PDA

Zobacz pełną wersję : Odklejajaca sie guma w E-1



zalewiak
14.04.06, 15:26
Wiem że temat był poruszany ale:czy lepiej samemu z tym walczyć czy oddać do serwisu przed końcem gwarancji?Proszę o opinie użytkowników którzy oddawali do serwisu-jakie wrażenia bo w serwisie moga zrobić wszystko!

fotomic
14.04.06, 15:48
Jeżeli gwarancja Ci się skończy to ja bym oddał do serwisu, dodatkowo poprosił o wyczyszczenie tasiemki od filtra antykurzowego.

Sam przy okazji naprawy o to poprosiłem i wszystko jest w jak najlepszym porzadku

robin102
14.04.06, 16:34
podrzuć do serwisu nawet po gwarancji , przyklejają nową za gratis i ładne dziękuje bo stara sie rozciąga.
po prostu porzadny serwis dbający o klienta , zerknij na moje doświadczenie z serwisem olympusa . poniżej
http://www.olympusclub.pl/forum/viewtopic.php?p=44692#44692

luc4s
14.04.06, 20:37
Moja odłazi na gripie w miejscu gdzie jest wycięcie na to coś wystającego, ale że mam super mocny klej do gumy i z aparatem na dłużej rozstawać się nie mogę więc sobie sam podkleję.

KaarooL
14.04.06, 20:44
moim zdaniem - jeśli sprzęt działa bez zarzutu - powinieneś olać tą gumę. przyklej czarnym silikonem i rób fotki.

odsyłanie do serwisu tylko z tego powodu to chyba trochę za grubo, mogą to podkleić a przy okazji coś innego spaprać...

Setka
15.04.06, 11:01
przyklej czarnym silikonem

To nie takie proste. Próbowałem również i na silkon czarny - u mnie nie dało rady. Guma sie rozciągnęła, na klej szewski nie złapało( szewc powiedział,że ta guma wchłania pot i on jest nośnikiem tłuszczu i soli, a to powoduje ,że żadne odtłuszczanie nie ma sensu, poprostu klej nie klei się do gumy), dopiero CZĘŚCIOWO temat rozwiązała taśma dwustronna ( wzmacniana- bo bardzo mocny klej, i bardzo elastyczny). Co z tego , jak guma ta "pracuje" na gripie i już pomysł powoli bierze w łeb. Moim zdaniem ten żółtek , co wymyślił sład chemiczny tej gumy powinien zawisnąć na najwyższej wiśni!!!
Są jeszcze jakieś pomysły?

robin102
15.04.06, 11:29
Sam przyklejałem znajomym 2 takie gumy , można to zrobić silikonem lub jedynym klejem który to trzyma ( próbowałem kilka rodzai jedyny prócz silikonu to BUTAPREN "A" firmy ANSER wszystkie inne nie dają rady !!!!., Trzeba jednak ściąć takim łamanym nożykiem 1mm gumy na obwodzie od prawej i od dołu. We własnym aparacie też przykleiłem klejem ansera , ale jak już wcześniej pisałem serwis wymienił na nową i zrobił to lepiej , choć moje przyklejenie było OKi

nex
15.04.06, 21:25
A ja użyłem "kropelki" i nie ma dalszych problemów. :lol: :lol:

black_bird
5.09.06, 23:49
przyklej czarnym silikonem

To nie takie proste. Próbowałem również i na silkon czarny - u mnie nie dało rady. Guma sie rozciągnęła, na klej szewski nie złapało( szewc powiedział,że ta guma wchłania pot i on jest nośnikiem tłuszczu i soli, a to powoduje ,że żadne odtłuszczanie nie ma sensu, poprostu klej nie klei się do gumy), dopiero CZĘŚCIOWO temat rozwiązała taśma dwustronna ( wzmacniana- bo bardzo mocny klej, i bardzo elastyczny). Co z tego , jak guma ta "pracuje" na gripie i już pomysł powoli bierze w łeb. Moim zdaniem ten żółtek , co wymyślił sład chemiczny tej gumy powinien zawisnąć na najwyższej wiśni!!!
Są jeszcze jakieś pomysły?

