PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzenie C4000Z?



qwerty
11.08.03, 08:08
no i znowu nietypowe pytanie:
jakie mogę być uszkodzenia spadnięcia w/w aparatu (w torbie) z wys. ok 1 metra? Jakie są najsłabsze punkty konstrukcji i jakie (czego) SZYBKIE sprawdzenie (poza przetestowaniem większości ustawień) upewni użytkownika że upadek został "przeżyty" bezboleśnie?
Pozdr.

hillel
11.08.03, 08:30
mysle ze tak:
a. aparat(a glownie obiektyw) nie ma zadnego widocznego/wyczuwalnego uszkodzenia.
b. aparat wlacza sie prawidlowo (glownie chodzi o wysuniecie obiektywu)
c. autofokus dziala w pelnym zakresie (od supermacro po nieskonczonosc)
d. zomm dziala w pelnym zakresie
e. mozesz zrobic zdjecie
f. mozesz to zdjecie przerzucic do kompa.
g. zdjecie nie odbiega jakoscia od wczesniejszych (glownie ostrosc sprawdzona na calej powieszchni)
h. aparat wylacza sie prawidlowo.

jesli wszystkie te punkty zostana spelnione to mysle ze masz 99% ze nic sie nie stalo.

qwerty
11.08.03, 09:06
poza podpunktem (g) pozostałe wydają się być OK - w (g) trudno określić bo od początku nie udawało mi się robić zdjęc bardzo ostrych ale chyba ten typ tak ma ;) Tzn po upadku tylko karta SM "wyskoczyła" ale po ponownym włożeniu działa OK.
Pozdr.

hillel
11.08.03, 09:25
moze troche zle sformulowalem g). w tym punkcie glownie chodzi mi o to czy ostrosc jest rownomiernia na calej powieszczni, czy np ktorys z rogow/brzegow jest nieostry podczas gdy reszta zdjecia jest ok.

qwerty
11.08.03, 09:59
zrozumiałem. Ale właśnie jest to dosyć trudne do ustalenia bo... na fotkach różnie ostrośc wychodzi :) Chyba że zrobię jakies testowe na elementy 2-D :)