PDA

Zobacz pełną wersję : Brudny obiektyw



Taylor
29.09.03, 18:12
Zabrudzenie jest nie wielkie, po prostu wypalcowany obiektyw, jak to skutecznie i dokładnie usunąć i oczywiście czym. Proszę o konkrety, producentów nazwy itp. trudno mi się przekonać do tak zwanych ekspertów w sklepie. Dzięki

Arras
29.09.03, 19:21
kiedyś była taka dyskusja

http://www.forum.olympus.hat.pl/viewtopic.php?t=474&highlight=brudny+obiektyw

a na drugi raz użyj wyszukiwarki na forum, szybciej zlokalizujesz temat.

Taylor
29.09.03, 19:57
Właśnie o to mi chodzi, tylko jaki ten płyn i jaka ta ścierka dokładnie. I mała wątpliwość czy spirytus nie zmaże warstw ochronnych na obiektywie bo niektóre są powlekane jakimiś paskuctwami (no przynajmniej tak piszą) ja ma 5050 i nie wiem czy spirytus ich na przykład nie rozmaże co było by katastrofa
Raczej panicznie boje się eksperymentować dlatego szukam konkretnej porady starszych (stażem)kolegów

glogojar
1.10.03, 18:15
Arras przeczytałem tamten odnośnik już wcześniej i nic konkretnego sie nie dowiedzialem, bylo wiele domowych pomysłów i porad ale żadna konkretna i (moim skromnym zdaniem) fachowa. Wiec stąd ponownie wraca ten temat. Jak czyścić??

Pozdrawiam.

than
8.10.03, 13:38
jak czyścić...... ostałeś odpowiedzi moim zdaniem b fachowe bo kazdy ma inne doświadczenia...czyścić : dokładnie i skutecznie. a tak powaznie to przejdz sie do jakiegoś optyka i sie dowiedz czym czyszczą okulary!!

Taylor
8.10.03, 19:22
Nosze jakieś 10 lat okulary i myje je płynem do naczyń pod letnia woda, tak poradził mi optyk ale aparatu tak nie da rady