He he, powinien. Mam ten sam problem, mysle, ze skoro to nagminne to Olympus za friko powinien cos z tym zrobic jak kiedys mercedes z tymi autkami co sie wywracały przy skręcie bo miały zle obliczony srodek ciezkosci. Wymiana na nowa gume ale inna to jedyne rozwiazanie. :-(

KaarooL
6.10.06, 11:31
taa, powinni sprzedawać gumy do OLKÓW gotowe do naklejenia, do wszystkich dużych modeli.
nie ma co się śmiać, bo już dawno zaczęła mi odstawać przy czujniku IR.

robin102:

możesz cyknąć dużą fotkę tuby tego kleju? żeby było z czym iść po sklepach....

robin102
6.10.06, 16:40
to ten kliej z fotki . Tylko smaruj bardzo cinko na odtluszczoną powierzchnie i czekaj aż wyschnie z 15 minut , a potem dociśnij.

http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/P1010004mm.jpg

KaarooL
6.10.06, 17:14
noo, dzięki, zgram sobie a jak przyjdzie ten dzień, to druknę i pójdę po sklepach...

johan
10.10.06, 20:09
U mnie na razie mocno się trzyma, ale dobrze wiedzieć czym i jak :D

C+
15.10.06, 17:38
U mnie na razie mocno się trzyma, ale dobrze wiedzieć czym i jak :D

To nie jesteś sam :D Ja nawet nie wiem gdzia ma to odchodzić, próbowałem podważać z jednej strony, ale nie odchodzi ;)

black_bird
13.02.07, 03:05
zdecydowałem jednak, ze przed upływem gwarancji wyslę korpus do servisu. Napiszcie co jest potrzebne, jak to wyslac- nie mam juz oryginalnego pudła- , wiem ze przez firme kurierską, mam do nich telefon wrocławski, co dalej? gwarancja, rachunki? Przeciez nie dam oryginalow, sa tylko dla mnie. Z gory dzieki za odpowiedz.

terrmit
13.02.07, 09:56
Cóż... W moim egzemplarzu (ciągle na gwarancji) klej spajający magnez z gumą ostatecznie zdecydował się trwać przy magnezie, więc guma zaczęła być wolna jak dzika świnia. Niby nic, ale np. trzepoce na wietrze (jak body dynda na pasku), a nie każdy taki trzepot lubi. No ale... do tzw. ad remu.
Karton (byle jaki: byle zawierał: opakowane body jak na zimę stulecia, bez karty bez akumulatora bez paska, opakowane z należytą troską, ORYGINAŁ karty gwarancyjnej, KSERO faktury zakupu, papierowe zlecenie naprawy (http://www2.olympus.pl/consumer/images/formularz_zgloszenia_naprawy_v2.pdf) wypełnione wg
procedury zgłoszenia naprawy (http://www2.olympus.pl/consumer/images/Procedura_Zgloszenia_Reklamacji_Naprawy.pdf) ). Kurier odebrał (poprosić o oznaczenie przesyłki jako SZKŁO!, reszta parametrów wg ww. procedury).
Tydzień (z ogonkiem) rozłąki... i gotowe: kurier przywiózł paczkę zwrotną. Guma na miejscu. Aerodynamika na wietrze jak w "nówce nie śmiganej". Koszt: 0 zł.
Jak mówi Ekspert: E-1 ma prawo się zawiesić raz na kwartał i mieć gumę odklejoną raz (na istnienie). Nie ma co z głowy włosów rwać (kiedyś same wypadną), tylko wykorzystać gwarancję i koniec. Filozofować też nie ma co - naprawić, zapomnieć, korzystać z body w każdej ciekawej chwili. Pozdrawiam niewprawnie..

