PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-330



Strony : [1] 2

jps
21.01.06, 13:33
Na dpreview pojawily sie pierwsze zdjecia IMO troche smiesznie wyglada ;) Raczej nie kupie, ale ciekawosc zżera co nowego urodzi sie w rodzinie Olka :roll:

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1022&thread=16812190

fotomic
21.01.06, 13:42
Na dpreview pojawily sie pierwsze zdjecia IMO troche smiesznie wyglada ;) Raczej nie kupie, ale ciekawosc zżera co nowego urodzi sie w rodzinie Olka :roll:

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1022&thread=16812190

widziałem to już ;) ciekawe czy to nie fake ? no nie powiem wygląd ma oryginalny :) podrasowane e300

Takie małe porównanie :


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://davidbunchphoto.com/300-330lined.jpg)

Co jak co jest kompaktowy. Może o to chodzi ?

andytown
21.01.06, 14:45
to jest kompakt z wymienną optyką...

lub lustrzanka z elektronicznym wizjerem... można wybrać co komu pasuję:)

Ponoc ma to mieć LCD na ramieniu... tak jak c-7070

i ponoc ma być... bardzo tanie:)

robin102
21.01.06, 14:50
O Jezusicku , a cóż to ma być ?? pewnie kolejna ściema internetowa. Gdzie prawdziwa lustrzanka dla mnie bo nie mam o czym marzyć (w tym temacie)

andytown
21.01.06, 15:42
Wyszedł na dsource test Minolty 5d - i jest tam napisane tak

Just a reminder for those of you new to D-SLRs: the LCD screen is for menus and post-shot review online: you cannot compose photos using the LCD. (That will soon change on another D-SLR, though.)

W wolnym tłumaczeniu: przypominamy ze lcd nie służy w lustrzance do kadrowania tylko do przeglądu zdjęcia po jego zrobieniu. Stan ten wkrótce zostanie zmieniony w innej lustrzance...:)

A więc mają na testach e-330

luc4s
21.01.06, 17:39
A mnie się to podoba, taki kompakcik z możliwym do przypięcia obiektywem na imprezki :) Jako głównego aparatu bym tego nie chciał, ale jako drugie body własnie na w/w cele bardzo chętnie, zobaczymy co to będzie i jak cenowo, może się skuszę :)

RasteR
21.01.06, 18:00
koszmar jak dla mnie...

makdonaldyzacja lustrzankowości... dżizas...

no ale jeśli dzięki sprzedaży tej mydelniczki O zarobi na Research&Development E3 to będę im kibicował...

Smerf Maruda
21.01.06, 19:02
koszmar jak dla mnie...
makdonaldyzacja lustrzankowości... dżizas...

Może dlatego, że to nie jest aparat dla Ciebie? Rane, Olympus wie, co robi i zna doskonale nastroje i oczekiwania użytkowników.

Zaś jeśli chodzi o 330 - jeśli kadrowanie w wizjerze elektronicznym odbywać się będzie bez opóźnień (w co mocno wierzę, inaczej gdzie tu innowacja? wymienne obiektywy? chyba nie), to aparat będzie cacuszkiem, bo wykorzystywać będzie można w reportażu (robienie zdjęć tak, by nikt nie zauważył), jak i w makrofotografii.

Będzie dobrze.

Azazel
21.01.06, 20:21
Sądząc po wynikach sprzedaży Olympus chyba nie wie co robi, a szkoda bo system 4/3 zapowiadał się ciekawie , narazie Olympus zmierza sciężką KonikiMinolty i jak dalej tak pójdzie odpadnie z rynku.
A byłoby bardzo szkoda bo Nikon i Canon samotni na placu boju niczego dobrego nie wróźą.

tojaro
21.01.06, 21:55
ten koszmarny wygląd to chyba nie plotki:
http://ddy.popart.hk/template/index.php
A już myślałem, gdy usłyszałem o plotkach o nowym Olympusie, że się pospieszyłem ze swoim E-500 - a tu coś takiego! Oby nie skończyło się to jakąś tragedią finansową. Choć kto wie - to są dalekowschodnie gusta - a ich jak wiadomo - duzio.

Smerf Maruda
21.01.06, 22:47
Sądząc po wynikach sprzedaży Olympus chyba nie wie co robi, a szkoda bo system 4/3 zapowiadał się ciekawie , narazie Olympus zmierza sciężką KonikiMinolty i jak dalej tak pójdzie odpadnie z rynku.
A byłoby bardzo szkoda bo Nikon i Canon samotni na placu boju niczego dobrego nie wróźą.

FUD? Bo jeśli nie, to zapewne potrafisz podać jakieś konkrety, poza danymi finansowymi sprzedaży aparatów z Olympusa, które wszyscy znają?

Olympus to bardzo duża firma, a udział KM w rynku był o rząd wielkości mniejszy. KM wystartowało również dwa lata później.

Olympus jednak zawsze kroczył swoją drogą i niespiesznie rozwijał obmyślone własnym sumptem technologie. I - jak na razie - dobrze im idzie.

Bez defetyzmu, proszę.

Azazel
22.01.06, 00:18
Fakty są takie , że na 100 sprzedanych lustrzanek cyfrowych a te generują nawiększe zyski i pozwalają pozyskane środki przeznaczyć na inwestycje , 96 pochodzi ze stajni Canona i Nikona - w sektorze profesjonalnym tylko Canona oraz z znacznie mniejszym stopniu Nikona. ( dzięki doskonałym 1DmkII N oraz 1DS MKII).

To że Olympus produkuje doskonałe aparaty wiemy, wkońcu je mamy.
Szkła 14-35 - jak nie było tak niema - a już rok mija jak świat wieści obiegły o nim , 35-100 jest droższy jak 70-200 f2.8 IS Canona - a miał być tańszy. Mamy profesjonalny , telecentryczny system bez podstawowych dla profesjonalistów i nie tylko szkieł.
Obiektywnie jednak patrząc Canon i Nikon ucieka, i technologicznie i finasowo.

Nie tylko ja ale wy Wszyscy zainwestowaliście w 4/3 swoje środki , dlatego mnie martwi i zastanawia scieżka jaką podąża Olympus , albowiem świadczyć ona będzie o przyszłości 4/3, myślę iź nie tylko mnie.

Nie piszmy o innej dochodowej działalności OLY, wiemy o tym wszyscy, jak równieź o tym , iż z elementarnych praw ekonomi wynika iż jeśli działalność nie przynośi zysku się ją likwiduje.

Smerf Maruda
22.01.06, 00:35
System 4/3 ma trzy lata. Przez ten czas powstało kilkanaście obiektywów i trzy body. Wedgłu mnie to nie jest mało, to po pierwsze; po drugie zaś wstrzęmieźliwość Olympusa względem wypuszczania nowych produktów pozwala dobrze sądzić o ich - tych produktów - jakości. Canon wypuścił - do tej pory - pięć obiektywów do lustrzanek cyfrowych, z czego trzy są przyzwoitej jakości, żadna zaś z serii L. Body zaś Canon wypuszcza więcej, co - w moim rozumieniu - jest strategią mającą na celu wyciągnięcie jak największej ilości pieniędzy (sic!) od sfrustrowanych i goniących za nowościami klientów.

To, że obiektywy Olympusa są drogie - to fakt, niemniej, dla amatora wystarczą te, które są w przystępnej cenie, jak np. 14-54 czy 50-200 plus makro i mamy pełen zakres ogniskowych. Do widoczków można sobie dorzucić 11-22 i mamy zestaw na całe życie. Odbiorcą 35-100 nie jest zaś amator, a profesjonalista - jemu koszt się zwróci.



Ten rok będzie przełomowy dla Olympusa - w dobrym tego słowa znaczeniu. Czuję, że E-330 będzie rewelacją. Oby tylko jego wprowadzenie nie zaszkodziło E-500.


Nie tylko ja ale wy Wszyscy zainwestowaliście w 4/3 swoje środki , dlatego mnie martwi i zastanawia scieżka jaką podąża Olympus , albowiem świadczyć ona będzie o przyszłości 4/3, myślę iź nie tylko mnie.

Może więc sprzedaj aparat i zainwestuj w Canona? Jak dla mnie - nawet jeśli Olympus zaprzestanie produkcji lustrzanek, to mój E-1 będzie nadal robił świetne zdjęcia, a ja będę się nim cieszył.

robin102
22.01.06, 00:42
AzazelMasz racje !!! Oly zaniedbał pierwsza ligę i wyłoży sie tak jak KM (dział foto)Jak dotychczas to niby mają 15% rynku , ale jakiego ??? amatorskiego i o zgrozo hipermarketowokomunijnego. Czyżby tylko na tym Olympusowi zależało. Moim zdaniem menadżerowie kroczą własną drogo do przepaści. Podobno taki E-300 (którego posiadam) jest-był najgorzej sprzedającym się aparatm w histori firmy SHIT !!!

Smerf Maruda
22.01.06, 00:46
Masz racje !!! Oly zaniedbał pierwsza ligę i wyłoży sie tak jak KM (dział foto)

Hm.

To co tu jeszcze robisz? ;-)

RadioErewan
22.01.06, 00:49
Będziecie jeszcze zaskoczeni dodatkową funkcjonalnością tego "aparaciku". Od dawna Olek nie miał nic równie ciekawego w swojej ofercie.

cra3y
22.01.06, 00:51
olek musial cos wymyslec, zeby pozyskac kase na R&D - mysle, ze ten aparat trafi szczegolnie do tych ktorzy po zakupie lustrzanki reaguja nastepujaco:



- Ccagle naciskam ten guziczek od lcd a pojawia m sie i znika jakies durne menu ..
- a co chcesz zobaczyc ? obraz na zywo z obiektywu ?
- TAK
- ....


;-)

RadioErewan
22.01.06, 00:54
olek musial cos wymyslec, zeby pozyskac kase na R&D - mysle, ze ten aparat trafi szczegolnie do tych ktorzy po zakupie lustrzanki reaguja nastepujaco:



- Ciagle naciskam ten guziczek od lcd a pojawia m sie i znika jakies durne menu ..
- a co chcesz zobaczyc ? obraz z obiektywu ?
- TAK
- ....


;-)

Ale to nadal będzie lustrzanka, a nie podróbka Sony R1.

Azazel
22.01.06, 00:54
Igrabun - posiadanie takiego czy owego aparatu to jeszcze nie fanatyzm i religia - ale ty masz z tym jak widać problem.
Nie ty jestes decydemtem w kwesti sprzedaży aparatu i ewentualnej inwestycji w Canona.
Żyjemy w wolnym demokratycznym kraju a to jest forum publiczne "pytania typu co tu jeszcze robisz" zadaj sobie.
Fakty są jakie są - a rzeczywistość pokaże kto miał racje.
Jeśli szkła i następca e-1 nie pojawią się szybko i nie będą lepsze od 1dmkII to źle to widzę.
Powiedz jaki sens jest kupić i tak nie do dostania 14-35 czy 35-100 do korpusu gwarantującego 3kl/s ?.
To wszak najcześciej stosowane ogniskowe z szybkostrzelnymi korpusami ale tych teź brak.

Mniej fanatyzmu wiecej obiktywizmu życzę.

robin102
22.01.06, 00:55
RadioErewanPewnie jak każdy olek będzie miał kupę wodotrysków wyprzedzających konkurencje , a używanych z rzadka albo wcale. Choć taki LCD do kadrowania to osobiście by mi się przydał bo lubię ujęcia z pułapu ziemi lub wody , bez tego ani rusz. Tylko ,że to nie będzie już klasyczna lustrzanka i w ten sposob nigdy nie trafi do szerszego grona klientów.
A wygląda o JENY !!! feeeeee. Wyznawcy N. i C. już pukają się w czółko.

RadioErewan
22.01.06, 00:56
Tylko ,że to nie będzie już klasyczna lustrzanka i w ten sposob nigdy nie trafi do szerszego grona klientów.
A skąd wiesz, że to nie będzie lustrzanka?

cra3y
22.01.06, 00:57
Ale to nadal będzie lustrzanka, a nie podróbka Sony R1.

oczywiscie piszac lustrzanka, masz na mysli aparat o wymiennych obiektywach (on co prawda nie bedzie posiadal lustra ... bo bedzie mial EVF)
tak, wlasnie, bedzie mozna przypiac to co sie chce, a nie to co przyspawala fabryka

robin102
22.01.06, 00:59
Przypomina lornetkę ufoludka , a nie lustzankę. Moj E-300 też jest komiczny z wyglądu ,ale to lustro choć wścibscy mówią że to trochę szybszy kompakt. Ja go kupiłem przede wszystkim z powodu orginalnego wygladu i solidności konstrukcji, ale ten E330 to już przesada

RadioErewan
22.01.06, 00:59
Ale to nadal będzie lustrzanka, a nie podróbka Sony R1.

oczywiscie piszac lustrzanka, masz na mysli aparat o wymiennych obiektywach (on co prawda nie bedzie posiadal lustra ... bo bedzie mial EVF)
tak, wlasnie, bedzie mozna przypiac to co sie chce, a nie to co przyspawala fabryka

Myślisz, że "tak od czapki" napisałem, że to będzie lustrzanka? Chcesz się założyć, że będzie tam także OVF? To będzie rewolucyjny aparat. To będzie rewolucyjny dSLR.

