PDA

Zobacz pełną wersję : Walnięty piksel na LCD w E-1 - co robić???



nex
31.10.05, 12:17
Temat jak wyżej, blisko prawego dolnego rogu mam jaśniejący (widać na ciemnym tle) piksel, na zdjęciach tego nie ma, jest tylko na LCD, miał ktoś coś takiego, co robić, reklamować??? Będę wdzięczny za pomoc, z góry dzięki. :(

Martinos
31.10.05, 13:56
Miałem ten sam problem ale można go prosto rozwiązać. Wyślij do serwisu i w ramach reklamacji wymieniaja wyświetlacz pozdro!!!

KaarooL
31.10.05, 14:44
na Twoim miejscu bym to olał. poczekaj na rozwój sytuacji i pod koniec gwarancji albo przed ewentualną sprzedażą wyślij do naprawy. na funkcjonalność to nie wpływa a serwis nie zawsze wychodzi na zdrowie. jedno naprawią, co innego mogą zwalić...

nex
31.10.05, 14:50
a serwis nie zawsze wychodzi na zdrowie. jedno naprawią, co innego mogą zwalić...

Też tak sobie pomyślałem, dzięki za dobrą radę, z tym pikselem jest o tyle ciekawa rzecz, że wydaje mi się iż jest to "hot" taki jak na matrycy, co ciekawe miałem go i na zdjęciach nie tylko na LCD!!! po pixel mapping zniknął ze zdjęć i matrycy, ale oczywiście nie z LCD, dziw nad dziwy jak dla mnie??? :shock:

robin102
2.11.05, 22:23
Jak gorący to jeszcze pół biedy , gorzej jakby był martwy. A w to ,że Ci wymienią aparat lub wyświetlacz jeśli piksuś walnięty jest w rogu to nie wierz. Według serwisu są pewne normy i dotyczą centralnego pola wyświetlacza. Canon nawet o tym w instrukcji pisze , a olympus milczy. Znajomy miał 5 martwych na obrzeżach LCD i wypieli się na niego za własną kasę wymienil LCD - kosztowało podono 600 zł. Nie bierz do głowy i się przyzwyczaj . Inni mają gorzej.