PDA

Zobacz pełną wersję : poparcie dla marki Olimpus



Stanisław Rozalski
3.12.05, 20:59
Cześć wszystkim na forum
Umocnijcie mnie w trwałości do marki Olympus. Dłuższy czas składałem na E-1 z 14-54 i 50-150 za 4399.
Wreszcie uzbierałem kasę i okazało się, że sprzętu nie ma już w ofercie większości sieci i sklepów internetowych. Na moje pytanie dlaczego? Otrzymuję odpowiedź, że jest to stary model i w jego miejsce mają E-500. Szag mnie trafia, bo po pierwsze jak można te dwa modele utożsamiać za ten sam poziom, a po drugie dlaczego to co dobre- cena do jakości tak szybko się kończy.
Można kupić jeszcze sprzęt w różnych miejscach, ale nie jako ten zestaw o którym myślałem ,ale jako składankę w cenach od 4100 PLN w wersji body+ 14-54 do 5200 PLN w wersji z dwoma obiektywami.
Zastanawiam się więc, czy nie kupić Sigmy Sd-10 z dwoma obiektywami 18-50 i 45-200 za 3899 PLN. Potrzebne mi wsparcie więc radźcie co robić. Dla mnie jakość zdjęć i solidność jest najważniejsza, Nie gonię za megapikselami matrycy ,bo i tak największe moje odbitki to A-4.
A z drugiej strony firma Olympus nie szanuje klienta na naszym rynku. Nie wprowadziła następcy E-1 ajuż ograniczyła jego sprzedąż. Tacy jak ja , mieszkający na prowincji nie mają możliwości latania po wielu sieciach w poszukiwaniu sprzętu dlatego zmiana marki to czasem zło konieczne

cra3y
3.12.05, 21:39
Wreszcie uzbierałem kasę i okazało się, że sprzętu nie ma już w ofercie większości sieci i sklepów internetowych. Na moje pytanie dlaczego? Otrzymuję odpowiedź, że jest to stary model i w jego miejsce mają E-500.

to odpowiedz ze sklepu ? sprzedawcy ? czy bezposrednio z olympusa ?

po mojemu to szykuja sie na PMA2006 do "zaanonsowania" nastepcy E1 - stad czystki w liniach produkcyjnych i magazynach

lech2
3.12.05, 22:29
[quote="Stanisław Rozalski"]Dłuższy czas składałem na E-1 z 14-54 i 50-150 za 4399.


Czyzby Olympus przedstawial nowy obiektyw .... 50-150 .... ?!

krw
3.12.05, 22:31
Niestety, jak we wszystkim trzeba mieć jeszcze szczęscie.

Ja także długo zastanawiałem się nad E-1 i wreszcie w połowie października podjąłem decyzję (pstryk.pl za 3499 z 14-54). A po paru dniach zaczęły się lamenty na forach dyskusyjnych, że aparat jest nieosiągalny.

Taka obnizka cen jaką obserwowaliśny od początku lata (dodatkowo wynikająca pewnie z kłopotów Eurocolor) musiała się tak skończyć - było taniej niż na Zachodzie i porównywalnie jak w USA !.

Ja się cieszę bo mam, ale szkoda mi innych, ktorzy "dojrzeli" nieco później :(

Marek J
3.12.05, 22:53
Ponadto jeżeli byłbyś zainteresowany następcą E1 to nie licz że, kupisz go za cztery tysiące. Podejrzewam że potrzeba będzie jeszcze raz tyle.

Stanisław Rozalski
3.12.05, 23:03
Czyli jak widzę same czrne wizje. To może jednak pieprzyć Olympusa i kupić tę Sigmę Sd-10?
No Olympijczycy ruszcie głowami i pomóżcie!

Smerf Maruda
3.12.05, 23:05
Czyli jak widzę same czrne wizje. To może jednak pieprzyć Olympusa i kupić tę Sigmę Sd-10?
No Olympijczycy ruszcie głowami i pomóżcie!

Dostałeś już odpowiedź, w innym wątku:
http://www.maximedia.pl/?c=aparaty_cyfrowe&p=olympus_e_1

I tu: http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=8951

Stanisław Rozalski
4.12.05, 00:56
dzięki za info.wysłałem zapytania pod wskazane linki, czy oferty aktualna i czy za cenę jaką pokazują,to jest samo body , czy także obiektyw 14-54. Na razie czekam na odpowiedzi.

Coral
4.12.05, 02:48
polecam Ci zakupy na ebay.com - kupisz duzo taniej - z miedzynarodowa gwarancja - nie boj sie nikt cie nie oszuka jesli tylko bedzie chcial wyslac poza usa - amerykanie bardzo dbaja o swoje dobre imie a suma jaka zaplacisz za aparat nie jest na tyle duza zeby je zszargac. powodzenia

robin102
4.12.05, 13:26
Wpadnij koniecznie na giełdę fotograficzną do Stodoły w Warszawie . Starzy handlarze napewno Cię poratują . No i śledź aukcje na allegro . Bywają tam jeszcze te modele.
Powodzenia i nie mięknij w poszukiwaniach bo warto.

chomsky
4.12.05, 14:02
Stanislawie- nie pakuj sie raczej w Sigme to moze i interesujacy aparat w pewnym wzgledzie ale ogolnie to slepa uliczka, nie sadze by pojawila sie kontynuacja. Szukaj na allegro i po sklepack Kup za 4100 aparat jest tego wart. Potem dokupisz dluzszego zooma, jest go sporo na allegro. za 700 zl max.
Czesc.Ch.

Stanisław Rozalski
4.12.05, 15:49
Dzięki za wsparcie , sam się chyba oszukuję, że zmienię markę, robię zdjęcia analogodym Olympusem IS-5000 i cyfrowym Camedia C5050, więc już przyzwyczajony jestem do rozwiązań firmy Olympus.
Możefaktycznie przepłacę i kupię E-1 za 4100 z ob.14-55,a później resztę w ratach w miarę posiadanej kasy.

Marek J
4.12.05, 16:39
Dzięki za wsparcie , sam się chyba oszukuję, że zmienię markę, robię zdjęcia analogodym Olympusem IS-5000 i cyfrowym Camedia C5050, więc już przyzwyczajony jestem do rozwiązań firmy Olympus.
Możefaktycznie przepłacę i kupię E-1 za 4100 z ob.14-55,a później resztę w ratach w miarę posiadanej kasy.
Pisałem wcześniej w inny poście o tym że, w Gdańsku w sklepie pod patronatem Olympusa jest egzemplarz E1 + 14-54 za kwotę 3,6 tys.
tel. 058 305 53 12

Ponadto na Cyberfoto gość sprzedaje aparat z lutego tego roku.

Stanisław Rozalski
4.12.05, 20:11
Dzięki za info, dziś niedziela więc nie sprawdzę sklepu, ale jutro zadzwonię. Dziś świętuję swoje 50-te urodziny. Jeżli sfinalizuję zakup to zrobię sobie super prezent na kilka lat focenia.

emc2
4.12.05, 20:51
Spróbuj sprawdzić jeszcze tutaj:
http://techmarket.pl/shop.php?a=opis_prod&id=OLY-E1-ZD-14-54&categorie=114

E-1 + 14-54 za 3666

--
emc

Stanisław Rozalski
4.12.05, 22:10
dzięki, j
uż wysłałem im zapytanie , czy oferta aktualna i dlaczego dają tylko 12 miesięcy gwarancji, gdy standardowo Olympus, co jest dużym plusem daje przecież 24 miesiące gwarancji

nurek
4.12.05, 23:29
Witaj Stanisławie,

Rozmawialem chyba z tydzień lub 2 tyg. temu ze sklepem www.fotozakupy.pl Pomimo iż w ofercie jest napisane że E1 jest niedostępny powiedzieli że jest jeszcze szansa, że dostaną kilka pojedynczych egzemplarzy.

Spróbuj dzwonić, może się uda. Powodzenia !!!

ps. Ja z żoną jestem jednym z tych którzy dojrzewali długo ale jeszcze zdążyli :D
To była dobra decyzja. Ma madzieje że też Ci się uda. Daj znać co postanowiłeś.

Stanisław Rozalski
5.12.05, 00:08
Ja także do nich dzwoniłem, i uzyskałem tę samą odpowiedź, że nie mają i że może będą mieć jakieś modele E-1 w grudniu, tylko nie wiadomo czy na pewno. Gwarancji żadnej, radzili abym szukał dla bezpieczeństwa jeszcze w innych sklepach. Porozsyłałem zapytania i czekam na odpowiedzi. Dzięki pomocy Olympijczyków dostałem kilka linków z ofertami. Sprawdzam ich aktualność. Są to zestawy E-1 tylko+ob.14-54 w cenach od 3699 do 4199 PLN.Na razie nie odpuszczam, jeszcze walczę. Wszełem nawet za radą jednego zlympijczyków na stronę eBay-serwis wysyłkowy w USA, ale nie bardzo czuję jak traktować ich oferty.Tam widzę mają modele Olympusa, głównie E-300 i E-500 różne, ceny nawet bardzo atrakcyjne, E-1 niestety same body,obiektywu 14-54 wcale nie widziałem w ich ofercie, nawet luzem.Oni stosują licytacje, od wywoławczego 1$. Do cen trzeba doliczyć koszt wysyłki od 41 do 61 USD i jeszcze jeżeli dobrze zrozumiałem ubezpieczenie przesyłki zależne od wartości towaru. Płatność ,jeżeli wygrasz licytację z góry i dopiero szansa na odbiór sprzętu. Nikt z moich znajomych niestety nie korzystał z takiej formy i nie wiem czy po dodaniu wszystkich kosztów za trochę niższą cenę dostanę to co chcę ,sprawne beż śladów użytkowania, bo doczytałem tam, że część tego sprzętu była przekazana na testy, czy próby do przedstawicieli Olympusa, oni nazywają to wersja Demo i możliwe są drobne ślady użytkowania.Ale co ciekawe na wszystko roczna gwarancja. Tylko co to za frajda dostać np. sprzęt nie do końca pewny a potem go w kraju ewentualnie serwisować. Dlatego najpierw spróbuję u nas. A jak Ty z żoną oceniacie walory E-1?

KaarooL
5.12.05, 10:26
obadaj tez tutaj:

http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=8952

i ewentualnie:

http://www.fotored.sote.pl/go/_info/?id=475

w wakacyjnych dyskusjach prognozowaliśmy że pewnego dnia skończy się jazda, E-1 podrożeje a potem zniknie. zagadaj w tych dwóch miejscach.

sprzętu "demo", "refurbished" czy "powystawowego" wystrzegaj się jak ognia.


SIGMY bym nie brał, jeśli nie trafisz E-1 to chwytaj Pentax'a... dużo lepsze to niż jakiś Canon.

p.s. jeśli focisz 5050, to przesiadka na E-1 byłaby porównywalna do tego jakbyś wysiadł z osobowego, żółwiowatego pociągu i wsiadł w Intercity: inna szybkość, inna klasa. tylko koniecznie wrzuć soft 1.4, jeśli kupisz.

nurek
5.12.05, 10:35
Stanisław, ja tam bym się w żadne eBuy nie pchał. Nie wiem dlaczego ale jakoś nie mam zaufania do takiej formy sprzedaży. Owszem kupuje cos z naszego Allegro (jakieś książki, statyw) ale już np. po swojego E1 jechaliśmy osobiście prawie 450km w jedną stronę. Może to głupie bo przecież też mogli go wysłać ale już jakoś tak mam. Na sprowadzenie z za oceanu na pewno nikt mnie nie namówi no chyba że przywozi to znajomy. No przynajmniej jeszcze nie dziś. Wydaje mi się że to duże ryzyko, za duże. Owszem można zaoszczędzić kilka złotych ale można też dużo więcej stracić. Myślę że jak dobrze poszukasz to na pewno znajdzie się coś w kraju.
Jeśli chodzi o sam aparat to my jesteśmy zachwyceni. Maszynka jest super, ergonomia bez zarzutu nawet dla drobnych rączek mojej żony :) , zdjęcia rewelacja. No i w ogóle w ogóle cały jest piękny :lol: Miałem w ręku parę innych sprzęcików np. KonicMinolta, Canon ale to zdecydowanie nie to. Zresztą myślę, że w temacie zalet E1 już wszystko powiedziano więc nie ma co się rozpisywać. Uważam że na pewno warto poszperać i może jeszcze trochę poczekać.
Wiem że jak się ma odłożone pieniążki to strasznie kusi żeby się ich pozbyć i w końcu dostać upragnioną zabawkę. Ale za nim wejdziesz np. w Sigmę dobrze się zastanów. Cierpliwość z reguły się opłaca a coś innego niż E1 zawsze zdążysz kupić.
3mamy kciuki !

Marek J
5.12.05, 15:37
Byłem dzisiaj w sklepie do którego podałem nr. tel. i zestaw E1 leży za 3599zł. W związku z tym nie widzę problemu jeżeli ktoś jest zainteresowany.

robin102
5.12.05, 18:12
Jak nie kupisz w kraju to ściagnij jak najszybciej ze stanów sprzet będzie lepszy od tego na rynek europejski i lepiej wyposażony no tańszy. Jak bedziesz miał dowód zakupu to możesz zarejestrować gwarancje na stronie olympusa i masz z głowy. Przywieź ze 3 sztuki -jeden wezmę ja. Albo wpadnij w niedziele do stodoły.
powodzenia

Ale jak pisze przedmówca ostrożnosci nigdy nie za wiele tylko nie dajmy się zwariować.

Mati
5.12.05, 19:36
Zobacz tutaj:
http://www.fotosklep.pl/sklep,678,17025253,66122942355379,03,,pl-pln,143103,0.html

tak pozatym to jakoś ktoś szuka czegoś w sklepach internetowych to zachęcam do zapoznania się ze stronką:
www.skapiec.pl

no i trochę gorszą (moim zdaniem)
www.ceneo.pl

Stanisław Rozalski
6.12.05, 22:54
Za radą MarekJ dodzwoniłem się do sklepu w Gdańsku.Sprawdziłem,omówiłem szczegóły złożyłem zamówienie i czekam na towar. Może będzie jeszcze w tym tygodniu.
Nie mam jeszcze pisemnego potwierdzenia przyjęcia zamówienia E-1 +ob.14-54 i do tego karta xD 512 MB, ale myślę że jest już mój.Cena bardzo dobra.Wszystko razem poniżj 3900 PLN
Wszystkie oferty w podobnej cenie, jakie sprawdzałem za waszymi radami są już nieaktualne.Szkoda czasu na szukanie i sprawdzanie. To rada dla innych potencjalnych właścicieli.(Chyba ,że ruszy znowu jakaś super- promocja).
Przepraszali na serwisach, że nie zrobili aktualizacji. Najniższa cena teraz to 4190, za body i jeden obiektyw 14-54.W niektórych punktach nawet nie mają potwierdzenia, że E-1 pojawi się jeszcze w ich ofercie.
Dzięki za wsparcie. Pochwalę się gdy będę miał go już w domu.

cra3y
6.12.05, 23:34
Nie mam jeszcze pisemnego potwierdzenia przyjęcia zamówienia E-1 +ob.14-54 i do tego karta xD 512 MB, ale myślę że jest już mój.Cena bardzo dobra.Wszystko razem poniżj 3900 PLN


XD ???? nie przypadkiem ma byc CF ?

Draxan
6.12.05, 23:38
Nie mam jeszcze pisemnego potwierdzenia przyjęcia zamówienia E-1 +ob.14-54 i do tego karta xD 512 MB, ale myślę że jest już mój.Cena bardzo dobra.Wszystko razem poniżj 3900 PLN

To jak najszybciej dzwon tam, bo E-1 chodzi na CF`ach a nie na xD
szkoda pieniedzy, i nie ma dwoch gniazd wiec TYLKO KARTY CF

Draxan
6.12.05, 23:39
heheh widze ze napisalem chwilke po :D

P
7.12.05, 00:05
...dodzwoniłem się do sklepu w Gdańsku. Sprawdziłem,omówiłem szczegóły złożyłem zamówienie i czekam na towar...
Ale wiesz o tym, że on nie ma dwóch zatyczek? Czy może już ma?

Marek J
7.12.05, 08:18
Za radą MarekJ dodzwoniłem się do sklepu w Gdańsku.Sprawdziłem,omówiłem szczegóły złożyłem zamówienie i czekam na towar. Może będzie jeszcze w tym tygodniu.
Nie mam jeszcze pisemnego potwierdzenia przyjęcia zamówienia E-1 +ob.14-54 i do tego karta xD 512 MB, ale myślę że jest już mój.Cena bardzo dobra.Wszystko razem poniżj 3900 PLN
Wszystkie oferty w podobnej cenie, jakie sprawdzałem za waszymi radami są już nieaktualne.Szkoda czasu na szukanie i sprawdzanie. To rada dla innych potencjalnych właścicieli.(Chyba ,że ruszy znowu jakaś super- promocja).
Przepraszali na serwisach, że nie zrobili aktualizacji. Najniższa cena teraz to 4190, za body i jeden obiektyw 14-54.W niektórych punktach nawet nie mają potwierdzenia, że E-1 pojawi się jeszcze w ich ofercie.
Dzięki za wsparcie. Pochwalę się gdy będę miał go już w domu.
Moim zdaniem powinieneś kupic kartę CF 1024 cena ok. 250zł.
Natomiast co do ceny kita E1 to rozumiem że. była taka jak pisałem 3999zł.

jacek2004
7.12.05, 11:31
Dokladnie, do E-1 najlepiej 1GB CF. Szczególnie że RAWy ważą po 10MB, a 100 fotek z sesji to i tak nie za dużo, dlatego ja w zapasie mam rezerwową 1GB. Co do szybkości kart, to z powodu dużego bufora, nawet na wolnych kartach aparat się nie zapycha. Chyba że ktoś robi 3kl/sek i wtedy po 12 klatkach RAW trzeba na zwykłych CF czekać 50sekund na opróżnienie bufora i następną serię 12 klatek. Pojedyńcze klatki można robić w miarę opróżniania bufora, czyli pierwsza po 5 sek.