Pozdrawiam

cra3y
22.01.06, 01:00
Ja go kupiłem przede wszystkim z powodu orginalnego wygladu i solidności konstrukcji, ale ten E330 to już przesada

wybacz, kupiles go glownie dla wygladu, a nie do robienia zdjec ? ;-) moze warto zastanowic sie nad tym i kupowac, stawiajac argumenty odwrotnie ;-)

robin102
22.01.06, 01:02
cra3yNo nie koniecznie musi tak być. Przy obecne myśli konstrukcyjno-nowatorskiej można zrobić aparat z lustrem i z LCD w którym będziesz widział przez obiektyw. Taki myk to bajecznie prosta sprawa.

cra3y
22.01.06, 01:02
Myślisz, że "tak od czapki" napisałem, że to będzie lustrzanka? Chcesz się założyć, że będzie tam także OVF? To będzie rewolucyjny aparat. To będzie rewolucyjny dSLR.

zapewne to masz na mysli

http://www.infodigitalcamera.com/blog/116/olympus-files-us-patent-for-new-evf/

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.infodigitalcamera.com/oled.jpg)

PS: zazwyczaj wiesz duzo, szkoda, ze nie "puszczasz pary z pyska" ;-)

cra3y
22.01.06, 01:06
cra3yNo nie koniecznie musi tak być. Przy obecne myśli konstrukcyjno-nowatorskiej można zrobić aparat z lustrem i z LCD w którym będziesz widział przez obiektyw. Taki myk to bajecznie prosta sprawa.

z tym, to nie tak hop siup - tzn mozna zrobic, ale matryca musi pracowac w trybie "live feed" - Sony R1 tak ma ... tylko, ze dodatkowe modyfikacje na matrycy, ktore to umozliwiaja ten tryb, powoduja zmniejszenie efektywnej powierzchni pixela + matryca pracuje caly czas (czyli sie grzeje = wiecej szumi)

cos za cos ... ja tam wole lustro w czystej postaci ...

robin102
22.01.06, 01:07
cra3yPrzyłapałeś mnie na skrócie myślowym. Aparty w zbliżonej cenie robią foty zbliżonej jakości - troche inne zdjęcia ale bez rewolucji. W grę wchodzą szczegóły przy zakupie. Zaufanie do marki , ergonomia , cena !!! , dla mnie wygląd, no i oczywiście jakość zdjeć , i na końcu coś co kazdy preferuje dla siebie. Ja w olympusach lubie powtarzalność i porzadne materiały oraz to ,ze producent traktuje mnie poważnie i nie wciska jak ślepemu jakiejś tandety (body 350D)
A zdjecia - jakie zrobisz takie masz o ile Ci natura i Pan Słońce pozwoli.

RadioErewan
22.01.06, 01:08
zapewne to masz na mysli

http://www.infodigitalcamera.com/blog/116/olympus-files-us-patent-for-new-evf/

Bulszit to jest siakiś, co mi tu podrzucasz, widziałem to już kiedyś na DPR.


PS: zazwyczaj wiesz duzo, szkoda, ze nie "puszczasz pary z pyska" ;-)

Wiem dużo, ale nie mogę wykłapać, bo to przecież ma być fun dla prezesa Olympusa w Japonii, już tylko 4 dni...

Anyway, przy dzisiejszym poziomie technologii zrobienie OVF/EVF jest realne i to nawet z zachowaniem działającego AF opartego o wykrywanie różnic fazowych.

RadioErewan
22.01.06, 01:10
z tym, to nie tak hop siup - tzn mozna zrobic, ale matryca musi pracowac w trybie "live feed" - Sony R1 tak ma ... tylko, ze dodatkowe modyfikacje na matrycy, ktore to umozliwiaja ten tryb, powoduja zmniejszenie efektywnej powierzchni pixela + matryca pracuje caly czas (czyli sie grzeje = wiecej szumi)

cos za cos ... ja tam wole lustro w czystej postaci ...

Wcale że nie musi, choć może np robić to tak jak piszesz i do tego jeszcze inaczej :-D.

P
22.01.06, 01:10
Radek, witaj na forum!

robin102
22.01.06, 01:12
Ide spać. Trzymam kciuki żeby zrobili jednak prawdziwe lustro , a nie jakieś popierdółki.

RadioErewan
22.01.06, 01:13
Radek, witaj na forum!
A witam. Miałem wpaść na chwilę, a nim się obejrzałem nagadałem już 7 wiadomości :-|.
Aha, postaram się nie podpaść jak uświadków Nikona, bo w kanałach już mi się znudziło ;-)

P
22.01.06, 01:15
Nie szkodzi, lubię czytać klasyków 8)

cra3y
22.01.06, 01:44
Aha, postaram się nie podpaść jak uświadków Nikona, bo w kanałach już mi się znudziło ;-)

heh - nie wiem jak inni, ale ja wole robic zdjecia i szukac nowinek niz toczyc boje i krucjaty w imie tego czy tamtego producenta :) wiec jak masz cos ciekawego - wal smialo :)

a wracajac do tematu, to do tego aparatu (E-330) przydalyby sie niedrogie staleczki, zaczynajace sie powiedzmy od 10mm :) np 10, 17, 25, (50 juz mamy, ale droga) i 100 ....

i jeszcze cos (wynalezione w necie na temat sensora tego czegos)

It has a Cypress Semiconductor live-MOS (olympus trademark) sensor, co-developed by Cypress, Olympus and Tokyo Institute of Technology. New technology to put two streams of data from the chip, low-res and high-res. If this isn't the case, it'll be in the next big E, but i doubt it.

hmmm :), Radio, mozesz to skomentowac chociaz "cieplo/zimno" ? :)

RadioErewan
22.01.06, 01:52
25, (50 juz mamy, ale droga)

i jeszcze cos (wynalezione w necie na temat sensora tego czegos)
{klik}
hmmm :), Radio, mozesz to skomentowac chociaz "cieplo/zimno" ? :)
Ciepło

cra3y
22.01.06, 02:14
Ciepło

:) zastanawialem sie nad zakupem 50-200 .... wiec chyba bede mial do czego przypiac (gdyby moje E1 sie postarzalo i powiedzialo "nyny")

swoja droga na PMA ma byc cos powiedziane i tylko powiedziane o nastepcy E1 a to juz cos ...

Smerf Maruda
22.01.06, 11:18
Igrabun - posiadanie takiego czy owego aparatu to jeszcze nie fanatyzm i religia - ale ty masz z tym jak widać problem.
Nie ty jestes decydemtem w kwesti sprzedaży aparatu i ewentualnej inwestycji w Canona.
Żyjemy w wolnym demokratycznym kraju a to jest forum publiczne "pytania typu co tu jeszcze robisz" zadaj sobie.
Fakty są jakie są - a rzeczywistość pokaże kto miał racje.
Jeśli szkła i następca e-1 nie pojawią się szybko i nie będą lepsze od 1dmkII to źle to widzę.
Powiedz jaki sens jest kupić i tak nie do dostania 14-35 czy 35-100 do korpusu gwarantującego 3kl/s ?.
To wszak najcześciej stosowane ogniskowe z szybkostrzelnymi korpusami ale tych teź brak.

Mniej fanatyzmu wiecej obiktywizmu życzę.

Faktem jest, iż sądziłem, że po użtkownikach Olympusa spodziewać się można więcej niż po pstrykaczach, którzy kupują sprzęt innych marek. Albowiem jeśli ktoś kupił Olka, to świadom jest tego, że związał się z systemem 4/3 i zrobił to świadomie i nie dokonał wyboru z powodu liczby megapikseli, czy też w imię zasady "bo wszyscy mają Canony" ;-)

System dopiero się rozwija i lepiej przyjąć to do wiadomości; aparatu nie kupuje się na sezon, ale na lata, by systematycznie dokupywać do niego sprzęt (jeśli stać Cię na to, by kupić wszystko od razu, to przecież może tak zrobić ;-)

O ile mnie pamięć nie myli, to E-300 bardzo dobrze sprzedawał się w Polsce. A może to był E-500. W każdym razie słyszałem coś od przedstawiciela Olympusa, że sama centrala była zaskoczona tak dobrymi wynikami.

robin102
22.01.06, 11:43
Hmmm. Też miałem taką nadzieje ,że olympiyczycy to trochę inni ludzie , jakby bardziej świadomi tego co robią i tego co kupują. Wszak to aparty dla bardziej wymagających klientów-amatorów.Moje subiektywne zdanie.

fotomic
22.01.06, 12:17
Ciekawe który to :lol: 8)


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2006/01/1137877071_1-1.jpg
źródło (http://www2.ezbbs.net/28/gomizerobbs/img/1137877071_1.jpg)

i następny :)


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2006/01/1137896578_1-1.jpg
źródło (http://www2.ezbbs.net/28/gomizerobbs/img/1137896578_1.jpg)

luc4s
22.01.06, 12:21
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dempsey
22.01.06, 16:24
Hmm... a ja tak sobie siedzę i myślę, że przecież aparat nie musi posiadać jednej tylko matrycy... mamy dwa lusterka:
jedno, za którym chowa się matryca hi-res i które odbija światło w górę jak normalnie, później jest albo pentaprism, albo układ lusterek, go symulujący... i jeśli jedno z tych lusterek będzie też odchylane, to za nim może się kryć druga matryca o rozdzielczości LCD (czyli jakieś 250000pix, a więc stosunkowo mało, czytaj duże fotoelementy, czytaj łatwo wzmocnić sygnał przy złych warunkach oświetleniowych). Zasada działania byłaby prosta... używasz normalnie wizjera optycznego, ale jak się zachce kadrowania przez LCD, to aktywuje się małą matrycę, odsuwa/podnosi jej lusterko z układu pentamirror i jazda :!:
To wyniki przemyśleń totalnego ignoranta w branży (na logikę powinny działać) więc teraz wyobraźcie sobie, co mogli wymyślić geniusze zatrudniani przez dział R&D Olympusa :-)

RadioErewan
22.01.06, 18:05
Hmm... a ja tak sobie siedzę i myślę, że przecież aparat nie musi posiadać jednej tylko matrycy... mamy dwa lusterka:
jedno, za którym chowa się matryca hi-res i które odbija światło w górę jak normalnie, później jest albo pentaprism, albo układ lusterek, go symulujący... i jeśli jedno z tych lusterek będzie też odchylane, to za nim może się kryć druga matryca o rozdzielczości LCD (czyli jakieś 250000pix, a więc stosunkowo mało, czytaj duże fotoelementy, czytaj łatwo wzmocnić sygnał przy złych warunkach oświetleniowych). Zasada działania byłaby prosta... używasz normalnie wizjera optycznego, ale jak się zachce kadrowania przez LCD, to aktywuje się małą matrycę, odsuwa/podnosi jej lusterko z układu pentamirror i jazda :!:
To wyniki przemyśleń totalnego ignoranta w branży (na logikę powinny działać) więc teraz wyobraźcie sobie, co mogli wymyślić geniusze zatrudniani przez dział R&D Olympusa :-)

Ile to można wymyśleć tak sobie siedząc :-).

Dempsey
22.01.06, 19:05
Tia... może ktoś mnie zatrudni :?: ;-) A jak się okaże, że nowy Oly działa na podobnej zasadzie, to może powinieniem złożyć u nich papiery ;-)

RadioErewan
22.01.06, 19:42
Tia... może ktoś mnie zatrudni :?: ;-) A jak się okaże, że nowy Oly działa na podobnej zasadzie, to może powinieniem złożyć u nich papiery ;-)
Ja bym już pisał CV i list motywacyjny ;-)

jps
25.01.06, 11:44
Czy to juz jutro? :twisted:

KaarooL
25.01.06, 11:56
taa, zbieramy kapustę na nowy model, dorzucasz się?

jps
25.01.06, 12:03
raczej wole zrzutke na 35-100 :twisted: zrzucamy sie razem i kazdy dostaje na miesiac :wink:

fotomic
25.01.06, 12:40
raczej wole zrzutke na 35-100 :twisted: zrzucamy sie razem i kazdy dostaje na miesiac :wink: ja tam wole 150 f2 :)

jps
25.01.06, 12:57
cena praktycznie ta sama ale w moim przypadku zoom bardziej praktyczny :D

jps
25.01.06, 14:45
Która bedzie u nas jak w Japoni minie 24 :roll: IMO to zdjecie E330 podobnego do mju to fake jakich malo :twisted:


W stosunku do strefy: GMT+01:00 Sarajewo, Skopie, Warszawa, Zagrzeb
W strefie: GMT+09:00 Osaka, Sapporo, Tokio
Jest obecnie:
Dzień: Środa Godzina: 22:52

KaarooL
25.01.06, 15:47
powiem Wam, że ten wynalazek może dać niezły dochód firmie, jeśli będzie faktycznie działał, sam jestem ciekaw z czym wyskoczą.

tylko niech nie będzie to takie dziwaczne z wyglądu jak np. 7070...

