PDA

Zobacz pełną wersję : E-1 firmware maly problem



kvist
20.08.05, 21:54
pierwszy raz na forum, wiec witam wszystkich serdecznie.

mam problem z aktualizacja firmware w moim e-1, dlatego prosze doswiadczonych userow o pomoc, ale po kolei:

zainstalowalem soft "olympus viewer", zaktualizowalem do do v. 1.3 , przestawilem w aparacie pcmode na "control", zainstalowalem najnowszy sterownik dla XP - wszystko poszlo jak nalezy. teraz w "olympus viewer" chce zaktualizowac firmware ale oprogramowanie daje komunikat o braku komunikacji z aparatem. probowalem w trialu "olympus studio" - to samo.
w opcji pcmode "storage" komunikacja jest bez problemu, w trybie "control" po wlaczeniu aparatu system go takze znajduje - lecz oprogramowanie olympusa ciagle daje ten sam komunikat.
gdzie popelniam blad? czy cos mi umknelo?

pozdrawiam,
kvist.

grizz
21.08.05, 15:00
heh win czasami potrafi szaleć z użadzeniami USB.

Rób wszystko dokładnie w takiej kolejności tak jak jest podane na stronie i w programie.

Jak nadal nie działa:
- zmień kolejność ;)
-zainstaluj wszystkie łatki na XP, był kiedyś tez problem z chipsetami VIA

Oatl
21.08.05, 17:02
W menu ustaw oprócz PC MODE = CONTROL jeszcze to:

SLEEP = OFF

i wszystko będzie dobrze.

kvist
21.08.05, 19:27
dzieki za info.

z systemem u mnie jest ok, znam sie na IT.
nie ma znaczenie czy lacze przez firewire czy usb - efekt taki sam.
poszukalem troszke na forum i znalazlem 2 informacje:

1) czasem bywaja problemy z zaciaganiem softu kiedy jest wlaczony jakis firewall - u mnie to raczej jest problem jeszcze na etapie komunikacji softu z aparatem, ale mimo wszystko wylaczylem zapore - efekt taki sam;

2) gdzies, ktos napisal, aby najpierw zrobic update olympus viewera do 1.1, dopiero aktualizowac firmware aparatu i dopiero na koncu update viewera do 1.3. hmm... ja apdejtnalem od razu do 1.3 - ale nie chce mi sie wierzyc, ze to tu jest problem.

potestuje to dzisiaj.

kurcze, taki fajny aparat a tyle niespodzianek na poczatku ;)
ech... tak sobie podpielem dla testu 40-150 - i kurcze kolejny zonk: nie dziala AF :[
ale wiecie co? zassalem pelny polski manual - poczytam troszke i zobaczymy co z tego wyjdzie.

pozdrawiam serdecznie,
kvist.

Werwolf
21.08.05, 20:55
A jak sprawdzić jaki sie posiada firmware :? ??

pozdr

kvist
21.08.05, 21:05
wg. tego opisu:
http://www.olympus-pro.com/index.eu.pl.html
olympus viewer pokaze.

pozdrawiam,
kvist.

grizz
21.08.05, 21:05
2. ja robiłem tak jak ty i działało bez problemu

"ech... tak sobie podpielem dla testu 40-150 - i kurcze kolejny zonk: nie dziala AF :["

może masz rąbnięty aparat?

@warewolf

w olympus viwerze

Oatl
21.08.05, 21:10
kvist, jeśli system masz zainstalowany dobrze, to Twoim jedynym problemem jest nieustawiony SLEEP = OFF, że się tak powtórzę. Na pewno to ustawiłeś?

Werwolf
21.08.05, 21:11
dzięki, jutro sobie sprawdzę :-)

kvist
21.08.05, 22:17
grizz:
co masz na mysli piszac, ze jest walniety w olympus viewerze? on po prostu "go nie widzi" i tyle. sterownik zassany z www olympusa zainstalowany poprawnie ale przeinstaluje go jeszcze raz. ewentualnie jutro w robocie przetestuje na drugim kompie.