sliwka
13.02.07, 10:09
Ostatnio odkleiła mi sie guma w E-300, też sie zastanawiałem, ale musiałbym czekać miesiąc, a nie jest to nic poważnego więc przykleiłem sam i jest wszystko tak jak było. Polecam klej typu kropelka (na niego sklejałem) CYJANOPAN M kosztuje 2 PLN.

terrmit
13.02.07, 10:21
Cyjanopan z pewnością wystarczy, jeśli chodzi o sam materiał i fakt trwałego przyczepienia jednego do drugiego. W moim przypadku rzeczona guma niesforna była... jakby większa niż otwór w który miała być wpasowana.. czyli trzeba wprawy+wiedzy (a może i jakiegoś dopasowanego trzymadła/popychadła, żeby na dużej powierzchni precyzyjnie w ten wklęsło-wypukły profil wepchnąć na styk. Tak jak nie kwestionuję Twoich zdolności manualnych, tak wątpię w swoje przy swoim scenariuszu odklejenia (więc wysłałem i Człowiek w Serwisie wykonał Dobrze Swoją Pracę).
Oby się nam już teraz gumy trzymały!

Magus
13.02.07, 11:07
Moja właśnie się odkleja i nie wiem czy przyklejać czy wysyłać do serwisu.

black_bird
13.02.07, 12:00
Mysle, ze lepiej wysłac, niech zrobią to fachowo, u mnie jeszcze szlag trafił zatrzask w klapce od USB ale to moja wina, nie domknałem i spusciłem do torby, na dole lezał databank i poszłooo ... :-(
Ponoc jeszcze obejrza, paprochy usuną i wymienią tasme klejącą ;-)

siwyjohn
13.02.07, 12:03
Moja właśnie się odkleja i nie wiem czy przyklejać czy wysyłać do serwisu.
Wyślij - wymienią Ci na nową (stara się rozciąga i gorzej przylega po przyklejeniu). Przy okazji mogą też założyc nowy kurzolep, który co jakiś czas powinno się wymieniać.

black_bird
13.02.07, 12:13
Karton (byle jaki: byle zawierał: opakowane body jak na zimę stulecia, bez karty bez akumulatora bez paska, opakowane z należytą troską, ORYGINAŁ karty gwarancyjnej, KSERO faktury zakupu, papierowe zlecenie naprawy (http://www2.olympus.pl/consumer/images/formularz_zgloszenia_naprawy_v2.pdf) wypełnione wg
procedury zgłoszenia naprawy (http://www2.olympus.pl/consumer/images/Procedura_Zgloszenia_Reklamacji_Naprawy.pdf) ). Kurier odebrał (poprosić o oznaczenie przesyłki jako SZKŁO!, reszta parametrów wg ww. procedury).
Tydzień (z ogonkiem) rozłąki... i gotowe: kurier przywiózł paczkę zwrotną. Guma na miejscu. Aerodynamika na wietrze jak w "nówce nie śmiganej". Koszt: 0 zł.
Jak mówi Ekspert: E-1 ma prawo się zawiesić raz na kwartał i mieć gumę odklejoną raz (na istnienie). Nie ma co z głowy włosów rwać (kiedyś same wypadną), tylko wykorzystać gwarancję i koniec. Filozofować też nie ma co - naprawić, zapomnieć, korzystać z body w każdej ciekawej chwili. Pozdrawiam niewprawnie..

