PDA

Zobacz pełną wersję : - zaślepki do OLKA, wskazówki dla nowych -



KaarooL
8.06.06, 22:12
Swego czasu była gadka o tym jakie to nieosiągalne są zaślepki gniazd synchro i wyzwalacza do E-1. Postanowiłem sprawdzić jak to jest w rzeczywistości...

Niemoźliwe stało się możliwe: te maleństwa są do dostania, trzeba tylko poczekać - filowałem ładne kilka tygodni, ale sprowadzili co trzeba: wszystko oryginalne, Japan, w woreczkach. Pełna kultura a jeśli chodzi o cenę, to sprawa jest groszowa - kilka złotych za sztukę.

Oficjalnie nie ma tego stuffu do E-1, ale jest do E-20 a - jak wiadomo - pod względem gniazd to to samo. Zaślepki do stopki też można tam kupić.

Gdzie atakować? sklep[at]e-csi.pl


p.s. tylko nie zamęczcie Kobitki od zamówień...

chomsky
9.06.06, 09:25
Ach moj drogi, ile zaplaciles za zaslepke do gniazda zewnetrznej lampy blyskowej.
Nareszcie ktos znalazl.
czesc.Ch.

KaarooL
9.06.06, 09:27
chomsky:

wiesz, obiecałem że zbadam temat i zbadałem... każdy element z osobna kosztuje grosze, uśmiałbyś się... kwoty typu 5 pln, 7 pln...

dka
9.06.06, 12:01
dobre i to. ja to karton zaslepek pod lampe kupie od razu. ale osobiscie uwazam, ze za taki plasticzek to rozboj wolac ponad 2 zlote.

kiedys u mnie w radomsku w sklepach komputerowych wolali 10 zl za 'multimedialne zworki do dyskow hdd'

deeper
9.06.06, 12:21
Ja w moim e300 zgubilem ta plastikowa zatyczke do gniazda lampy.
Nie byla on zabyt dobra, bo wysuwala sie bardzo latwo, az sie zgubila.
Chetnie bym sobie cos takiego sprawil.

KaarooL
9.06.06, 12:27
dka:

kiedyś czytałem że zaślepka do konolty, na te pedalskie sanki kosztuje kilkanaście pln... jakiś gość zamówił i przyszła w wielkim kartonie.

plastiki do OLKA są taniutkie, ale nie opłaca się kupować pojedynczo. 2-3 sztuki to minimum, bo koszt wysyłki inaczej się rozkłada.

jps
11.06.06, 21:52
A czy nie jest tak, że skoro E-1 już nie produkują to wszelkie gadżety pasujące tylko do E-1 będą sprzedawane za grosze? Grip, muszle, obudowy?

maksdj
16.06.06, 10:42
witam!
przy okazji mam pytanie jak zdobyć zaślepkę do stopki pod lampe do e-500 ? co to oznacza : "sklep[at]e-csi.pl " bo z tego co zrozumailem tam mozna próbować zaślepeczkę takową zdobyć...
pozdrawiam i z góry dziękuje
marcin
p.s. czym grozi brak takiej zaslepki? czy póki jej nie znajde zalepić to miejsce jakąś taśmą?

KaarooL
16.06.06, 11:26
[at] => monkey (anti spam)

jak będziesz zalepiał taśmą, to zasyfisz sanki a potem będziesz czyścił czy jak?

skow
16.06.06, 12:29
witam!
przy okazji mam pytanie jak zdobyć zaślepkę do stopki pod lampe do e-500 ? co to oznacza : "sklep[at]e-csi.pl " bo z tego co zrozumailem tam mozna próbować zaślepeczkę takową zdobyć...
pozdrawiam i z góry dziękuje
marcin
p.s. czym grozi brak takiej zaslepki? czy póki jej nie znajde zalepić to miejsce jakąś taśmą?

