PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupić E1 ??? HELP ! Nie mogę znaleźć



Silwe
8.11.05, 18:12
Witam

Mam problem, nie wiem gdzie kupić Olympusa E1. Nie mogę go znaleźć ani w sklepach w Wawie ani w sklepach Internetowych. Interesuje mnie zestaw E1 + 14-54 ewentualnie jeszcze 40-150.

Jeżeli ktoś z Was wie gdzie mogę go jeszcze dostać, będe bardzo dzwięczny :)

gregvip
8.11.05, 18:23
I nie kupisz ja dzisiaj obdzwoniłem całą Polskę i nic nigdzie nie ma. :cry:

Andrzej100
8.11.05, 18:55
Mam E1 + 14-54/2,8-3,5 + 40-150/3,5-4,5 (double kit) - zakup od dystrybutora ASTER FOTO - 3.10.2005 - mogę sprzedac za 4200 zl.

Już nieaktualne

Pozdrawiam:
Andrzej

Silwe
8.11.05, 19:49
No to fatalnie. Ja jeszcze napisałem dwa maile do 2 sklepów. Zobaczymy co mi odpowiedzą. Chciałęm kupić jednak nowy sprzęt nie używany. No zobaczymy co będzie. Jak by ktoś jednak coś wiedział niech napiszę tutej.

Pozdrawiam
Daniel

Andrzej100 dzięki za info. Ale ja jeszcze poszukam nówki. Poza tym jeszcze nie dawno za 4200 był cały komplet nowy. Za używany musiał byś chcieć mniej.

Silwe
8.11.05, 19:58
No to już się dowiedziałem z tych dwóch miejsc. Nie ma. :( No a chciałem zostać posiadaczem Olympusa. No a tak chyba kupię Minoltę d7d. Ale czy to już jest koniec produkcji e1 czy to tylko chwilowy brak u dystrybutora ??

Ktoś Coś wie?

Andrzej100
8.11.05, 20:21
Ja nie sprzedaje sprzetu używanego - napisałem tylko, że 3 .10.2005 odebralem sprzet z hurtowni ASTER - polskiego dystrybutora Olympusa.
E1 jest aparatem już nie produkowanym od jakiegoś czasu - to co bylo ostatnio to byla totalna wyprzedaż sporo poniżej kosztow produkcji.

Pozdrawiam:
Andrzej

Silwe
8.11.05, 23:17
A podobno ma jeszcze być dostępny ale w wyższych cenach. Ma być dostępny tylk ona zamówienie. I podobno ma być pakiet e1 + 14-54 + fl-36 ale nie wiem za ile. Zobaczymy czy to koniec czy nie koniec.

Andrzej100

A ty sprzedajesz jakoś na Allegro czy to dla siebie kupiłeś czy na handel? Od kiedy obowiązuje gwarancja? Bo nie za bardzo rozumiem czy to jest nowy egzemplarz nie otwierany czy po prostu nie odpowiada Ci ten sprzęt i sprzedajesz? Jakaś firma, osoba prywatna ?

Andrzej100
8.11.05, 23:39
Odkąd Eurocolor przestal być dystrybutorem Olympusa i dotychczasowy przedstawiciel Foto Klubu w Koninie nie sprzedaje Olympusa staralem sie zapelnić lukę na lokalnym rynku..
E1 jest nieprodukowany - Olympus Polska wyprzedal wszystko co posiadal. Teoretycznie istnieje mozliwość, zże jeżeli gdzies na swiecie bedzie nadwyzka w sprzedazy E1 to może przerzuca coś do Polski, ale wydaje się to malo prawdopodobne. W kazdym razie żadna hurtownia nie oferuje E1 i nie przyjmuje zamówien na E1. Olympus Polska natomiast nie prowadzi wcale sprzedazy detalicznej, ani nie przyjmuje zmowien detalicznych.
Pozdrawiam:
Andrzej

(A)rturo
8.11.05, 23:43
fotozakupy.pl ?

drosera_spathulata
8.11.05, 23:57
Zamówiłem w sobotę w fotozakupy.pl i dzisiaj odebrałem E-1 Doublekit ! Jestem szczęśliwy ! Chyba jeszcze mają ale już 200 zł drożej niz w sobotę .

P
9.11.05, 00:03
A tu próbowaliście? http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?&idt=8952

Joki
9.11.05, 11:17
Ja próbowałem. Nie ma... Myślę, że możemy się pożegnać. Albo czekac na nowy model, albo zadowolić się tym co jest (w końcu mam E-300), albo znaleźć dobrą konkurencję.

