PDA

Zobacz pełną wersję : C-4000 "kontra" C-740. Porównanie i ocena...



krupek
6.12.03, 20:30
SORRY Z GÓRY ZA PRZYDŁUGIEGO POSTA. KT NIE CHCE CZYTAC DANYCH APARATÓW TO NIECH PRZECZYTA TYLKO POCZĄTEK I KONIEC.

Na początek chciałbym prosić o wyrozumiałość przy tym temacie. Sprawdziłem i na forum był już podobny temat, ale bardzo skromnie opisany. Dodatkowo minęło parę mięsięcy, więc też się opinie może zmieniły.

Zastanawiam się nad zakupem aparatu. I myslę nad C4000 i C740.

To co udało mi się znaleźć wypiszę poniżej:

C4000

- System zapisu: Zdjęcia JPEG (DCF Design rule for Camera File system), TIFF (bez kompresji), Obsługa DPOF.
- Sekwencje wideo: QuickTime Motion JPEG.
- Pamięć: Wymienna karta SmartMedia 3 V (3.3 V) (SSFDC) (4, 8, 16, 32, 64 oraz 128 MB) Z aparatem dostarczana jest jedna karta SM o pojemności 16 MB z funkcją panoramy
- Przetwornik obrazu: Stała matryca CCD zawierająca 4.13 milion pikseli.
- Format zdjęcia: TIFF, JPEG
- Obiektyw: 3 krotny obiektyw Zoom Olympus o ogniskowej 6.5 do 19.5 mm, F2.8 (odpowiednik obiektywu 32 do 96 mm w aparacie małoobrazkowym 35 mm) 8 elementów w 6 grupach (zawiera 2 soczewki asferyczne).
- Cyfrowy zoom: Bezstopniowy 1x do 3,5x
- System fotometryczny: Cyfrowy system pomiaru ESP. Pomiar punktowy. Pomiar wielopunktowy. Możliwa blokada ustawionej ekspozycji AE, wybór pola ustawiania ekspozycji, wyświetlanie histogramu w trybie fotografowania.
- Czułość: Ustawianie automatyczne lub ręczne, możliwość wyboru ustawień odpowiadających ISO 100, 200 oraz 400.
Kontrola ekspozycji: Programowana automatyka ekspozycji, priorytet przysłony oraz priorytet migawki
- Ustawianie ostrości: System autofocus TTL iESP (system detekcji kontrastu). Zakres ustawiania ostrości: 0.2 m do nieskończoności. Ręczne ustawianie ostrości ze skalą ostrości: 0.2 m do nieskończoności.
- Balans bieli: W pełni automatyczny TTL (iESP II), ustawienia stałe (światła słonecznego, zachmurzonego nieba, światła żarówek, światła jarzeniówek, funkcja One Touch. Możliwa korekcja ustawionego balansu bieli.
- Tryb sekwencji: Do 8 kadrów z prędkością 1.5 kadru na sekundę w trybie HQ (z wyjątkiem trybu TIFF).
- Wizjer: Optyczny rzeczywistego obrazu, Monitor LCD.
Czas ładowania lampy: Poniżej 6 sek. (w normalnej temperaturze i przy nowych bateriach)
- Przesłona: F2.8
- Zakres pracy lampy błyskowej: Ustawienie szerokokątne około 0.8 do 3.6 m Tele: około 0.2 do 3.6 m (ISO 100).
- Tryby pracy lampy: Auto (automatyczna aktywacja w przypadku słabego lub tylnego oświetlenia), Redukcja efektu czerwonych oczu, Wyłączona lampa (barak błysku), Błysk dopełniający (wymuszona aktywacja lampy). Synchronizacja z długimi czasami naświetlania (efekt synchronizacji na pierwszą kurtynę migawki) oraz na drugą kurtynę migawki), Terminal zewnętrznej lampy błyskowej: Wyłączona, Auto, Błysk dopełniający.
- Samowyzwalacz: Około 12 sek. opóźnienia w wyzwalaniu migawki.
- Złącza: Złącze zasilacza DC, interfejs USB (storage class), wyjście wideo (PAL), złącze dla zewnętrznej lampy błyskowej FL-40 (5 pinowe).
- Automatyczny system kalendarzowy: Do roku 2031.
- Zasilanie: Podstawowe źródło zasilania: 4 x bateria AA Ni-MH/ 4 x baterie litowe AA / 4 x baterie alkaliczne AA / 4 x baterie AA Ni-Cd / 2 x bateria litowa LB-01 (CR-V3)(Nie można korzystać z baterii cynkowo węglowych (manganowych)) Opcjonalny zasilacz sieciowy (6V).
- Wymiary: 110 (szer.) x 76 (wys.) x 70 (głęb.) mm (bez elementów wystających).
- Ciężar: 290g (bez baterii oraz karty Smart Media).

