PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie ta cyfrowa jakość?



Olek
7.08.03, 10:13
Od niedawna jestem posiadaczem aparatu C-750 i dopiero zapoznaję sie z nowym sprzętem. Mam jednak problem z uzyskaniem dobrej jakości szczególnie w dwóch przypadkach:
1. Zjęcia robione z lampą - prawie zawsze wychodzą czerwone oczy!! nic nie pomaga też tryb redukcji czerwonych oczu lampy błyskowej,
2. zdjęcia robione przy oświetleniu słonecznym - jasne obiektu wychodzą jakby prześwietlone i rozmyte na krawędzi, a całe zdjęcie fakt że jest wyraźne, ale nie widać by był piękny słoneczny dzień - brakuje jakby żółtego.
Może robię jakiś podstawowy błąd? ale fotografia cyfrowa to dla mnie nowość, a szczerze mówiąc problemów takich (poza czerwonymi oczami) nie miałem ze zwykłym aparatem kompaktowym. W najbliższym czasie wybieram sie na wakacje nad morze i nie chciałbym aby pierwsza pamiątka zroniona cyfrówką wyglądała gorzej niż poprzednie zdjęcia. Za pomoc wszystkim dziękuję i przepraszam za przydługą treść

miro
7.08.03, 10:17
u mnie opcja redukcji czerwonych oczow(c740) dziala zadowaljaco, owszem czasem zdarzy sie ze nie zniweluje zupelnie. Ale jest ok.

qwerty
7.08.03, 11:27
zauważyłem że wykonując zdjecia niektórym osobom w 90% mam u nich czerwone oczka - u innych osób ma to miejsce sporadycznie - naprawdę w pojedynczych wypadkach... widocznie niektóre oczy inaczej reagują na błysk (chyba nie palnąłem teraz jak gołab na głowę... ) ;)
Pozdr.

Esperak
7.08.03, 12:24
co do słonecznych dni to moze pomógł by filtr UV.????

Co do ostrości na krawędziach je dnak przy wykorzystaniu zooma musisz się z tym liczyć że brzegi fotkie niezawsze będą jak środek super ostre.!

Co do oczu ja już dawno przestałem korzystać z redukcji lampą zawsze robie to ostatnio w PS szybki zabieg i działa w 100% przypadków... :lol: :lol: co do poleprzenia jakości to polecam zastosować jakiś prosty programik do poprawy fotek z cyfraka np: DCE AutoEnhance do niedawna byłem przeciwnikiem takich wynalazków ale ostatnio przekonałem się ze jednak takie małe coś może zaoszczędzić kilka ogdzin przy obróbce zdieć a efekty w 90% są niezłe.!

Cyfrona fotografia to nie tylko aparat i karta pamieci zamiast kliszy to tez mozliwosc obrobki i poprawy zdiecia w komputerze i to dopiero razem daje sadysfakcjonujące w pełnu efekty.!!! A przynajmniej takie jest moje zadanie.!

SAVANA
7.08.03, 19:04
Esperak jaki ty sie fachura zrobiłeś a jeszcze tak niedawno nie wiedziałeś jakie akumulatory włożyć żeby aparat działał....ho ho ale postęp !
widać klupanie w kepa wyszło ci na zdrowie
pozdrawiam i życzę coraz lepszej reklamy.

marianello
8.08.03, 20:48
"2. zdjęcia robione przy oświetleniu słonecznym - jasne obiektu wychodzą jakby prześwietlone i rozmyte na krawędzi, a całe zdjęcie fakt że jest wyraźne, ale nie widać by był piękny słoneczny dzień - brakuje jakby żółtego. "

- w ciągu dnia temperatura barwy promieni słonecznych się zmienia - jak chcesz "żółto" :D to rób zdjęcia po 16 lub 17:00 w lecie a w zimie to prawie cały czas można. Są też odpowiednie filtry do korygowania tego badziewia w jedną i drugą stronę (np. filtry łososiowe lekko ocieplające klimat południowego słoneczka), ale jak chcesz robic dobre zdjęcia to z albo z rańca albo w popołudnie:
1 - cienie są długie i obraz na zdjęciu jest ciekawszy
2 - cieplejsza barwa światła słonecznego
3 - przy górnym oświetleniu (słońce w zenicie) masakra twarze....no chyba że sobie dobłyśniesz lampą ale to też czasami nie pomaga...

pozdrawiam

patrixjer
9.08.03, 21:44
co do naslonecznienia- pozostaje ci zabawa ekspozycją, naprawde daje dobre efekty
co do oczu- nawet w przypadku red eye reduction oczy są czerwone jak się nie patrzy na czerwone migadełko- tak to już jest wymyslone

Hans
22.08.03, 08:27
slonecnze dni..... zostaje tak jak wyzej korekcja ekspozycji, a najlepiej POlarek i mamy problem z kontrastowymi miejscami z glowy, a i niebo wyglada jak niebo, jezeli chodzi o Uv - napewno nie hamy 0haze za bardzo nie daje efektu, i czesto aparat przez niego szaleje:(

POzdr