PDA

Zobacz pełną wersję : Tumax 386AFZ



bartek2807
4.11.09, 13:42
mam pytanie do właścicieli Tumax 386AFZ. Czy działa Wam wspomaganie AF w trybach P,A,M? tak mam włączone wspomaganie AF w ust. aparatu (na auto, portrecie itp. AF działa bez zarzutu).
A tak poza tym to moge podzielić się uwagami dot. lampy jakby ktoś miał ochote posłuchać.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Lampa podpięta do e510, kity

Morlok
4.11.09, 13:49
Tak działa, ale ja mam E-520, choć dla E-510 powinno być tak samo.
Przeleciałem nawet przez tryby scenkowe i też dobrze.
Zobaczy czy czasem nie zrobiło się na tyle jasno, ze aparata nie potrzebowała wspomagania.

bartek2807
4.11.09, 13:52
uwierz mi potrzebował. fotki nie mają ostrości. wcale. (nie ja fociłem, byłem panem młodym... p.s. to nie był główny fotograf)

hades
4.11.09, 13:57
U mnie działa. Choć muszę przyznać, na krótkie odległości, 2-3 metry.

dzemski
4.11.09, 13:57
z tego co pamiętam lampka działała w pełni we wszystkich trybach, także doświetlanie dla złapania AF. Używałem jej z E300 i z E3.

Dobrze napisał hades. To nie jest reflektor o dużej mocy, działa, ale na niezbyt duże odległości. Sporo zależy też od samej sceny (kolory, faktury).

bartek2807
4.11.09, 14:06
U mnie wcale się nie pali dioda w trybach P,A,M. takie życie, chciałem zaoszczędzić i mam.

dzemski
4.11.09, 14:08
U mnie wcale się nie pali dioda w trybach P,A,M. takie życie, chciałem zaoszczędzić i mam.

włącz w menu AF Illuminator

bartek2807
4.11.09, 14:09
dziękuję za odpowiedzi.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

włącz w menu AF Illuminator
chodzi o to ze AF w menu włączony i AF działa na Auto, portret itp. a nie działa na P, A, M

dzemski
4.11.09, 14:17
a to nie jest przypadkiem tak, że pewne funkcje w menu się załączają bądź odłączają w zalezności od trybu w jakim się jest ? Sprawdź czy w trybach PASM jest cały czas w menu to samo (AF Illuminator - ON). Jesli nie to zmień żeby było. Polecam także sprawdzenie, czy wszystkie styki z lampy stykają się ze stykami w aparacie (to częsta wada tych Tumaxów)

AF - oznacza dla Ciebie opcję AF Illuminator (w Menu głównym klucz 1> AF ILLUMINAT.), czy sam fakt, że włączony jest AF ?

bartek2807
4.11.09, 14:27
a to nie jest przypadkiem tak, że pewne funkcje w menu się załączają bądź odłączają w zalezności od trybu w jakim się jest ? Sprawdź czy w trybach PASM jest cały czas w menu to samo (AF Illuminator - ON). Jesli nie to zmień żeby było. Polecam także sprawdzenie, czy wszystkie styki z lampy stykają się ze stykami w aparacie (to częsta wada tych Tumaxów)

AF - oznacza dla Ciebie opcję AF Illuminator (w Menu głównym klucz 1> AF ILLUMINAT.), czy sam fakt, że włączony jest AF ?

Ok, jak wrócę do domu to sprawdzę czy jest tak jak mówisz. Co do AF to ja mam menu po polsku i mam włączone "podświetlenie AF" (na 99% to to samo co AF illuminator). (Podświetlenie AF i włączone AF to nie to samo, podświetlenie realizowane jest przez spawanie/diodę w lampie, a AF to automatyczne ustawianie ostrości w trybach S-AF. C-AF i S-AF+MF itd.... W tym poście pytanie dotyczy włączonego podświetlenia AF przy S-AF).
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
ustawienia AF illuminator w e510 są globalne (jak się zmienia to zmiana dotyczy wszystkich trubów fotografowania). Sprawdziłem dopasowanie styków i rzeczywiście lekkie odgięcie pomogło. Wszystko działa. Dzięki z pomoc. Pozdr.