PDA

Zobacz pełną wersję : Wskaznik baterii



Osin
31.10.03, 22:47
Mam Olka C-720 UZ i zauwazylem, ze wskaznik baterii nie dziala tak jak powinien, tzn. caly czas wskazuje, ze bateria jest w pelni naladowana, a dopiero przed samym rozladowaniem wskaznik zmienia sie na czerwony i baterie "zdychaja", nie powinno sie to zmieniac stopniowo w miare zuzywania baterii??

marek51
31.10.03, 23:10
Ja mam w takim samym aparacie identyczną sytuację. Używam
2 kpl. akumulatorków metalowo-wodorkowych BYD 2000mAh. Podobna sytuacja jest w discmenie z podobnymi akumulatorkami.
Widocznie wskaźnik przy akku tak sie zachowuje.

Rycho
3.11.03, 00:16
Ja mam C-700 i u mnie jest tak samo i na akumulatorach i na bateriach alkalicznych jak i na oryginalnych litowych z olka

max
3.11.03, 08:00
Ja mam 740 i taki sam efekt. myslalem ze to wina acu.

bluczek
3.11.03, 13:29
Wg instrukcji
Z czasem, gdy baterie wyczerpują się, wskaźnik stanu baterii widniejący na monitorze po właczeniu aparatu lub w trakcie korzystania z aparatu zmienia sie w nastepujący sposób.
Świeci się (Na zielono, po kilku sekundach wskażnik wyłącza się) Można wykonywać zdjęcia.
Miga (na czerwono) Stan naładowania baterii niski. Należy przygotować nowe baterie.
Brak wskazania Miga zielona oraz pomarańczowa dioda obok celownika. Baterie wyczrpane.
Czyli mówiąc prosto ten wskaźnik nie wskazuje poziomu naładowania tylko mówi nam ze baterie mamy wyczerpane:D.

Myślę ze teraz juz wszystko jasne :D.

miro
3.11.03, 18:34
a czy nie jest tak ze robisz w ciagu np 1-2 godzin ze 150 zdjec i dlatego nie zauwazasz nawet kiedy acc sie zaczynaja konczyc...
mam c740 rowniez i widze kiedy pojawia sie "polowa" a potem "na czerwono" wiec problemu nie widze.

B.R.
6.11.03, 10:08
Opisana praca wskaźnika baterii jest prawidłowa (taka jest charakterystyka pracy akumulatorów Ni - MH). Sprawdź na zwykłych paluszkach AAA - będzie inaczej.

Hans
6.11.03, 12:38
wszytsko jest ok, mam tak rowniez ale co sie dziwic jak praktycznie 3/4 posiadaczy cyfrowek korzysta caly czas z LCD a pozniej sie dziwia ze im aku padaja :lol:
POzdr