PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z FL -36



KvM
10.08.05, 08:19
Napiszcie proszę, czy to normalne (a może tak ma być), czy mój egzemplarz jest źle wykonany.
Zasadnicza usterka polega na tym, że wspomaganie AF nie pada na środek kadru, tylko nieco powyżej, przez co dość często mam problem ze złapaniem ostrości.
Drugi mniejszy jest taki, że lampa odrobinę przepala zdjęcia w trybie ttl auto (innym się na razie nie bawiłem). Musze zwykle korygować -0,7 Ev, ale czasem jest dobrze. Z zakresu ergonomi trochę dziwi mnie, że pokrętło działa dokładnie odwrotnie nizpowinno (tzn w lewo zwięsksza się wartość, w prawo zmniejsza). Lampa podpięta pod E-1

Azazel
10.08.05, 09:28
Zarówno FL-50 jak i FL-36 wspomaganie autofokusa pada nieco powyżej kadru - w bardzo słabym świetle gdy ono działa co do zasady nie używa się autofokus ze względu na zbyt słabe światlo. Użyj ostrzenia manualnego i problemu nie będzie.
Winna temu nie jest ani lampa ani aparat jedynie sposób w jaki działa autofokus i ilość światła przy jakim działa on szybko i pewnie.

KaarooL
10.08.05, 15:30
temu Panu nic i nigdy nie działa jak należy. polecam wizytę u specjalisty, bynajmniej nie od sprzętu...

jakoś używałem FL-36 z dwoma różnymi OLKAMI i nie zauważyłem problemów tego typu, ale cóż, maruderowi nic nie podpasuje, nawet pokrętło...

Kanciaty
10.08.05, 18:30
Kolego KaarooL, słaby ten komentarz. Nie każdy jest takim "specjalistą" jak Ty. Dla jednego coś może być problemem dla drugiego nie. Po co takie zbyteczne komentarze. Nie Chcesz pomóc nie wypowiadaj się na forum.

KaarooL
11.08.05, 16:21
Kanciaty:

żadnym szpecem nie jestem, ale też nie pluję bezpodstawnie na sprzęt. widać że nie widziałeś postów tego Zawodnika na cyberfoto... tak się spalił, że teraz przyszedł tutaj posmęcić na system E.

KvM
11.08.05, 18:54
Tu się mylisz, miałem nadzieję, że tu nie będzie tylu oszołomów co na CF, jak widzę jednak się pomyliłem

chomsky
12.08.05, 19:06
KVM-Wzorek wyświetlany jest powyżej ,ale łapie jakos u mnie.Lampa rzeczywiscie ma tendencje do prześwietlania,jednak sporo tu zalezy od koloru motywu głównego lub tla i wielkosci motywu głównego i odległosci tła od niego.Poćwiczysz to zaskoczysz.tak pokrętlo idzie nie w te strone co pokrętlo korekci w aparacie.Moze w aparacie można pozmieniać kierunek-nie chce mi sie sprawdzac w instrukcji.
Kaarool-bez wzgledu na intencje kolegi jego uwagi sa słuszne wiec nie przesadzaj bo mnie juz krew zalewa od ilosci durniów na wszelkich forach.Nie dołączaj do nich,proszę.
Cześć.Ch.