Ja spytałem się o zaślepkę w tradycyjnym sklepie. Gdy spytałem o cenę facet machnął ręką i powiedział że za darmo. Potem w domu wywierciłem miniaturowy otworek, wkręciłem miniaturową śrubkę (w stopce jest specjalny otworek na bolec lampy) i od tej pory mam pewność że zaślepka nie wyleci. Ponieważ i tak nie mam zewnętrznej lampy to problem ze zdejmowaniem odpada.

maksdj
16.06.06, 12:48
w domu wywierciłem miniaturowy otworek, wkręciłem miniaturową śrubkę (w stopce jest specjalny otworek na bolec lampy) i od tej pory mam pewność że zaślepka nie wyleci..

zrobie tak samo jak już tylko taką zaślepkę dostanę...
pozdrawiam z wrocławia
marcin
p.s. Karool dzięki za pomoc!

Andrzej100
16.06.06, 14:27
Ach moj drogi, ile zaplaciles za zaslepke do gniazda zewnetrznej lampy blyskowej.
Nareszcie ktos znalazl.
czesc.Ch.
A mi Olympus Polska przyslal dwa komplety zaslepek do E1 -ZA DARMO. :D

luc4s
16.06.06, 14:46
A do czego ta zaślepka na lampę potrzebna? Ja swoją ściągnąłem, leży w bezpiecznym miejscu a na codzień noszę bez zaślepki i nie widze żeby się coś złego działo, tak łatwiej się zakłada lampę i nie trzeba sobie głowy zawracać pierdołami.

fotomic
17.06.06, 13:22
A do czego ta zaślepka na lampę potrzebna? Ja swoją ściągnąłem, leży w bezpiecznym miejscu a na codzień noszę bez zaślepki i nie widze żeby się coś złego działo, tak łatwiej się zakłada lampę i nie trzeba sobie głowy zawracać pierdołami. Ja podobnie, zaślepke od lampy noszę w pokrowcu na obiektyw i jeszcze jej ani razu nie założyłem. Co do koreczków od synchro i kabelka to u mnie są tak przykręcone że nie da rady ich zgubić.

mini21
19.06.06, 16:08
Ludzie, macie szczęście.

Wam firma Olympus przysłała za darmo po pare sztuk, a mi każe sie kontaktować z jakąś firmą i płacić po 5-7 zł za szt.

Co wy zrobiliście że dostaliście je za darmo, bo może ja robie coś nie tak, czy firma Olympus Polska zaczeła oszczędzać na klijentach?

Andrzej100
19.06.06, 22:01
Ludzie, macie szczęście.

Wam firma Olympus przysłała za darmo po pare sztuk, a mi każe sie kontaktować z jakąś firmą i płacić po 5-7 zł za szt.

Co wy zrobiliście że dostaliście je za darmo, bo może ja robie coś nie tak, czy firma Olympus Polska zaczeła oszczędzać na klijentach?
Trzeba w tej firmie niektórych ludzi op......ć

mini21
19.06.06, 22:07
Dobra, oto treść wiadomości którą otrzymałem:


WITAM,

zaślepka o której mowa nosi symbol VE 253700, KOSZTUJE OKOŁO 5-7 ZŁ, w celu
zakupienia jej prosze o kontakt z firmą:

SKLEP SAYSONIC
ul. Świętojerska 16
00-202 Warszawa
tel. 22-831 53 84, 22-635 77 39
pon-pt - godz. 11.00-19.00, sob 11.00-16.00
email: info@saysonic.com.pl


POZDRAWIAM SERDECZNIE

please remember:
"mju 700 - performs brilliantly, even at night"

Ewelina Chrześcijan

Dział Systemów Obrazowania
Olympus Polska Sp. z o.o.

00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 5/7
tel. (0 22) 860 00 77 w. 201, fax. (0 22) 635 99 88
ewelina.chrzescijan@olympus-europa.com



Chyba Olympus zaczyna oszczędzać.

Przypuśćmy że nie mieszkam w wawie i teraz musze zapłacić 7 zł za zaślepke + ok 5 za przesyłke, co daje razem 12 zł.

Jak dla mnie 12 zł za kawałek plastiku to troche przydużo...

Czy mam po prostu napisać, że powinienem dostać ją za darmo, powołać się na to forum, czy co, bo już nie wiem?