Moog
25.01.06, 16:08
... a ja sie wstrzymuje z zakupem E-500 hyh odliczam godziny :twisted:

KaarooL
25.01.06, 16:15
słusznie, może nowa konstrukcja nas zaskoczy. w końcu ludzie będący bliżej "żłoba", tzn. bardziej zorientowani piszą że jest na co czekać.

może - nie po raz pierwszy - OLYMPUS wypuści coś, przy czym inne firmy powymiękały albo uznały za chwilowo niewykonalne.

ta firma jest tym dla fotografii, czym APPLE dla komputeryzacji: nie generuje kosmicznych zysków, czasem bywa nierentowna, ale bez OLKA wiele patentów jeszcze długo pozostałoby w sferze marzeń.

blady
25.01.06, 16:59
Stawiam, na dwa rozwiązania: albo to będzie model tańszy od E-500 o cenę obiektywu 40-150 czyli jak e-500 jest za 3200 to nowość Olka będzie za 2200 z jednym obiektywem i będzie mocno okrojoną wersją, albo będzie wypasioną wersją e-500 i w cenie 4000 tys. Nowy aparat nie może być konkurencją dla E-500. To musi być coś innego.

Ładne porównanie z tym APPLE :) ale czy w dzisiejszych czasach jest miejsce dla Janosików?

Dag
25.01.06, 18:04
tylko niech nie będzie to takie dziwaczne z wyglądu jak np. 7070...

7070 jest taki sam jak 5060 a ten mi sie bardzo podoba i do tego jest wygodny ( tak mam 5060 :D)!!

RobertW3D
25.01.06, 18:16
W Japonii juz polnoc minela i jakos nic nie widac ... mam nadzieje, ze nie czekaja na poludnie czasu pacyficznego w USA ;-)
Aczkolwiek i tak nie kupie tego aparatu, to jestem strasznie zaciekawiony co tez wymyslili :-))

Pozdr.
R.

robin102
25.01.06, 18:32
Napewno bedzie to coś dziwnego i raczej model niżej od E500 - po wyglądzie to widać- szkaradztwo. Już myślałem że nie bedzie paskudniejszego body od E-300 a tu prosze. Chociaż moj E-300 mi się podoba- innym mniej

andytown
25.01.06, 18:46
Czytałem, że premiera ma być o 8:00 czasu GMT, czyli u nas o 9:00 :)

Moog
25.01.06, 18:58
robin102 nie chce mi sie wierzyć w taki wygląd E-330, jaki był prezentowany w tym topic'u... moim zdaniem nie będzie tak źle, a jeśli nawet będzie brzydki to co? :D

fotomic
25.01.06, 19:31
czyżby tył ? :

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2006/01/101916_1138208007-1.jpg
źródło (http://image.xitek.com/forum/200601/1019/101916/101916_1138208007.jpg)


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2006/01/101916_1138206692-1.jpg
źródło (http://image.xitek.com/forum/200601/1019/101916/101916_1138206692.jpg)


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2006/01/101916_1138208096-1.jpg
źródło (http://image.xitek.com/forum/200601/1019/101916/101916_1138208096.jpg)

RobertW3D
25.01.06, 19:41
jak dla mnie taki tyl wyglada dosc prawdopodobnie ... i logicznie ... ale jezeli chca go duzo sprzedac, to ten przod mogliby zmienic - w gazetach jeszcze go nie przetestuja a juz powiedza, ze sie do niczego nie nadaje :-))

Pozdr.
R.

Moog
25.01.06, 19:41
hmm zobaczymy jutro czy to sie potwierdzi :) wygląda "nieprzeciętnie" ale bardziej ciekawi mnie jak to odbije sie na fotkach... oby tez było tak rewolucyjnie w pozytywnym słowa tego znaczeniu

edit. troche maślane te fotki :?

fotomic
25.01.06, 19:42
jak dla mnie taki tyl wyglada dosc prawdopodobnie ... i logicznie ... ale jezeli chca go duzo sprzedac, to ten przod mogliby zmienic - w gazetach jeszcze go nie przetestuja a juz powiedza, ze sie do niczego nie nadaje :-))

Pozdr.
R.

co do tyłu to IMO też bardzo realny. Zobaczymy. Jutro 9 rano.

RobertW3D
26.01.06, 07:41
JUZ JEST!!!
http://www.olympus.co.jp/en/news/2006a/nr060126e330e.cfm
http://www.dpreview.com/news/0601/06012606olympuse330evolt.asp
http://www.dcresource.com/reviews/olympus/e330-review/index.shtml
http://imaging-resource.com/PRODS/E330/E330A.HTM

No i bylo przed 8 GMT :-))

R.

fotomic
26.01.06, 08:59
opis : http://www.mycen.com.my/picturestory/e330_a.html

ISO 100 : http://www.mycen.com.my/picturestory/e330_b.html

ISO 1600 !!!!!!!!!! dla mnie bomba : http://www.mycen.com.my/picturestory/e330_c.html

RasteR
26.01.06, 09:13
noooo przyzwoicie wygląda to 1600 :)

aparat mi się nie podoba (ale on po prostu nie dla mnie jest zrobiony i tyle)

KaarooL
26.01.06, 09:28
wszystko pięknie, ale czy Ich pogięło z tym USB? SONY w małpkach za 600 pln daje USB 2.0, które ciągnie 6MB/s a OLYMPUS w e-330 daje USB 1.1, po którym leci 0,7MB/s... chyba zapomnieli o tym, że w trzyletnim E-1 można było zapodać nie tylko USB 2.0, ale i ieee1394... inna sprawa, że to złącze all-in-one też zabija... odejście od mini-B nie było mądre.

ciekawe jak to będzie z poziomem szumów i nowym filterkiem?

blady
26.01.06, 09:31
kto kupi odemnie E-500??? :wink:

blady gadżeciaż

fotomic
26.01.06, 09:41
Auto (ISO 100 - 400)
• ISO 100
• ISO 125
• ISO 160
• ISO 200
• ISO 250
• ISO 320
• ISO 400
• ISO 500 *
• ISO 640 *
• ISO 800 *
• ISO 1000 *
• ISO 1250 *
• ISO 1600 *
* With ISO Boost set to On

RasteR
26.01.06, 09:41
oj blady...

do mnie pijesz...wiem... :twisted: :D :wink:

blady
26.01.06, 09:43
Mam tylko właściwie jedno pytanie:
Dlaczego Olympus wypuścił w tak krótkim czasie dwa konkurujące ze sobą modele czyli E-500 i E-330??? Może ktoś mi to wyjaśnić? Przecież, teraz chyba nikt nie kupi E-500, no chyba, że ze względu na wygląd... ale to słaby argument.


ps RasteR schlebiasz sobie i myślisz że Ty jeden taki jesteś.... :wink: 8)

fotomic
26.01.06, 09:48
Mam tylko właściwie jedno pytanie:
Dlaczego Olympus wypuścił w tak krótkim czasie dwa konkurujące ze sobą modele czyli E-500 i E-330??? Może ktoś mi to wyjaśnić? Przecież, teraz chyba nikt nie kupi E-500, no chyba, że ze względu na wygląd... ale to słaby argument.


ps RasteR schlebiasz sobie i myślisz że Ty jeden taki jesteś.... :wink: 8) nie mam zielonego pojęcia i też mnie to zastanawia

P
26.01.06, 10:00
... Przecież, teraz chyba nikt nie kupi E-500, no chyba, że ze względu na wygląd... ale to słaby argument
Zdziwił byś się jak bardzo to jest ważne... Ludzie potrafią zapłacić 15000 więcej za samochód "który ma ładniejszy bagaznik" :?
Po drugie widziałes tabelkę na dpreview? W trybie A jest AF ale nie ma powiększenia obrazu, w trybie B jest powiększenie 10x, ale nie ma AF (chociaż to jest bardzo dziwne). Stawiam tezę, że to jest bardziej wymiennik za C-8080 i konkurent Sory R1 niż E-500, a z tego co widzę to z Sonym wygrywa już od ISO400 począwszy w górę :)

fotomic
26.01.06, 10:08
Czyli jak sie domyślaliśmy maszynka do zarabiania kasy i do odbicia się. MOże się udać.

KaarooL
26.01.06, 10:22
fotomic:

niech zarabiają ile wlezie... martwią mnie dwie rzeczy: znowu posępili USB, no i brak AF w tym nowym trybie.

ta maszyna może wykosić R-1 z dwóch powodów: ma wymienną optykę i wizjer optyczny (pstrykasz to co widzisz a nie to, co widziałeś).

blady
26.01.06, 10:32
Zdziwił byś się jak bardzo to jest ważne... Ludzie potrafią zapłacić 15000 więcej za samochód "który ma ładniejszy bagaznik" :?
Po drugie widziałes tabelkę na dpreview? W trybie A jest AF ale nie ma powiększenia obrazu, w trybie B jest powiększenie 10x, ale nie ma AF (chociaż to jest bardzo dziwne). Stawiam tezę, że to jest bardziej wymiennik za C-8080 i konkurent Sory R1 niż E-500, a z tego co widzę to z Sonym wygrywa już od ISO400 począwszy w górę :)

Racja, sam nie kupiłem E-300 ze względu na wygląd, chociaż teraz mi to nie przeszkadza i nawet zacząłem doceniać budowę E-300. Pewnie tak samo będzie z E-330 - teraz mi się nie podoba, ale jak się przyzwyczaję to może być OK. W końcu aparat ma zdjęcia robić i być ergonomiczny a nie wyglądać.
Niech to będzie wymiennik dla c-8080 i R1, ale dlaczego jest tak podobny do E-500 zarówno w cenie jak i w funkcjach i dla E-500 też stanowi wymiennik? Jeszcze się nie łapię w tych trybach i nie wiem co który podgląd daje w E-330...

Cena około 1100 USD za E-330 z 14-45 to nie jest zbyt dużo, a cena E-500 teraz spadnie... Czyli to E-500 będzie tą tańszą, "ładniejszą", alternatywą dla hobbystów a nie E-330 :)

Wolałbym widzieć zastępstwo dla E-1....

blady

fotomic
26.01.06, 10:35
fotomic:

niech zarabiają ile wlezie... martwią mnie dwie rzeczy: znowu posępili USB, no i brak AF w tym nowym trybie. no niestety z tym to przegieli na max.


ta maszyna może wykosić R-1 z dwóch powodów: ma wymienną optykę i wizjer optyczny (pstrykasz to co widzisz a nie to, co widziałeś).
IMO to maszynka na typowo amatarski rynek to walki z hybrydami chyba. No i wydaje mi sie że olek możę na tym dużo zarobić, wygląd nie jest taki straszny, powiem więcej podoba mi się.

Powiem jeszcze więcej gdybym przesiadał się z hybrydy to bym to kupił z miejsca. Kadrowanie na LCD, siatka pomocnicza, wymieniane obiektywy, wizjer, samo czyszczenie matrycy. Czego chcieć więcej dla bardziej ambitnego amatora. Ja bym to kupił.
[/quote]

blady
26.01.06, 10:35
Czy E-330 jest deszczoodporny? Nigdzie nie znalazłem informacji w tej interesującej mnie kwestii.

blady

fotomic
26.01.06, 10:37
Czy E-330 jest deszczoodporny? Nigdzie nie znalazłem informacji w tej interesującej mnie kwestii.

blady to body jest plastikowe ?

blady
26.01.06, 10:43
a jakie ma to znaczenie ze jest plastikowy? Plastik przepuszcza wode i uszczelki sie nie trzymaja takiej obudowy???

Własnie doczytałem że E-330 nie kręci filmów.... :cry:

KaarooL
26.01.06, 10:45
blady:

tak, ale tylko w zestawie WATER PROOF z dołączonym przezroczystym parasolem...

filmy kręci, 3 fps, 7 MPIX (lepiej niż HDTV), tylko limit jest do kilku sekund i brak dźwięku...

irek50
26.01.06, 10:51
Niestety jeszcze trzeba poczekać, aby dowiedzieć się rzeczy najważniejszej!!!--CZY OLYMPUS WYCIĄGNIE dobre kolory i dynamikę z nowej matrycy podobnej do CMOS???
KaarooL: Po cholerę Ci USB2 w aparacie--z pewnością Cię stać na czytnik!
Lepiej wystrzegać się podłączania aparatu do komputera--jeden mi wybuchł (C-3000)i spalił się doszczętnie...

jps
26.01.06, 10:56
Panowie najwazniejsza bedzie jakosc zdjec :) bo przypuszczam ze nastepca E-1 bedzie mial taka sama matryce! IMO ten 330 to taki tester rynku i możliwości - podejrzewam ze Olek od dluzszego czasu pracowal nad tym rozwiazaniem i nad nowymi matrycami i jak juz mial zadowalajce efekty to wypuscil to (szybko po e500) w body po e300 po malym faceliftingu! Dostosowal produkcje e300 do e330 i chcial jak najszybciej powiadomic o tym swiat bo konkurencja nie spi a teraz na swiecie jest prawziwy bum na dslry!!! Podejrzewam ze e330 pokaze kilka bledow ktore zostana poprawione i wszystko to bedzie wrzucone do nowego olka semiprofi czy cos w tym stylu :) Na nastepce E-1 trzeba poczekac bo poewnie olek walczy ze wstawieniem stabilizacji itd Olek nie moze pozwolic sobie na bledy przy nowym profi body bo go konkurencja zje - lepiej poczekac i miec cos dopracowanego :)

blady
26.01.06, 10:57
blady:

tak, ale tylko w zestawie WATER PROOF z dołączonym przezroczystym parasolem...

