PDA

Zobacz pełną wersję : Pentax *ist DL za 1093.99 zł !!! Nieźle...



The z00m
19.07.06, 14:43
Doznałem lekkiego szoku. Lustro za mniej niż 1100 zł to coś co przekroczyło chyba najśmielsze oczekiwanie rynku. Pentax robi miejsce w magazynach dla nowych produktów, ale to bez znaczenia. Normalna kolej rzeczy.

LINK do oferty (http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=388085&is=REG&addedTroughType=categoryNavigation)

krishu
2.08.06, 14:43
no i co z tego jak chyba wszystkie cyfry Pentaxa to sie nadaja .......
jakby byly dobre to zostalbym przy systemie Pentaxa
a prawie z kazdej cyfry Pentaxa idzie takie "siano" ze glowa mala :?

kiedys nawet mialem jeden aparacik juz pierwszego dnia zdecydowalem ,ze go oddam
i tak zrobilem
moze optio 550 czy załuguje na jakas uwage reszta to lipa

grizz
2.08.06, 15:28
Pentaxa miałeś i oddałeś teraz olka chcesz sprzedawać... może to nie wina sprzętu tylko fotografa?

Pentax to świetny sprzęcik, znajomy ma ista*DS i jest bardzo zadowolony, co więcej jego zdjęciom też nie można nic zarzucić...

Dexter
2.08.06, 15:50
Nie podniecałbym się tą ceną. Owszem, tyle chcą za samo body, ale np. oferty (dużo lepszych od Pentaxa) zestawów Olympusa wychodzą jeszcze korzystniej, np.

Olympus E-300 + 14-45 za 1900, odejmując 900 za nowy obiektyw, otrymujemy body za 1000zł

Olympus E-1 + 14-45 + 45-100 + PS-SHLD2 za 3400, odejmując 1500 - cenę nowych obiektywów i 1000 za zestaw gripu otrzymujemy body za 900 zł.

Pozdrawiam.

kisi
2.08.06, 15:51
no i co z tego jak chyba wszystkie cyfry Pentaxa to sie nadaja .......
jakby byly dobre to zostalbym przy systemie Pentaxa
a prawie z kazdej cyfry Pentaxa idzie takie "siano" ze glowa mala :?

Czy masz cos na poparcie swoich slow... ?

Dexter
2.08.06, 15:57
Ja też chciałem wierzyć, że ist DL/DS/ Samsung GX-1L/S robi dobre zdjęcia. Z różnych źródeł pościągałem wszelakie zdjęcia tych samych scen z tego aparatu i innych. Porównałem je według własnego gustu i pokazałem osobom, z którymi się w tym czasie widziałem. Według praktycznie każdego, już nawet mój kompakt (nie mówiąc o pozostałych lustrzankach) robi ciekawsze zdjęcia... :mrgreen:

Pozdrawiam.

milo
3.08.06, 00:40
to co mowisz nie ma zadnego pokrycia, sam jestem w posiadaniu DL'a i jestem zadowolony, najgorzej jak ktos tylko gada i gada bo widzial to i tamto, slyszal cos itp itd...

Dexter
3.08.06, 01:24
A czy ja twierdzę, że nie można być z DL zadowolonym? Każdy aparat ma swoje wady i zalety. Są ludzie, którym wady te mogą nie przeszkadzać, a zalety czynić z niego znakomity aparat, a są tacy, którzy z zalet (np. w DL, według mnie, najbardziej ergonomiczny podgląd głębi ostrości, jaki wymyślono) nie będą korzystać, za to wady będą sprzęt w ich oczach dyskwalifikować. Mi bardzo nie odpowiada odwzorowanie kolorów i tonacja zdjęć z Pentaxa, ale dla Ciebie może być idealna. ;) . Dużo zależy od zdjęć, które robi każdy z nas, od tego, jak chcemy rozbudować system...

Tak naprawdę, wskazanie jednoznacznie najlepszego aparatu jest najbardziej karkołomnym zadaniem na świecie... :D

Pozdrawiam.

chomsky
3.08.06, 22:42
Nie podniecałbym się tą ceną. Owszem, tyle chcą za samo body, ale np. oferty (dużo lepszych od Pentaxa) zestawów Olympusa wychodzą jeszcze korzystniej, np.