C740

- Pamięć: Wymienna karta xD Picture Card (16, 32, 64, 128 i 256MB) w pakiecie 16MB. Liczba zapamiętywanych klatek: Od 6 do 331 ( karta 16 MB) lub więcej przy większych kartach
- Przetwornik obrazu: Stała matryca CCD 1/2.5 cala zawierająca 3.34 miliona pikseli.
- Obiektyw: Optyczny zoom 10x. Układ 11 elementów w 7 grupach. 2 soczewki asferyczne. Jeden element niskodyspersyjny ED. Średnica filtra CLA4 (45.6 na 55mm). Długość ogniskowej 6.3 do 63mm (odpowiednik obiektywu 38 do 380mm w aparacie małoobrazkowym 35mm). Maksymalny otwór przysłony F2.8 (ustawienie szerokokątne) / F3.7 (ustawienie tele).
- Cyfrowy zoom: 1x do 3x, 30 krotny bezstopniowy zoom w połączeniu z zoomem optycznym).
- System fotometryczny: Cyfrowy pomiar ESP Pomiar punktowy, Pomiar wielopunktowy.
- Funkcje: Blokada ekspozycji AE. Histogram w trybie fotografowania i odtwarzania.
- Czułość: Automatyczna ISO 100/200/400/800. Manualna: można wybrać ustawienia odpowiadające ISO 100/200/400.
- Kontrola ekspozycji: Programowana automatyka ekspozycji AE, blokada ekspozycji AE. Priorytet przysłony, Priorytet migawki, Manualne ustawianie ekspozycji.
- Programy tematyczne: Portret, Autoportret, Zdjęcia sportowe, Tryb scenerii nocnych, Krajobraz, Portret na tle krajobrazu. Możliwość zapisania czterech różnych zestawów ustawień.
- Ustawianie ostrości: System: Autofocus TTL działający w oparciu o system detekcji kontrastu. Tryb Automatyczny: Autofocus iESP, autofocus punktowy, istnieje możliwość wyboru pola autofocus. Manualny: Manualne ustawianie ostrości poprzez przyciski strzałek. Zakres działania Tryb Standardowy 0.5 m do nieskończoności. Tryb Makro 0.07m do 0.6m (szerokokątne) 1.2m do 2m (Tele). Tryb Super Makro: już od 3cm.
- Balans bieli: Automatyczny: W pełni automatyczny TTL iESP2. Zaprogramowane ustawienia Funkcja One touch ustawianie przez porównanie, dla światła dziennego, dla zachmurzonego nieba, dla światła żarówek, dla światła jarzeniówek 1,2,3.
- Tryb sekwencji: Do 11 zdjęć z prędkością 1.4 kadru na sekundę w trybie HQ. Do 3 zdjęć z prędkością 2 zdjęć na sekundę w trybie SHQ (bez trybu TIFF oraz trybu SHQ dla powiększonych wydruków.) Wizjer: 180,000 pikseli EVF (elektroniczny celownik).
- Przesłona: F2.8 (ustawienie szerokokątne) / F3.7 (ustawienie tele). Zakres pracy lampy błyskowej: Około 0.3 do 4.5m (szerokokątne), 1.2 do 3.5m (Tele).
- Tryby pracy lampy: Automatyczny (automatyczna aktywacja w przypadku słabego i tylnego oświetlenia), Redukcja efektu czerwonych oczu, Błysk dopełniający (wymuszona aktywacja błysku), Synchronizacja z długimi czasami naświetlania, Wyłączona lampa błyskowa (brak błysku).
- Samowyzwalacz: tak
- Złącza: Wejście zasilacza sieciowego DC, Interfejs USB Auto Connect (storage class/SDK), Wyjście wideo (możliwość wyboru systemu PAL/NTSC).
- Automatyczny system kalendarzowy: Do roku 2099.
- Zasilanie: Akumulatorki 4x akumulatorki wielokrotnego ładowania AA NiMH, 4 x akumulatorki wielokrotnego ładowania AA NiCd. Baterie jednorazowego użytku 2x Bateria litowa LB01(CR-V3), 4 x baterie litowe, 4 x bateria alkaliczna AA Wymiary: 107.5 (szer.) x 66 (wys.) x 68,5 (głęb.) mm (bez elementów wystających).
- Ciężar: 295 g (bez baterii i karty xD-Picture Card)