Nooooo, to zupełnie zmienia, postać rzeczy.... :wink:


filmy kręci, 3 fps, 7 MPIX (lepiej niż HDTV), tylko limit jest do kilku sekund i brak dźwięku...

a tu akurat mogliby się bardziej postarać jak ma być konkurencja do R1

A co do dynamiki i kolorów to blado mi to wygląda, ale nie chcę zapeszać i nie będę rozwijał myśli - poczekam na więcej zdjęć z E-330.

KaarooL
26.01.06, 11:20
irek50:

jedni lubią tak, inni inaczej. mamy rok 2006 i USB o prędkości standardu 1.1 uważam za porażkę. za niewygodne uważam korzystanie z czytnika przy każdorazowym przewalaniu fotek. z racji budowy złącza CF myślę, że nie jest to zdrowe dla tych pinów... to moje zdanie, możesz mieć inne -> wprawdzie mamy katoland, ale to teoretycznie wolny kraj.

mówisz że OLEK 3000 popłynął??? może miał już swoje latka... podłączałeś przepisowo czy na żywca, przy odpalonym aparacie?

Moog
26.01.06, 11:30
a jejdnak konkurencja dla E-500, szumy zniwelowali dzięki nowej matrycy... pytanie tylko co zepsuli? :D

Morley
26.01.06, 11:32
Oho... E-330... Z kadrowaniem na LCD... Dżihaad zbliża się wielkimi krokami do wojen systemowych...

Na twarze niewierni, giaury, gady plugawe...

Jeden jest Olympus, a E-330 jest jego Prorokiem...

- Kurde, chyba za długo siedziałem na planówce dzisiaj ... <twisted>

I nan sprawa, ze jakoś tak, po raz pierwszy popatrzyłem na mojego E-1 jakby nieco krzywo... Może by tak zamienic na to nowum?

Kurde, no zadziwia mnie ta firma... Jak tak dalej pójdzie to przy premierze nastepcy E-1 pójde na dół do fotopstryków i zarżne jakiegoś Canoniera, albo Nikonowca na ofiarę...

robin102
26.01.06, 11:42
NO to OLEK ma nową matryce . Spełniły się moje przekleństwa na Kodaka . HUUUURRRRRAAAAA

Dag
26.01.06, 11:42
Mr Radio mial puscic wiecej pary z geby jak juz minie odpowiednia godzina!

fotomic
26.01.06, 11:43
Mr Radio mial puscic wiecej pary z geby jak juz minie odpowiednia godzina! miał póścić z rana ;)

Joki
26.01.06, 11:45
Bomba. Przeszła mi przez głowę myśl... Sprzedać body E-300, jak najszybciej, za byle ile, bo zaraz cena poleci... Pewnie już poleciała? Z drugiej strony chyba lepiej poczekać na następcę E-1. Lubię mocne rzeczy, a całkowicie plastikowa obudowa do mnie nie przemawia. No i szumofobom argumenty przeciw Olkowi upadły. Nie ma co tez demonizowac tego USB. Wszystkie te niby USB2.0 nie są szybsze od USB1.1

irek50
26.01.06, 11:53
KaarooL: W czasie podłączenia USB wybuchł C-3000 razem z płytą główną komputera --sytuacja nietypowa, ale warta uwagi!: MIAŁEM PODŁĄCZONĄ równocześnie do aparatu (kabelkiem) sieciową lampę błyskową z przebiciem fazy ...

KaarooL
26.01.06, 11:59
irek50:

trzeba było od razu rozwinąć myśl, niezły z Ciebie zawodnik...


Joki:

ciekawe to, co piszesz o USB. w takim razie dlaczego po USB 2.0 mam pod Linuchem zapis 10 MB/s zamiast 0,7 MS/s skoro niby nie jest szybciej. 15x to za mało?

zrzucanie 1 GB fotek z E-1 to moment w porównaniu do zrzucania tej samej ilości z E-300/E-500... 8 a 30 minut to mała różnica?

trzymaj ciśnienie, E-300 nie sprzedawaj. niewiele już stanieje, bo i nie ma z czego, ale E-330 będzie taniał...

blady
26.01.06, 12:32
Do E-330 zachęca mnie wysokie ISO, EVF i zniechęca mnie brak szczelności a raczej potrzeba zaopatrzenia sie dodatkowego akcesria jakim jest parasol P-1.

Liczyłem na ta szczelność, bo na reklamowce przedpremierowej w necie widzialem pana ktory jakby mial ochote wpasc do rzeki, wiec myslalem, ze nie pozalowali uszczelek skoro mozna z aparatem "wpasc" do rzeki...

KaarooL
26.01.06, 12:36
czytaj między wierszami: Zawodnik kroczył w powietrze, bo był tak przyklejony do mini wizjera, że nie widział co dzieje się dookoła... teraz będzie mógł kadrować przez LCD, rozglądając się...

blady
26.01.06, 12:44
widzisz ja wyczytalem miedzy wierszami, ze jak gosc idzie to nawet przez rzeke przejdzie z E-330 nie odrywajac wzroku od wizjera...

Dempsey
26.01.06, 13:33
podejrzewam, że wszyscy tutaj już czytali preview na dpreview :?:

blady
26.01.06, 13:54
Dempsey a coś ciekawego wyczytałeś na depreview w preview?

Dempsey
26.01.06, 14:07
No... dość ciekawie pokazane jak działa ten live view, że są dwa rodzaje:
jeden z dodatkowej małej matrycy (wtedy działa AF i pomiar ekspozycji)
oraz drugi wykorzystujący główną matrycę (po podniesieniu lustra i otwarciu migawki). Każdy z nich ma jakieś wady pierwszy daje 92% krycia, nie są wprowadzane korekty ekspozycji... a w drugim widać głębię, ale działa tylko ręczny fokus (bo lustro podniesione) - jest na stronie www.dpreview.com kilka fotek ze schematem E-330 i widokami wyświetlacza itp. W sumie polecam, choć konkluzja autorów z dpreview była w skrócie taka:
jeżeli nie potrafisz zrobić czegoś na prawdę porządnie to lepiej nie rób wcale. Generalnie mieli sporo zastrzeżeń - niemniej polecam lekturę :-)

aranek
26.01.06, 14:10
jak dla mnie to jest całkiem logiczne z tym live view
jak chcesz korzystać z AF - to nie możesz korzystać z 10x powiększenia, gdy kadrujesz z podniesionym lustrem, to tylko MF - super sprawa do makro. (przynajmniej ja tak uważam)

konukera
26.01.06, 14:46
Sciągnał ktoś fotki z E-330? Tamten link juz nie dziala, a jestem ciekaw.
Swoja droga to cieszy mnie ze olympus wymysla nowe rzeczy i E-System kroczy do przodu :-). Dobrze to rokuje. Aczkolwiek mam nadzieje ze nie okarze sie ze matryca 4/3 jest po prostu za mala aby upchnac tam duuzo pixeli.. np 10M.
Jakby ktos mi przyslal na mejla zdjecia to bede happy: 4style@poczta.fm
Zakup E-1 to byl dooobry pomysl :-)
pzdr

P
26.01.06, 15:04
jak dla mnie to jest całkiem logiczne z tym live view (...) gdy kadrujesz z podniesionym lustrem, to tylko MF (...)
A dla mnie nie. Wszystkie kompakty, czyli jakieś 50 milionów aparatów mają AF robiony na matrycy. Dlaczego E-330 tego nie ma?

fotomic
26.01.06, 15:40
mamy sample :)

Mi sie podoba a co Wy sądzicie ?

http://www.olympus-esystem.com/dea/products/e330/sample/index.html

ostatnia fotka przy czasie 2.5s . Zobaczcie na cienie :)

blady
26.01.06, 16:18
Bardzo ładnie wychodzą przykładowe zdjęcia z nowego E-330 i najbardziej podoba mi się 35mm F3.5 Macro :) Ciekawe ile moze kosztowac ten obiektyw....

konukera
26.01.06, 16:38
630 na allegro. juz jest
a zdjecia maja faajne kolorki :-)
szkoda ze jest tam tylko na 100 iso... ciekawe ze od 400 w gore jest juz iso boost...

RadioErewan
26.01.06, 16:41
Mr Radio mial puscic wiecej pary z geby jak juz minie odpowiednia godzina!

Poszła para, a cokolwiek o aparacie napiszę Wam najwcześniej jutro, kiedy (może) dostanę sztukę testową.

aranek
26.01.06, 17:06
jak dla mnie to jest całkiem logiczne z tym live view (...) gdy kadrujesz z podniesionym lustrem, to tylko MF (...)
A dla mnie nie. Wszystkie kompakty, czyli jakieś 50 milionów aparatów mają AF robiony na matrycy. Dlaczego E-330 tego nie ma?

ok, ale przy makro w kompakcie, to ja wolę MF, bo jak zacznie mi kręcić AF, to mnie trafia, i do tego po 5 sekundach ustawia się tam, gdzie bym sobie tego nie życzył...
a tak na marginesie, to wydaje mi się, że ten podgląd z matrycy jest robiony właśnie pod precyzyjne ustawianie ostrości na MF, jak chcesz AF, to po co Ci powiększenie 10x i byle jaki system (bo tak by należło go określić) ostrzenia na matrycy, skoro możesz skorzystać z szybkiego i pewnego ustawiana ostrości, spokojnie przy okazji kadrując na LCD...?

P
26.01.06, 21:37
Jeśli założyć, że tryb B jest tylko do makro to faktycznie ma to sens...

Tutaj jest jeszcze jeden opis http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/e330.html
Poniższy wyjątek brzmi baardzo zachęcająco :D

The excellent image quality of the Olympus E-System takes a giant step forward with the EVOLT E-330. Newly developed specifically for this camera, the 7.5-megapixel Live MOS image sensor, with its high dynamic range, captures photos with accurate true colors, detail from edge-to-edge and lower noise.

RasteR
26.01.06, 23:44
no dobra... dość pitolenia...

KTO kupuje jako pierwszy i testuje? hę?

:twisted:

blady
27.01.06, 00:34
Nie ma chetnych, wszyscy kupili już e-500 8)

Zaraz! Raster! a może nie kupiłeś jeszcze d70s? Zobacz jaki śliczny aparacik! to co? może kupisz e-330? :wink:

robin102
27.01.06, 00:44
RasteRNie podpuszczaj nas. Ja kiedyś pójde w Twoje ślady , chyba że też wrócisz na łono Oli , to wtedy wezmę na wstrzymanie.

Moog
27.01.06, 01:01
RasteR ja go biorę :) dajcie mi tylko sklep w którym go można dostać... a podobno ma być dostępny szerszemu gronu od marca?

blady
27.01.06, 01:31
Moog to ja Ci współczuję długiego czasu oczekiwania. Jak Ty sobie z tym poradzisz?

Moog
27.01.06, 01:39
Jestem już miesiąc bez aparatu, wytrzymam i drugi :) ale racja - łatwo nie jest. Narazie dawkuje sobie kupowanie akcesoriów do niego... wypatruje okazje (jak nie dawno na forum EX-25 300zł ;) ) Narazie mam ten pierścień pośredni, UV'ke Marumi WPC, pamiątke CF exIII i czytnik też Sandisc'a jeszcze lampa, głowica, statyw ... jakoś sie doturlam do marca. Jestem ciekaw czym jutro nas zaskoczy RadioErewan

blady
27.01.06, 01:48
Jak ja byłem drugi tydzień bez aparatu, tylko ze statywem i kartą, to o mały włos nie kupiłem jakiegoś fajnego kompakta dla poręczności takiego rozwiązania. no i zawsze byłoby czym focić :)

Naszczęscie mam też aparaty analogowe, to skończyło się tylko na zakupie 3 filmów.... ale nad kompaktem dalej myślę... musi być wodoszczelny...

Moog
27.01.06, 01:54
ciekawi mnie też czy w E-330 będzie możliwość zakupu Dual kitu, 40-150, 14-45 :) bo jak nie to trzeba będzie szukać tele :(

RobertW3D
27.01.06, 02:15
Jak mi skradziono Dimage'a i musialem zyc bez cyfry przez prawie 4 miesiace, to o malo co nie zglupialem (tak, to juz chyba nalog :twisted: ). W sumie nieco z rozpaczy a nieco z koniecznosci siegnalem po Zenita TTL i po wystrzeleniu ok 6-7 filmow ... po raz pierwszy naprawde pokochalem lustrzanki i docenilem ich wizjery optyczne :-) Co by nie mowic na poczatek dobrym rozwiazaniem jest zaawansowany kompakt / hybryda - dopiero po nauczeniu sie jak wszystko dziala mozna brac sie na powaznie za lustrzanki :-)

Pozdr.
R.

excel
27.01.06, 02:20
abc

emc2
27.01.06, 12:23
Ciekawostka:
ten "mały" sensor do obsługi LCD ma 8 (osiem) megapixeli. Jest wzięty z linii Mju 800. 9 pixeli pracuje jak 1 dzięki czemu obraz jest jaśniejszy na wyświetlaczu i nie trzeba też wzmacniać sygnału, jak to się robi dla uzyskania wyższej czułości. Później zresztą ten 0.8 MP obraz jest jeszcze raz zmniejszany dla potrzeb wyświetlacza lcd.

