PDA

Zobacz pełną wersję : Maly problemik z LCD



Haakon
12.08.03, 22:25
.... Otoz na wyswietlaczu LCD jeden piksel jest zielony (albo niech bedzie ze ma jakis staly kolor). Na zdjeciach, jak wrzuce na kompa jest wszystko OK, ale jak przegladam na aparaciku to bywa to momentami denerwujace. Czego to moze byc przyczyna, bo od poczatku tak sie nie dzialo, wiec bardzo mozliwe ze to moja wina??

bazi
12.08.03, 22:39
Jak sam napisales - wyswietlacz LCD, a one maja to do siebie, ze moze wyskoczyc hot pixel, albo dead pixel. Jezeli interesujesz sie co nieco kompami to napewno wiesz, ze panele LCD czasami tez robia 'psikusa' i wyskakuje taki pixelek, ktory drazni uzytkownika. Jak to jest dead to jeszcze ok, ale jak wyskoczy hot np. czerwony to strasznie denerwuje. Producenci nic sobie z tego nie robia, bo gwarancje sa podstepne i np. jezeli nie masz 5 na cm2 to nic nie zrobisz, albo jak na calej matrycy bedzie <15 to tez nie masz podstaw do gwarancji itd.
Ciezko uniknac takich 'niespodzianek', ale mozna probowac zapobiegac np. nie uderzac [pukac] aparacikiem, nie tarmosic nim itd. Upadek na ziemie moze byc gwarancja, ze na wyswietlaczu cos wyskoczy, o ile caly sprzecik sie nie spierniczy :mrgreen:

Esperak
13.08.03, 09:05
w gwarancji Olympusa musisz mieć powyżej 3 zeby ci uznali.!
Też taki miałem.... pojawił się sam po tygodniu użytkowania olka...
ale po nastepnym juz przestalem go zauwazac ty tez sie przyzwyczaisz.!

Haakon
13.08.03, 10:04
Czyli nie jestem sam :D Chociaz glupio sie cieszyc z czyjegos nieszczescia. Jak sie jeszcze pojawi kilkanascie to lece go wymienic :wink:

XGrzesX
13.08.03, 22:18
Ja miałem tylko jeden czerwony pixel na wyswietlaczu i bez problemu serwis wymienił mi wyświetlacz na gwarancji.

sil
28.08.03, 00:49
Niestety tez mam jednego takiego czerwonego widać go tylko na ciemnych zdjęciach na jasnych raczej nie denerwuje jak jest dużo kolorów to jest niewidoczny ,w dzień również nie do zauważenia
Niestety aparat kupiony jest w Niemczech wiec nie wiem co lepiej aby został jeden piksel czy aby zrobiło się ich pełno aby był powód do przejechania granicy
:-(

Esperak
28.08.03, 12:07
no to was zadziwie Europejska gwarancja jest podobno.! honorowana przez EuroColor.!!!! wiec niemuszisz nigdzie jezdzic.! ale dla pewnosci zadzwon do nich.!