PDA

Zobacz pełną wersję : C-4000 vs Fuji 5500



kondi
12.04.05, 00:45
Hallo :-)

Normalnie nie moge sie powstrzymać z pytaniem...jakie macie doświadczenia z Fuji 5500. Lub jak on wypada w porownaniu z Olympusem C-4000. Nie ukrywam, ze lubie mojego Olusia, ale ostatnimi dniami bardzo zaciekawił mnie aparacik Fuji.

Czekam na Wasze opinie,

Pozdrowki
Kondi

milo
12.04.05, 17:46
no no i jego cena w mm? i ma mf na pierscieniu... i ladnie wyglada... sam go odladalem...

kondi
12.04.05, 17:54
W sklepach 1299zł, nieco tanie na Allegro.

MF na pierscieniu ma ? Nie zauwazylem nigdzie takich informacji. Ogolnie zastanawiam sie nad nim, tylko boje sie o Makro. Mianowicie Makro w tym aparacie jest ponoc bardzo kiepskie. Zastanawiam sie nad ewentualnym dokupieniem soczewek Makro, przez ktore w polaczeniu z zoomem 10x chcialbym uzyskac lepsze efekty anizeli w opcji SuperMakro przy Olim c-4000.

Jakie Wasze zdanie ?

pritchard
8.06.05, 08:46
milo jakie ty pierdoly ludziom wciskasz?! Od kiedy s5500 ma na pierscien MF?? Ma pierscien ktory ladnie tylko wyglada i koniec, raczej to jest kawal gumy niz pierscien :?: . Brak mi slow...
A co do porownania olka c-4000 i s5500 to sprawa ma sie troche nijak. Rozdzielczoscia to moze i te aparaty sa podobne, ale poza tym to zupelnie inna konstrukcja. Mialem s5500 w reku i musze przyznac, ze: wyglada (w moim odczuciu) lepiej i dziala szybciej (uruchamianie i ostrzenie).
Nie wiem jak z jakoscia fotek ale pewnie tez wychodza ladne.
Poza tym konstrukcja aparatu s5500 jest nowsza chodz dziedziczy cechy po swoim poprzedniku s5000. pzdr

MaBri
8.06.05, 13:15
5500 - nie ma żdnego pierścienia MF - totalna bzdura. Porównywałem go z moim 5060. Jest szybszy. Troszkę delikatna obudowa - oczywiście w porównaniu z 5060.
Wiadomo większy zoom, ale na długim końcu zdjęcia wychodzą już takie sobie.
Ogólnie jakość zdjęć stoi po stronie 5060.
Wydaje mi się jednak, że 5500 jest bardzo rozsądną propozycją i na twoim miejscu brałbym Fuji

milo
8.06.05, 13:26
a koles w sklepie powiedzial ze ma... znaczy sie w mm... sorry za zle info... ale ja tez sie zdegustowalem lekko...

sebastan
8.06.05, 20:02
kondi mnie zainspirował do popatrzenia na tego Fudżika.
Jedno na pewno jest na plus. Jest ładny bardzo.
Słyszałem, że ma dobry AF no i iluminator skuteczny. Dziwadło trochęw MF, bo trzeba dwa przyciski na raz trzymać. I podobno nie ma podziałki.
Co do makro, to producent podaje 10 cm, jednakże z wyszukanych opinii i próbek zdjęć makro użytkowników tego aparatu wygląda to stosunkowo nieźle. Gdzieś wyszukałem muchę, gdzie oko zapełnia pół kadru. Rzecz jasna z dodatkowymi gadzetami.
W zestawie dają tulejke. Ładnie.
Podobno wraz z długością zoomu leci spore winietowanie i aberracje. takie dane zaciągnąłem ze steve'a.
Powiem szczerze, że pieniądze co to kosztuje są niewielkie. Uważam, że to ciekawa propozycja.
Do makro kupić soczewki-pierścień jest...Hmmm.
Mnie to zaciekawiło.
P.S. No i filmy 640x480 z 30 klatek na sekunde to też plus

PS2 . NO I RAW!