Czyli de facto w E-330 tkwią dwie matryce: 7.5 LiveMOS i 8 MP CCD.
W sumie 15.5 MP ;-)

Tutaj źródło - wywiad z Richardem Pelkowskim (Olympus Product Manager):
http://www.digitalcamerainfo.com/content/Interview-With-Sally-Smith-Clemens-Product-Manager-and-Richard-Pelkowski-Product-Manager-DSLRs-at-Olympus-.htm

--
emc2

Joki
27.01.06, 13:39
...rzucanie 1 GB fotek z E-1 to moment w porównaniu do zrzucania tej samej ilości z E-300/E-500... 8 a 30 minut to mała różnica?...
Jakie 30? 10-12 minut... około 1,4 MB/s (8 minut to ok. 2,2MB/s) To nie jest nawet dwukrotna różnica.
6MB/s nie zrzuca chyba żaden?

excel
27.01.06, 13:45
abc

Moog
27.01.06, 14:23
:shock: ciekawe czy w PL będzie poniżej 4k

yacek
27.01.06, 15:16
hmm , na stonie Chipa w newsach podali że dostepny od marca i cena około 900 funciaków :lol: . niech się gonią :D

irek50
27.01.06, 18:07
tu inna cena
http://www.dpreview.com/articles/olympuse330/page2.asp

Niss
27.01.06, 18:34
Jeszcze paskudniejszy niz E300. Z takim aparatem jak E330 to wstyd na ulice wyjść. Śmiejcie sie ale dla komfortu psychicznego to jest ważne. Nie dość ze to małe(nieporęczne) to jeszcze brzydkie.
Ale pomijając kwestie wygladu to jak wpakują 7.5mln pikseli w słynną matryce olympusa to nie wiadomo czy smiać sie czy płakać. Po za tym jest pare gadzetów ktore mają przyciągnać amatorów, ale jak one mają przyciągnać amatorów, skoro każdy normalny amator widząc ten aparat od razu go eliminuje.
Z całą sympatią dla Olympusa uważam ze takim hitem, Olek sam sobie kopie grób.

Pozdrawiam

Moog
27.01.06, 18:50
a mi sie podoba i co teraz Niss ... mam sie wstydzić? :(

konukera
27.01.06, 18:51
Z takim podejsciem to nie wiem kto kupuje kompakty i hybrydy... c8080 np. mi sie nie podoba a duzo ludzi go lubi i chwali.
E330 jest calkiem fajny w mojej skromnej opinii. I zajebiste kolorki ma, sadzac z sampli.
I dobrze wrozy e-systemowi. a to najwazniejsze. olympus nie powiedzial jeszcze ostatniego slowa :-)

jps
27.01.06, 18:55
Jeszcze paskudniejszy niz E300. Z takim aparatem jak E330 to wstyd na ulice wyjść. Śmiejcie sie ale dla komfortu psychicznego to jest ważne. Nie dość ze to małe(nieporęczne) to jeszcze brzydkie.
Ale pomijając kwestie wygladu to jak wpakują 7.5mln pikseli w słynną matryce olympusa to nie wiadomo czy smiać sie czy płakać. Po za tym jest pare gadzetów ktore mają przyciągnać amatorów, ale jak one mają przyciągnać amatorów, skoro każdy normalny amator widząc ten aparat od razu go eliminuje.
Z całą sympatią dla Olympusa uważam ze takim hitem, Olek sam sobie kopie grób.

Pozdrawiam

1. skad wiesz czy komus sie podoba czy nie i czy ktos sie wstydzi czy nie?
2. skad wiesz ze jest to male i nieporeczne? Macales juz?
3. co wiesz o nowej matrycy (e300 i e500 maja 8mpix)
4. jestes prorokiem - tym aparatem i tymi gadzetami jest zainteresowane wiecej osob niz moze Ci sie wydawac :P

Pozdrawiam

Moog
27.01.06, 19:00
a ja uwazam że to nie jest tylko gadżet a bardzo pożyteczny przyrząd (mówię o kadrowaniu na LCD, i jego odchyłkach)

blady
27.01.06, 19:14
. Nie dość ze to małe(nieporęczne) to jeszcze brzydkie.


A skąd Ci przyszło do głowy, że małe to brzydkie? To, że duży może więcej to wiadomo ale, że małe brzydkie? Ja tam wolę małe B :wink:

Ale jeśli chodzi o Olympusa to w tej firmie małe jest poręczne, pomerdało Ci się z Canonem 350d który zaiste jest nieporęczny.

pozdrowionka

blady
27.01.06, 19:22
ale drogo... jak w EU będzie za 1100 euro, a w USA 1100 USD to trochę jakby inne ceny. Wydaje mi się jednak, że to będzie raczej 1100 USD na całym świecie. Tylko długo trzeba czekać.

A co do podglądu obrazu na LCD to lepiej mieć, niż nie mieć... mnie zastanawia jakiej wielkości będzie ten wizjer tradycyjny w E-330.... bo jak mniejszy niż w E-500 to nawet powiększalnik nie pomoże....

pozdrowionka

Moog
27.01.06, 19:44
miało być nowe info dziś o E-330 ... RadioErewan gdzie jesteś :( :wink:

Niss
27.01.06, 19:55
Nie napisałem że gadżety (czyszczenie matrycy, podglad lcd) są złe tylko wiele ludzi je oleje jak spojrzy na E330. Owszem będzie się on podobał... dla nie wiecej niz 5 % społeczeństwa, co przełoży sie na sprzedaz (niby wygląd nie jest ważny - a co było z E300 ? ). Hybrydy i kompakty to inna bajka i nie porownywał bym tu userów c8000 do przyszłych odbiorców E330.
Mały aparat dla większych rąk i paluchów oraz komfortu pracy nie jest dobry, choćby nie wiem jak idealnie był zrobiony (Olek robi korpusy na wojne nie wiadomo po co....).
A z matrycą Olympusa wiadomo jak jest. Niech ma nawet 10 mln pikseli a bedzie iso boost >200

Olympus robi owszem super aparaty - ale kompakty.
Moze z wyjątkiem E500, ktory nie jest porażką.

Pozdr.

Marek J
27.01.06, 20:14
Zapewne kolega nie doczytał, że w E 330 jest całkiem inna, nowa matryca która zachowuje się bardzo dobrze przy wysokich czułościach. Ponadto, odnośnie tego upychania pikseli to chciałbym zauważyć fakt istnienia 8mln. w E 300, 500 przy zastosowaniu poprzedniej, starszej.
Dodam jeszcze że, żadna z lustrzanek Olympusa nie jest porażką i jest to kwestia gustu oraz nawyków ewentualnych użytkowników.

robin102
27.01.06, 20:27
NissNo i dla tych "wojennych" obudów ludzie kupują olympusy.Po prostu sa tacy ktorzy doceniają solidnosć konstrukcji na zewnątrz i co za tym idzie u olka wewnątrz body. A nowa matryca w tym wynalazku nie jest już produkcji kodaka - podobno . Więc cale szczeście. Jest realna szansa ,ze będzie miała niższe szumy własne. Zobaczymy.
Wspaniala sprawa E system , a matryce kodaka to już historia. Huraaaaa
Jesli chodzi om kadrowanie na lCD to jest to wspanilą sprawa jedyna czego mi brakuje bo lubię kadrowanie np z pozycji ziemi , a jak się polżyć w jesiennym blocie , albo zrobić ujęcie z łodki nad powierzchnią wody , albo w tłumie na koncercie . tego przyszlym użytkownikom zazdroszczę . A że brzydal straszny to fakt , ale znajdą się tacy ktorym się spodoba. mni np odpowida obudowa E-300 bo jest super ergonomiczna i solidnie zrobiona . E330 ma calkowicie obudowe zplastiku i bez magnezowego szasis , ale znajac solidność olka mam nadziej że kontynułują jakość wykonania jak w przypadku E500.

Moog
27.01.06, 20:41
a ja nadal uważam że z gripem E-330 będzie ładnie się prezentował :) cóż ale może ja w tym momencie przestaje być obiektywny ... ciężko wyczuć granice :wink:

edit. a tak prezentuje sie E-300 z gripem (to dla tych którzy nie widzieli)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://dc8.donga.com/olympus/img/olympus_e300_grip.jpg)

szwedowski
27.01.06, 21:15
Miałem w życiu kilkanascie modeli,Canony,Minolty,Pentaxy i średnioformatowe.Zapewniam że takiej radości nie dał mi żaden aparat,
coś Olky mają w sobie.Moi koledzy fotografowie kpili sobie gdy mówiłem
że kupuję Olka,do czasu.Gdy na plenerze wzieli do ręki E300 z gripem
i 50/2 macro,to nie mogłem się doprosić zwrotu.Zakładali po kolei
inne obiektywy i dumni posiadacze 350D już więcej nie podejmowali tematu szumów i słabosci systemu.Myślę że większość zawziętych
przeciwników Olka,nigdy go nie widziała z bliska,nie mówiąc już o wzięciu
do ręki.
Co do wizjera w E330,myślę ze będzie taki sam jak E300,gdzieś cztałem że np.:ME- 1 też jest przewidziany do tego modelu,może i grip?
Ja już zbieram kasę na niego,a pomyśleliście że wielkość i jasność
wizjera zaczyna mnieć mniejsze znaczenie?Zawsze w trudnych warunkach
można sobie skadrować na telewizorku.

konukera
27.01.06, 21:51
A z matrycą Olympusa wiadomo jak jest. Niech ma nawet 10 mln pikseli a bedzie iso boost >200
To nie jest matryca Olympusa, tylko jakiejs malej nowatorskiej firmy. Tak jak w podanym wywiadzie.
Kawal czasu uzywalem E-10. I siekalem nim mase fotek w studiu (przedmioty na allegro) i upadl mi i cos tam. absolutnie go zarzynalem i nic mu nie bylo. nawet na studniowce zrobilem niz z 300-400 zdjec i nic mu nie bylo. oczywiscie kupa byla do wywalenia do af tam kiepsko dziala :/. zgrzal sie jedynie tam gdzie matryca - i wtedy np. docenilem magnezowe body ktore rozprasza cieplo.
Solidna konstrukcja to wazna sprawa. aparat kupuje sie na dlugi czas, to droga zabawka.
A to ze on ma taki wyglad to tez jest spowodowane tym ze LivePreview wymaga takiej konstrukcji luster, zamiast pryzmatu - tak jak to jest w lustrzance.
Radze czytac japonczykow ;-)

MaBri
27.01.06, 22:39
Niss - mam nadzieję, że nikt z Olympusa nie czyta twpich wypowiedzi, bo zaprzestaną proodukcji E-330 jeszcze przed jego premierą rynkową :lol:
Ja na twoim miejscu dałbym temu aparatowi trochę szans przynajmniej do pierwszych oficjalnych testów lub swoich organoleptycznych z nim przygód.
Co do obciachu z pokazywaniem się z tym aparatem, to najbardziej bzdurna uwaga jaką przeczytałem na tym forum.

RadioErewan
28.01.06, 00:28
miało być nowe info dziś o E-330 ... RadioErewan gdzie jesteś :( :wink:
Jestem. Właśnie włożyłem baterium w aparatum. Powiem wam, że tryb manualnego ostrzenia jest w mordkę fajny.

RadioErewan
28.01.06, 00:36
a tak to wygląda.
http://cyfrowa.info/pub/e330mf.wmv
i musze przyznać, że nie ma problemów z ostrzeniem w tym trybie.

Moog
28.01.06, 01:00
ooooo :) już ściągam ten filmik, i prosimy o więcej prezentacji video - świetna myśl. Oraz resztą opisową. Powodzenia

blady
28.01.06, 01:55
oj podoba mi sie, i dobrze ze szybko sie zalacza ten tryb B... :)

andytown
28.01.06, 08:55
fajnie ze można wybrać miejsce do powiększenie nie musi być centralnie?
tak ten filmik zrozumiałem

KaarooL
28.01.06, 15:53
Niss:

lepiej idź chłopie i bloomingu poszukaj...

dorian
28.01.06, 17:07
A nie tak dawno głoszono upadek systemu 4/3 :lol: Teraz jeszcze bardziej jestem dumny z olympusa bo będzie w przodzie amatorskich luster jak dodadzą AS od panasonica to oly będzie rządził. Rewelacyjna optyka i coraz lepsze body. Już się nie mogę doczekać następcy E1 skoro tak długo nad nim pracują i teraz nowe matryce to myślę że w tym segmencie olympus również zabłyśnie.Teraz mogę to przyznać skrajnie radykalny fanatyk stystemowy :lol: :lol: :lol:

Żabol
28.01.06, 22:51
RadioErewan czy możesz powiedzieć kto jest producentem tej matrycy live MOS? Na sieci jest sporo sprzecznych informacji na ten temat.
Dla mnie ten aparat to krok w świetnym kierunku. Jak ktoś chce używać obiektywów M42 to jest to wręcz zbawienie. Co do wizjera to znalazłem info że punkt oczny to 18mm czyli większy niż w e500. Co prawda wizjer ciemniejszy niż w e300 ale tak się zastanawiam jak jest AF to jasny duży wizjer nie jest taki ważny (może się mylę, pewnie nawet na pewno :D ) a jak MF to mamy 2,5 cal wyświetlacz + 10x powiększenie i 100% krycia kadru miodzio

pozdrawiam

Moog
29.01.06, 21:09
nie wiem czy było http://www.quesabesde.com/noticias/Olympus-E-330,1_en_2252

RadioErewan
30.01.06, 03:49
RadioErewan czy możesz powiedzieć kto jest producentem tej matrycy live MOS? Na sieci jest sporo sprzecznych informacji na ten temat.
pozdrawiam
Nie mam oficjalnych informacji, stawiam jednak na mesedż, wg. którego producentem matrycy ma być Cypress Semiconductor przy współpracy z Olympusem i Politechniką Tokijską.
Nie jest to na bank Kodak, pewnie nie jest to Panasonic, bo czymś nowy slr Panasonica musi się od olków różnić ;-).

Moog
30.01.06, 13:28
RaioErewan kiedy można sie spodziewać od ciebie opinii o E-330 i zdjęć testowych?

edit. poprawka z 300 na 330 :D

RadioErewan
30.01.06, 17:51
RaioErewan kiedy można sie spodziewać od ciebie opinii o E-300 i zdjęć testowych?
O E-300 nie napiszę nic, bo miałem go z rok temu ;-). Zdjęć z E-330 nie będzie jeszcze z 10 dni, bo nie wolno.

Moog
30.01.06, 19:23
oj wiesz ze o E-330 mi chodzi ;) chwila nieuwagi no to czekamy... BTW pewnie dlatego ten test szumów został usunięty... ciekawe czy ktoś je na HDD zapisał :wink:

fotomic
30.01.06, 20:41
oj wiesz ze o E-330 mi chodzi ;) chwila nieuwagi no to czekamy... BTW pewnie dlatego ten test szumów został usunięty... ciekawe czy ktoś je na HDD zapisał :wink: to nie był żaden test szumów. Osoba wstawiła zdjęcia aby pokazać jak wygląda jakośc zdjęć na wysokim ISO. Po czym je po pewnym czasie usuneła(wcześniej o tym informowała) Ogólnie zdjęcia i wygląd aparatu na tej stronie ukazały sie wcześniej(około 1h) jak światowa premiera.

RadioErewan
30.01.06, 20:45
W ramach ciekawostek. Dziś usłyszałem od TIPa, że cena hurtowa w DE E330 z 14-45 ma wynosić 783 Euro.

Moog
30.01.06, 21:02
fotomic o ile pamiętam były dwie fotki ISO 100 i 1600. "Osoba wstawiła zdjęcia aby pokazać jak wygląda jakośc zdjęć na wysokim ISO." No przecież o tym mówiłem :) może źle ubrałem w słowa

RadioErewan przy dzisiejszym kursie Euro ok. 3,81 nie wychodzi tragicznie :) okolice 3k ciekawe teraz tylko ile marży w PL dowalą

blady
30.01.06, 23:06
Co do ceny, to jeśli hurt e-330 będzie wynosił około 3000 pln to za 3450 pln będzie można kupić w prywatnym imporcie. Do tego obiektyw 40-150 za 700 pln i mamy zestaw e-330 z dwoma obiektywami za 4150 pln. Trochę zadużo moim zdaniem, za zestaw oparty na obiektywach 14-45mm + 40-150mm.

Ponieważ w sklepach ma być dopiero w marcu (właśnie, kiedy dokładnie e-330 będzie w sklepach?) , to do tego czasu mam nadzieję będzie trzeba zapłacić mniej za E-330.

andytown
31.01.06, 09:35
zdjęcie na ISO 1600... \

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1000&message=16954786

Dziadek
31.01.06, 12:25
Zaglądaliście już na tą stronę?
Po kliknięciu na zdjęcie otwiera się ciekawy filmik z prezentacją E-330

http://imaging-resource.com/PRODS/E330/E330A.HTM#

pozdr

fotomic
31.01.06, 19:47
NO i jest wstępna cena :
http://www.foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=Olympus&podgrupa=Olympus&id=apolye330&sortowanie=cena#tutaj

Trochę dużo :/ ale to początek ;)

RobertW3D
31.01.06, 20:53
NO i jest wstępna cena :
http://www.foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=Olympus&podgrupa=Olympus&id=apolye330&sortowanie=cena#tutaj

Trochę dużo :/ ale to początek ;)

Powiedziałbym, że nawet bardzo dużo - za tą cenę (jeszcze) można kupić E-1 z dużo lepszym obiektywem ... lub E-500 DZ KIT + 2 karty pamięci.
Czy wg Was za ten bajer warto jest placic przynajmniej te 600-700zl wiecej ?

Osobiscie gdybym nie miał E-500 to wziąłbym go tylko pod warunkiem, że robiłbym dużo zdjęć makro.

Ale jak się spodoba, to jeszcze dojdzie do tego, że ludzie przestaną kupować zwykłe DSLRy z tego powodu, że nie mają kadrowania przez LCD ;-)

Pozdr.
R.

Moog
31.01.06, 21:41
no tanio nie jest :?

fotomic
31.01.06, 21:46
przecież to jest tylko wstępna cena, a ceny szybko spadają.

Ech i tak źle i tak nie dobrze ........................... oczywiście że najlepiej by było jakby rozdawali za free, ale to jest produkt(nowość) a te kosztują no i szybko tanieją.

RobertW3D
31.01.06, 21:54
przecież to jest tylko wstępna cena, a ceny szybko spadają.

Ech i tak źle i tak nie dobrze ........................... oczywiście że najlepiej by było jakby rozdawali za free, ale to jest produkt(nowość) a te kosztują no i szybko tanieją.

Nie mówię, żeby je rozdawali za free - wtedy to by było zbyt nudno ;-) No i co by się stało z obiektami westchnień ? :-)

Ale ceny Olków w cale tak mocno nie spadają - cena E-500 od jego wprowadzenia na rynek wcale nie uległa jakiejś znaczącej obniżce. Ale co by nie mówić teraz to już E-300 może przejść spokojnie na emeryturę - wygląda na to, że ma godnego następcę :-) No chyba, że będzie się cieszył taką popularnością w drugim obiegu jak 300D ;-)

Pozdr.
R.

fotomic
31.01.06, 22:27
Prezencja :)
1.

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://dcclub.pchome.net/2006/1/27/zen2046_1138608024.jpg)

2.
http://dcclub.pchome.net/2006/1/27/zen2046_1138608186.jpg

andytown
31.01.06, 22:35
http://forum.dpnet.com.cn/newbbs/dispBBS.asp?id=67839&f_type=1

Uwaga: zdjęcia z e-330 w ISO 50,- EDIT : Sorry znalazłem ze te zdjęcia są fake-m

fotomic
31.01.06, 22:39
http://forum.dpnet.com.cn/newbbs/dispBBS.asp?id=67839&f_type=1

Uwaga: zdjęcia z e-330 w ISO 50,- EDIT : Sorry znalazłem ze te zdjęcia są fake-m

właśnie miałem pisać ;)

jacek2004
1.02.06, 10:08
No to na rozweselenie coś z dziedziny "humor z zeszytu":

Drugi problem to taki ze akurat olympus e500 i e330 to najwolniejsze lustrzanki ze wzgledu na system hyper crystal ktory przy kazdym uruchaminiu aparatu czysci matryce przez 3 sekundy! Tyle sie uruchamiaja kompakty :wink:

Draxan
1.02.06, 10:39
hyper crystal brzmi jak z matryc laptopow :D

fotomic
1.02.06, 10:51
Jacek pewnie rześ to na CF wyczytał :)

blady
1.02.06, 11:17
Powiedziałbym, że nawet bardzo dużo - za tą cenę (jeszcze) można kupić E-1 z dużo lepszym obiektywem ... lub E-500 DZ KIT + 2 karty pamięci.
Czy wg Was za ten bajer warto jest placic przynajmniej te 600-700zl wiecej ?


Cena E-330 jest za duża o te właśnie 600-700 zl, za te pieniądze, można kupić, coś takiego:
http://www.zigview.pl/index.php?0
i cena w sklepie: http://www.onephoto.pstryk.pl/opis.php/4489

I mamy podgląd bez przełączania się między jakiś tryba A czy B, AF działa też nabieżąco non-stop. Nie wiem jak ta nakładka sprawdza się i jakiej jakości podgląd udostępnia, no ale jak będę miał ciśnienie na dodatkową funkcjonalność to zawsze mogę sobie dokupić do swojego e-500 taki wynalazek bez kupowania nowej puszki E-330.

Jacek skąd wziąłeś cytat tego hajper kryształa? :D

jacek2004
1.02.06, 11:33
balady
1. cena ZIG'a od 829zł :wink: (z rabatem)
2. rozdzielczość 176x220 pix czyli niecałe 40tys vs 250tys w E-330
3. jak to będzie się spisywało w ciemnościach tzn czy kamerka ZIGa co zobaczy w wizjerze, w E-330 sumowane jest 9 pixeli
4. jak gługo to pociągne na akku? czyli ogólnie sprawa zasilania. Podejrzewam ze ZIG ma wbudowany akku na stałe i trzeba go zdiąć i doładowywać, a w E-330 wkładam zapasowy BLM-1 i po kłopocie

tyle mi się pojawiło znaków zapytania.

Cytat jest ze świata obrazu :D

RobertW3D
1.02.06, 11:59
Cytat jest ze świata obrazu :D

Juz chyba tu usunęli, bo jakoś nie mogę wypatrzeć tego "kwiatka" :-)
Ale co ciekawe jest tam na stronie link do tego samego filmu co podał Radek - czyżby to tylko przypadkowa zbieżność ? :-)

Pozdr.
R.

jacek2004
1.02.06, 12:31
RobertW3D hiper crystal jest tu :wink:
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=7976

dorian
1.02.06, 13:19
Kiedyś myślałem o zakupie ZIGa ale producent nie uwzglednił luster olympusa. :cry:

blady
1.02.06, 13:33
Kiedyś myślałem o zakupie ZIGa ale producent nie uwzglednił luster olympusa. :cry:

Jest to jakaś alternatywa dla podglądu jak w E-330, ale Jacek wymienił chyba wszystkie wady, które mogą dyskwalifikować praktyczne zastosowanie nakładki. Jeśli ZIG się nie sprawdza to może ktoś wymyśli lepszą nakładkę, o ile nowatorskie rozwiązanie w E-330, znajdzie uznanie wśród nabywców i przyjmie się na rynku.

Ja bym wolał mieć taką nakładkę, która działa cały czas z włączonym AF...

aranek
1.02.06, 17:09
Ja bym wolał mieć taką nakładkę, która działa cały czas z włączonym AF...

Ale podgląd w E330 też działa cały czas z włączonym AF - w trybie "A"
Tryb "B" jest dla bardziej profesjonalnych zastosowań ;)

jps
1.02.06, 17:26
ZIG nie da Ci powiekszenia dla makro, nie ma takiej rozdzielczosci, nie ma tak dobrego LCD i zwizanej z tym jakosci obrazu, nie schowasz go w 2 sekundy, nie ma do niego przystosowanej obudowy podwodnej i przynajmniej milion powodow dla ktorych IMO taki ZIG to jak piate koło... protezom mowie nie :P

E330 nie moze na starcie kosztowac "dużo" bo bedzie ciezko! Ciekawe tylko o ile cene podniesa te 2 matryce bo poza tym E330 to taki prawie E300 i LCD od E500 z pewnie tansza w produkcji obudowa niz E300 ale za to z dwoma matrycami w tym jedna nowa! Tak wiec cena takiej puszki u nas to jakies 2000 ~ 2200 zł + nadwyzka za te dwie matryce + kit + nowosc = 3600 zł maks za kita ! A to wszystko IMHO ;)

Marek J
1.02.06, 18:45
Jacek 2004, podziwiam Ciebie za upór w oświeceniu ludzi na tamtejszym forum, osobiście bym nie miał takiego zaparcia. Przeczytałem kawałek do którego podałeś link i okazało się, że i tak jakiś dzieciak Ci nawrzucał na końcu.

pleg
3.02.06, 13:49
[quote="Moog"]a ja nadal uważam że z gripem E-330 będzie ładnie się prezentował :) cóż ale może ja w tym momencie przestaje być obiektywny ... ciężko wyczuć granice :wink:

edit. a tak prezentuje sie E-300 z gripem (to dla tych którzy nie widzieli)

Mała prośba
CZY GDZIEŚ TO MOŻNA W POLSCE KUPIĆ I ILE TO KOSZYTUJE?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Dziadek
5.02.06, 10:04
Kto zna japoński może poczytać, pozostali mogą pooglądać ciekawą prezentację E-330

pozdr

--
sprzedam body mojego E-1

Dziadek
5.02.06, 10:05
a tu link:

http://olympus-esystem.jp/products/e330/special/

blady
5.02.06, 23:02
świetne kolorki w tych przykładowych zdjęciach w galerii... Miałbym dylemat teraz czy brać E-500 czy dołożyć kilkaset złotych i wziąć E-330...

Flagoon
6.02.06, 12:25
Ehh... A ja żałuję, że E-330 nie miał swojej premiery kilka tygodniu później. W tym tygodniu (dzisiaj) miałem zamawiać E-500 (po wielomiesięcznych turlania się po róznych forach od canona do olki właśnie), a teraz kolejny powód do odwleczenia chwili zakupu...

Może jednak cena mnie znichęci. Coś koło 3700 za aparat z kitem 14-45, to jednak spora różnica względem E-500 z dwoma obiektywami (z czego jeden ten lepszy). No ale z drugiej strony...

fotomic
6.02.06, 16:34
małe review http://www.dizin.co.kr/dica_r/brandnew/e330/01.htm tyko nie po naszemu :lol: 8) :twisted:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.dizin.co.kr/dica_r/brandnew/e330/img/ani2.gif)

Dag
6.02.06, 20:04
sample iso800 i iso1600, nie wiem czy prawdziwe
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1022&message=17060767

fotomic
6.02.06, 20:18
no no no :) tak na zachęte ;) jest nieźle :) są tam linki do pełnych zdjęć i małe porównanie :)

fotomic
7.02.06, 01:01
Review w dziwnym języku :)

ale na końcu jest KOPALNIA SAMPLI !!!!!!! .

Acha oprócz tego można sobie popatrzeć jak to fajnie się kadruje na LCD :) i jakie to praktyczne

http://www.popco.net/zboard/view.php?id=dica_preview&no=78

POLECAM

blady
7.02.06, 01:49
Bardzo ciekawe ujęcia... te przykładowe zdjęcia świetnie pokazują o ile więcej miejsc można zobaczyć... chociaż jak kiedyś miałem taki obracany LCD to nie wiem czy to, aż tak wykorzystywałem - wiele zależy jednak od fotografa, napewno taki ekran ułatwia życie.


a w przykładach można zobaczyć jak ładnie wygląda E-500 + 14-54mm + FL-50 w kadrze z E-330 :mrgreen:
mniaturka (http://image.popco.net/Product/DCA/E-330_preview_v2/sample/182/P1012384.jpg) i (duzy plik) (http://image.popco.net/Product/DCA/E-330_preview_v2/sample/P1012384.JPG)
oraz jedno zdjęcie :
niepoprawne politycznie (http://image.popco.net/Product/DCA/E-330_preview_v2/sample/s/182/P1011193.jpg)

fotomic
7.02.06, 10:03
można zobaczyć jak ładnie wygląda E-500 + 14-54mm + FL-50 w kadrze z E-330 :mrgreen:

z filtrem UV B+W :lol: :lol:

Joki
7.02.06, 11:46
Jeśli chodzi o szumy, to poziom konkurencji. Zwróćcie jednak uwagę, że zrobiło się lekkie "mydełko" w porównaniu do E-300. W pewnym sensie to też poziom konkurencji ;-) Czyli nie ma nic za darmo. Dziwi mnie jednak takie same "mydełko" z E-500 przy szumach porównywalnych z E-300?

jacek2004
7.02.06, 11:50
Dziwi mnie jednak takie same "mydełko" z E-500 przy szumach porównywalnych z E-300? Bo w E-500 na wyższych czułościach (od ISO 800 włacznie) zastosowano bardziej agresywne algorytmy odszumiające. Moim zdaniem E-500 zdziebko mniej szumi niż E-300, ale niestety pojawia się mydełko.

ov_Darkness
8.02.06, 01:47
Witam wszystkich!

Forum śledzę już od kilku miesięcy, w związku z planowanym zakupem E-1.

Ten maluszek mnie zaciekawił, daje pewne pojęcie o tym, co pokażą następne, wyższe modele dSLR'ów Olka.
Portrety w ISO800 wyglądają dość obiecująco, chociaż jak to określił pewien mój znajomy- "mydło jak w 350D".
Niestety redukcja szumów jest przesadzona. Mam nadzieję, że E-30 i E-3 nie będą miały aż tak silnych algorytmów.
Z wielką niecierpliwością czekam na sample ze stałek, a najchetniej ze szkieł M42.

Podsumowując: Matryca porządna, konstrukcja ciekawa, szumy w 100% akceptowalne (przynajmniej dla mnie)- ich korekcja natomiast nie.
Czekam na E-30. :)

EDIT: Obejrzałem zdjęcia w szopie...

fotomic
8.02.06, 11:32
ztarcie puch e330 kontra e500 od zdjęć na podobnych ISO po cropy ;)

http://dc.watch.impress.co.jp/cda/review/2006/02/08/3156.html

Moog
8.02.06, 17:03
jak olympus twierdzi nie będzie produkowany grip do E-330, teraz mnie ciekawi czy będzie pasował HLD-3 :?

robin102
8.02.06, 20:19
fotomic załadowalem sobie te foty na kompa i nie jestem pewien czy te z E330 są lepsze, nie przekonują mnie jakoś, może to jakieś krzywe przyzwyczjenie.A poza tym nie były robine w tych samych warunkach oświetleniowych.

fotomic
8.02.06, 20:30
fotomic załadowalem sobie te foty na kompa i nie jestem pewien czy te z E330 są lepsze, nie przekonują mnie jakoś, może to jakieś krzywe przyzwyczjenie.A poza tym nie były robine w tych samych warunkach oświetleniowych. szczerze to ja nie wiem co o nich myśleć IMO tak jakby z e500 były jakies lepsze :/ ale nie wiem, później jeszcze raz na spokojnie przejrze.

RadioErewan
9.02.06, 09:42
Tu macie pełne porównanie fotek z E330 i E500 od ISO 100 do 1600. http://www.swiatobrazu.pl/index.php?s=13361

jacek2004
9.02.06, 12:01
Moim zdaniem, po ogladnięciu zdięc z linka fotomic'a i swiataobrazu E-330 lepiej naświetla w światłach. Lepiej oddaje w nich szczególy (odblaki wody na statku i faktura jasnych nici). Natomiast mam mieszane uczucia do szumów E-330 na 800 chyba źdiebko lepsze niż E-500 ale przy 1600 E-500 jest lepsze w szumach. No i na wyższych iso E-500 daje bardziej ostry obraz.

Podsumowując mi podoba się niskie Iso w E-330.

blady
9.02.06, 14:12
Zwróciłbym uwagę jeszcze na automatyczny balans bieli i różnice pomiędzy E-330 i E-500.

E-330 jakoś ociepla budynki, a E-500 daje te same elementy na zdjęciach bardziej białe. Ponieważ nie wiem jak naprawdę wyglądała biel w zastanym świetle trudno mi jednoznacznie wyrokować które zdjęcia z nad zatoki są bardzie poprawne, odwzorowanie kolorów na tablicach testowych podoba mi się bardziej z E-500, natomiast szczegóły rzeczywiście wychodzą zauważalnie lepiej w E-330 i E-330 tak jakby ma mniejszą tendencję do prześwietlania jasnych partii.

Michael_23
13.02.06, 11:26
Forum czytam od kilku miesięcy, w związku z planowanym zakupem OLYMPUSA. Już byłem zdecydowany na E-500 gdy pojawiły się zwiastuny o E-330. Czytałem Wasze wcześniejsze rozważania o cenach i cena do 4.000 zł w Polsce za body z kitem była dla mnie akceptowalna. Ale po ostatniej lekturze: http://dpreview-cnet.com.com/Olympus_Evolt_E_330_camera_kit/4014-6501_9-31675515.html

wychodzi ponad 4.600 zł w USA... O ile cena wzrośnie w Polsce ?
Robi mi się gorąco...

blady
13.02.06, 11:38
boszzeeee... to chyba niemożliwe :shock:


Michael_23 - nienerwowo poczekaj do marca jak masz cierpliwość. To są dopiero zwiastuny przed premierowe więc może będzie lepiej. A jak nie to E-500 też nie jest taki znowu dużo gorszy od E-330 :)

Michael_23
13.02.06, 11:46
Cierpliwość mam :D
Mój Nikon mam nadzieję też, choć zrobił już 35.000 zdjęć.
Na pewno będę czekał nie tylko do marca, ale może dłużej, by cena spadła, myślę, że to nastąpi około czerwca (początek "sezonu" letniego).

insider
13.02.06, 12:15
Witam wszystkich :)

Do mnie wlasnie zmierza zamowiony e-500 z dwoma obiektywami :) Na e-330 nie czekalem , zbyt maly to skok by byl wart az takiej doplaty w stosunku do poprzedniego modelu...

Jak dla mnie zaden ekran LCD, nawet ruchomy, nie zastapi wizjera TTL.

marvin
13.02.06, 12:21
Wiam wszystkich na forum. Piszę tu pierwszy raz więc z góry dziekuję za wyrozumiałość gdyby coś było nie tak. Ale do rzeczy. Przymierzam się do kupna nowego aparatu. Byłem zdecydowany na E500 ale ten E330 trochę namieszał. :?
Czy nowy odel oznacza że 500 będzie wycofana z produkcji czy jest to tylko uzupełnienie oferty o bardziej rozbudowany model?

RasteR
13.02.06, 12:41
to raczej uzupełnienie oferty

E500 ma dopiero około 3 miesięcy

andytown
13.02.06, 13:32
Forum czytam od kilku miesięcy, w związku z planowanym zakupem OLYMPUSA. Już byłem zdecydowany na E-500 gdy pojawiły się zwiastuny o E-330. Czytałem Wasze wcześniejsze rozważania o cenach i cena do 4.000 zł w Polsce za body z kitem była dla mnie akceptowalna. Ale po ostatniej lekturze: http://dpreview-cnet.com.com/Olympus_Evolt_E_330_camera_kit/4014-6501_9-31675515.html

wychodzi ponad 4.600 zł w USA... O ile cena wzrośnie w Polsce ?
Robi mi się gorąco...

nie obawiaj się ,.,, to jest gorąca cena... za 2-3 miesiace wszystko wskazuje na to ze cena z kitem e-330 wyniesie 3600-3700 zł, a podwójnego kita ok 4000 zł.....

Cena sugerowana w USA wynosi 999$ i jest równa cenie sugerowanej 350d.... tylko trzeba trochę czasu na zejście cen

andytown
14.02.06, 10:28
24 lutego rusza sprzedaż w Japonii:)

U nas pewnie będzie gdzieś pod koniec marca

jps
14.02.06, 11:18
To e500 musi staniec na bank do 2500 za dual kit :) zeby zroznicowac "klasowo" te dwa aparaty 8) IMO jak zacznie sie produkcja 330 na duza skale to 300 zniknie i na jej miejsce wstapi 500 z podobnymi cenami bo ludzie dajac troche wiecej za 330 niz za 500 musze wiedziec ze LCD kosztuje :wink: zreszta producenci juz tyle sobie odbijaja na dslrach ze kolejne modele wporowadzane sa z coraz nizszymi cenami via nikon d200 czy aktualna cena za d7d gubo ponizej 3000 zł :P pamietam cene za canona 1d w granicach 50k :shock: podejrzewam ze kolejne profi body olka wejdzie z cena w granicach tych 6k a kolejny entry level ponizej 2k :twisted: sorry za wywod i OT :wink: za rok na komunie kazdy malolat bedzie latal z cyfrowa lustrzanka tak jak to bylo 30 - 40 lat temu 8)

edit:
no w Japonii cena za 330 to na nasze 3240 zł jak dobrze policzylem :)

andytown
14.02.06, 11:37
na pewno można się spodziewać dalszego zejścia cen... i lustrzanek poniżej 2000 zł pod choinkę... boje się jednak ze będą to coraz uboższe kity... bez akumulatorów i ładowarek... nawet bez paska na szyje:) jak teraz w najtańszych zestawach analogowych.... a obiektywy kitowe będą coraz bardziej kitowe... dowód wprowadzenie od oferty 17-45:)... myślę, że należy się spodziewać jeszcze jakiegoś kitowego zooma jakiej wersji 40-150 za 300 zł... (niestety jakościowo podobnego do oferty konkurencji za 300 zł)..
A tak OT - to myślę ze niedługo będzie e-3000/5000 zwał jak zwał:) jeszcze prostrza lustrzanka z EVF....

Ale liczę też ze niedługo pojawi się e-30 ... niestety obawiam sie ze na e-3 poczekamy conajmniej do jesieni:(

fotomic
14.02.06, 12:00
Ale liczę też ze niedługo pojawi się e-30 ... niestety obawiam sie ze na e-3 poczekamy conajmniej do jesieni:( co do e-3 to wcześniej niż na jesieni nie można się go spodziewać, co już firma potwierdziła. Na PMA ma być podane jakieś info dotyczące e-3

gary
14.02.06, 18:46
Na PMA ma być podane jakieś info dotyczące e-3
kurcze poprzednio mowili ze na PMA mial byc juz pokazany e3
tak samo z nikonem - zawsze od zapowiedzi do premiery dlugie miesiace

fotomic
14.02.06, 18:51
Na PMA ma być podane jakieś info dotyczące e-3
kurcze poprzednio mowili ze na PMA mial byc juz pokazany e3
tak samo z nikonem - zawsze od zapowiedzi do premiery dlugie miesiace tak to zwykle bywa ;) możliwe że na PMA pokaża jakiś model z serii e-xx ale w to też wątpię, podobno ma jakiś wyjść koło wakacji. Co do następcy E-1 to na 100% nic nie pokażą, najwcześniej ma być premiera na targach jesiennych photokina.

Michael_23
23.02.06, 15:35
Jest już cena na:
http://www.dpreview.com/articles/olympuse330/
1.000 $ za body, to już lepiej, niż to co podawali wcześniej.

