PDA

Zobacz pełną wersję : nieoryginalna zewnętrzna lampa do olympusa c-4040. HELP!!!



marceli
20.10.03, 09:11
:?: :idea: :?:
Witam wszystkich!
czy ktoś orientuje się może w jaki sposób podłączyć zwykłą lampę błyskową do gniazda lampy zewnętrznej w OLYMPUS C-4040. posiadam Lampę minolta 3500 Xi. może są dostępne jakieś przejściówi lub schematy jak zrobić to samemu. z góry dzikuje za info. :)

xywameg
28.10.03, 10:04
Już kiedyś był taki post o schemat do takiego złącza ale to nie takie proste bo jak sam się orientujesz to te kabelki są bardzo drogie i myślę że jest naprawdę niewielu którzy takowe posiadają a druga strona to sama wtyczka zobacz jak on wygląda w oryginale. Ja to oglądałem i mimo że mam dostęp do przeróżnych przewodów i szpilek do różnych złączy to jest to trudna sprawa . ale życzę powodzenia daj znać jak coś będziesz wiedział na e-maila

marceli
28.10.03, 10:56
Wielkie Dzięki za odpowiedź! właśnie się domyślałem, że to nie takie "hop siup" i że nie bedzie łatwo. schemt już sciągnąłem i teraz powoli zabieram się do preparacji. Jak coś z tego wyjdzie to oczywiście dam znać!

barber
28.10.03, 22:13
Ja posiadam pół kabelka FL-CB01 z wtykiem 5-pin. Z drugiej połówki zrobiem do mojego C4000 połączenie do lampy zewnętrznej i działa.
Znalazłem w sieci, które piny wyzwalają lampę (GND i STX), tylko nie mogę dorwać pełnego oznaczenia gniazda lampy zewnętrznej chociaż znam symbole tych wyjść (GND, STX, TXD, RXD i R-TTL). Może znający temat Serwisant czyta też forum to podpowie.