photos/bikeart/

Kapitalne ujęcia.

kowalikster
22.12.09, 09:44
Piękne zdjęcia na tej wystawie. Gratuluję tak samo szczerze i mocno jak zazdroszczę.

bryll
22.12.09, 10:03
świetna galeria, a zdjęcia z lotu ptaka rewelacyjne :mrgreen:

JacekO
22.12.09, 10:20
Moje gratulacje, imponujący dorobek.

witia
22.12.09, 10:27
Świetne fotki.
Gratulacje i pozdrówka.

Karol
22.12.09, 10:44
Gratki. Zazdroszczę szczególnie tych podniebnych fot i wrażeń. Jak będize wywiad to nie omieszkam zapytać o szczegóły.

hades
22.12.09, 10:53
Aż dziwne, że do tej pory nie było wystawy z Twoimi zdjęciami Bikeart.

Zupełnie inne spojrzenie na pejzaż. Zdjęcia lotnicze są dla mnie najbardziej interesującą częścią wystawy.

Pytanie do autora. Zdjęcia powstają z paralotni czy samolotu? Jak radzisz sobie z kadrowaniem i wyzwalaniem migawki będąc w powietrzu?

zeman2
22.12.09, 11:30
Mogę tylko przyłączyć się do gratulacji i nadal podziwiać prace.

pozdrawiam

kubi
22.12.09, 11:45
Rewelacyjne zdjęcia.
Gratulacje i pozdrowienia :)

bikeart
22.12.09, 11:55
Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję

lotnicze robię z awionetki, pierwotnie miałem wstawioną pleksi z wyciętym otworem zamiast szyby, ale ostatnie robiłem lecąc z wymontowanymi drzwiami i przypięty pasem biodrowym co by łatwiej było się wychylić.

kadruję w większości u góry i tylko docinam gdy coś mocno przeszkadza w kadrze, a takich przeszkadzaczy jest pełno ;( Zdjęcia te co w prezentacji to są zdjęcia, które zrobiłem przy okazji zlecenia dla 2 gmin. Więc zrobienie zdjęć wsi i miasteczek oraz zabytków to był priorytet, a w chwilach "swobody" rozglądałem co można ustrzelić tylko dla siebie (to właśnie oglądacie). Niestety nie jest to tania zabawa i nie wiem kiedy będą kolejne.

Iso ustawiam względnie najniższe i czasy od 1/200 - 1/500, niestety przy wysokim iso oly "zjada detale" więc jeśli możliwe staram się do iso 320 max. Zdjęcia robione e-3 i e-30 i 12-60. Samolot leci ok. 80-120 km/h. Z racji tej że to samolot więc ciężko o pionowe ujęcia, czasem PS jest niezbędny do podprostowania.

to tyle chyba.

pozdrawiam

Agulka
22.12.09, 12:35
Gratuluję wystawy, z dużą przyjemnością obejrzałam Twoje zdjęcia, są rewelacyjne!

MeWash
22.12.09, 12:46
Gratuluję wystawy! Twoje prace są znakomite! Zazdrość mnie tylko ściska, bo wiem, że wielu ujęć nawet nie będę miał możliwości skopiować a to dlatego, że nie latam ;)

west73
22.12.09, 13:07
Piękne zdjęcia, wspaniale się ogląda.

Zazdroszczę i podziwiam :)

e-510
22.12.09, 15:56
Świetne fotografie,znakomity warsztat.Wystawę ogląda się z wielką przyjemnością.

Tak sobie myślę,że fajnie by było jakby jakaś fajna muza leciała w podkładzie w tych naszych klubowych wystawach.

Pozdrawiam.

aga_piet
22.12.09, 17:22
Z wielką przyjemnością obejrzałam wystawę. Wspaniały relaks, odprężenie.

No i taka refleksja - fajny kontrast dla poprzedniej wystawy - świetnych ale... mocno niepokojących obrazów dr_feelgooda. Nastrojowy jin-yang :D

Muminek
22.12.09, 17:44
Bardzo piękny ten Twój dorobek fotograficzny, pozostaje tylko pogratulowac no i zacząc odkładac na jakiś mały samolocik. Pozdrawiam.

J.Graph
22.12.09, 18:00
Ogladając Twoje zdjęcia dostaje gęsiej skórki ... a to dlatego że mam lęk wysokosci ;) wołami mnie do awionetki nie zaciągną :)
Niemniej jednak jak wiekszość osób tutaj zazdraszczam kadrów ...
Od dłuższego czasu zastanawiałem sie własnie dlaczego jeszcze nie doczekałes sie wystawy ;)
W zdjęciach "z lotu ptaka" nie masz sobie równych ... Ogląda sie ze szczęką na podłodze ... niektóre ujęcia są aż niemożliwe ... a co mi tam ... obejrze jeszcze raz ;)

Do tej pory moim ulubionym zdjęciem jest:
https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=1269&pos=27

Pozdrawiam.

waruga
22.12.09, 18:15
Ale sie oglada...Wypieszczone te fotki! Brawo!

aga_piet
22.12.09, 18:33
Do tej pory moim ulubionym zdjęciem jest:
https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?album=1269&pos=27


Ja zaś najbardziej lubię te ekstremalne minimale,
gdzie same paseczki, desenie lub fale.

lisiajamka1
22.12.09, 20:10
Wspaniałe zdjęcia.Gratuluję.