Chciałbym prosić wszystkich o uwagi na temat tych aparatów. Czy wszystkie dane się zgadzają? Wiecie jeszcze może o czymś co nie zostało tu napisane?
JA osobiście skłaniam się do C740, ale mam ciągle wątpliwości czy to dobry pomysł. Zoom x10, nie potrzebna aż tak duża matryca, na 750 mnie nie stać. Makro z chęcią popróbuję. Ustawienia manualne jak najbardziej mnie interesują. Jestem amatorem, ale chce coś w tym wzgledzie zmienieć. To moja pierwsza cyfrówka. Poza tym to bawiłem się tylko analogiem kompaktowym.
Napiszcie coś plis, a jak macie za mało danych to zapytajcie. Najlepiej niech wypowiedzą się posiadacze wymienionych wyżej aparatów. Ale nie tylko...

(A)rturo
7.12.03, 00:06
ja bym stawial na c4000
mialem c720 i kiszka totalna pewnie nic sie nie zmienilo w c740
ten zoom to fotki pewnie musisz robic z reki przy czasie jakies 300-500s
ustawienie maneulane w c720 do **** bylo te przyciski sa okropne predzej ci reka odpanie niz dobrze cos ustawisz

krupek
7.12.03, 01:09
mialem c720 i kiszka totalna pewnie nic sie nie zmienilo w c740
O teraz to dałeś równo. Mam nadzieje że ktoś na to zareaguje i potwierdzi albo zaprzeczy.

Przeprowadziełem małą inwigilację i sprawdziłem kto powinien się wypowiedzieć w tym wątku :):

C720 posiadają: Arras, Czaszek, ...
C740 posiadają: miro, patrixjer, Grzesiu, Haakon, ...
C4000 posiadają: qwerty, Hans, Siro, Radar, ...


ustawienie maneulane w c720 do **** bylo te przyciski sa okropne predzej ci reka odpanie niz dobrze cos ustawisz
O to też dziwne, bo jak ja dotychczas oglądałem sobie C740 to całkiem mi się to rozłożenie przycisków podobało. Wydaje mi się że w C740 jest bardzo podobne do tego z C720.

Jeronimo
7.12.03, 01:55
ja jestem tesh za Olkiem C4000

BTW wlasnie kupilem go na Allegro... no i czekam na przesylke :]

(A)rturo
7.12.03, 02:17
krupek: ale manual za pomoca przyciskow w kazdym aparacie jest do **** - ustawia sie to bardzo ciezko, po woli...
Wyobraz sobie trzymasz w lewej rece aparat a prawa musisz przyciskasz przyciski aby ustawiac ostrosc..

Co do samych fotek to wypowiadam sie na temat c720 - mialem ten aparat przez dwa tygodnie i sprzedalem bo naprawde kiepski sprzet jak dla mnie.
Przesiadlem sie na c2100 i to wtedy maszynka miodzio...
ale to dawne czasy :)

krupek
7.12.03, 12:42
Co do skomplikowania nastawiania wszystkich parametrów w aparacie to się zgodzę, ale nie ma się chyba w sumie co dziwić, bo przecież możliwości kalibracji jest tak dużo, że to właśnie wymusza tą niedogodność.

(A)rturo: Ty wypowiedziałeś się o C720 jako o złym aparacie. Ok Chwała Ci za to. Ale np. oglądając niektóre zdjęcia Arrasa ja byłem miło zaskoczony - a on posiada właśnie C720.

