PDA

Zobacz pełną wersję : Oly c 770 lub fuji 5500



Metroid
29.03.05, 13:31
Witam

Takie sobie aparaciki wybralem ale nie moge sie zdecydowac ktory bedzie lepszy moze ktos z Was pomoze :)
Oba aparaty odpowiadaja mi parametrami itd. jedyne co mnie martwi to (podobno) slabe makro w fuij oraz aku w olku a co do jakosci itp. to nie wiem bo nie uzywalem tych aparatow jesli ktos ma jakies doswiadczenia z w/w aparatami prosze o pomoc.

Dziekuje

Pozdrawiam

mini21
29.03.05, 20:59
Ja osobiście proponuje ci Olka.

Moim zdaniem jest dużo bardziej "zaawansowany" technologicznie, a co do baterii to zawsze można ją dokupić.

Sam chciałem kupić olka C770, ale wybrałe C5060 i tak wogóle to ten model ci polecam, ale nie chce zmieniać już tematu.

A jeśli zależy ci na makro to wystarczy że dokupisz tulejke i soczewki, albo same soczewki o rozmiarze 40.5 i będziesz miał jeszcze lepsze makro.

Dlatego szczerze radze, daj sobie spokój z Fuji!

OLYMPUS RULEZ

Metroid
29.03.05, 22:56
Az tak zle z fuij :)

Czy mozesz mi napisac co oznacza bardziej zaawansowany technologicznie ?

Czytalem troszke wypowiedzi na temat obu aparatow i oba sa bardzo dobrze oceniane i dlatego pytam bo sie zdecydowac nie moge :)

Pozdr,.

mini21
30.03.05, 13:22
Ok, prosze bardzo.

Oto kilka wad Fuji:

-ruszający się obiektyw
-przy wyższym ISO duże szumy
-nieruchomy wyświetlacz

No-shadow Kick
30.03.05, 15:48
Oj to samo można powiedzieć o C-770 :)

Nie miałem do czynienia z S5500, ale poczytałem trochę recenzji i nasuwa się wniosek, że w sumie to nie taki zły aparat, a na pewno lepszy od S5000. Jednak :lol: ma parę wad np. lekkie zniekształcenia obrazu przy max zoomie oraz winietowanie co ciekawe.
No a Olympus ma naprawdę super makro, ekrany wysokiej rozdzielczości, dobrą jakość zdjęć, zresztą co mam innego polecić jako zwolennik tej marki :wink:

Poczytaj i pooglądaj tutaj: Fuji S5500 (http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_s5100-review/index.shtml)
Olympus C-770 (http://www.dcresource.com/reviews/olympus/c765uz_770uz-review/)

Pozdrawiam

Metroid
31.03.05, 16:58
Dzieki

Nie moge sie zdecydowac :) na jednej stronie lepsze fotki ma olek na drugiej Jedni chwala olka inni fuji :P fuji musze isc do sklepu i obadac osobiscie :)


Pozdr.

KIT
7.04.05, 08:30
Witam. Ciekawe co w końcu wybrałeś.
Kilkanaście dni temu byłem na podobnym etapie i zdecydowałem się jednak na C770.
Większość wyborów podejmuje się trudno. Na forum jest masa ludzi, którzy coś gdzieś przeczytali i stawiają opinie gdzieś zasłyszane. Wątpliwa pomoc ... . Najlepsze są rady użytkowników.
To jest mój 4-ty aparat cyfrowy więc mniej wiecej wiem czego chcę.
Jestem zadowolony z zakupu. Musiałem jednak zaraz zainwestować
w tuleję CLA4 i filtr UV HOYA HMC bo obiektyw jest bardzo delikatny a łapska mojego 14 letniego syna sporo już urosły.
Miałem też kłopot z kupnem przyzwoitego pokrowca (tuleja) ale coś w końcu znalazłem. Teraz czekam na gratis od Olumpusa w postaci karty 128 MB.
Pozdrawiam. KIT

jimorrison
8.04.05, 22:57
mialem w lapskach i to i to.. czyli i S5500 i C-770. jesli komus zalezy na wygladzie to pod tym wzgledem fuji troche wygrywa z olkiem, wiekszy poreczniejszy, super uchwyt, fajnie wyprofilowany wizjer, przypomina ksztaltem lustrzanke :D, ma w standardzie tuleje czego olympus nie posiada, obowiazkowo trzeba ja dokupic (sam sie o tym przekonalem). Dalej... fuji ma slabsza lampe, jednopalnikowa, C-770 ma 2 palniki i jest ona efektywniejsza. Olympus ma wiekszy wyswietlacz co stanowi duzy + dla ludzi ktorzy do robienia zdjec uzywaja LCDka ;), natomiast S550 ma wyswietlacz za szybka, co powoduje zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Co mi sie w fuji nie podoba to menu, beznadziejnie rozwiazane w porownaniu do olympusow. Sama obsluga fuji wymaga troche wiecej od uzytkowinika niz c-770 mysle tu o obsludze zooma, w olku jest standardowa dzwigienka natomiast w fuji przyciski ktorych obsluga troszke utrudnia prace gdy mamy wlaczony wizjer. wagowo z bateriami ciezszy jest olympus co wg. mnie jest lepsze, mianowicie czujemy sprzet, w fucji rozwiazano to swietnym wyprofilowaniem miejsca uchwytu. co do jakosci zdjec, jestem za olympusem. to tyle, jak przyjdzie mi cos jeszcze do glowy to napisze.