Stanisław Rozalski
8.12.05, 16:10
Cześć, macie rację.Karta CF a nie xD. Dzwonili ze sklepu , że w prowadzili mnie w błąd, przepraszeją i przysyłają mi CF. Brawo, podoba mi się taka reakcja sprzedającego, świadczy to o poważnym traktowaniu klienta i dbaniu o własny prestiż.
Bułem w podróży służbowej więć i tak nie mogłem przeczytać Waszych rad. Sklep złapał mnie na komórkę
A co do ceny, to za E-1 z 14-54 zapłacę 3599. no i do tego cena karty pamięci

chomsky
8.12.05, 17:09
No to swietnie. dobra cena.
cześć.Ch.

P
9.12.05, 09:53
...Sklep złapał mnie na komórkę
A co do ceny, to za E-1 z 14-54 zapłacę 3599. no i do tego cena karty pamięci...
Co z zatyczkami? Poinformowali cię o braku dwóch zakręcanych zaślepek?

Stanisław Rozalski
9.12.05, 11:31
O zaślepkach sklep mnie nie poinformował. Więc nie wiem, czy będą , czy też nie. O jakie zaślepki mam się upominać gdyby ich nie było?

P
9.12.05, 12:35
Może jakoś je zdobyli...
Mówię o zaślepkach, o których pisał Marek J tutaj http://www.olympusclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4894&postdays=0&postorder=asc&start=12 : jedna do gnazda dodatkowej lampy, a druga zaraz obok, chyba do wyzwalania aparatru z kabla... Byłem potem w owym sklepie i potwierdziłem wersję Marka. Dziwię się tylko, że nie wspomniał o tym fakcie proponując Ci zakup. Ja jeszcze pamiętem jak to jest, kiedy napalisz się na nową zabawkę. Brak takiej pirdółki potrafi zepsuć całą radość z nowego zakupu. Co prawda gorszych zdjęć z tego powodu aparat robić nie będzie, ale zastanawiam się czy jego szczelność na tym aby nie ucierpi... W razie czego w serwisie chyba nie powinno być problemu z pozytywnym rozpatrzeniem Twojej prośby o doprowadzenie nowego E-1 do stanu w jakim powinien być sprzedawany, czyli z wszystkimi zaślepkami. Może tylko warto byłoby zdobyć pisemne potwierdzenie ze sklepu, że oni tak go zapakowali.
Ale może ja panikuję i sklep sam zaślepki znalazł, czego Tobie życzę :)

Stanisław Rozalski
9.12.05, 13:36
Czekam na przesyłkę, napiszę Wam czy były zaślepki , czy też nie. Gdyby ich nie było, to zacznę od rozmowy ze sklepem.

Stanisław Rozalski
9.12.05, 22:40
Wreszcie, wreszcie!
Mam, już to cudo. Dostałem DHL o takiej godzinie jak się umawiałem ze sklepem.Wszystko jest jak należy. Wszystkie kable, wszystkie zaślepki, instrukcje itd.Warto pochwalić sklep i jego kierowniczkę Salon Fot. C.H. City Forum z Gdańska, ul.Podwale Grodzkie 8).
Z aparatem dostałem CF 512MB więc i tu sklep dotrzymał słowa.
Martwiłem się, że z braku kasy nie kupię już flesza, a wiadomo,jakie to ograniczenie i tu spotkała mnie miła niespodzianka, bo mogę pracować ze swoją starą , półautomatyczną lampą marki Exakta CTZ-26.Na razie robię to w trybie manual, czas do 1/125s a przesłona w zależności jaką ustawiam w lampie. I o dziwo zdjęcia dobrze doświetlone, i wierne kolory. Teraz tylko instrukcja do studiowania i sprawdzanie efektów pracy z E-1.
Aparat jest piękny, ergonomiczny, starannie wykonany i faktycznie przy C-5050 jest jak superekspres. Jeszcze nie pokażę Wam zdjęć, bo to próby, próby, próby, ale kiedyś się odważę.
Tych co się wahają zachęcam, tylko E-1.

blady
9.12.05, 23:37
No to gratulacje!
Dobrze, że wszystko jest w komplecie i z kartą też się udało odkręcić :)

Pozdrawiam

Stanisław Rozalski
9.12.05, 23:46
Jak sprawdzić napięcie na stopce lampy błyskowej? Bo dostałem ostrzeżenie ,że można uszkodzić aparat, jeżeli lampa nie jest oryginalna?
Zrobiłem kilkanaście zdjęć z tą lampą i jeszcze wszystko OK.

blady
10.12.05, 00:48
Voltomierzem na nużce lampy, jest taki centralny bolec i z boku który dotyka właśnie stopki w aparacie. Gdzieś wyczytałem, że napięcie nie powinno przekraczać 150-200 V, tylko nie wiem czy to jest w momencie wyzwolenia błysku, czy takie napięcie jest cały czas. Wydaje mi się że w momencie wyzwolenia. Ja mam manualnego Heliosa 28 i jest OK.