JA chciałbym jednak poznać jeszcze opinie innych urzytkowników - zwłaszcza tych których wymieniłem w moim poprzednim poście. Czekam na wypowiedzi. Odezwijcie się.

Jeronimo
7.12.03, 13:27
oglądając niektóre zdjęcia Arrasa ja byłem miło zaskoczony - a on posiada właśnie C720. no i teraz przypomnialo mi sie zdanie ktora uslyszalem na plfoto:
fotograf robi zdjecie a nie aparat :lol:

krupek
8.12.03, 00:58
OK Jeronimo i OK (A)rturo. Zgadzam się z wami.
Chciałbym jednak usłyszeć wypowiedzi posiadaczy rozważanych aparatów (których wymieniłem).

Gdzie oni się wszyscy podziali? Jak nie ma strony głównej to nie umią wejść na to forum?

PS. Do admina: Może przydało by się na tej stronie z obrazkiem dodać jeszcze link do forum, bo odnoszę wrażenie że ostatnio bardzo mało osób do nas zagląda :(

Arras
9.12.03, 00:06
własnie się rozryczałem nad moim aparateeem... :) Co racja to racja jednak... mnie trzyma kasa, bo już bym sobie zmienił aparacik, ale jak to mówią każdy lubi to co ma. Narzekać nie będę bo nie wypada... Ja właśnie kupując miałem dylemat między c4000 a c720 i nie będę się zapierać że dokonałem właściwego wyboru - mimo wszystko aparat się spisuje jak narazie, co nie znaczy że kilka rzeczy mnie wnerwia :), Pozdrówka!

(A)rturo
9.12.03, 02:36
Arras jak mozesz umiesc kilka zdjec w galeri: www.olympus.hat.pl/4images
aby krupek sobei zoabczyl :)

Arras
10.12.03, 17:04
ok, umieszczone.

max
10.12.03, 21:53
ja miałem ten sam dylemat 4000 czy 740 i wybrałem ten 2 ,ale teraz zdecydowalbym sie na 750 (goraca stopka).

krupek
11.12.03, 00:47
A mógłbyś Max uzasadnić jakoś swój wybór?
Dlaczego własnie zdecydowałeś się na C740?
I może napisz kilka słów o tym aparacie, coś odnośnie zalet i wad które ty dostrzegłeś.

qwerty
11.12.03, 11:31
Dopiero teraz odkryłem tego posta... :)
Szczerze nie wiem co napisać... bo:
1. Nie miałem nigdy w ręce modelu 7x0
2. C4000 to mój pierwszy aparat po Zenicie ET i kilkuletniej przerwie w przygodzie z fotkami więc moje zdanie nosi znamiona wybitnego amatorskiego subiektywzmu ;)
Najbardziej w C4000Z wkurza mnie brak stopki i czas robienia fotek - nie wiem jak wygląda porównanie z 7x0...
Poza tym mam kilka uwag co do mojego modelu ale nie jestem pewny czy to tylko moje "widzimisię" czy tak mają inne cyfry - okaże się chyba za tydzień jak odzyskam aparat który jest w serwisie (konczyła się gwarancja więc wysłałem do kontroli sygnalizując moje wątpliowści).
Ja osobiście nie potrzebuję zooma x8, x10 itd. i z tego powodu a także mojej przypadłości pt. drżenie rąk (a domyślam się że przy takim zoomie jest ona uciązliwa - zaś nie zawsze taszczę ze sobą statyw a oparcie o coś niekonicznie załatwiłoby sprawę). Podoba mi się to macro od 2 cm.
Kiedyś robiłęm na imprezie zdjęcia razem z kimś posiadającym 720. Moje foty robione na automatycznym ustawieniu wyszły o wiele ostrzejsze - ale to nie dowód w sprawie aparatu... może to tamten fotograf nie umiał pionu utrzymać... ;)
Nie jestem przekonany co do wyższości któregoś modelu ale zakładam że 7x0 i tak ma więcej fanów więc żeby w punktacji mój model nie doznał niesprawiedliwego nokautu głosuję za nim :)
Pozdr.

