PDA

Zobacz pełną wersję : ixus40



piotrek7474
3.11.06, 19:46
witam. jestem posiadaczem sp-350 (nie do konca przekonanym czy szczesliwym)zaraz wyjasnie dlaczego.kupujac aparat nie miałem szczególnych wymagan bo potrafie uzywac tylko funkcji auto,chciałem zeby mozna nim było nakrecic filmik w dobrej rozdzielczosci i z dobra prędkoscia (oczywiscie zdawlem sobie sprawe ze to nie kamera),zeby był w miare poręczny .nie ukrywam ze przy zakupie kierowalem sie wyglądem aparatu, a ten mi sie spodobał i mial jeszcze wiele dodatkowych funkcji ktore moze kiedys zmobilizuja mnie chociaz w minimalnym stopniu do ich opanowania,wiec go kupiłem .pare dni temu pozwoliłem koledze zeby nim sie ''pobawił'' i to co uslyszalem ...ze w porownaniu z jego ixus 40 to jest wolny jak żołw , filmy to kreci ale w 20-to sekundowych sekwencjach a akumulatorki szybko siadają , nie wiedzialem co powiedziec :8 matryca ,stwierdził ze zupe lnie niepotrzebna ,reczne ustawienia ,dodatkowa lampa tez na nic bo i tak ni potrafie z tego korzystac .czy to oznacza ze ixus jest taki super.

Smerf Maruda
3.11.06, 19:49
czy to oznacza ze ixus jest taki super.

Raczej, że fotograf jest mało super.

Mi kolega powiedział, że mam nie za duże mieszkanie. Jutro sobie chyba kupię nowe.

piotrek7474
3.11.06, 20:29
Nie bardzo wiem, jak mam to rozumieć. Choziło mi o to, czy sp-350 rzeczywiście tak wolno zapisuje zdjęcia. Wiem, że to śmieszne co pisze, ale jestem zdesperowany :mad: i muszę jakimś porządnym argumentem przywalić już nie mojemu koledze. ;) Proszę więc, jeśli to możliwe, o porównanie tych aparatów, żebym mógł uchodzić za znawcę :mrgreen: Obiecuję, że następne moje pytania będą już dotyczyły bardziej konkrwtnych spraw. Pozdrawiam

Smerf Maruda
3.11.06, 21:03
Powiedz mu, że nie może podłączyć zewnętrznej lampy flash. I że nie ma gwintu na obiektywie.

W ogóle IXUS to zabawka, a SP-350 o dwie klasy lepszy, można już powiedzieć, aparat fotograficzny.

I zajrzyj sobie tu:

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=oly_sp350%2Ccanon_s300&show=all

piotrek7474
4.11.06, 17:20
Wielkie dzięki. Sory za kłopot, ale co mi się będzie jakiś Conan wymądżał :mrgreen: