PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki aparat wybrać??



kamikadze23
16.08.05, 22:24
Mam dylemat jaki kupić aparat. Do tej pory miałem Olympusa c-760 (od kwietnia) ale tydzień temu mi ukradli. Z Olympusa byłem zadowlony i zostały mi po nim karty pamieci i aku. Jestem amatorem ale chce aparat w ktyórym można cos samemu ustawić. Olek miał fajny zoom a te mają jeszcze lepszy zoom i większe matryce.
Zastanawiam sie nad Olympusem C-770, Kodakiem Easyshare DX7590 lub z740, Minoltą Z3, Canonem Powershot S1 IS, Hp photosmart 945, może Fuji S5500. Może mi ktoś poradzić który z nich ?
Z góry dziękuje za pomoc.

mjr
17.08.05, 14:46
770 bez dwuch zadań :!:

Skoro miałeś 760, to już wiesz czego można sięs podziewać po tym sprzęcie.

Jak dla mnie to nie ma obecnie konkurenta o lepszych parametrach do cenny w porównaiu z Olympusami 765 i 770.

kamikadze23
17.08.05, 22:46
Dzięki . Zgadza sie miałem C-760 ale to był mój pierwszy cyfrak.
Wiesz może jak sie ma canon s1 is do olka?? S1 ma stabilizacje i ruchomy LCD a olek tego nie miał i czasem nawet bez zooma przy małym poruszeniu wychodziło nieostre zdjęcie.

Luna
18.08.05, 08:56
No to masz dylemat ;-)
Nie jestem specem, wiec to co powiem jest tylko moją prywatną opinią ale 2 tyg. temu sama miałam taki sam problem, więc wiem co to znaczy stać przed takim wyborem :-)
Po pierwsze do czego chcesz używac tego aparatu? Ja wybierając swój miałam ścisle określone wymagania( matryca minimum 6 mln, waga do 280g, dobre makro)
Sądząc po tym :
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_s1is%2Chp_945%2Ckodak_dx7590%2Ckodak _z740%2Ckonicaminolta_dimagez3%2Coly_c770uz%2Cfuji _finepixs5100z&show=all

to przyznam ze są one zbliżone ale na pierwszy rzut oka nieżle wypada Minolta. Osobiście odradzałam HP ( w końcu nie kupujesz drukarki tylko aparat ;-)
Czy możliwosć założenia na obiektyw dodatkowych soczewk/filtrów ma dla ciebie znaczenie? Tak samo wolisz dedykowną baterie czy paluszki? Osobiście stwierdziłam że na dedykowanej batrii zrobiłam wiecej zdjeć niż na 2 kopletach AA...ale to też zalezy od aparatu....i trudno to porównywać. Czy format tiff lub RAW moze Ci się kiedys przydać?
Jednym słowem najpierw sprecyzuj co chcesz a odpowiedź przyjdzie sama :-)

kamikadze23
28.08.05, 18:11
Do czego chce używać aparatu? Hmm Po pierwsze zdjecia - nic profesjonalnego zdjecia glownie na zlotach samochodowych, na wakacjach rodznne czasem zdjęcia makro no i czasem jakis filmek;-)
Zakładanie na oiektyw ...? Oczywiście w C-760 miałem zestaw ochronny z filtrem i planowałem konwerter szerokokątny , żeby mozna było widoki ładne porobić :)
Jeśli chodzi o baterie to chyba raczej dedykowane wole.
Jest jeszcze jedna rzecz która przemawia za olympusem C-770 ,a mianowicie to że z poprzedniego zostały mi sie 2 karty Xd i dedykowany akumulator.
O Canonie myśle z dwóch powodów :
1 Ma ruchomy wyświetlacz a wiem że czasem robiać olkiem fotki musiałem sie położyć na trawie albo zasłaniać LCd przed słońcem bo słabo było widać.
2 Ma stabilizacje obrazu - Olek nie a czasem robiąc C-760 zdjecia wychodziły lekko nieostre jak drgnęła ręka ale było to do opanowania lub można było na ruch włączyc. Gorzej było jak dawałęm komuś aparat żeby mi pstryknął zdjecie wtedy też sie zdażało nieostro.

MirekM
13.04.06, 17:15
A tak wtrącając swoje trzy grosze , to baterie się nie nadają tylko akumulatorki ( w obu przypadkach mowa o AA ) .

sliwka
23.05.06, 23:09
Brałbym CANONA !