RadioErewan
19.06.06, 22:10
Dobra, oto treść wiadomości którą otrzymałem:

{klik}

Czy mam po prostu napisać, że powinienem dostać ją za darmo, powołać się na to forum, czy co, bo już nie wiem?
O! A jest jakaś promocja? Dają w Olku za darmo zaślepki?

lech2
19.06.06, 22:34
O! A jest jakaś promocja? Dają w Olku za darmo zaślepki?

Tak ... zaślepki na głupotę !

Andrzej100
19.06.06, 22:53
Dobra, oto treść wiadomości którą otrzymałem:


WITAM,

zaślepka o której mowa nosi symbol VE 253700, KOSZTUJE OKOŁO 5-7 ZŁ, w celu
zakupienia jej prosze o kontakt z firmą:

SKLEP SAYSONIC
ul. Świętojerska 16
00-202 Warszawa
tel. 22-831 53 84, 22-635 77 39
pon-pt - godz. 11.00-19.00, sob 11.00-16.00
email: info@saysonic.com.pl


POZDRAWIAM SERDECZNIE

please remember:
"mju 700 - performs brilliantly, even at night"

Ewelina Chrześcijan

Dział Systemów Obrazowania
Olympus Polska Sp. z o.o.

00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 5/7
tel. (0 22) 860 00 77 w. 201, fax. (0 22) 635 99 88
ewelina.chrzescijan@olympus-europa.com



Chyba Olympus zaczyna oszczędzać.

Przypuśćmy że nie mieszkam w wawie i teraz musze zapłacić 7 zł za zaślepke + ok 5 za przesyłke, co daje razem 12 zł.

Jak dla mnie 12 zł za kawałek plastiku to troche przydużo...

Czy mam po prostu napisać, że powinienem dostać ją za darmo, powołać się na to forum, czy co, bo już nie wiem?
To i tak nieźle Ci napisali - mi ta sama Pani zaproponowała przesłanie korpusu do serwisu Olympusa w celu dokonania montazu w/w zaslepki - wedlug przedstawicieli Olympus Polska (fachowca od systemu E - nazwiska przez grzeczność nie wymienie, ale myslę że niektorzy się domyslą) była to serwisowa część zamienna nie sprzedawana poza usługami serwisu. Po interwencji w zarządzie firmy Olympus Polska i paru mocnych slowach oraz grożbie upublicznienia korespondencji w fachowych pismach fotograficznych otrzymalem nieodplatnie owe zaślepki przesyłką kurierską (na koszt Olympus Polska)
Pozdrawiam:
Andrzej

RadioErewan
19.06.06, 23:00
To i tak nieźle Ci napisali - mi ta sama Pani zaproponowała przesłanie korpusu do serwisu Olympusa w celu dokonania montazu w/w zaslepki - wedlug przedstawicieli Olympus Polska (fachowca od systemu E - nazwiska przez grzeczność nie wymienie, ale myslę że niektorzy się domyslą) była to serwisowa część zamienna nie sprzedawana poza usługami serwisu. Po interwencji w zarządzie firmy Olympus Polska i paru mocnych slowach oraz grożbie upublicznienia korespondencji w fachowych pismach fotograficznych otrzymalem nieodplatnie owe zaślepki przesyłką kurierską (na koszt Olympus Polska)
Słyszałem tą historię od osoby, o której piszesz. Było dokładnie tak jak ci powiedział, ta zaślepka była elementem serwisowym i ni diabła nie dawało się tego zamówić. Ot, uroki korporacji.
Moim zdaniem, to jednak nie jest źle, że ktoś o tobie pamiętał. Teraz zaślepki znajdują się w normalnej sprzedaży i każdy może sobie kupić.
Co w tym złego?

