PDA

Zobacz pełną wersję : E-300 i widok na ekraniku



Kyokushin
8.05.05, 22:53
Witam

Mam pytanie.
E-300 jak wiemy jest to lustrzanka. Słyszałem że w lustrzankach cyfrowych NIE DA się robić zdjęć patrząc na ekranik LCD a trzeba przez wizjer.
Dziś byłem u znajomego na komunii córki i jeden typ co robił zdjęcia miał jakąś lustrzanke i miał na LCD to co fotografuje. Nie zwróciłem uwagi co to był za aparat.
I teraz moje pytanie...
Czy w E-300 da się robić zdjęcia widząc fotografowany obraz na LCD czy nie?

MichelCat
9.05.05, 01:30
nie ma lustrzanki która ma taką możliwość, chyba że coś pojawiło się o czym nie mam pojęcia?

black_bird
9.05.05, 02:59
dokładnie, musiał miec "rozbudowanego" compacta ;) ale .... słyszałem, ze trwają prace nad tzw. hybrydą łączaca te funkcje, poczekamy, zobaczymy

(A)rturo
9.05.05, 09:30
a E-10, E-20? :)

Draxan
9.05.05, 10:17
jak to nie ma zrobili na rynek japonski 20d ktory ma costam z polprzszczalnym lustrem czy podnoszace lustro juz nie pamietam ale jakas parenascie sek dalo sie kadrowac przez monitorek, gdzies w necie wyczytalem

black_bird
9.05.05, 11:47
Na stronie http://www.foto.com.pl/teksty/olympus_e20p.html jest informacja.

Cytuję "Drobną wadą ergonomii aparatu jest bardzo miękki spust migawki, w którym wyraźnie wyczuwalny jest jedynie moment włączenia autofokusa i pomiaru światła. Nie sposób jednak zorientować się, kiedy rozpoczyna się rejestracja zdjęcia. O jego wykonaniu przekonać się można gdy zniknie obraz w wizjerze, ale to następuje dopiero na końcu ekspozycji. Dlatego konstruktorzy Camedii E-20P wpadli na pomysł sygnalizacji dźwiękowej w postaci odgłosów naśladujących pstryknięcie migawki i (uwaga!) klapnięcia lustra. Daje to swojskie odczucia dotychczasowym użytkownikom lustrzanek, pomimo że w Camedii E-20P lustro jest półprzepuszczalne i nieruchome"