lepmity
9.11.05, 13:18
Serdecznie Witam Wszystkich po raz pierwszy. Do kupna E1 przymierzałem się cały miesiąc, czytając wszystko co piszecie. Sklepy internetowe - jak "Pstryk" były najtansze, ale tylko na papierze - ponieważ oferowały towar nie posiadając go i nie mogąc go zdobyć. Gdy grunt zaczął się mocno palić z powodu braku E1, trafiłem wreszcie na www.fotopixel.pl _ Niezmiernie sympatyczny sprzedawca okazał się fachowcem w swej pracy, czego sobie i wszystkim życzę. Wczoraj kurier dostarczył mi E1 + 14-54 + 40-150 + dodatkowy polecany akumulator. A wszystko za jedyne 4300 z dostawą do domu. Jestem niezmiernie zadowolony z tego zakupu. Posiadając E1 można poczuć się rekinem. Wiem że E1 będzie tylko na zamówienie - pozostało już niewiele sztuk, dlatego jego cena będzie rosła z dnia na dzięń. Pozdrawiam użytkowników systemu 4/3

luc4s
9.11.05, 13:38
www.fotopixel.pl wszystko potwierdzam, tylko to niby ja miałem kupić ostatniego E1 z tego sklepu i wiecej dostaw miało nie być ;), a cena podskoczyła masakrycznie w ciągu kilku dni. Ja dałem 4212 zł z płatnością przy odbiorze.

dorian
9.11.05, 13:41
Dzisiaj na cyberfoto widziałem 4 oferty.

lepmity
9.11.05, 13:56
Myślę że jeśli ktoś bardzo chce kupić E1, to jeszcze zdąży go mieć w dobrej cenie. Zapewne za miesiąc cena będzie niezadawalająca i może już zacząć się rynek wtórny. Podejrzewam że E1 będzie najdroższym aparatem na rynku wtórnym, gdyż jego konstrukcja i niezawodność jest widoczna gołym okiem. Można porównać go do Mercedesa, gdzie stary model nadal jest nieproporcjonalnie drogi do innych aut. Wiem co mówię - E1 jest odpowiednikiem Mercedesa...

Silwe
9.11.05, 17:04
Nie można go dostać w tej chwili nowego w dobrej cenie. Jest np. na Allegro model z obiektywem 14-45, ale dla mnie pancerność olympusa wiąże sie z obiektywem 14-54, który jest uszczelniony tak jak korpus. Natomiast dzisiaj dzwoniłem do hurtowni Aster i powiedzieli mi że aparat jest tylko na zamówinie. Ściągają go wtedy z zachodu. Ale cena za zestaw z obiektywem 14-54 to 4000 PLN więc dla mnie w tej chwili to już jest żaden interes i raczej z Olympusem sie pożegnam za nim się z nim zapoznałem :( Szkoda

Andrzej100
9.11.05, 19:35
Witam.
Oficjalna informacja z Olympus Polska - istnieje teoretyczna mozliwość zamowienia E1 w setach:
E1+14-54 - 4699 zl
E1+14-54 + lampa FL36 - 5499 zl
Nie ma jednak pewności co do realizacjii.

Pozdrawiam:
Andrzej

luc4s
9.11.05, 20:04
Skąd oni takie ceny wzieli :roll:

dorian
9.11.05, 20:37
Silwe mówisz że granica poniżej 4000pln a za D7 KM sam korpus to 3500. 4000 koła warto dać za E1 bo parę ładnych lat a może wogóle go nie zamienisz.

Silwe
9.11.05, 21:36
A tych Z Olympusa to chyba pogieło z takimi cenami. Sory. Ale Oli ma swoje zalety i swoje wady. Ja go akceptowałem z tymi wadami głównie szumy (brak lampy dla mnie to też nie zaleta, a matryca 5 Mpx do największych też nie należy) Generalnie jest to już stary aparat jak by nie patrzeć. No nic, poczekam jeszcze ze 2 tygodnie i zobaczę jak sie sytuacja rozwinie. Jak sie nie pojawi nic rozsądnego to wejdę pewnie w Minoltę. W każym razie nie ma sensu kupować Oliego z Obiektywem 14-45, przynajmniej ja nie widzę tu sensu. A taki model jest jeszcze dostępny.

jps
9.11.05, 22:32
Silwe ja poczekalbym :wink: chyba ze na gwalt potrzebujesz juz teraz aparatu :wink: zima to dobry okres na czekanie a na wiosne czas pokaze :) duzo osob uwaza ze oprocz nastepcy E-1 olympus pokaze cos miedzy nim a evoltami w przystepnej cenie 8) moze warto teraz kupic np E-500 i dokupic lepsze obiektywy i poczekac troche :twisted: D7D to bardzo fajny aparacik ale sensownych i tanich obiektywow tak latwo nie kupisz :? kupujemy aparat a wybieramy system! 4/3 jest w pelni cyfrowym systemem i imho teraz musisz zdecydowac: czy system minolty spelni moje oczekiwania?

ps
E-500 jest na tyle tani ze i tak duzo nie stracisz na pozniejszej odsprzedazy a dowiesz sie czego potrzebujesz i oczekujesz od systemu i lustrzanki :D

nex
9.11.05, 22:35
W każym razie nie ma sensu kupować Oliego z Obiektywem 14-45, przynajmniej ja nie widzę tu sensu. A taki model jest jeszcze dostępny.

He, każdemu według potrzeb mam E-1 z 14-45 i nic nie mogę mu zarzucić poza oczywistymi, omawianymi już kwestiami, korpus jak dla mnie prawie doskonały a jeżeli w planach masz dokupienie innych zuiko digital to nie ma się nad czym zastanawiać tylko braaać :P , następca E-1 to będzie pewnie z 10 tys, a więc wybór jak na razie prawie oczywisty...