Andrzej100
19.06.06, 23:27
To i tak nieźle Ci napisali - mi ta sama Pani zaproponowała przesłanie korpusu do serwisu Olympusa w celu dokonania montazu w/w zaslepki - wedlug przedstawicieli Olympus Polska (fachowca od systemu E - nazwiska przez grzeczność nie wymienie, ale myslę że niektorzy się domyslą) była to serwisowa część zamienna nie sprzedawana poza usługami serwisu. Po interwencji w zarządzie firmy Olympus Polska i paru mocnych slowach oraz grożbie upublicznienia korespondencji w fachowych pismach fotograficznych otrzymalem nieodplatnie owe zaślepki przesyłką kurierską (na koszt Olympus Polska)
Słyszałem tą historię od osoby, o której piszesz. Było dokładnie tak jak ci powiedział, ta zaślepka była elementem serwisowym i ni diabła nie dawało się tego zamówić. Ot, uroki korporacji.
Moim zdaniem, to jednak nie jest źle, że ktoś o tobie pamiętał. Teraz zaślepki znajdują się w normalnej sprzedaży i każdy może sobie kupić.
Co w tym złego?
Tylko proponowanie przesłania sprawnego, prawie nowego E1 do serwisu w celu wkręcenia zaślepki to jakby nie patrzeć idiotyzm. :mrgreen:

RadioErewan
19.06.06, 23:30
Tylko proponowanie przesłania sprawnego, prawie nowego E1 do serwisu w celu wkręcenia zaślepki to jakby nie patrzeć idiotyzm. :mrgreen:
Jasne, jasne, pisałem - korporacja. Inaczej wtedy się tego załatwić nie dało. To nie była ściema specjalisty.
ps. Gdyby serwis był w PL, to by tego problemu nie było. Przesłanie E1 do Olka, to był by pierwszy etap dłuuuugiej podróży.

Andrzej100
19.06.06, 23:34
Tylko proponowanie przesłania sprawnego, prawie nowego E1 do serwisu w celu wkręcenia zaślepki to jakby nie patrzeć idiotyzm. :mrgreen:
Jasne, jasne, pisałem - korporacja. Inaczej wtedy się tego załatwić nie dało. To nie była ściema specjalisty.
ps. Gdyby serwis był w PL, to by tego problemu nie było. Przesłanie E1 do Olka, to był by pierwszy etap dłuuuugiej podróży.
Dało sie - tak jak pisalem po interwencji w zarządzie firmy przeslano mi zaślepki przesyłką kurierską po 4 dniach.

RadioErewan
19.06.06, 23:42
Dało sie - tak jak pisalem po interwencji w zarządzie firmy przeslano mi zaślepki przesyłką kurierską po 4 dniach.
Może to jednak tylko pozytywny splot niezależnych okoliczności? Boję się (mając na uwadze pretensje klubowicza), że po przeczytaniu kolejnego twojego listu znajdzie się kupa ludzi piszących wnioski o darmowe zaślepki albo lampy błyskowe do zarządu, bo klubowicze dostają takie po interwencji u prezesa. Dobrze, że mam ksywkę Radio Erewan :-).

Andrzej100
20.06.06, 00:01
Ja wcale nie chcialem darmowych zaslepek - chcialem je najnormalniej w świecie kupić.
Widocznie firma Olympus Polska uznała, że za takie idotyczne potraktowanie mnie powinna to zrobić nieodpłatnie. :mrgreen:

chomsky
20.06.06, 07:19
Ludzie, macie szczęście.

Wam firma Olympus przysłała za darmo po pare sztuk, a mi każe sie kontaktować z jakąś firmą i płacić po 5-7 zł za szt.

Co wy zrobiliście że dostaliście je za darmo, bo może ja robie coś nie tak, czy firma Olympus Polska zaczeła oszczędzać na klijentach?

Za darmo to mozesz dostac po buzi, gdzie chcesz, bez placenia za przesylke.
Miaukolisz przez dwa posty o darmowych zaslepkach. Czlowieku to drogie hobby jak nie masz 12 zlotych to hoduj chomiki, daja szybkie przyrosty.
czesc.Ch.
P.s.zalosne.

KaarooL
20.06.06, 08:20
hehe, podpisuję się pod powyższym... może chłopak dostał OLKA od cioci a żeby kupić zaślepkę to żal d****o sciska. typowa pretensjonalna mentalność: "dajcie za free, bo mi się należy".

p.s. chomiki też trzeba karmić, co kosztuje, więc masowa hodowla odpada w przedbiegach...