Haakon
11.12.03, 13:20
Coz Krupek skoro prosiles to napisze czym sie kierowalem przy kupnie aparaciku. Ja z gory zalozylem ze bede potrzebowal aparaciku z duzym zoomem, z takiej racji ze chcialem robic zdjecia deskarzom na polwyspie helskim. Kiedy go kupowalem nie bylo wielkiego wyboru w tej kategorii. Teraz bym wybieral miedzy 740, 750, a moze Minolta Z1. Ale musze powiedziec ze zoom nie tylko w takich warunkach sie sprawdza i jestem mile zaskoczony efektami. A takie rzeczy jak przyciski to kwestia przyzwyczajenia, zawsze przeciez mozesz te programy i ustawienia, z ktorych najczesciej korzystasz, zapamietac.
Pozdrawiam

miro
11.12.03, 14:02
mam c740, bawilem sie tez c720.
Nie mozna obu tych aparatow bo to porowywanie dnia do nocy. roznica sa na tyle duze ze Olympus najpierw wprowadzil c730 a potem zmieniajac jeszcze sporo rzeczy wreszcie c740.

od kad mam c740 i zoom 10 x opt nie wyobrazam sobie teraz zakupa aparatu z mniejszym zoomem....

kto chodzil po gorach, robil zdjecia sportowe ten wie o co chodzi...

i nie trzeba statywu aby robic zdjecia z duzym zoomem
nawet 1/1000 wystarczy odpowiednie swiatlo ktorego na otwartej przestrzeni zwykle nie brakuje.

Co do jakosci samych zdjec c740 nie mam im wiele do zarzucenia...
kolory sa bardzo ładne, kontrast ok.

Czas robienia zdjecia o momentu złapania ostrosci (spust do polowy) jest bardzo krotki. Nie bede sie wypowiadal o szybkosci AF bo nie bawilem sie c4000.

Jako zalete nalezy uznac to ze w c740 na LCD lub wizjerze widzi sie przez obiektyw (jak w lustrzance) dzieki mamy mozliwosc precyzyjnego kadrowania...

Moim zdaniem autor pytania sam powinien wybrac aparat dla siebie a nie prosic o to innych... w koncu sam wie najlepiej co dla niego jest najwazniejsze...

a zdjecia zrobione tymi aparatami + param. techniczne znajdzie na www...

krupek
11.12.03, 14:33
Moim zdaniem autor pytania sam powinien wybrac aparat dla siebie a nie prosic o to innych... w koncu sam wie najlepiej co dla niego jest najwazniejsze...

a zdjecia zrobione tymi aparatami + param. techniczne znajdzie na www...

No i ja jak najbardziej posiadam swoje zdanie. Już w pierwszym poście napisałem, że skłaniam się do C740 chociażby ze względu na dużego zooma, na to że nie potrzebuję dużych formatów i na to że makro w obu aparatach jest podobne.
Stronek o tych aparatach obejżałem wiele, parametry znam no i zdjęć też wiele widziałem.

Cały temat napisałem natomiast po to żeby dowiedzieć się coś właśnie od urzytkowników tych aparatów a nie korzystać z suchych specyfikacji.
Jeśli ktoś ma jescze jakieś uwagi to postujcie.

patrixjer
11.12.03, 18:14
szczerze mówiąc nie znam C4000, i jako swoja pierwsza cyfrowke wybralem 740, skusil mnie- nie ukrywam zoom!- kazdy kto sie nauczy obslugiwac takie wartosci zoomu nie wyobraza chyba juz sobie aparatu bez takiej mozliwosci, makro itd. to to tez niezle zabawki, mysle ze i tak sie przekonasz dopiero po zakupie na ile nowy nabytek spelnia twoje oczekiwania, mimo wad opisywanych co do 720 i podobieństw wizualnych z 740 myśle ze nie można porównywać obu modeli, gdybym drugio raz wybieral tez bym sie kierowal zoomem, cala reszta to juz kwestia umiejętności robienia zdjęć, ale to już inny temat. pozdrawiam