Olympus E-300 + 14-45 za 1900, odejmując 900 za nowy obiektyw, otrymujemy body za 1000zł

Olympus E-1 + 14-45 + 45-100 + PS-SHLD2 za 3400, odejmując 1500 - cenę nowych obiektywów i 1000 za zestaw gripu otrzymujemy body za 900 zł.

Pozdrawiam.

Dexterku, gdzie znalazles takie ceny jesli mozna>
Czesc.Ch.

Dexter
4.08.06, 00:20
Dexterku, gdzie znalazles takie ceny jesli mozna>
Czesc.Ch.

Właśnie zdębiałem, jak stwierdziłem, że nagle praktycznie wszystkie sklepy internetowe wycofały swoje oferty E-1. Jeśli to właśnie jest Twój wybór, trzeba się spieszyć. Najlepiej znaleźć ofertę przez wyszukiwarkę lub portal typu Skąpiec.pl (http://www.skapiec.pl) lub Kupujemy.pl (http://www.kupujemy.pl) .

E-300 w tej cenie dostępny jest od ręki w jednym z poznańskich sklepów. Jeśli Cię to interesuje, namiary mogę podać w wiadomości.

Pozdrawiam i nie mogę wyjść z szoku.

chomsky
4.08.06, 12:12
Juz mam ten aparat, ale przy takich cenach zakupilbym cos z akcesoriow. Ale wydaje mi sie, ze cos pustawo w tych sklepach.
czesc.Ch.

cra3y
4.08.06, 18:56
Ja też chciałem wierzyć, że ist DL/DS/ Samsung GX-1L/S robi dobre zdjęcia. Z różnych źródeł pościągałem wszelakie zdjęcia tych samych scen z tego aparatu i innych. Porównałem je według własnego gustu i pokazałem osobom, z którymi się w tym czasie widziałem. Według praktycznie każdego, już nawet mój kompakt (nie mówiąc o pozostałych lustrzankach) robi ciekawsze zdjęcia... :mrgreen:

innymi slowy porownales mozliwosci silnikow jpeg, wbudowanych w aparacie?
czy moze raczej naswietlales swiadomie, jak i rowniez wedlug uznania wywolales sobie rawa?

IMHO bazowanie tylko i wylacznie na cudzych samplach w jpg moze conajwyzej dac "smaczek", ale tak naprawde nie da sie ocenic realnych mozliwosci aparatu ...

Dexter
5.08.06, 10:41
IMHO bazowanie tylko i wylacznie na cudzych samplach w jpg moze conajwyzej dac "smaczek", ale tak naprawde nie da sie ocenic realnych mozliwosci aparatu ...

Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale czy jest jakakolwiek lepsza alternatywa bez stałego dostępu do różnych aparatów? Można co prawda bazować na opiniach użytkowników, ale nikt tak naprawdę nie skrytykuje swojego nowego sprzętu, bo przeczyłoby to zasadzie likwidacji dysonansu postdecyzyjnego. :sad:

Pozdrawiam.

cra3y
5.08.06, 12:33
Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale czy jest jakakolwiek lepsza alternatywa bez stałego dostępu do różnych aparatów? Można co prawda bazować na opiniach użytkowników, ale nikt tak naprawdę nie skrytykuje swojego nowego sprzętu, bo przeczyłoby to zasadzie likwidacji dysonansu postdecyzyjnego.

najlepiej poprosic uzytkownika pentaxa o 5 - 10 rawow z roznych okolicznosci i sobie wywolac, pojsc do Miejskiej Macalni badz Jokera i poznac ergonomie aparatu

milo
7.08.06, 00:25
Jesli tylko bedzie daka potrzeba to moge sie poswiecic i pare raw'ow zrobic.

cra3y
7.08.06, 00:27
Jesli tylko bedzie daka potrzeba to moge sie poswiecic i pare raw'ow zrobic.

milo by bylo
mozesz powiesic na moim ftp:

host: 83.142.72.2
login: fotki
pass: fotki@cf. (malpa cf kropka)

Dexter
7.08.06, 13:21
Jeszcze ja poproszę kilka na dexter-1@o2.pl

Pozdrawiam.

cra3y
7.08.06, 13:41
Jeszcze ja poproszę kilka na dexter-1@o2.pl

ftp jest ogolnodostepny, lezy tam sporo rawow z roznych aparatow, wiec nie krepuj sie :-)