Stanisław Rozalski
10.12.05, 01:01
Dzięki, mam voltomierz i spróbuję jutro dokonać pomiaru na wyzwolonym błysku.

Stanisław Rozalski
10.12.05, 01:19
Teraz kolejna prośba.
Jak sprawdzić wersję oprogramowania tego mojego nowego E-1 j jak wykonać ewentualny upgrade.
Z softu zainstalowałem tylko Olympus Viewer jako przeglądarkę. T
am nie ma opcji sprawdzania software, chyba że gdzieś się doczytam jak to zrobić w instrukcji.

Coral
10.12.05, 01:46
Teraz kolejna prośba.
Jak sprawdzić wersję oprogramowania tego mojego nowego E-1 j jak wykonać ewentualny upgrade.
Z softu zainstalowałem tylko Olympus Viewer jako przeglądarkę. T
am nie ma opcji sprawdzania software, chyba że gdzieś się doczytam jak to zrobić w instrukcji.

w Viewer otworz menu "Help" , tam znajdziesz opcje "Update Firmware" ale najpierw zrob Update twojego Viewera (update Software). Jesli bedziesz mial jakies klopoty a w mysl pierwszego prawa Murphiego powinienes takowe miec :wink: przejrzyj ten watek
http://www.olympusclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4548

Stanisław Rozalski
10.12.05, 12:44
cześć, zrobiłem upgrade olympus Viewerz 1.1 do 1.4, ale dalej mam ten sam problem bo przy próbie aktualizacji softu na body wyświetla mi komunikat : Failed comunicate with the camera (0x800000012).
przeczytałem odnośniki, spróbowałem instalować SP XP olympus, ale nie dało to jeszcze żadnych rezultatów. Oczywiście zdjęcia normalnie się zrzucają na PC i przez USB i Przez Port 1399.
I co wy na to?

gregvip
10.12.05, 12:50
Witam
Co do lampy nie powinno być problemów ja mam Exakte CTZ - 25 i na stopce mam ok 7V więc zero strachu.

Pozdrawiam

emc2
10.12.05, 12:50
Być może nie ustawiłeś w aparacie opcji PC MODE na CONTROL. Sprawdź.

--
emc2

Stanisław Rozalski
10.12.05, 15:30
Z lampą jast tak jak mówi gregvip.Mam na stopce 7V, czyli trochę na niej popracuję.
Szkoda mi było ją sprzedawać za bezcen, a tak jeszcze trochę pobłyska.
Ma regulowany w poziomie dyfozor , z regulacją do obiektywów w zakresach 35, 50.85 mm. wewnętrzny układ pomiaru światła pozwala zadać w powiązaniu z ustawianą wartością ISO wielkość przesłony. Są dwie takie nastawy, czyli nie będzie to pełnia szczęścia, ale jeżeli się nie ma lampy dedykowanej to i tą też powinno się pofocić z E-1.
Aha, miałem pierwszą wpadę z Oli, wczoraj naładowałem baterię , zdjęć zrobiłem może ze 40, w paru seriach,zrzucałem je na kompa, ale w sumie pracy niewiele- przynajmniej tak mi się wydawało. Wziąłem go dzisiaj na spacer, aby sprawdzić jak działa na zewnątrz i przy 4 zdjęciu zgłosił mi błąd, "bussy". Ani go włączyć, ani zmienić parametrów, trochę sie już zacząłem denerwować. Wyciągnąłem baterię, włożyłem ponownie i dopiero wtedy pokazał komunikat, że bateria prawie rozładowana.Czyli co, na dłuższą robotę dwie baterie, albo zasilacz sieciowy do pracy przy kompie?

nurek
10.12.05, 15:46
Witam,

Kurde kiedy ostatni raz czytałem ten wątek Stanisław jeszcze poszukiwał paratu a dzisiaj proszę. E1 ma juz w ręku !!!! Gratulacje Stanisławie.
Chyba dobrze że jednak nie skusiłeś się na Sigmę no nie :-)? Niekiedy pośpiech jest złym doradcą.
Ale wracając do tego co chciałem powiedzieć. Jestem pełen podziwu i wdzięczności dla ludzi wypowiadających się w temacie Stanisława.
Uważam że forumowicze wykazali się dużą solidarnością i chęcią pomocy.
Wygląda na to, że posiadacze E1 i E-Systemu to jedna wielka rodzina.
Fajnie że możemy do niej należeć.
Widzę że naprawdę można na Was liczyć.


Nurek z żoną.