Siro
11.12.03, 20:19
witam :) z przyczyn technicznych nie mialem mozliwosci wpisac sie wczesniej no ale czas najwyzszy to nadrobic
osobiscie wybral bym chyba (na dzien dzisiejszy) c-740. Obecnie robie fotki c-4000 i jestem i niego bardzo zadowolony ale czasami jak pstrykam cos na wycieczkach etc to tego zooma mi brakuje. Jakos zdjec jest w sumie porownywalna bo nawet 2 megowa matryca mozna zrobic ladna fotke a 3-4 to juz wogole spoko :D
Jak zawsze trzeba sobie uswiadomic co nam jest potrzebne ale gdybym mial wybierac mysle ze sklonilbym sie ku 740

max
12.12.03, 21:20
Dla Krupka . może na początek wady .
1. brak podłączenia zewnętrznej lampy błyskowej ( mogła by być chociaż możliwość wyłączenia przedblysku pomiarowego wtedy można by było zastosować zwykła(tanią) lampe o dużym zasięgu(oczywiście z fotocela)
2. dość długi czas włączania aparatu.
3. i strach przed robieniem fotek zima (w instrukcji napisali ze od zero wzwyż)

A zalety to jak dla mnie, to manual i ten zoom piękna sprawa to zdecydowało ze wybrałem mniejsza matryce. A i makro jest nie najgorsze jak dobrze pamiętam to od 3 cm i czasami przydaje się ręczne ustawienie ostrości. A tak naprawdę to jestem kompletnym amatorem który jest ogólnie zadowolony z tego aparaciku, teraz potrzeba tylko jeszcze trochę talentu i będą piękne fotki.

miro
13.12.03, 12:23
ja tylko zaluje ze Olympus w swoich "tanszych" aparatach nie pomyslal i np ustawiania otrosci zrobil na przyciskach ale umiejscowionych w dogodniejszym miejscu... podadto denerwuje mnie ze z trybie MF powiekszony obraz na podstawie ktorego ustalamy ostrosc ginie praktycznie od razu jak puscimy przyciski regulacji...

krupek
13.12.03, 15:02
Temat się dość mocno rozwinął co mnie cieszy.

Przeczytałem już wiele opinii za co Wszystkim dzięki. Skłaniam się już dość mocno ku C740.

Jest jeszcze jednak sprawa ceny. Dzisiaj dowiedziałem się, że w jednym ze sklepów u mnie w Rzeszowie możliwy jest zakup C740 za 1860zł.
Co wy na to, zważywszy że to nie TIP tylko najnormalniejszy sklep? Cena OK czy jednak lepiej jest szarpnąć się na allego czy coś podobnego?
PS. Karty XD 128mb mają za coś koło 280-290 zł tak na marginesie. Wydaje mi się że to nie drogo. Mam rację?

patrixjer
13.12.03, 16:40
zgadza się, ja swojego kupywalem w maju od TIPA za 2220 (dokładnie), wtedy one chodzily po 2700, od tego czasu jego cena zaczęła sukcesywnie spadać (aktualnie w sklepie we Wroclawiu widzialem za 2200), czego- tak na marginesie nie żaluję, bo bardzo mi się wówczas przydał i nie chcialem czekać nawet na C750, ale tak to jest ze sprzętem, jeśli taką cenęwidziałeś w sklepie ja bym się nie wahał i wybrałbym sklep, myśle że TIP może być minimalnie tańszy
pozdrawiam

ps. całość wyniosła mnie ponad 3000:
karta XD 256 MB- 400zeta, pokrowiec pierwszy 100zeta, filtry +tuleja 120, pokrowiec drugi (bo po zakupie tuleji aparat nie mieścił sięw pierwszy-dlatego nie zrób tego błędu co ja) 90zeta, akumulatorki 220 zeta, statyw 100zeta,

krupek
14.12.03, 20:24
Przymierzam się już wielkimi krokami do zakupu aparatu. Z tego własnie powodu chce jeszcze wiedzieć jak zachować się podczas zakupu :), czyli np. czy mam:
1) Zażądać otwarcia pudełka i sprawdzenia zawartości zestawu?
2) Zażądać wykonania kilku "próbnych" zdjęć aby wiedzieć czy aparat dobrze "ostrzy" itd.?
3) Być może w jakiś sposób (nie wiem w jaki :)) przeprowadzić test na hot/dead pixeli?
4) Jak się przedstawia sprawa z gwarancją? Mam żądać jakichś pieczątek, podpisów? Co jeszcze jest ważne a dotyczy gwarancji?
5) ...