Oatl: sleep=off, wszystko inne tez poprawnie. system legalny, aktualny, na stabilnym kompie.

a sprawa z tele ma sie tak:
podpinam 14-54 - wszystko dziala normalnie.
zmieniam na 40-150 - pokazuje tylko czas, nie pokazuje wogole wartosci przyslony, nie dziala AF, nie dziala MF! (pierscieniem krece w kolko i a ostrosci nie stroi). sprawdzalem na wrzystkich trybach P,A,S,M.
nie czaje, czyzbym mial az takiego pecha? sprzet kupilem w sklepie internetowym, fakturka, gwarancje, wszystko jak nalezy...
nie mowie, ze jestem alfa i omega ale przesiadlem sie z dynaxa 800si i juz troszke pstrykam...
ech... pomecze sie jeszcze, dam znac co z tego wyszlo.

pozdrawiam,
kvist.

kvist
21.08.05, 22:35
jeszcze mi sie cos przypomnialo:
podczas instalowania sterownika pod XP (tylko pod XP) program instalacyjny juz zazadal wlaczanie trybu pcmode=control - i wtedy po pierwszorazowym przestawieniu tej opcji sterownik sie zainstalowal, czyli znalazl aparat.
teraz z 14-54 aparat chodzi prawidlowo, w trybie pcmode=storage normalnie przenosze fotki na dysk, ale jak juz chce popracowac w pcmode=control czy to w olympus studio/camera control czy to w viewerze (update firmware) to od razu program zglasza ze aparatu nie znajduje.
:[

pozdrawiam,
kvist.

kvist
21.08.05, 23:09
ok, z komunikacja oraz firmware sobie poradzilem.
sprawa prosta, jak to bywa ale licza sie szczegoly.
mianowicie wystarczylo troszke poszukac... i tutaj: http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/software/#driver
znalazlem uktualizacje sterownika do XP+SP2. to rozwiazalo sprawe, firmware puszki mam juz 1.4, 14-54 mialem aktualny czyli 1.1

czlowiek najlepiej uczy sie na bledach, zatem mam nadzieje ze ktorys z nowych userow e1 wyciagnie wnioski z moich "pasztetow" ;-)
jutro powalcze z 40-150...

pozdrawiam Szanowne Grono,
kvist.

grizz
22.08.05, 08:54
kvist

sprawdź czy napewno dobrze montujesz obiektyw (słychac "cyk" na końcu?)

Jeżeli jestes pewny, że dobrze, to masz uszkodzone szkło :(

kvist
22.08.05, 16:53
grizz, zapewniam, ze dobrze (przesiadlam sie z dynaxa 800si, w ktorym tez mialem 2 szkla).

grizz
22.08.05, 18:46
więc IMO szkło zepsute.

Masz mozęliwość podpięcia do kogoś innego?

kvist
22.08.05, 19:59
jutro skocze do MM, moze jakis uprzejmy gosc pozwoli podpiac mi go np. do e300 - wtedy bede mial 100% pewnosci.

kvist
26.08.05, 21:07
sprawdzilem z e-300 w MM, jednak zuiko 40-150, ktorego otrzymalem w moim zestawie jest "martwy". trzeba reklamowac, szkoda - nawet jednej fotki nim nie zrobilem.
ech... zycie.

Coral
10.09.05, 22:59
Witam wszystkich na wstepie!!
Wlasciwei niewielkie mam nadzieje na ratunek ale kto wie.... :(
Jest tak jak u wiekszosci- komputer nie widzi aparatu. Ustawienia sa OK. sterowniki tez.....zreszta jest to moj drugi E1 i ten pierwszy jest rozpoznawany bez problemow przez VIEVERa.
Ma ktos jakis patent ??
Coral

Draxan
11.09.05, 08:54
trzeba powtorzyc instalacjie z drugim E-1, mialem to samo, wtedy oba beda chodzic,
mowie tu o tych sterownikach no i ewentualnie o programie, chyba jest cos zmieniane w sofcie w momencie gdy podczas instalacji prosi o podpiecie aparatu i zmiane na control.

daj znac czy zadzialalo

Coral
12.09.05, 22:10
Wielkie dzieki, :D
Faktycznie dzieja sie jakies jaja podczas instalacji ale zainstalowalem go na innym komputerze i teraz wszystko robi.

coral

krw
24.10.05, 10:06
Wykonałem wszystko jak wyżej opisane (Viewer 1.3, dod. sterownik E-1 dla XP) ale po ściągnięciu firmware na PC pokazał sie błąd (niestety, jak klasyczny użytkownik PC nie odpisałem - kilka słów + jakieś cyferki na końcu) i nie dało się zapisać softu na E-1.

Jedyne, co jeszcze podejrzewam, to karta pamięci z zapisanymi zdjęciami w E-1 - ale poza jakąś wypowiedzią na forum nigdzie nie znalazłem jasnego stwierdzenia, że ma być całkiem pusta.

Co sądzicie ? Może to jest przyczyna niepowodzenia.