MartinP
22.12.09, 22:31
kawał dobrej fotografii... szacuneczek :) Pozdrawiam

bikeart
23.12.09, 01:23
jeszcze raz dziękuję...

k@czy
23.12.09, 03:56
podziwiam cie za umiejetnosc wypatrzenia ciekawych ksztaltow tam, gdzie ich nie ma :) za to, ze patrzysz inaczej na to, co wszyscy omijaja nie zwrociwszy nawet najmniejszej uwagi. no i w koncu za to, ze pokazujesz rzeczy, ktorych raczej nie bede mial okazji ogladac :) a na deser potrafisz wzbudzic u mnie nostalgie i tesknote tymi lesno-polnymi klimatami.
mialem cie zapytac wlasnie jak to sie stalo, ze oderwales sie od ziemi, ale juz doczytalem :) gratuluje ciekawej fuchy, doskonalych kadrow i zycze kolejnych rownie udanych.
PS
czy byloby nietaktem, gdybym cie zapytal (do celow czysto statystycznych) jaki zawod uprawiasz?
;)
pzdr

Wiejo
23.12.09, 08:21
Wspaniale przedstawione plenery. Zachwycają kształtem, kolorem, sposobem widzenia, czarują klimatem. Widziane z lotu ptaka budzą podziw. Serdeczne gratki.

bikeart
23.12.09, 09:06
podziwiam cie za umiejetnosc wypatrzenia ciekawych ksztaltow tam, gdzie ich nie ma :) za to, ze patrzysz inaczej na to, co wszyscy omijaja nie zwrociwszy nawet najmniejszej uwagi. no i w koncu za to, ze pokazujesz rzeczy, ktorych raczej nie bede mial okazji ogladac :) a na deser potrafisz wzbudzic u mnie nostalgie i tesknote tymi lesno-polnymi klimatami.
mialem cie zapytac wlasnie jak to sie stalo, ze oderwales sie od ziemi, ale juz doczytalem :) gratuluje ciekawej fuchy, doskonalych kadrow i zycze kolejnych rownie udanych.
PS
czy byloby nietaktem, gdybym cie zapytal (do celow czysto statystycznych) jaki zawod uprawiasz?
;)
pzdr

thx

pracuję w stowarzyszeniu i pewnym sensie w administracji państwowej, w promocji Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Krainy Wzgórz Trzebnickich - tak wiem brzmi jak sekta :P ale rozliczamy się z Urzędem Marszałkowskim i jesteśmy instytucją rozdysponowującą kasę UE na obszarach wiejskich z Leadera ;)

krainawzgorz.pl

Dawid
23.12.09, 11:43
Gratulacje :) Świetne zdjęcia

szamotl
4.01.10, 23:58
GRAAATULACJE bardzo przyjemnie ogląda się Twoje fotografie, oby nie zabrakło zdrowia i kasucci do dalszych prac.

apz
14.01.10, 23:32
Za każdym razem, gdy otwierają mi się te fotografie czekam, by przewinęły się one do końca. Gratuluję umiejętności, pomysłów i spostrzegawczości autorowi. Życzę kolejnych dziesiątek pieknych zdjęć, pozdrawiam.

bikeart
15.01.10, 13:58
Bardzo dziękuję.

voovoo2
15.01.10, 16:20
Cóż tu pisać?Piękne są twoje fotki!!!

Tadeusz Jankowski
15.01.10, 23:20
Bikeart,

Najwyższe uznanie za duchowość, wysublimowane kompozycje, staranność w wykończeniu każdej fotki.
Oglądanie Twoich fotek, to balsam, harmonia dla duszy, podnieta dla wyobraźni, widzę w nich pasję, niezwykłe natężenie uczuć, próby zmierzenia się z danym nam zadaniem, niezwykły smak, finezję, umiejętność docierania do najgłębszych zakamarków ludzkiego ja (interpretacja fotograficzna krajobrazu, to też jest ja autora).
Bardzo wysoko cenię wszechstronność, przenikliwość, analityczność, umiejętność przechodzenia od czystego realizmu do abstrakcji, (abstrakcje również przedstawiają emocje) jak w unikalnych krajobrazach, nie mówię już o światłocieniu, który jest doskonałym na Twoich fotkach.
Oglądanie każdej Twojej fotki, to króciutkie, ale intensywne przeżycie, dotknięcie tajemnicy, próba identyfikacji z mikrokosmosem artysty.

Pzdr, TJ

black_bird
16.01.10, 02:28
To Tadeusz juz wszystko napisał ;) piekne foty, zaczałem już projektować latawiec do zdjęć z wysoka... ;)

Kaz de Wro
16.01.10, 12:09
Świetne fotki, a pofałdowane krajobrazy i zimowe ujęcia ostatnio podobają mi się bardziej.

szantis
18.04.11, 07:59
B.ciekawe zwłaszcza te widoki z lotu ptaka. Extra. Z ciekawości gdzie mieści sie ten budynek sygnowany logiem "NOT"-u ?

fotomic
18.04.11, 08:14
B.ciekawe zwłaszcza te widoki z lotu ptaka. Extra. Z ciekawości gdzie mieści sie ten budynek sygnowany logiem "NOT"-u ?
We Wro.