Andrzej100
20.06.06, 17:38
Boję się (mając na uwadze pretensje klubowicza), że po przeczytaniu kolejnego twojego listu znajdzie się kupa ludzi piszących wnioski o darmowe zaślepki albo lampy błyskowe do zarządu, bo klubowicze dostają takie po interwencji u prezesa. Dobrze, że mam ksywkę Radio Erewan :-).
Z tymi lampami błyskowymi to dobry pomysł. :mrgreen:
Pozdrawiam:
Andrzej

mini21
21.06.06, 00:54
A mi Olympus Polska przyslal dwa komplety zaslepek do E1 -ZA DARMO. :D

No to sora, ale jak widać można coś za darmo dostać, nie tylko w ....

Gundi
18.05.08, 19:59
Nie mogłem założyć tematu wiec pisze tutaj.

Zgubiłem osłonę na swojego kita 14-42 (LH-61C).
Zawsze miałem jako dodatkowa ochrona... i teraz mi bez niej głupio.
Jakiś sklep allegro woła sobie za ten kawałek plastiku 100zl... chore!

czy istnieją jakieś zamienniki, ew jak dostać taniej oryginalna osłonę... czy po prostu pogodzić się z jej brakiem?

fotomic
18.05.08, 20:05
Jeżeli chodzi o osłone do zd 14-42 (LH-61C) to mam taką, całkowicie zbędną :) - oczywiście oryginalną(przynajmniej na taką wygląda).

EDIT: PRZYNAJMNIEJ!

HrabiaMiod
18.05.08, 21:50
A może ktoś ma odsprzedać zbędną zatyczkę do body?

Gundi
18.05.08, 23:29
otworek robisz?:>

HrabiaMiod
23.05.08, 23:22
A w sumie to dwie przydałyby się - jedna na otworek, druga by po prostu zakrywała body.

dinx6
24.05.08, 13:38
A gdzie, jeśli w ogóle można nabyć zaślepkę do Olkowej gorącej stopki? Przy okazji postuluję, by kolejny E miał coś takiego na gumce lub łańcuszku. Zgubiłem już dwie :(

Swoją drogą słyszałem ostatnio, że kropla wody na stopce nie zrobi aparatowi krzywdy. Ktoś probował? :)

MicSzu
24.05.08, 13:44
Ja mam zaślepkę na stopkę w pudle od nowości bo i po co jej używac? Nie widzę najmniejszego sensu bo nawet podczas deszczu niewielka ilosc wody nie powinna nic złego zrobic;)

HrabiaMiod
24.05.08, 15:56
No właśnie, jak to z tym jest? Siedzi gdzieś tam, w plecaku. Powinienem używać?

grizz
24.05.08, 16:13
No właśnie, jak to z tym jest? Siedzi gdzieś tam, w plecaku. Powinienem używać?

Ja nie używam... od czasu gdy kuiłem lampę. Nawet jak łażę po górach, to nie zakładam. Siedzi w plecaku.

skow
24.05.08, 21:25
Ja swoją oryginalną zgubiłem.
Obecną dostałem za darmo w sklepie fotograficznym.
Wywierciłem w niej otworek i wkręciłem miniaturową śrubkę (w miejsce bolca od lampy). Teraz nie ma szans aby ją zgubić.

dog_master
24.05.08, 22:49
Ja tez nie uzywam, bo bym od razu zgubila i nie miala co uzywac ;p Aparat jest do uzywania ;)

Bambus81
26.11.08, 00:53
Czy ktoś ostatnio szukał zaślepki na gniazdo zewnętrznej lampy błyskowej?
Brak złącza gorącej stopki mogę "przeboleć" ale brak tej mnie "drażni":-)

Plumek
26.11.08, 06:49
Ja swoją oryginalną zgubiłem.
Obecną dostałem za darmo w sklepie fotograficznym.
Wywierciłem w niej otworek i wkręciłem miniaturową śrubkę (w miejsce bolca od lampy). Teraz nie ma szans aby ją zgubić.

I teraz, jak chcesz użyć lampy, to ze śrubokrętem walczysz?:shock::shock:

Po co Wam te zaślepki? To jak kapsel od butelki: otwierasz raz i... wyrzucasz (chowasz do pudełka, by w razie sprzedaży body było superkompletne). Dla mnie to element fabrczny - jak folia na fotelach w nowym samochodzie...

skow
26.11.08, 08:33
I teraz, jak chcesz użyć lampy, to ze śrubokrętem walczysz?:shock::shock:



Z tym to nie ma problemu bo nigdy jeszcze nie użyłem lampy. Po prostu jej nie mam.

