PDA

Zobacz pełną wersję : W tatry jaki aparat?



Arturo
23.11.03, 12:29
Witam wszystkich!!!

Często jezdze w Tatry. Zastanawiam sie od dłuższego czasu jaki aparat powinien spełnić moje wymagania i po przeczytaniu setek ulotek obejrzeniu tysiecy stron intrenetowych JESTEM ZAKRĘCONY :cry:
Proszę was o porade jaki aparat bedzie dla mnie najbardziej odpowiedni do robienia zdjęć: widoków, przyrody ale takze do domowych fotek zony i dziecka. cena aparatu 2500- 3500 :shock:
a góry pieknie dziękuje!!!!
P.s Jezeli macie swoje fotki to przekonajcie mnie nimi

Arras
23.11.03, 13:05
Ja osobiście z czystym sumieniem poleciłbym oly c-750. Matryca 4 Mpix, optyczny zoom x10 to jest to co potrzeba w tatrach. I jeśli mowa o górach (czasem ekstremalne warunki) koniecznie dokupienie tuleji cla-4 i filtra uv - czyli podstawowe zabezpieczenie obiektywu przed wilgocią, uderzeniem itp. Całość powinna się zamknąć kwotą 2600 - 2700 zł. A nadwyżkę pieniędzy przeznaczył bym jeszcze na dodatkową kartę xD.

Szerszy opis aparatu:
http://www.fotosklep.com.pl/opis/olympus-c750-ultra-zoom,oly033.phtml

Siro
23.11.03, 14:34
zgadzam sie z przedmowca. c-750 bylby najlepszym wyborem. W plenerze 10x zoom bedzie niezastapiony. Z tego co sie mniej wiecej orientuje to sam aprat mozna kupic juz za ok 2500 wiec zostaje dosc duzo pieniedzy na dodatki (tulejka, filtry, statyw) no i oczywiscie dodatkowa karta pamieci + zapasowy komplet akumulatorkow zeby moc pstrykac do woli

miro
24.11.03, 22:42
za 2500 to w sklepie od tipa za jakies 1900 powinno byc na luzie.

mam c740 i fotki z gor sa pierwsza klasa :D

kano
24.11.03, 23:38
Nie znam cen w kraju, ale jezeli po zakupie zostaloby troche pieniedzy, to oczywiscie oprocz karty pamieci, akumulatorkow, tulejki i filtrow polecalbym goraco konwerter szerokokatny. W gorach bedzie jak znalazl. Najlepszy wybor to Wcon-07 Olympusa lub DCR-6600PRO Raynoxa. Jeden i drugi da ogniskowa okolo 26.5 mm, praktycznie bez winietowania i dystorsji. Pamietac jednak nalezy o odpowiednim doborze tulejki, do Oly 55 mm, do Raynoxa 52 mm.
A jak sie nie uda, to mozna wykorzystac opcje panoramy, w gorach powinna sie sprawdzic.
Pozdrowienia.

Siro
25.11.03, 14:50
do tego leciutki jakis statywik zeby panoramy nie trzeba bylo robic z reki i wypas :D

btw miro : oli c-750 za 1900 ? a z jakim wyposazeniem ??