Draxan
24.10.05, 11:40
powinna byc pusta, bateria naladowana, i poprawnie zainstalowany soft i aparat, do tego wszystko wykonuje sie w programie

czasami mialem blad podczas sciagania softu (zly net) ale ponowne proby zakonczyly sie sukcesem

krw
24.10.05, 14:08
Dzięki Draxan,
nie wiem tylko, czy kolejność wgrywania na kompa Viewera, update'u do 1.3 oraz sterownika do E-1 dla XP ma jakieś znaczenie.

Ja wgrywałem właśnie w tej kolejności, i po wgraniu sterownika Viewer "zobaczył". aparat.
Tylko ta nieszczęsna karta :(

Dziś wieczór drugie podejście 8)

KaarooL
27.10.05, 08:37
krw:

na karcie mogą być fotki. nie zauważyłem wpływu na update.

LubMich
2.11.05, 23:01
a ja dostaje blad komunikacji z aparatem :/
system to win2003... chyba czeka mnie testowanie tych wszystkich magicznych mozliwosci..

drosera_spathulata
12.11.05, 00:02
Właśnie zainstalowałem aktualny firmware w E-1. Po małych problemach z rozpoznawaniem sprzętu - Udało się !

Hal
12.11.05, 15:00
Załadowałem nowy firmware :D Muszę przyznać że bardzo mi pomogły wasze uwagi w tym temacie :D
Wszystko poszło gładko i przyjemnie zrobiłem update Viewera ale oczywiście soft nie zobaczył aparatu więc drugi upgrade do E1 (w kolejności jak na stronie firmowej) no i poszło... reszta już tak jak w opisie ładowania firmware'u który jest opisany na stronie domowej :D
Upgrade aparatu trwał jakieś 2-3 minuty.
Teraz trzeba uzbierać kasę na jakiegoś extreme :(

Raptor
18.11.05, 23:44
Mam podobny problem jak autor tematu, z tym, że probóbowałem wszystkiego co tu napisane i nic :( . Zainstalowałem Olympus Viewer, zaktualizowałem go do 1.4 , zainstalowałem sterownik do xp, po dalszych nieudanych próbach zainstalowałem sterownik do xp sp2 . I dalej nic. aparat od początku prób ma NA PEWNO ustawione pc mode na control, sleep jest także na off. Dzieje się tak, że komputer widzi aparat, ale kiedy klikam w Olympus Viewer na Update Firmware, to wyskakuje komunikat, że brak połączenia z aparatem.

Wie ktoś, co może być nie tak ?

LubMich
19.11.05, 17:33
niestety an windows 2003 bez ostatniego SP tez mi sie to nie udawało - aktualizacje przeprowadziłęm poprzez oprogramowaie ktore wypisales na winxp z zainstalowanymi wszystkimi uaktualnieniami.

Raptor
19.11.05, 18:14
no ja mam właśnie win xp i nic to nie zmienia :(

LubMich
19.11.05, 18:47
a masz SP ?

Raptor
20.11.05, 00:36
mam sp2

Avalon
17.12.05, 10:50
Miałem małe obawy czy sobie poradzę i troszkę zwlekałem z wgraniem nowszej wersji ale w końcu sie zdecydowałem i poszło bez najmniejszych problemów :) Podpiąłem body z obiektywem i lampą, system sprawdził wersje oprogramowania tych urządzeń, wskazał co mogę pobrać i zmienić a potem krok po kroku zgodnie z instrukcjam wyświetlanymi na ekranie monitora proces przebiegł bez zakłóceń do końca. Wszystko działa a ja jestem z siebie dumny 8)

mam XP profesional bez SP2

Avalon
26.04.06, 14:30
Odgrzebałem dośc stary temat ale niestety mam kłopoty z wgraniem wersji 1,4 do E1 mojego kolegi.
W moim egzemplarzu poszło wszystko gładko, bez najmniejszych niespodzianek.
Podpiałem aparat, poprzelączałem wszystko jak należy (pc-control, sleep-off itp) i system nie widzi tego aparatu :( Jak wrócę do "storage" to i owszem, ale w celu aktualizacji wyświetla info że PC ma być na "control" więc kólko sie zamyka.
Podpiałem jeszcze swój aparat żeby sprawdzic i wszystko hula. Ma ktoś pomysł co jest nie tak?

Dodam ze zgrywanie zdjęć idzie bez kłopotów więc chyba port usb w aparacie jest sprawny.

Dziadek
26.04.06, 18:33
U mnie przyczyną podobnych kłopotów była falerna karta CF.
Po zmianie na inną wszystko poszło po maśle.

Pozdrawiam

Avalon
26.04.06, 20:44
Sytuacja opanowana :P
Wgrałem raz jeszcze sterowniki do XP/E1 i aktualizacja firmware przebiegła bez żadnych niespodzianek.