PDA

Zobacz pełną wersję : HLD-3 [grip]



szwedowski
6.12.05, 22:36
Ma ktoś?Jak to sie sprawuje w praktyce.Czy akumulatory muszą byc
oba takie same,bo zakładam ze nie ma ich w zestawie.

dorian
7.12.05, 14:31
Też się rozglądałem za tym gripem dla kogoś. Cena na necie 470pln i nie wiem czy z aku sądząc po fotce to chyba tak. W Angli aku do tego gripa to 20funtów.

krishu
9.12.05, 15:35
Posiadam :) Co mogę powiedzieć - super. Całość (z aparatem) jest cięższa - ale ja często tak wolę. Nawet dodam, że calość jest wygodniejsza w trzymaniu szczególnie przy długim zoom'ie. Wertykalny spust bardzo ułatwia fotografowanie o czy pisać chyba nie trzeba. Baterie? Jedną mam oryginalną z zestawu, drugą kupiną w sklepie - jakaś chińszczyna za 40zł. Ta druga jest wykonana bardzo dobrze, więc nie ma żadnych problemów. Tylko jak używasz jednej baterii to warto zastosować się do opisu Olypusa, żeby załadowac ja do chyba 2 doku bo wtedy utrzymana jest równowaga. Polecam!

szwedowski
17.12.05, 22:28
dzieki,grip juz w drodze.

Yodzisz
13.04.06, 06:25
I co? Kupił ktoś grip do E-300? Co daje taki HLD-3 oprócz wygodniejszego wykonywania fotek pionowych i masywnego, poważnego wyglądu? Jak to urządzonko się sprawdza w praktyce? Czy zasilanie działa inaczej niż, standardowa bateria? Co ewentualnie trzeba by było dokupić?

Pozdrawiam!

robin102
13.04.06, 12:26
sprzęt nabiera lepszych walorów obronnych , prawie jak Zenit , no i nie wygląda jak naleśnik.

Yodzisz
13.04.06, 12:57
Czyli warto wyłożyć trzy stówy? W sumie to nie jest tak ogromnie dużo za komfort pracy z pionowymi kadrami. A jak to jest z tymi bateriami itp.? Nic się nie zmienia w stosunku do zasilania bez grip'a?

robin102
13.04.06, 17:26
sam nie sprawdzałem , ale gdzieś czytalem opinnie użytkownika takowego gripa ,że słabo się go mocuje i "lata jak Żyd po pustym sklepie"

anwas
13.04.06, 18:36
Moim zdanie grip powinien mieć opcję koszyczka z paluszkami.Taki grip do którego wkłada się tylko akumulatory jest bez sensu.Jedziesz np: na Islandię i musisz mieć ładowarkę z wejściem na 12V i ładować akumulatory z baterii.Bez sensu całkiem.Bez sensu....

pol7
13.04.06, 23:08
to dokup sobie koszyczek
http://www.astrada.pl/opis_cena.php?produkt=1207157
co prawda na 123 ale zawsze cos
pzdr.

Lakuta
14.04.06, 11:43
warto wydać parę, złoty, bo nie tylko nic nie lata, ale dzieki wadze i szerszemu uchwytowi łatwiej i stabilniej robi sie zdjęcia.



<A jak to jest z tymi bateriami itp.? Nic się nie zmienia w stosunku do zasilania bez grip'a?>


no więc podstawowym zadaniem gripa jest zwiększenie zapasu energii do aparatu, nie wiem skąd to pytanie bo chyba widać, że do gripa wchodzą dwa akumulatory. Dzieki temu ładowanie baterii bedzie sie odbywać od wielkiego dzwonu, tak jest przynajmniej w moim przypadku

dog_master
31.07.06, 20:57
Czy ten grip pasuje do E330? To w końcu następca trzysetki, więc może...? A te 2 aku. muszą być oryginalne (czy może być Olympus+GP?)

dog_master
1.08.06, 14:35
Eh od Olympus Polska...:

Uchwyt zasilający HLD-3 przeznaczony do aparatu E-300 nie pasuje do modelu
E-330. Ten ostatni, konstrukcyjnie nie jest wyposażony w dodatkowy uchwyt
zasilający.
:(

Jack
1.08.06, 15:14
Czy ten grip pasuje do E330? To w końcu następca trzysetki, więc może...Nie pasuje. Ułożenie gniazda akumulatora w obydwu modelach jest takie same, jednak:
1. w E-330, w komorze akumulatora nie ma styków sterujących dla spustu migawki,
2. gwint śruby statywowej w E-330 jest przesunięty o ok. 1 mm w stosunku do E-300,
więc wsunąć się da, ino z przykręceniem śruby będzie poważny kłopot :mrgreen:
Jack

Davnes
23.08.06, 10:19
niepasuje do e 330