Bambus81
1.12.08, 18:23
Ktoś z Was szukał ostatnio zaślepek?
ja dzwoniłem do serwisu (w Warszawie na ul. Suwak) i odesłali mnie po takie akcesorium do sklepu saysonic - tylko że tam chcą żeby im podać symbol bo o czymś takim niewiedzą - znacie może symbole zaślepek do body e-1, albo wiecie gdzie to kupić?

pledwon
1.12.08, 19:32
BC-1 to symbol zaślepki do każdego body w E-system

Bambus81
1.12.08, 21:22
A jaki jest symbol zaślepki złącza zewnętrznej lampy błyskowej?

rodia
3.12.08, 23:02
Po co Wam te zaślepki?

Żeby np. deszcz nie kapał na styki jak pogoda nie taka?

luc4s
3.12.08, 23:53
Żeby np. deszcz nie kapał na styki jak pogoda nie taka?

A to myślisz, że woda pod zaślepkę nie wejdzie? Zresztą aparatowi nic nie będzie. Moje od nowości tego czegoś nie mają i dzialają.

rodia
4.12.08, 00:55
A to myślisz, że woda pod zaślepkę nie wejdzie? Zresztą aparatowi nic nie będzie. Moje od nowości tego czegoś nie mają i dzialają.

No jak sie zaleje to jasne ze wejdzie, ale zawsze to ochrona jest. Mój e500 nie ma od 2 lat bo zgubilem na starcie i jest ok. Teraz dokupilem e520 i mimo że nie zgubiłem to nie zakladam bo nie wygodnie się tym wahluje jak przy podpinaniu fl'ki.

Bambus81
5.12.08, 01:25
W przypadku złącza gorącej stopki to może i bez sensu, ale w przypadku złącza zewnętrznej lampy?
A po za tym, gdyby zakrywki byłyby "bez sensu" to po co producent zakłada je w nowym sprzęcie - tylko dla estetyki?

Bambus81
21.01.09, 20:56
Dziś dostałem wreszcie pozytywnego mail-a od olympus.europa.com
"... dla pana zrobimy wyjątek i sprowadzimy części..."
Ciekawe kiedy będą i jaka cena?

nyny
13.08.09, 14:33
Witam!
Dzisiaj dzwonilem do sklepu SAYSONIC (bo swoja juz zdazylem zaślepke od gorącej stopki zgubic) aby zamowic i lipa.
Pan mnie spokojnym głosem poinformowal ze nie ma. Pytalem czy dawno sie skonczyly, odpowiedz padla "nigdy tego nie mieliśmy".
Olympus mnie tez zbyl.
Moze ma ktos dojscie do tego ustrojstwa (chetnie odkupie do mojego E520)

pozdrawiam

youlekart
13.08.09, 14:46
hehe . to nie jestem sam . Mam już trzecią lustrzankę Olympusa i za każdym razem gubię te ustrojstwo . Ale nawet nie szukałem ,bo i tak chyba zgubię .

Julek

AK.
13.08.09, 15:04
A ona w ogóle do czegoś potrzebna? :-P Mi tam nie przeszkadza, że jej nie ma. Nie muszę jej ściągać za każdym razem jak chcę podczepić lampę :)

hijacintus
13.08.09, 16:00
Pasują zaślepki od aparatu Praktica i od Zenita - takiej używam od czasu, kiedy zgubiłem oryginał.

grizz
13.08.09, 16:03
A ona w ogóle do czegoś potrzebna? :-P Mi tam nie przeszkadza, że jej nie ma. Nie muszę jej ściągać za każdym razem jak chcę podczepić lampę :)

Ja mam dwie... nie używam zadnej... ;)

henry10
13.08.09, 19:19
a ja miałem takiego pecha że kupiłem olka bez zaślepki i dokupiłem na www.fotozakupy.pl od nikona

grizz
13.08.09, 19:42
a ja miałem takiego pecha że kupiłem olka bez zaślepki i dokupiłem na www.fotozakupy.pl od nikona

profanacja...

