PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki Obiektyw "pompka"?



mynameisnobody
25.10.09, 23:36
Jaki obiektyw manualny (dowolny system) z jednym pierścieniem (ustawianie ostrości i zoomu) jest warty zainteresowania?
Chodzi mi o zastosowanie "filmowe" by przy zoomowaniu mieć możliwość korekty ostrości.
Obiektyw będzie podłączony przez przejściówkę z aparatem mFT.

RadioErewan
25.10.09, 23:45
W kamerach oba pierścienie mają uchwyt boczny, dzięki czemu można obyć się bez "pompki".
Takie uchwyty można sobie zrobić bez problemu "własnym sumptem.
Moje wspomnienia z Nikkora 35-70/2.8d - bardzo mi się podobał, choć to szkło nie zdobyło uznania wśród cyfrowej braci - będzie tanio.

Pozdrawiam

mynameisnobody
26.10.09, 00:05
THX -no tani nie jest ale zato wygląda solidnie.
Znalazłem takie coś z własnego podwórka Zuiko Zoom 35-105mm f3.5-4.5
-ciemny trochę... ale 4x tańszy.
Przydybam tego nikkora.

RadioErewan
26.10.09, 00:09
THX -no tani nie jest ale zato wygląda solidnie.
Znalazłem takie coś z własnego podwórka Zuiko Zoom 35-105mm f3.5-4.5
-ciemny trochę... ale 4x tańszy.
Przydybam tego nikkora.

Niestety, analogowych Zuików to nie znam. Pompki nie od parady wyszły z użycia, filmowanie, ze statywu, pochylasz aparatokamerę i ziuuuuuu. Większość tych starych już przecież obiektywów lata jak... no dobra, nie napiszę jak, bo mnie obok tej reklamy z wronami do prokuratora podadzą.

Pozdrawiam

mynameisnobody
26.10.09, 00:20
A niech se lata -będę go :oops: cały czas trzymał ręką.
Znalazłem za 190€ -to dobra cena za taką optykę>?<
Czy może są jeszcze jakieś starsze (bez AF) manuale - może m42 ?
Takiej budowy obiektywy mają jakąś swoją fachową nazwę (pull? push?) -łatwiej by było szukać.

RadioErewan
26.10.09, 00:22
push-pull lens ?

czmielek
26.10.09, 00:35
Jakie swiatło cie interesuje no i jaka ogniskowa? Mam kilka pompek do pentaxa i C/Y.

mynameisnobody
26.10.09, 00:39
wiadomo -jak najjaśniejsze - od 0 do +nieskończoności.
Ale wolałbym szeroko jak tylko możliwe.

czmielek
26.10.09, 00:47
hm to moze yashica 35-70mm f3.5-4.5 Oddam za kilka złociszy.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Zapomniałem dodać że szkło z niezłymi powłokami całkiem przyzwoite optycznie. pozbędę się 1 sztuki bo mam 2 na stanie.

MacGrong
27.10.09, 22:20
Ja mogę polecić Vivitara 35-85mm f2.8 przeurocza i zarazem bardzo solidnie wykonana konstrukcja. Pompka ze sławnej "series 1" Vivitara. Nieco miękkawa na f2.8 ale czasami lepiej mieć nieco miękkie f2.8 niż nie mieć go wcale ;-) Mój egzemplarz trzyma się w miejscu nawet gdy skierować go w dół. Niestety gdy używasz zoomu zmienia się ustawienie ostrości. Tym nie mniej nie sądzę by za te pieniądze dorwać można było pompkę o podobnych parametrach.

Pozdrawiam serdecznie!!!