PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 swąd z lampy...



speedybike
13.12.09, 19:47
WItam.
Problem , wydaje mie się nietypowy..
Mam E-510 od ok 1.5 roku.
Jakis czas temu, zauważyłem, że podczas robienia zdjęć zaczęło występować "dymienie" z lampy błyskowej (wbudowanej).
Czyli : robie fotę, lampa robi błysk, i w momencie błysku, wylatuje malutki siwy dymek z lampy i pojawia się nieciekawy zapach.
Czy ktoś się spotkał wcześniej z takim problemem?
Co robić?

dudzio
13.12.09, 20:06
a korzystasz lub korzystałeś z jakiś dyfuzorów do lampy.
ja miałem taki przypadek gdy dyfuzor trochę zachodził na jej palnik. Mała lampa wbudowana a światłem potrafi spalić dyfuzor który jest zbyt blisko dodatkowo psując samą lampę.

speedybike
13.12.09, 20:10
no fakt..bawiłem się dyfuzorem kiedyś....
Dawać na gwarancję?
Da to coś?Nie jest to wg mnie uszkodzenia samego palnika, a raczej plastiku osłaniającego palnik, bo wygląda on, jakby naddopiony od środka..

voovoo2
13.12.09, 20:14
Korzystaj z gwarancji!!!

MicSzu
13.12.09, 20:18
Pewni CI na gwarancji naparwią.. ale bez przyczyny tak się nie dzieje---> stawiam, ze na 100% używales sprzetu jak ''fotopstryk'' na imprezach i lampa delikatnie mówiąc w D*** dostawała...

Pozdrawiam..:)

speedybike
13.12.09, 20:20
Pewni CI na gwarancji naparwią.. ale bez przyczyny tak się nie dzieje---> stawiam, ze na 100% używales sprzetu jak ''fotopstryk'' na imprezach i lampa delikatnie mówiąc w D*** dostawała...

Pozdrawiam..:)

nie nie;p użyłem dyfuzora, od kumpla, parę razy i właśnie po tym, zauważyłem że jest coś nie tak...
Czyli pozostaje zapakowac body w paczuszkę i wyslać na gwarę do producenta, do wawy? :)

XXL
13.12.09, 22:33
:mrgreen: Nie do producenta, tylko do serwisu.:)

speedybike
13.12.09, 23:08
:mrgreen: Nie do producenta, tylko do serwisu.:)

no tak, tak..do serwisu, do Warszawy kurierem na ich koszt:)

NightCrawler
14.12.09, 01:51
Na stronie Olympusa jest fajny formularz do wypełnienia i tam również podane są wszystkie informacje.