;)

henry10
13.08.09, 20:16
ale napis nikon zdrapałem nożykiem :)

technik219
15.08.09, 14:35
Tak, zaślepka na sanki lampy ma podstawowe znaczenie dla fotografowania. Nie polecam zaślepek Nikona, bo zdradziecko fałszują dane EXIF: zamiast danych Olympusa i obiektywów Zuiko Digital pojawiają się Nikon Corp. i Nikkor, że nie wspomnę już o o innych parametrach...
Z zaślepkami Zenita jest jeszcze gorzej bo na zdjęciach przez środek widać wściekle czerwony napis: Сдeлано в СССР - ЗЕНИТ ДИГИТАЛ.
Lepiej wydać parę groszy więcej na oryginalną zaślepkę i mieś spokój.:grin:

kowalikster
17.08.09, 13:59
Myślę że ktoś z Olympus Polska powinien wrzucić info jak rozróżniać oryginalne zaślepki od podróbek. Karty xD podrabiają, to i zaślepki pewnie też.

droplet
17.08.09, 15:36
Zarówno z kompaktów 7070 jak i lustrzanek E pousuwałem zaślepki na gorącą stopkę i wrzuciłem do szuflady. Może przydadzą się przy odsprzedaży :-?.
Żadnych problemów w terenie nie zanotowałem.
Ciekawy jestem czym grozi brak zaślepek :-)

Rinho
17.08.09, 15:42
Zarówno z kompaktów 7070 jak i lustrzanek E pousuwałem zaślepki na gorącą stopkę i wrzuciłem do szuflady. Może przydadzą się przy odsprzedaży :-?.
Żadnych problemów w terenie nie zanotowałem.
Ciekawy jestem czym grozi brak zaślepek :-)

Nie pytaj czym grozi brak zaślepek, lecz co grozi za ich brak?

kano
17.08.09, 16:01
ale napis nikon zdrapałem nożykiem :)

Dlaczego? Nikon w roli dostawcy zaślepek do Olympusa, to brzmi bardzo intrygująco:)

henry10
17.08.09, 18:16
kupiłem zaślepkę nikona dlatego że jej niemiałem koledze olympusowska się rozpadła w ręcach nikona jest masywniejsza:grin::grin::nikonbe:

macastek
10.04.11, 18:06
Witam
Zakupiłem niedawno E-5 i po pierwszym plenerze zauważyłem brak zakręcanej zaślepki na gniazdo pilota.
Czy ktoś na forum ma takową na zbyciu lub wie gdzie można zakupić. Myślę, że pasuje do E-3 i innych z takim gniazdem. Ciekawe jakie modele takowe mają?
Może jest lepszy patent na zabezpieczenie tego gniazda niż oryginalna zakręcana zaślepka. Proszę o pomysły lub wasze patent.

Mirek54
10.04.11, 21:04
Juz chyba 10 razy wstawialem tego linka http://www.viadavinci.de/shop/

Zaslepki,gumy,wykladziny,kleje.....kupic po sto sztuk i na alledrogo:grin:

Jack
10.04.11, 21:21
Juz chyba 10 razy wstawialem tego linka http://www.viadavinci.de/shop/

Zaslepki,gumy,wykladziny,kleje.....kupic po sto sztuk i na alledrogo:grin:Kein Geschäft damit! Zaślepka sanek lampy kosztuje 2,98€ brutto (o przesyłce nie wspomnę). Pozdrawiam
Jack

macastek
10.04.11, 22:36
Wielkie dzięki Mirek54 dlatego wszyscy Cię lubimy :)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Jeszcze raz dzięki a przy okazji znalazłem dzięki tej stronie numery serwisowe
czyli:
VE254700 to zaślepka lampy: E-1, E-10, E-20P, E-3, E-5
VE253700 to zaślepka gorącej stopki
VE255300 to zaślepka pilota: E-1, E-10, E-20P, E-3, E-5

Bambus81
10.04.11, 23:48
A robił już ktoś z Was zakupy w tym sklepie?
Jest guma do e-1 - ciekawe!