PDA

Zobacz pełną wersję : Funkcja Panoramy



Czaszek
4.08.03, 16:03
Witam, porobiłem trochę zdjęć na urlopie ( z jakieś 600-800 nie wiem ile dokładnie ,b o musze je zgrać w jedno miejsce :) i robiłem tez panoramę na orginalnej karcie , tylo żę musze to teraz znaleść :) i tak na przyszłość , chciałbym sie dowiedzieć o programy z jakich kożystacie i metody jak to zgrywać, no i jeszcze chciałbym to wszystko mieć w jednym miejscu np. tutaj :)

Olympus rulez

bazi
4.08.03, 16:39
Jezeli zgrywasz za pomoca Camedii, to zauwazysz, ktore to panorama, bo sa one wyroznione. Oprogramowanie Olka laczy panoramy bardzo dobrze i szybko - jest opcja auto i manual ;)
Jezeli chodzi o inne aplikacje do tego celu to BARDZO dobra i profesjonalna jest PixMaker [heh tylko jej cena troche odstrasza :lol:]

Arras
4.08.03, 18:57
a tak wogóle to temat panoramy był już dobrze poruszony w jednym z wcześniejszych tematów. Poszukaj.

Czaszek
5.08.03, 09:26
Właśnie chciałem zrobić pierwszą moją panorame , i zorientowałem sie że nie ma co robić zdjęć na plaży pełnej ludzi, Bo oni nie doceniają sztuki i wszyscy sie kręcą, łażą, pija piwo itp. zero poszanowania dla sztuki ;)

bazi
5.08.03, 10:35
Nawet to moze byc sztuka, tylko trzeba sie popatrzec kreatywnym okiem artysty :mrgreen::mrgreen:

Siro
5.08.03, 11:04
w takich miejscach pelnej panoramy o 360 stopni raczej sie nie zrobi ale moznaby zrobic pewien jej fragment. Moze nie bedzie to rownie ladne jak inne ale efekt moze okazac sie zadowalajacy :) Trzeba miec tylko szybka reke <hehehe>

Oczywiscie statyw etc wymagane tyle ze zamiast zdjec panoramicznych robimy zdjecia seryjne i poprostu obracamy bardzo szybko aparatem. Moze wtedy ludzie nie zdarza sie zabardzo ruszyc i cos z tego bedzie