Mieliście rację, cena będzie spadać. "Aby do wiosny!"


--------------------------------------------------------------------
Chyba w DELL-u mają bląd w nagłówku, gdzie piszą o E-300, a zdjęcie jest przecież E-330 i to "NEW"!

krzwoj
3.03.06, 21:27
Hej,

ponizej porownanie szumow E500 i E330 - wyglada to niezle i chyba jednak minimalnie na korzysc E330. Interesujaca jest tez roznica w nasyceniu kolorow.

http://www.iemp.net/rs/fototechnik/e330-e500-iso/

Dziadek
9.03.06, 12:00
Jak widać cena kompletu E-330 z obiektywami może być całkiem spora.
Ale też jest to bardzo funkcjonalny aparat dla szerokiego spektrum różnych zawodów.

http://oly-e.de/news.php4#150

Olympus powiązał 7 różnych kitów
Kto myśli o zakupie Olympusa E-330 z paletą ogromnego wyposażenia powinien się obejrzeć za odpowiednim kitem w różnych wariantach:


E-330 Body

- E-330 Gehäuse
- Wiederaufladbare Lithium-Ionen Batterie BLM-1
- Ladegerät BCM-2
- Schultergurt
- USB Kabel
- Video Kabel
- Olympus Master (Software CD-ROM)
- Bedienungsanleitung
- Erweiterte Bedienungsanleitung (CD-ROM)
- Garantiekarte

Preis inkl. MwSt. EUR 999,00 (UVP)


E-330 Kit

wie E-330 Gehäuse plus
- 14-45mm 1:3,5-5,6 Objektiv

Preis inkl. MwSt. EUR 1.099,00 (UVP)


E-330 Pro Kit

wie E-330 Gehäuse plus
- 14-54mm 1:2,8-3,5 Objektiv,
- Blitz FL-50 &
- Systemtasche Kompakt SBC-1 /torba/

Preis inkl. MwSt. EUR 1.999,00 (UVP)


Traveller Pro Kit

wie E-330 Gehäuse plus
- 11-22mm 1:2,8-3,5 Objektiv &
- ED 18-180mm 1:3,5-6,3 Objektiv
- Blitz FL-36 und
- Systemtasche Kompakt SBC-1

Preis inkl. MwSt. EUR 2.399,00 (UVP)


Medizin & Makro Pro Kit

wie E-330 Gehäuse plus
- 14-45mm 1:3,5-5,6 Objektiv &
- ED 50mm 1:2,0 Makro Objektiv,
- EC-14 für größere Distanzen,
- Ringblitz-Set, FR-1
- Systemtasche Kompakt SBC-1

Preis inkl. MwSt. EUR 2.699,00 (UVP)


Architekten Pro Kit

wie E-330 Gehäuse plus
- ED 7-14mm 1:4,0 Objektiv und
- 14-54mm 1:2,8-3,5 Objektiv
- Blitz FL-50
- Systemtasche Kompakt SBC-1

EUR 3.499,00 (UVP)


Naturfotografen Pro Kit

wie E-330 Gehäuse plus
- 14-54mm 1:2,8-3,5 Objektiv,
- 7-14mm 1:4,0 Objektiv,
- ED 50mm 1:2,0 Makro Objektiv und
- ED 50-200mm 1:2,8-3,5 Objektiv
- EC-14 und Systemtasche Kompakt SBC-1

EUR 4.999,00 (UVP)


Taucher Pro Kit

wie E-330 Gehäuse plus
- 14-45mm 1:3,5-5,6 Objektiv,
- ED 50mm 1:2,0 Makro Objektiv,
- Blitz FL-36
- PT-E01 Kit & PPO-E03 & PFL-E01 & PTSA-01 & PTBK-E01

EUR 4.299,00 (UVP)

pozdr

Joki
9.03.06, 14:43
Spokojnie. E-300 w momencie premiery też kosztował 1099EUR w kicie z EZ-1445. Po trzech miesiącach już tylko 799EUR a w podwójnym kicie 899EUR... Pamiętam, bo sam słono przepłaciłem kupując jeden z pierwszych egzemplarzy w Polsce, 22 grudnia 2004. Już w kwietniu 2005 znajomi kupowali taniej podwójny kit.

robin102
9.03.06, 17:03
Heee z tego pozycjonowania na rynku nowego produktu z akcesoriami należy wciagnąć wniosek .Długo nie będzie następcy E1 !!!!

starszy pan
28.09.06, 15:12
mam jeszcze jedno pytanie co to oznacza na niektorych body evolt.czesto spotykam sie z czyms takim w e330??jedne maja drugie nie

RobertW3D
28.09.06, 15:22
mam jeszcze jedno pytanie co to oznacza na niektorych body evolt.czesto spotykam sie z czyms takim w e330??jedne maja drugie nie

EVOLT to dokładnie to samo body ale przeznaczony na rynek amerykański. Jedna rożnica to właśnie ten napis na obudowie.

starszy pan
28.09.06, 15:31
dzieki za info myslalem ze jakas podpasiona wersja chociaz na usa???kto wie

RobertW3D
28.09.06, 16:03
dzieki za info myslalem ze jakas podpasiona wersja chociaz na usa???kto wie

Różnice są dokładnie takie same jak pomiędzy Digital Rebel XT a 350D - czyli żadne :)

suchar
4.11.06, 21:13
czy ktos wie czy do e330 bedzie produkowany battery grip? jesli to jest gdzie sna tym forum napisane to przepraszam ze nie przejrzalem ale tego jest 20 stron...:/

RadioErewan
4.11.06, 21:15
Nie będzie produkowany (najprawdopodobniej). Grip od E300 "prawie" pasuje. Przesunięcie śruby mocującej o 1 mm rozwiązało by problem montażu. Brak jednak w komorze baterii styków sterowania.

Pozdrawiam

Smerf Maruda
4.11.06, 21:17
czy ktos wie czy do e330 bedzie produkowany battery grip? jesli to jest gdzie sna tym forum napisane to przepraszam ze nie przejrzalem ale tego jest 20 stron...:/

AFAIK nie.

http://www.dcresource.com/reviews/olympus/e330-review/index.shtml

"Olympus will not be offering a battery grip for the E-330."

suchar
4.11.06, 21:19
dzieki. to slabo, nie rozumiem dlaczego :/ ale coz, musze sie z tym pogodzic :/

dog_master
5.11.06, 22:21
Nie, nie bedzie. Kiedys pytalam sie o to u Olympus Polska i wklejalam odpowiedz. A bardzo zaluje :( ze nie bedzie...

Magus
13.11.06, 16:54
Hmmmm jak najtaniej widzieliście body E-330 do kupienia i gdzie?? Samo body.

Ja dostałem własnie ofertę za € 460 ze sklepu z Chin, który wysyła do UE sprzęt.
http://www.dwzhi.com/strong-06/index.htm

Ktos kiedyś coś zamawiał z Chin??

Aparat ma gwarancję Olympus China - jak jest z honorowaniem takiej gwarancji przez Olympus Polska?

Napisałem do nich jakie formy płatności honorują, ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi.

robin102
13.11.06, 17:00
to chińska podróbka będzie , podrabiali już z powodzeniem 300D.
Za 2800 zł w Polsce samo body kupisz bez problemu.

Magus
13.11.06, 17:10
Hmmmmm... mają dużo tego, dostałem taka odpowiedź:


gald to hear from you
first of all, thanks for your reply,then let me answer your questions.
we are a registered company located in beijing china, and we have been 3
years in international trade.
there is our price list in the attachment , they are in eur.they are all
original and original sealed.they are made in china,.
all the products come with 1 or 3 years international warranty from the
manufactor.
we would like to be paid by bank transffer or western union for paymetn ,

if you want to buy from us, we need pay first.
delivery time is 5 working days, and if there something wrong with the
products,when you get the order,we can change another one for you.beacause

we have insured all the package when we send the packages to our
customers.
the minimum order quantity is 3 pcs,and the price in the website is the
retail price, if you order in bulk, we can discount for you.and we will
send the invoice to you with the package,is that ok? if you like we can
send hte invoice to u through email too, thanks
if there is something wrong with the items when they arrive in your
country , we can change another one for you in 2 months, and if there is
something wrong except manual reason, you can repair them in your country

for free.
that's all. thanks
'if any other question,please contact us, thanks
best regards
yours sincerely

W załączniku mam cennik

Oto fragment - ? oznaczaja Euro


Canon EOS 350D ?:530
Canon EOS 1D ?:950
Canon EOS 5D ?:980
OLYMPUS E-330 ?:460
Olympus E-500 ?:445
Olympus E-1 ?:420
Nikon D70s ?:360
Nikon D2Hs ?:1650
NIKON D2X ?:380
Sony Digital SLR DSC-R1 ?:220
Sony DSC-N1 ?:180
SONY CYBERSHOT DSC-H1 ?:230

robin102
13.11.06, 17:12
cennik samych body ????

Magus
13.11.06, 17:16
Dokładnie.

Piotr_0602
13.11.06, 18:08
podaj namiary na sklep
znajomi jeżdżą czasem służbowo do Chin...

RadioErewan
13.11.06, 18:12
Masz za dużo pieniędzy? Cegła z Chin może być droga, ale ponad 300$ za kilogram (bez przesyłki) to chyba przesada.

Pozdrawiam

RadioErewan
13.11.06, 18:22
Dopiszę tylko, że znam wielu "TIP"ów ciągających sprzęt z tanich źródeł w USA i HK. Dobre ceny korpusu czy obiektywu dla handlarza są niższe od Allegrowych o maksimum kilkaset złotych. 5d z tej strony kosztuje taniej od 30d w TIPie. To są ceny z sufitu. Gdyby były dwa razy wyższe - wszystkie pudełka były by sprzedane w jeden dzień. W handlu jest stara zasada, że jak można coś sprzedać drożej, to dlaczego sprzedawać taniej?
Jedyny powód tak niskich cen, to szukanie frajera. Nie dajcie się Panie i Panowie!

Pozdrawiam

C+
13.11.06, 19:31
Magus to jest ściema, kiedyś też napaliłem się na takie zakupy, ba nawet na www były zdjęcia sklepów tej sieci w kilku krajach, ale po sprawdzeniu adresu okazało się, że nic tam nie ma, potem po www śladu nie było!

Magus
13.11.06, 20:46
Spoko - spoko - narazie nic nie zamawiam.
Mam znajomego w pekinie, poprosze by sprawdził adres.

robin102
13.11.06, 22:33
Tak swoją drogą to w Chinach mają pewnie fotograficzny raj na ziemi . Produkcja wszak na miejscu , za plotem (murem). Dystrybutor na kraj albo jest albo nie ma , a najciekawiej byloby gdyby dystrybutor na Chinski rynek usadowiony byl np w Holandi. Ceny w tamtejszych sklepach napewno są super atrakcyjne. Kolega ktory lata po świecie mowił ,ze w Bankoku jest najtaniej . Podobno e500 z dwoma obiektywami w sklepie z butami , olejami silnikowymi i ryżem widział za 400 dolarków po przeliczeniu. Za 100 dolarkow to tam można tydzień tam przeżyć. W Bankoku jeszcze nie bylem tylko opowieści znam , ale kiedyś pojadę.

johan
21.11.06, 13:23
E-330 za 2850 (http://www.allegro.pl/item142543117_olympus_e_330_body_nowy_f_vat_slaski e.html)

robin102
27.11.06, 19:30
Na allegro coraz tańsze ??

krassnal
27.11.06, 19:42
Canon EOS 350D ?:530
Canon EOS 1D ?:950
Canon EOS 5D ?:980
OLYMPUS E-330 ?:460
Olympus E-500 ?:445
Olympus E-1 ?:420
Nikon D70s ?:360
Nikon D2Hs ?:1650
NIKON D2X ?:380
Sony Digital SLR DSC-R1 ?:220
Sony DSC-N1 ?:180
SONY CYBERSHOT DSC-H1 ?:230[/quote]

Nikon D2X - 380 euro ?? naiwne - gdyby tak bylo jeszcze dzisiaj polecialbym bym po conajmniej 10 sztuk ;)

C+
6.12.06, 17:43
Ceny spadają http://skapiec.pl/site/cat/2/comp/78705

marecki
27.12.06, 12:37
Witam.
Czy napis "Made in China" na Olku to rzecz normalna?
Pozdrawiam

dinx6
27.12.06, 12:53
tak, zupełnie normalna. tak jak napis made in taiwan czy made in ... (tu wpisz swój ulubiony, azjatycki kraj) na sprzętach konkurencji.

C+
27.12.06, 12:55
Ja mam na wszystkim Made in Japan :roll:

blady
27.12.06, 13:16
A ja mam głównie JAPAN na zatyczkach od obiektywów. Najwyraźniej zatyczki wymagają większej precyzji niż zrobienie korpusu e-500, który można przekazać do składania w Chinach :razz:

robin102
29.12.06, 20:10
Ja mam na wszystkim Made in Japan :roll:
fajnie masz , a ja mam Tajland :cry:

suchar
31.12.06, 15:43
moj E330 i 14-45 sa made in china

Hawki
31.12.06, 23:04
Olympus E-330 + 14-45 + 40-150: 2.777zł
http://fotobasia.pl/produkt.php?id=1546
zamówiłem...