PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzone piksele na wyświetlaczu LCD w OLYMPUS C-720



jlesien
22.04.03, 08:47
Witam wszystkich, jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu OLYMPUS C-720. Od nowości na zewnętrznym wyświetlaczu LCD występuje jeden błędny piksel, tzn. przez cały czas świeci na czerwono. Czy jest to efekt normalny u Olympusa, czy można to reklamować?
Wiem, że podobne efekty wystepuja na monitorach komputerowych LCD i jest pewien przepis dotyczący liczby uszkodzonych pikseli, jak to jest w aparatach?
Pozdrawiam
Jacek

biniubak
24.04.03, 10:32
Witam
Jestem nowy. Mam OLka 730 od 3 miesięcy i też mam jeden pixel na wyświetlaczu - zielony. Nie wiem czy od nowości czy od czasu jak mi trochę zmarzł (w samochodzie przeleżał no na mrozie w lutym). Na razie staram się tego nie zauważać ale jak by się pojawiło więcej takich kropków to się wnerwię.

nagaoka
29.04.03, 17:35
Witam!!
Olympusy obecnie produkowane są w Japoni, Korei i Indonezji. Przepisy w tych krajach mówią że sprawny aparat w sumie może mieć do 3 wypalonych pikseli i takie aparaty są wysyłane na cały świat. W Polsce natomiast w sklepie mówią że aparat nie może mieć żadnych pikseli i można je reklamować. Oddając natomiast aparat z jednym pikselem na matrycy wyświetlacza można otrzymyać aparat z trzema wychodzącymi na zdjęci. Zgodnie z gwarancjią można aparat wymieniać kilkakrotnie aż uzna się że dalsz wymiana nie ma sensu, ponieważ np. w aparatie z 5 mln pikseli jest trochę trudno by nie był żadnego piksela. Jednak można próbować aż do skutku, ponieważ skoro w sklepie mów się żadnego, należy żądać by go nie było.