Andrzej100
9.11.05, 23:47
Gdzie widzialeś informację o zestawie E1 +14-45.

Pozdrawiam:
Andrzej

jacek2004
10.11.05, 12:40
Ja myślę, ze Olympus wypuści na rynek dwie puszki E-1 podobne.
Pierwsza, to bedzie korpus E-1 i matrycą 8Mega, może jeszcze LCD będzie większy. Cena na poziomie 4 - 5 tysięcy zł (na początek)
Druga, to właściwy następna E-1, matryca 8 lub 12Mega z obniżonym poziomem szumów (powiedzmy będzie nie gorzej niż 1EV w stosunku do Canona). 2,5 cala LCD, może od razu z chwytem typu grip. Pewnie w granicy 10tys zł.

Andrzej100
10.11.05, 20:50
Ja myślę, ze Olympus wypuści na rynek dwie puszki E-1 podobne.
Pierwsza, to bedzie korpus E-1 i matrycą 8Mega, może jeszcze LCD będzie większy. Cena na poziomie 4 - 5 tysięcy zł (na początek)
Druga, to właściwy następna E-1, matryca 8 lub 12Mega z obniżonym poziomem szumów (powiedzmy będzie nie gorzej niż 1EV w stosunku do Canona). 2,5 cala LCD, może od razu z chwytem typu grip. Pewnie w granicy 10tys zł.

A ja mysle że marzysz.

pozdrawiam:
Andrzej

Jeronimo
10.11.05, 21:50
eh takie tam gdybanie.... co ma byc to bedzie. Chociaz uwazam ze Andrzej100 dobrze to podsumowal 8)

lepmity
10.11.05, 21:52
Niewiele da się ulepszyć E1. A matryca 8 czy 12 spowolni zapis. Wszyscy krzyczą o większą matrycę - pytam się - do czego Tobie ona potrzebna ? Następca E1, może okazać się gorszy - a droższy. Przykłady można mnożyć zaczynając od aut, a kończąc na aparatach. Chociażby Fuji S620, był w swoim czasie bezdyskusyjnym - a czy jego następca S7000, okazał się lepszy ? Wcale nie - stracił wigor, a jego większa matryca potrzebna była tylko krzykaczom od liczb - a ci zazwyczaj chcą tylko mieć się czym pochwalić - ale tylko sprzętem, bo myślą że moc pixeli sama będzie robiła za nich zdjęcia. Najwyśmienitsi fotografowie dzisiaj robią zdjęcia średniej wielkości aparatami - a najistotniejsza część, to jasny obiektyw. A matryca 5 Mpixeli stała się zupełnie wystarczającym standartem, gdyż zadowala 95 % profesjonalistów. Każdy kto pragnie mieć powyżej 5, niech sam sobie odpowie - czy będzie drukował powyżej A4 ?

Andrzej100
10.11.05, 23:22
Pokusilem się o przeprowadzenie testu - wykonanie takiego samego ujecia dwoma korpusami E1 i e300 uzywając tego samego obiektywu przy takich samych ustawieniach. Zdjecie z E1 nastepnie zinterpolowalem do wielkości zdjecia z e300. Efekt - nie można zaobserwowac żadnych różnic ostrości.
wniosek - matryca 4/3 ma zbyt male wymiary fizyczne, aby wykorzystać rozdzielczość 8mln. pikseli przy tej klasie obiektywu, ewentualnie bardzo dobry Zuiko 14-54 jest mimo wszystko zbyt slaby , aby taką ilość pikseli wykorzystac.

Pozdrawiam:
Andrzej

Silwe
11.11.05, 01:44
Gdzie widzialeś informację o zestawie E1 +14-45.

Pozdrawiam:
Andrzej

Widziałem aparat na Allegro. Pisałem do sprzedającego i poinformował Mnie że jest na stanie za 2800. Dowiedziałem się jeszcze że w FotoZakupy jest komplet e1 + 2 obiektywy za 4449 - z terminem 2 tygodnie.

Jest jeszcze używany za 2400 z ceną wyjściową docelową 2800 ze szkłami analogowymi.

Ale mnie to wszystko nie zadowala. Chciałem za 3600 maks kupić e1 z 14-54. Poczekam jeszcze 2-3 tygodnie i zobacze jak się sprawa rozwinie. Na aparart ciułam od kwietnia, więc mogę poczekać jeszcze troche. Zobaczę co z tego wyniknie.

Za półśrodkami typy e500 czy e300 nie jestem. Mnie do e1 ciągnęła jego wodo i pyłoszczelność oraz bardzo dobra jakość wykonania. Zdjęcia z niego napewno są porównywalne do tych z d70, czy D7D. Ale ma tę zaletę że nie musiał bym się bez przerwy marteić czy nie pobrudzę aparatu czy matrycy. Dla mnie był to najlepszy wybór w cenie do 3600, ale niestety za późno to zrozumiałem...