PDA

Zobacz pełną wersję : Program do tworzenia "animacji"



dadol
25.04.05, 13:57
Witam.

Trafilem kiedys (tak mi sie przynajmniej zdaje) w dziale "download" na program laczacy ze soba fotografie efektem czego byl film(ik) badz to mov badz flash. Niestety gdzies mi sie ten soft zgubil. Czy ktos z Was drodzy forumowicze ma/zna podobny?

Serdecznosci

sebastan
25.04.05, 16:28
Bawię sie nieraz w montowanie filmików i co do zdjęć i ich montażu w formę ciekwawych "filmowych" efektów, to pozwalał na to każdy chyba na który trafiłem. Teraz używam "muvee", ale to nie jest darmowe więc pewnie Cię nie zainteresuje.
Natomiast przyzwoitą paletę opcji posiada windowsowy movie maker.

Jeronimo
25.04.05, 16:54
podczepie sie pod ten watek

szukam programu ktory zrobi mi taki efekt:

Podkladam pod cala prezentacje muzyke. Mam duze zdjecie po chwili na tym zdjeciu jest animacja ktora wyglada jakbym sie zblizal (efekt zoomu) do danej czesci zdjecia... no i jakies przejscie (fade czy cos).. i nastepne zdjecie tak samo.... (tak jakby zlizanie sie do zdjecia (zmiejszanie kadru))

(czasami w filmach takie efekty widac np. jak pokazywane sa fotografie ....)

P.S.
mam nadzieje ze ktos zrozumial o co mi chodzi :-)

abratek
29.04.05, 17:31
Jeronimo - czy ten efekt jeszcze aktualny? jeśli tak to pokombinuję ,
cały pic to, czego oczekujesz jako plik wynikowy, jaka wielkość tego przybliżenia ,stosunkowo proste do zrobienia w Adobe Premiere i innych tego typu, ważne żeby można pracować na kilku ścieżkach,

Jeronimo
29.04.05, 17:48
no w sumie przepis jak to zrobic w Adobe Premiere tez by sie przydal :-) Ale rewelacyjnie byloby gdyby byl taki programik ktory zrobi to szybko i ladnie bo w Premiere to sie da wszystko ale jest z tym troche (czyt. duzo) roboty :-)

pozdrawiam

sebastan
29.04.05, 21:52
Jeronimo, dokładnie twoje oczekiwania spełnia program windows movie maker. Zaczynasz od wczytania do programu zdjęć, czy krótkich filmów, których chcesz użyć, oraz muzyki, która ma być podkładem.
Poniżej masz "osi czasu", min dla zdjęć i dla muzyki. Wczytujesz muzykę, która ustawia się na osi czasu w formie paska o długości zaleznej od czasu trwania muzyki. Zdjęcia bądź filmy natomiast przeciągasz sobie metodą przeciągnij i upuśc na oś czasu dla zdjęć. I one również pokazują się tam w formie paska, tym dłuższego, badz krotszego im dłużej chcesz by zdjecie w ciągu było wyświetlane. Ustawiasz to rozciągając, bądz zwezajac zdjecie. Kolejne pzreciągniete ustawia sie tuż na poprzednim. I dla kazdego zdjęcia masz do wyboru ekekty wyswietlania, czyli przejscia pomiedzy nimi (kilkadziesiat rodzajów) oraz sposob wyswietlania (rowniez chyba kilkadzieisat) Dodatkowo w dowolnych momentach mozesz dodawac napisy, np poczatkowe i końcowe, ale również w środku. Napisy również posiadają trochęopcji ich wyświetlania. Wśrod efektów są takie o których piszesz oraz wiele innych. Jeśli sobie życzysz mogę przygotować Ci jakiś, powiedzmy 5MB przykład.
Ale sie napisałem:) Wspominam o tym programiku, bo jest prosty i jest na wyposażeniu windowsa. Przynajmniej XP Profesjonal jest. Nie jestem pewien, czy pozwala na ustawianie przejsc np w rytm muzyki z automatu, ale recznie na pewno.

Jeronimo
29.04.05, 22:14
Jeśli sobie życzysz mogę przygotować Ci jakiś, powiedzmy 5MB przykład.
Byloby milo gdybys taki mini pokaz zrobil :!:
Ostanio nie mam na nic czasu a tym bardziej na sprawdzenie tego co opisales. Kiedys bawilem sie troche w Adobe Premiere i Pinacle Studio no ale w tedy nie mialem takiego pomyslu na prezentacje (wiec nie sprawdzilem jak to sie robi).

Pozdrawiam

andy08
7.07.05, 16:57
Witam serdecznie znów na forum! Czytam z zainteresowaniem powyższe posty, bo i ja długo szukałem programu który by umozliwił "dynamiczny" pokaz zdjęć. 'Przerobiłem" już ładnych parę programów, i uważam, że najlepszym do tego celu jest ....."!MemoriesOnTV,
Moim zdaniem, jest to program fantastyczny a zarazem bardzo prosty. Umożliwia "animowany" pokaz zdjęć (poruszanie kamerą po zdjęciu), mnóstwo efektów przejsć, podkład muzyczny, efektowne menu i możliwość nagrania tego pokazu w formacie VCD i DVD. No i najważniejsze, robi to bardzo szybko!!
Naprawdę polecam!! ( niestety jest jpłatny)!! :?