Więcej już mi niestety nie przychodzi nic na myśl ale coś mi mówi, że jeszcze jest co najmniej kilka aspektów na które powininennem zwrócić uwagę. O co mam zapytać? Co sprawdzić? itd...

Pomóżcie please wielkie.

Hans
15.12.03, 12:40
tez bylem posiadaczem c4000, i na niego nienarzekalem, moim zdaniem macro to ma lepsze nawet od c5050, jezeli chodzi o jakosc zdjec to rzeczywiscie wychodza baardzo ostre, wiec jezeli zalezy Ci na jakosci zdjec bierz c4000, jezeli zas na zoomie c740, ale ja osobiscie raczej wolal lepsza jakosc zdjec, pozatym tryb manulany jest chyba troche lepszy w c4000 i masz wieksza kontrole nad aparatem :wink:
Pozdr

miro
15.12.03, 17:47
lepsza kontrole :shock: ?

czym to sie objawia :roll:

pawrym
16.12.03, 04:00
Cześć!
Fotkuję 750 a 740 różni się tylko 3 paramertami:
-rozdzielczość,
-stopka,
-nagrywa dźwięk.
Ogólnie aparat jak najbardziej godny polecenia, a obiektyw mimo dużego zoomu (super!!!) jest dość jasny.
Świetne fotki.
Jestem za 740.
Pozdrawiam.

zyggy
8.03.04, 23:55
Ja kupiłem 740 i jestem zadowolony. Kiedyś myślałem nad 750 ale cena mnie powstrzymała, poprostu ustaliłem sobie pewną granicę, której nie mogłem przekroczyć. Wybór 750+16xD lub 740+128xD skłonił mnie do 740. No i to tyle. Kiedyś ktoś powiedział "można mieć drogi aparat i robić ..ujowe zdjęcia" - i z tym się zgadzam.
-------
pzdr
Zyggy

Czaszek
19.04.04, 16:11
Gdzie oni się wszyscy podziali? Jak nie ma strony głównej to nie umią wejść na to forum?

Tu jestem
Witam, dawno mnie tu Nie było (phraca)
Uważam że C 720 to dobry aparat za taka cene, obecnie robię drugie podejście do kupna C 740, bo uważam zę jest lepszy ( przecież jak bym uważał inaczej to bym go nie kupował ) więcej będe mógł powiedzieć jak jużgo będe miał, do Was mam takie pytanie: Czy za zestaw C740+tulejka z filtrem UV+karta XD256mb+ładowarka(9h)+dwa zestawy baterii 1800mah+pokrowiec. opłaca się dać 2000 ? aparat ma prawie rok.

piotrt
23.04.04, 09:25
nie opłaca sie
za 1600 bedziesz (jak zdołasz kupić) nowy ze sklepu z pl gwarancją c4000, tylejkę , UV, ładow 4-5h, 2 komplety baterii2300/2100, dodatkową kartę 128MB, pokrowiec/torbę, a za 2000.............. :wink:

Czaszek
23.04.04, 09:34
Już kupiłem C 740, przy tym aparacie mam możliwość spłacania go na raty więc i tak tego nie odczuje, narazie jstem bardzo zadowolony z tego aparatu. Pozatym raczej nie zrezygnuje z takiego zoomu :) Pozatym karta XD jest o wiele szybsza niż SM, tak szybko działa ( w poruwnaniu z SM ) że wczoraj sie zapomniałem że oglądam zdjęcia prosto z karty i udostępniłem na niej zdjęcia :) Nie wiecie czasem jak sprawdzić firmware na tym aparacie ?

Czaszek
23.04.04, 10:26
Nie wiecie czasem jak sprawdzić firmware na tym aparacie ?

Sam sobie już na to odpowiedziałem, wystarczy w jakimś programie ( np. IrFanView) podejżeć EXIF info pliku, tam podana jest wersja software :)

Hans
23.04.04, 13:06
ja dzwonilem wczoraj do pewnego mojeg ukochanego Tipa i c4000 ma za niecale 1100 zl wiec cena w porownaniu z ta co ja kupowalem z USA po znajomosci od rodzinki za 2800 troche ponad poltora roku temu jest :roll: :wink:
POzdr