Dzięki serdeczne, mam nadzieje, ze wszystko pójdzie jak po maśle ... gwarancje mam ale ten paragon baardzo wybladł, musze go w PS odzyskać .... :-/

black_bird
22.02.07, 01:08
jedno pytanie jeszcze, wyslalem 14 lutego br. Czy serwis kontaktuje sie w sprawie aparatu? Swoje dane podałem - ich danych nie mam. Jesli cisza tzn. ze pracują nad sprzetem? ;)

fotomic
22.02.07, 01:12
jedno pytanie jeszcze, wyslalem 14 lutego br. Czy serwis kontaktuje sie w sprawie aparatu? Swoje dane podałem - ich danych nie mam. Jesli cisza tzn. ze pracują nad sprzetem? ;)nie kontaktują się, chyba że usterka jest z winy klienta i nie zostanie naprawiona gwarancyjnie, wtedy to się kontaktują aby przedstawić wycenę i zapytać czy maja robić.

14 dopiero wysłałeś, więc musisz jeszcze poczekać

black_bird
22.02.07, 10:04
14 dopiero wysłałeś, więc musisz jeszcze poczekać

Dzięki, to dodales otuchy, skoro nie dzwonią tzn. zem niewinny ;-D

ziemia01
13.03.07, 15:55
I co długo trzymali w serwisie?
Pytam bo sam dopiero co wysłałem i czekam :)

lessie
13.03.07, 16:32
moja guma się odkleiła ale trzyma na wszystkich "szwach" tylko balonik się na środku robi... ;) czekam na dalszy rozwój wypadków...

tymin3
13.03.07, 17:32
moja guma się odkleiła ale trzyma na wszystkich "szwach" tylko balonik się na środku robi... ;) czekam na dalszy rozwój wypadków...

dalsze beda takie ze reszta tez sie odkleji pewnie najpierw przy klapce od karty, ale to zajakies 3 miesiace

fotomic
13.03.07, 17:37
moja guma się odkleiła ale trzyma na wszystkich "szwach" tylko balonik się na środku robi... ;) czekam na dalszy rozwój wypadków...

dalsze beda takie ze reszta tez sie odkleji pewnie najpierw przy klapce od karty, ale to zajakies 3 miesiace a później zawilgotnieje aparat, jak to było u mnie

Pozdr.

black_bird
13.03.07, 22:47
czekałem dwa tygodnie, aparat wrócił kurierem z nową chyba gumą (w kazdym razie dobrze przyklejoną) i dodatkowo wymienili klapkę z obłamanym zatrzaskiem od usb. Nic nie dolączono do aparatu :-( nie wiem, czy jest nowa taśma na syfki, zero informacji.

fotomic
13.03.07, 22:50
czekałem dwa tygodnie, aparat wrócił kurierem z nową chyba gumą (w kazdym razie dobrze przyklejoną) i dodatkowo wymienili klapkę z obłamanym zatrzaskiem od usb. Nic nie dolączono do aparatu :-( nie wiem, czy jest nowa taśma na syfki, zero informacji. standard, napisz do serwisu może podeślą Ci kody co zrobiono(KODY) ;)

YxasoR
13.03.07, 23:16
Więc nie tylko w E-1 odkleja się guma. np. w E-330 też...

dog_master
14.03.07, 00:08
A jak myślicie, jeżeli tą gumę własnoręcznie przyklejałam, to moga się przyczepić, że np. moglam samemu nie ruszać, tylko od razu odesłać?

black_bird
14.03.07, 00:21
A jak myślicie, jeżeli tą gumę własnoręcznie przyklejałam, to moga się przyczepić, że np. moglam samemu nie ruszać, tylko od razu odesłać?
Nie, ja tez podklejałem i było to widac, bez pytania zrobili to raz jeszcze. Dzieki za podpowiedz o kodach ;)

dog_master
14.03.07, 00:53
O super, dzięki :)

luc4s
14.03.07, 01:10
Moja po tym jak ją przykleiłem trzyma już ponad pół roku i nie mam potrzeby się rozstawać z aparatem :)

ziemia01
14.03.07, 10:26
ulżyło mi :) bo też sam podklejałem ale został "Balonik"

LubMich
19.11.07, 22:10
a co jak wlasnie skonczyla mi sie gwarancja? - ktos to juz przerabial..? troche zaspalem i przeskoczyłem magiczny termin... a guma odchodzi...