Marek J
10.12.05, 16:02
Stanisławie, akumulator będzie dopiero w pełni wydajny po trzech czterech ładowaniach i uprzednio rozładowaniach na makasa.
Fakt że rozładował sie tak szybko jest dosyć dziwny, ale naładuj go ponownie i zobacz jakie będą efekty. W pełni naładowany akumulator powinien Ci wystarczyć na jakieś pięćset fotek, więc nie widzę potrzeby zakupu dodatkowego, jeżeli będzie inaczej pozostaje go reklamować.
Pozdrawiam.

Joki
10.12.05, 17:37
Witam serdecznie.

Jeżeli akumulator po naładowaniu pozwala na zrobienie 40 zdjęć to albo jest uszkodzony, albo uszkodozny jest aparat ewentualnie ładowarka. Ogniwa litowe są czułe na skrajne rozładowanie. Być może, skoro długo leżał w sklepie został rozładowany i tak pozostawiony na dłuższy okres? Jeśli po następnym naładowaniu będzie tak samo to szukaj innego egzemplarza dla sprawdzenia aparatu...
Żadne formowanie akumulatorów litowych nie zwiększa ich pojemności ponad 10-krotnie.

Stanisław Rozalski
10.12.05, 19:08
Wracam do upgrade. Ustawiłem opcję PC Mode na Controli ,nadal nic, choć nie , bo jak spróbowałem ściągnąć nowszą wersję software z pod Olympus Studio- Trial, to nie uwierycie , ale restartowało mi compa. Po trzech próbach odpuściłem.Jedyne co mi się udało to ściągnąć i zainstaliwać sterowniki do E-1.

robin102
10.12.05, 20:18
NUREK !!! użytkownicy E-system to najbardziej aktywni i życzliwi ludzie na tym forum. Może dlatego ,że dojrzalsi ???

Akumulatorki olympusa to chyba są lepsze od samych aparatów , ale czasem lubi "zaświrować" zaaplikowana do nich elektronika . Po kilku cyklach(3-5) pełnego naładowania i rozładowania nabierają pełnej sprawności .

Marek J
10.12.05, 20:40
Wracam do upgrade. Ustawiłem opcję PC Mode na Controli ,nadal nic, choć nie , bo jak spróbowałem ściągnąć nowszą wersję software z pod Olympus Studio- Trial, to nie uwierycie , ale restartowało mi compa. Po trzech próbach odpuściłem.Jedyne co mi się udało to ściągnąć i zainstaliwać sterowniki do E-1.
Tak ale Ty masz ściągnąć nowsze dla Olympus Viewer, nie dla Studio.

Stanisław Rozalski
10.12.05, 21:26
Olympijczycy, jesteście wielcy! Dzięki Waszej pomocy udało mi się wreszcie doprowadzić sprawę upgrade do końca. Przeczytałem wszystkie Wasze odnośniki i korzystałem ze wskazówek tych co mieli ten sam problem co ja. Jedna wskazówka okazała się bezcenna, a mianowicie powtórny raz zainstalować upgrade olympus Viewer i to zrobiłem, jeszcze raz do ver.1.4. Po restarcie kompa podłączyłem body do portu 1394 i wszedłem w opcje upgrade. No i cud! Wszystko poszło jak w bajce.
Zgłosiło się okno itd. Okazało się, że body ma soft ver.1.0- zmieniłem na 1.4, no i obiektyw j.w. z ver. 1.0 do 1.1.
Czyli teraz jestem już na bieżąco. Jeszcze raz wielkie dzięki. Nasze forum, już myślę, że mogę tak napisać jest najlepsze :)

robin102
11.12.05, 14:38
Zastanawiająca sprawa z tymi softami w nowych aparatch . Dlaczego nie ładują ich jak sprzet wychodzi z fabryki.

Homek
11.12.05, 22:54
W Rzeszowie, w Foto-Hurcie proponowano mi sprowadzenie w przyzwoitej cenie (rym żeński... :wink: ) E 1 z Hamburga w ciągu dwóch tygodni. Może warto wziąć to pod uwagę? A może poszli do lasu...

Homek
11.12.05, 22:59
O Panie! Ale cofka w czasie! Kto wyłączył światło?! ...ale... może ktoś jeszcze szuka E 1..? Co, szuka ktoś? :oops:

Stanisław Rozalski
13.12.05, 10:34
Witam Wszystkich ponownie.
Z baterią także mieliście rację. Po trzecim naładowaniu widzę, że trzyma. Pewnie za długo leżała w sklepie rozładowana.
Teraz staram się opanować współpracę mojej lampy błyskowej -Exakty CTZ-26 z aparatem.
Pierwsze próby są zachęcające, bo co prawda muszę pracować na ustawieni M i samemu ustawiać czas i przesłonę , co nie stanowi przecież żadnego problemu, ale za to fotokomórka lampy działa poprawnie, mogę nawet wykonywać zdjęcia w seriach i co mnie zaskoczyło, to wszystkie są prawidłowo naświetlone, czyli lampa "wyrabia" na sterowanej mocy błysku. Trudniej będzie w plenerze, ale myślę ,że i to jakoś rozwiążę. Zdjęcia coraz bardziej mi się podobają. Optyka 14-54 super. Na kompie, przy powiększeniach widać szczegóły, których nie pokazywały negatywy robione analogowym Oli IS-5000. Zdjęcia przy dużych powiększeniach mają prawie taką strukturę jak zeskanowane przeze mnie negatywy barwne z rozdzielczością 3200*6400dpi.
Bardzo mi się to podoba.O szumach nic nie piszę, bo pracuję głównie na ISO 100 i 200. i jeszcze ich nie widzę.
Negatywy, których używam nie wychodziły nigdy ponad ISO 400, tak będzie podejrzewam w przypadku E-1, czyli będzie na pewno wszystko dobrze.

RasteR
13.12.05, 11:18
jeśli chodzi o E1 to foto-net z Sopotu właśnie sprowadził kilka sztuk.

ech....

blady
13.12.05, 13:14
Czyżbyś Raster jednak wolał mieć e-1? :wink:

RasteR
13.12.05, 13:26
to głupie ale ten aparat naprawdę wzbudza we mnie emocje :)

przecież to tylko przedmiot kurde... gazdżeciaż ze mnie i tyle...

Nie. Raczej nie sprzedam E500. Jestem z niego zadowolony :)

Jeśli chodzi o E-x to na 100% następca E-1 będzie mój (ale to za jakiś SPOOORY kawał czasu)

blady
13.12.05, 14:11
To coś czuję Raster, że razem kupiliśmy e-500 i razem kupimy e-x :lol:

Jeśli chodzi o e-1 to wybrałbym go ze względu na obiektyw i na szczelność - uważam że każdy aparat powinien mieć taką opcję w standardzie. A co do całej reszty zalet e-1 to jednak e-500 jest dla mnie lepszym wyborem.
Obiektyw zmienię za jakiś czas (krótszy niż zakup e-x), a co ze szczelnością? Nie robię tak znowu dużo zdjęć na poligonie, ale znalazłem też rozwiązanie dla tego problemu. Zakupię jako aparat zapasowy mju 500 do zdjęć imprezowo - poligonowych :wink:

Ciekawe, że np. w samochodach są opcje na dodatkowe wyposażenie podnoszące funkcjonalność, a w aparatach są opcjie tylko na kolor obudowy...

Marek J
13.12.05, 15:29
jeśli chodzi o E1 to foto-net z Sopotu właśnie sprowadził kilka sztuk.

ech....
Tak, tylko że, z 14- 45...

Stanisław Rozalski
13.12.05, 15:43
Widzę, że E-1 ciągle wzbudza nie tylko moje emocje.
Jeżeli porównujecie opcje do branży samochodowej to ja powiem tak, że teraz jest dobry moment ,bo można z upustem w stosunku do ceny wyjściowej kupić ten model, sprawdzony itd , pominę cały słowny bajer, ten zostawmy sprzedawcom , nie tylko samochodowym , aby kupić E-1.
Jeżeli czytaliście poprzednie posty to wiecie za ile udało mi sie kupić mojego E-1. Gdyby odjąć od tego cenę obiektywu 14-54, niech to będzie powiedzmy 2400 zl, to otrzymujecie body, wiecie w jakim wykonaniu za 1200 zł.
Takiej ceny na pewno długo nie będzie na inne modele w porównywalnej klasie.
Ja wiem, że to tylko 5 MPikseli, a nowsze mają już 8 MP, a wkrótce mogą mieć jeszcze więcej, tylko jak to się przełoży na nasze wyniki w robieniu zdjęć i jak to wydrenuje nasze kieszenie. Moje max. powiększenia , które drukuję z niezłym skutkiem na drukarce Epson PhotoRet-300 , na materiałach foto, to 21*29 cm Większych odbitek w labach też nie robię
a do tego matryca w E-1 jest super i optyka jest super !!!. Więc zachęcam do odważnych decyzji.

Marek J
14.12.05, 20:12
Stanisławie, byłem dzisiaj w sklepie który Tobie poleciłem i okazało się że, dostałeś innego E1 niż ten który był wystawiony bez dwóch zaślepek.
Były dwa, więc dla zainteresowanych jest jeszcze jedenE1 w kicie za kwotę 3599zł.

Avalon
15.12.05, 18:51
Dla zainteresowanych :
E1 z obiektywem 14-45 będę miał na sprzedaż . Oczywiście nowy z polskimi dokumentami oraz gwarancją.
Ktoś chętny?