PDA

Zobacz pełną wersję : Kurz na lustrach i matówce w E 300



kelle
14.08.05, 23:10
Witam,

Od trzech miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem E-300. Ostatnio zauważyłem, że w celowniku pojawiły się "paprochy". Przyczyna - drobiny kurzu na lustrach, w tym na tym, które znajduje się za matówką! Nie wpływa to na jakość zdjęć - chyba SSWF fatycznie działa, ale jest wkurzające. Gruszka niewiele pomaga. Czy ktoś z Was ma podobne problemy z E 300?

Jeronimo
15.08.05, 00:52
ja tez mam paprochy w wizjerze! olalem to.... zakladam ze na matrycy nie mam bo dziala ten bajer oczyszczajacy ;-)

Kordek
20.08.05, 20:54
Też mam, narazie mnie nie złości. Ale jak bym wiedział jak to wyczyścić było by fajnie. Kiedy wiadomo że ten bajer trza wymienić w serwisie?

chomsky
21.08.05, 10:53
Nie ruszać matówki-tylko grucha.Niech se tam siedzi jak chce.U mnie siedza latami.Niektóre polubilem i brakowało by mi ich jakby spadły.
Cześć.Ch.

grizz
21.08.05, 14:58
Hmm ja już drugiego dnia miałem paproszka na matówce, wkurzał mnie więdz bardzo delikatni starłem go szmatka do obiektywów, nic się nie uszkodziło.

kelle
21.08.05, 22:15
Oto co na ten temat mówi wyrocznia - czyli Dział Obsługi Klienta Olympus Polska Sp. z o.o.:

Jeżeli kurz pojawił sie na dostepnej stronie matówki, przedmuchanie i
delikatne przetarcie miękkim pedzlem powinno pomóc. Jeżeli, jednak, kurz
dostał się (?) do wnetrza układu wizjera, czyszczenie może odbyc sie w
serwisie.

Serdecznie pozdrawiamy

Nie zbyt to pomocne... Cuż trzeba przywyknąć lub co trzy miesiące biegać do serwisu