-M
19.11.07, 23:12
Przykleiłem na kropelkę, przy okazji zalałem korpus, więc teraz mam pięknego E1 z białymi zaciekami.

bikeart
19.11.07, 23:40
a co jak wlasnie skonczyla mi sie gwarancja? - ktos to juz przerabial..? troche zaspalem i przeskoczyłem magiczny termin... a guma odchodzi...


miałem podobną sprawę... z powodu zlecenia nie mogłem wysłać aparatu na czas na koniec gwarancji, więc napisałem do serwisu, że odłazi guma, ale nie mogę go wysłać jeszcze bo jest mi na weekend koniecznie potrzebny...

odpisano mi, że serwis idzie klientom na rękę i honoruje odesłanie sprzętu do miesiąca po zakończeniu gwarancji, tak więc wysłałem aparat 2 tygodnie po czasie i bez problemów wszystko poprawiono na gwarancji.

pozdrawiam

AndrzejSzczecin
20.11.07, 00:58
a co jak wlasnie skonczyla mi sie gwarancja? - ktos to juz przerabial..? troche zaspalem i przeskoczyłem magiczny termin... a guma odchodzi...

Ja nie przespałem i zrobiłem na miesiąc przed końcem gwaranacji - po naprawie jest lepiej jak w oryginale ( oryginalnie guma była lekko krzywo przyklejona) - po naprawie super - sugeruję mimo wszystko korzystać z naprawy serwisowej - będzie swietnie wyglądać i bez śladów naprawy, a myslę, że i serwis nie skroi za usługę bo wszyscy wiedzą, że to chyba jedyna niedoróbka w E-1 choć strasznie upierdliwa.
Gumę naprawiałem w tym roku w lipcu - po 8-9 dniach miałem aparat znów u siebie :) Pozdrawiam

LubMich
20.11.07, 20:58
dzwoniłem (choć nie łatwo jest się dodzwonić...), będzie na gwarancji, kurier już zamówiony....

qbic
21.11.07, 18:32
Ja naprawiałem gumę w E-1 jakoś w lipcu br. Teraz znowu okolicach czujnika IR odłazi....

LubMich
24.03.08, 15:13
Moja po wymianie wygląda pięknie - a na dodatek dostałem dodatkową gwarancje na cały aparat - więc polecam wymienianie gumy.. więc jak znów coś z nią będzie nie tak - to znów poleci do serwisu.

dog_master
24.03.08, 15:38
LubMich, ile to trwalo wraz z wysylka? ;) Tzn ile byles bez aparatu? Chetnie bym moj tez wyslala, ale... ja bez aparatu... nie przezyje tego ;)

MicSzu
24.03.08, 16:07
LubMich, ile to trwalo wraz z wysylka? ;) Tzn ile byles bez aparatu? Chetnie bym moj tez wyslala, ale... ja bez aparatu... nie przezyje tego ;)
Z moim E-1 wyrobili się w 2 tygodnie ale mają na to do 14 dni roboczych więc może się przeciagnac :razz: Też muszę E-500tke wysłac :cry:

dog_master
24.03.08, 16:40
Ło boże... Dzięki...

Morley
1.05.08, 13:58
U mnie było klejone, ale po 8 miesiącach znowu kącikiem zaczyna lekko odłazić. Teraz sam klejem przywale...

Bambus81
2.12.08, 15:34
byłem dziś w fotoronik za gumę na body i wymianę policzyli sobie 70 zł - byłoby super gdyb nie czas oczekiwania ok. 2 miesiące (na części z olympusa).
Ma ktoś doświadczenie z tym serwisem, bo słyszałem różne opinie?

Karol
2.12.08, 16:14
byłem dziś w fotoronik za gumę na body i wymianę policzyli sobie 70 zł - byłoby super gdyb nie czas oczekiwania ok. 2 miesiące (na części z olympusa).
Ma ktoś doświadczenie z tym serwisem, bo słyszałem różne opinie?

