PDA

Zobacz pełną wersję : olympus c 5050 zoom



grzmat
16.04.03, 15:50
witam wszystkich
chcialbym zaczerpnac opini o olympusei c 5050 jakie ma wadyu a jakie zalety .czy wart jest 4000 zl a moze jakas alternatywa?
co sadzicie o tym aparaciku?
z gory dziekuje za odpsoiwedzi

zawał
27.04.03, 09:12
Jest problem bo C 5050 nie ma wad !!!!! :))
A kupiłem od gościa który przywozi z Niemiec za 3050zł
Facet pewny bo OLEK zdążył paść i został bez problema naprawiony na gwarancję w Niemczech. Jak chcesz podam namiary.
POZDR
ZAWAŁ

Michu22
2.09.03, 00:01
zawał podaj namiary na tego kolesie u ktorego kupiłes c-5050,bede wdzieczny :))

Esperak
3.09.03, 09:17
proponuje uderzyć na allegro tam TIPów masz od groma aaa jak się potargujesz to i za 2700zł kupisz.!

Michu22
3.09.03, 14:23
mam ten sam problem co ty ......znaczy sie miałem bo juz sie zdecydowałem .Miałem c-5050 tylko raz w reku ale zakochałem sie w tym aparaciku . Myslałem jescze nad g3 ale olek jest góra :-).

Lasota
3.09.03, 22:56
Weź w rękę G-3 i C5050 a zobaczysz jaka jest różnica. Ja tak zrobiłem i od razu wybrałem C5050. W G3 przyciski są tak umieszczone, że same się naciskają nie wiem kiedy, jest ciężki, brzydki i nieporęczny.
Przepraszam tych co mają G3.

SatH^Raa
4.09.03, 09:21
Weź w rękę G-3 i C5050 a zobaczysz jaka jest różnica. Ja tak zrobiłem i od razu wybrałem C5050. W G3 przyciski są tak umieszczone, że same się naciskają nie wiem kiedy, jest ciężki, brzydki i nieporęczny.
Przepraszam tych co mają G3.
Hihihihi - dokładnie to samo poczułem do C-5050.
Oczywiście to tylko moje odczucie. Potwierdza to tylko regułę, że każdemu nie dogodzisz.

SzymonP
4.09.03, 12:43
Wady?
Dość duży poziom aberacji chromatycznej i szumy, szczególnie przy słabszym oświetleniu. Ale u mnie też zdecydowała ergonomia - leży w ręku idealnie, prawie wszystko można ustawić bez grzebania w menu.
No i cena. W Koch-fotoshop (http://www.fotoshop.com.pl - chyba) z kartą 256MB: 3300PLN (promocja).
W stosunku do G3 szkoda mi trochę 4x zoom'u, możliwości sterowania aparatem z komputera, zdalnego sterowania (które nb. w USA jest w olku w standardzie!!! - tam są biedniejsi, to muszą mieć tańsze aparaty z lepszym wyposażeniem :)), oraz możliwości zasilania bezpośrednio z zasilacza (oczywiście mowa o standardowym wyposażeniu).
Natomiast świetne w porównaniu z G3/G5 jest zasilanie standardowymi akumulatorkami R6. Dodatkowy komplet za ~50zł zamiast (chyba) ~400zł za dedykowany akumulator Canona.
No i DLA MNIE mój olek ma jeszcze jedną TRAGICZNĄ wadę - po miesiącu się ZEPSUŁ - czekam na wieści z serwisu.... wtedy być może jeszcze moje zdanie o 5050 w którąś stronę się zmieni... dam znać.
życzę słusznego wyboru!

Arras
4.09.03, 15:10
Hihihihi - dokładnie to samo poczułem do C-5050.
Oczywiście to tylko moje odczucie. Potwierdza to tylko regułę, że każdemu nie dogodzisz.

o przepraszam. Co do ergonomii to G3 wygląda jak cegła. Przepraszam właścicieli G3.

SatH^Raa
4.09.03, 22:17
o przepraszam. Co do ergonomii to G3 wygląda jak cegła. Przepraszam właścicieli G3.
Nie musisz przepraszać.
Mnie to średnio przeszkadza jak sprzęt wygląda (najcześciej jaki jest duży i ile waży też). Ważne, że da się nim robić zdjęcia bez kombinowania i nie jest strasznie skomplikowany w obsłudze pomimo mnogości opcji (aparat używa także moja żona :lol:). Ja wybrałem G3 - mój indywidualny wybór... może jestem w tych kilku % reszty populacji? 8)

SzymonP
25.11.03, 11:24
No i DLA MNIE mój olek ma jeszcze jedną TRAGICZNĄ wadę - po miesiącu się ZEPSUŁ - czekam na wieści z serwisu.... wtedy być może jeszcze moje zdanie o 5050 w którąś stronę się zmieni... dam znać.
życzę słusznego wyboru!
Trochę to trwało... zanim sobie przypomniałem, że miałem napisać co po naprawie, ale jakby kogoś to jeszcze interesowało...
Z olkiem na razie wszystkio w porządku. Wrócił w przepisowym terminie. Trochę servisco miało kłopoty z dostarczeniem - nie znaleźli mnie, choć byłem w domu i zostawili awizo, którego nikt nie widział... :)
No i wolałbym dokładniejszą informację w karcie gwarancyjnej, niż "naprawa obiektywu i regulacje".
Nie wiem też, czy manual focus przed naprawą też działał tak dziwnie, ale o tym napiszę w osobnym poście.[/list]