Doświadczeń z serwisem nie mam ale skoro mają sprowadzać gumę 2 m-ce to chyba nie ma potrzeby aby przetrzymywali twój aparat przez ten czas... Za taką kasę warto - jak gumy mają być nowe i oryginalne. Operacja ich przyklejenia nie jest chyba zbyt skomplikowana więc ja bym zaryzykował ;-)
Ciekawe czy mogą sprowadzić ogumienie do E-330?

voovoo2
2.12.08, 16:42
Moze i przyklejenie gumy nie jest wielkim problemem ale jakoś nie słyszałem zeby to sie komuś udało:-) Oczywiscie nie dotyczy to serwisu OP.Było kiedyś o tym bardzo duzo komentarzy i opinii.Warto odnależc ten wątek.

Bambus81
2.12.08, 17:01
Podejrzewam że mogą.
Aparatu nie muszą trzymać, trzeba tylko z góry zapłacić za części (50 zł) i czekać, zależy mi natomiast na czasie z zakrywką złącza zewnętrznej lampy i to jest problem.

zalewiak
2.12.08, 17:03
Moze i przyklejenie gumy nie jest wielkim problemem ale jakoś nie słyszałem zeby to sie komuś udało:-) Oczywiscie nie dotyczy to serwisu OP.Było kiedyś o tym bardzo duzo komentarzy i opinii.Warto odnależc ten wątek.
Mi się udało przykleić starą.Uważam że cena w tym serwisie jest o.k.

chomsky
2.12.08, 18:01
Mi sie udalo jakos przykleic!
Czesc.Ch.

Bambus81
4.12.08, 00:59
A ja dziś (3 grudnia 2008) zleciłem zamówienie nowej gumy w serwisie Fotoronic - obiecali w ciągu 2 miesięcy ją zdobyć. Czekam...

qbic
4.12.08, 01:12
Wiem ze to mało dydaktyczne, ja zastosowałem nożyk do tapet przycinałem gumę, naciągnąłem i przykleiłem. Bez aparatu jakoś mi dziwnie dlatego już nie odsyłałem do serwisu.

marecki
4.12.08, 10:53
Już o tym pisałem ale powtórzę skoro taki temat odżył. Mi w serwisie Olka gumę przykleili bardzo brzydko. Klej wylazł na body. Wygląda jakby coś w stylu "Kropelka" czy coś podobnego. Nie przeszkadza w użytkowaniu ale ...

zalewiak
4.12.08, 11:21
A ja dziś (3 grudnia 2008) zleciłem zamówienie nowej gumy w serwisie Fotoronic - obiecali w ciągu 2 miesięcy ją zdobyć. Czekam...
daj znać jak wyszło

Jeronimo
9.05.09, 13:51
czas odświeżyć temat odklejającej sie gumy.... tym razem chodzi o gripa do E3
Sam klej nie wysechł, jest mocno lepki (ale nie tak żeby wystarczyło docisnąć). Myślę o podklejeniu - wymieszaniu tej mazi z jakimś klejem.

Po przejrzeniu forum wynotowałem m.in. cyjanopan, kropelke, poximol, czarny silikon itp.
Zakładam że klej do E3 (gripa) jest już inny (nowszy) niż to co było w starym poczciwym olku E1. No i może też wiąże się lepiej z jakąś inna substancja/klejem.
Czy ktoś miał podobny problem z tym gripem? I co radzicie użyć z wyżej wymienionych substancji lub może nacie jakieś nowe cudo?

pozdrawiam

mynameisnobody
9.05.09, 14:01
-mam przygotowaną wysyłkę body do olympusa -myślę że opłaca się przynajmniej raz oddać sprzęt po paru latach (mój ma 5 lat) do kontroli.
Przykleją*NOWY uchwyt, wymienią taśmę zbierającą syf, wyczyszczą matówkę itp.
Postaram się podać później cenę ile to ryczałtowo kosztuje.

sn00p
9.05.09, 14:23
-mam przygotowaną wysyłkę body do olympusa -myślę że opłaca się przynajmniej raz oddać sprzęt po paru latach (mój ma 5 lat) do kontroli.
Przykleją*NOWY uchwyt, wymienią taśmę zbierającą syf, wyczyszczą matówkę itp.
Postaram się podać później cenę ile to ryczałtowo kosztuje.
Koniecznie napisz ile taka impreza kosztuje.
Ja w moim też bym przegląd zrobił :grin:
Gdzieś wyczytałem, że trwa to ok 14 dni, prawda ?

Jeronimo
16.05.09, 22:26
czas odświeżyć temat odklejającej sie gumy.... tym razem chodzi o gripa do E3
Sam klej nie wysechł, jest mocno lepki (ale nie tak żeby wystarczyło docisnąć). Myślę o podklejeniu - wymieszaniu tej mazi z jakimś klejem.

Po przejrzeniu forum wynotowałem m.in. cyjanopan, kropelke, poximol, czarny silikon itp.
Zakładam że klej do E3 (gripa) jest już inny (nowszy) niż to co było w starym poczciwym olku E1. No i może też wiąże się lepiej z jakąś inna substancja/klejem.
Czy ktoś miał podobny problem z tym gripem? I co radzicie użyć z wyżej wymienionych substancji lub może nacie jakieś nowe cudo?

pozdrawiam dzieki za liczne odpowiedzi, zmuszony jestem sam sobie odpisac!

glut z gripa + kropelka to bardzo głupia mieszkanka! EOT

dobas
27.11.09, 03:42
nie żebym narzekał ale całkowicie odlazła mi w 510....

nei cieszy mnie to wcale
zwłaszcza ze lada moment jade w sztormy i deszcze....

Butapren ma szanse się sprawdzić ?
Najgorsze że ta guma jakaś wieksza od otworu się wydaje

rozciagnięta.

W innych watkach sie przewija butapren szewski więc może .. może...

sn00p
27.11.09, 07:53
W innych watkach sie przewija butapren szewski więc może .. może...
Czarny silikon też się przewinął.

leodan
27.11.09, 10:45
Ja skleiłem klejem szewskim do butów , już ponad pół roku temu i trzyma dobrze .

Bambus81
10.01.10, 22:43
U mnie nowa "guma" wytrzymała jakieś 7 miesięcy, poprawiłem delikatnie kropelką i kolejne 8 jest ok:-)

majkelx
25.01.10, 18:31
Mi się odkleiła całkiem w e510 i połowicznie w E1, chyba wyślę oba hurtem, zwłaszcza że tak jak piszecie, zrobiła się za duża i nie da się tak wkleić żeby wszędzie przylegała bez podcięcia.
Chociaż e550 bez gumy się przyzwyczaiłem używać, resztki kleju zapewniają dobry chwyt ;)

Misiaczek51
25.01.10, 21:54
Ja w swoim nadal używanym 5050 próbowałem różnych sposobów w tym podklejania taśmą podwójnie klejącą ale bez większego powodzenia. Ostatnia próba jakiś rok temu podjęta polagała na potraktowaniu wykładziny butapreno podobnym klejem (chyba PATEX). Wcześniej dokładnie wyczysciłem wszystkie stare resztki benzyną ekstrakcyjną. Również gumę od spodu. Obydwie części posmarowane, przesuszone z 15 minut i po odmówieniu zdrowaśki połączone. Nie ma marginesu błędu bo klei chwyta natychmiast. Za bardzo wykładziny podcinać nie radzę bo moja jakoś się "wstąpiła" i żałuję że dopasowywałem.
Trzyma bezbłędnie od roku mimo codziennego używania.