PDA

Zobacz pełną wersję : "[Porównanie] E-300, 300d i D70"



mjr
1.02.05, 20:06
Olympus, Canon czy Nikon ??


Powiem tylko tyle, ze Canona z obiektywem moge już znaleśc NOWEGO i z 2letnią gwarancją za 3200zł !!!!

D70 za około 4tys jak i podbnie E-300.


Ps:

A to wszystko i tak chciałem porównać do (nie SLR ale pseudo) A2 minolty.

(A)rturo
1.02.05, 22:08
poczekaj ok. 1.5 miesiaca i wtedy biez nikosia

Joki
2.02.05, 12:35
Już teraz nowy kit z gwarancją za 3700 można znaleźć...

mjr
2.02.05, 12:55
Artur - nie wiem czy będe czekał .....

Joki masz racje.

Ps:

Tak wczoraj dyskutowałem z żoną i doszedłem do wniosku, ze skoro jeszcze pół roku temu ten sprzęt kosztował 6 lub wiecej tys zł, to nie będe go kupował teraz.

Prawdo podbnie zakupie jakiegoś lepszego kompakta - coś podchodzace pod 8080, czy A200.

Ale

Chciał bym od Was otrzymać odpowiedz na co Wy byście się zdecydowali i dlaczego.
Wiem, ze wg testów Nikon jest najlepszy, ale dlaczego?? i czy stara 300d jej dużo ustępuje.

Draxan
2.02.05, 22:42
bez zastanowienia Olympus

mjr
3.02.05, 09:00
bez zastanowienia Olympus:)
Dzieki.

Ps:

Czy Ty profesjonalnie robisz zdiecia??
Czy tylko taki drogi sprzet masz bo Cię stać?? :wink:

Pozatym.

Rozmawiałem ze znajmym co ma MK1 i faktycznie chwalił E-1 za obiektyw, choć ponac jest to wolny sprzęt :roll: ??

Pozdrawiam

Joki
3.02.05, 13:20
Moja odpowiedź na pytanie brzmi:
zdecydowałbym się na Olympusa, bo takie mam preferencje, chociaz zdaję sobie sprawę, z tego, że niekoniecznie jest najlepszy. To zupełnie irracjonalne przeświadczenie. Taki mam sentyment. Tak właśnie wybrałem. Mam E-300 od 22 grudnia 2004.

Dla mnie bardzo liczy się jakość wykonania, a w tej konkurencji Oly wygrywa. Nikon ustępuje mu niewiele ale jednak. Biorąc pod uwagę tylko parametry to Canon, bo najmniej szumi. Jeżeli chcesz "wycyrklować", to Nikon wydaje się optimum, bo jest prawie tak solidny jak Oly i prawie tak niskoszumny jak Canon.

Draxan
3.02.05, 17:02
Ps:
Czy Ty profesjonalnie robisz zdiecia??


Profesjonalnie czy nie zarabiam tym na zycie ;>



Ps:
Czy tylko taki drogi sprzet masz bo Cię stać?? :wink:


Ukradli mi samochod, z ubezpieczenia kupilem sobie aparat ;)



Rozmawiałem ze znajmym co ma MK1 i faktycznie chwalił E-1 za obiektyw, choć ponac jest to wolny sprzęt :roll: ??


Solidny sprzet, mowie tu o wykonaniu, ergonomiczny, a czy wolny, ja uwazam co innego 12 zdjec w 4 sekundy w pelnej rozdzielczosci czyli raw, 10MB jedno zdjecie, do tego jakies 4sekundy na zapis kazdego zdjecia nie uwazam to za wolny aparat. Ale jak juz pisalem kazdy uwaza cos innego.

Pozdrawiam

mjr
3.02.05, 17:09
zazdrosze Tobie takiej pracy.

Też chciał bym móc tak połączyć pasję życiową z pracą ;)



Dlatego miło mi czytać Wasz opinie jako ludzi pracujących z tym na codzień.

Jak już wyżej wspominałem mam kolege w Dzienniku Bałtyckim, co ma super sprzęt,a le to dla mnie nie ma sensu, bo o praktycznie go nie wykorzystuje, no może poza weekendami jak zarabia na weselach.

Ja jednak pozostane takim skromnym pół amatorem i zakupie cos kompaktowego, z możliwością pracy w terenie ;)

Pozdrawiam

Draxan
3.02.05, 19:50
Ja jednak pozostane takim skromnym pół amatorem i zakupie cos kompaktowego, z możliwością pracy w terenie ;)


czyli E-300 :D

jakubgaw
8.02.05, 00:35
Powiedzcie mi chlopaki czy jest cos lepszego od e 300 zastanawiam sie wlasnie nad nim, robie glownie zdjecia sportowe, ktory wg was najlepiej sioe nadaje do takich zdjec?!
Aktualnie posiadam c5060 i powiem szczerze ze nie jest on najszybszym aparatem jesli chodzi o slabe swiatlo i efekty jakie pozniej wychodza, no chyab ze zle go ustawiam, jesli tak to ma ktos z Was jakas sprawdzona ksiazke lub strone do nauki fotografi?

mjr
8.02.05, 09:14
Lepsz od E-300 jest E-1 - to co pisze DraXan

baster
8.02.05, 19:51
ale w czym to e1 jest lepsze???tym że ma dobre szkło!!bo chyba innego powodu nie ma.prawda ???

mjr
8.02.05, 22:32
I jest szybszy ...
poczytaj tutaj w inych watkach - ten problem byl juz wałkowany - po co go odnawiac jak juz jest opisany

(A)rturo
9.02.05, 01:50
i tak pewnie na targach pojawi sie E-3 :)

mjr
9.02.05, 09:42
Czyżbyś już cioś wiedział Artur ??

baster
9.02.05, 09:47
Może i e1 jest szybszy ale za to e300 ma 8mpix.I co wy na to??? :lol: POZDRAWIAM!!!!!

(A)rturo
9.02.05, 09:51
NIc nie wiem. Ale wychodzi nastepca 300d i napewno nikona. to Olympus na 99% tez cos wypusci nowego..

Draxan
9.02.05, 11:14
Może i e1 jest szybszy ale za to e300 ma 8mpix.I co wy na to??? :lol: POZDRAWIAM!!!!!

gratuluje pogoni za syferkami

a E-1 potrafi zrobic 12 zdjec w serri nie w kazdym formacie nawet raw czy tiff, zapisac te zdjecia w (jedno zdjecie) 4sek na karcie cf taki sam dostep do zdjec jak sie oglada, i wiele wiele innych ale oczywiscie

jak ktos goni za syferkami to gratuluje, do tego e-300 to aparat "kompaktowy" ktory ma mozliwosc zalozenia innego obiektywu.

E-1 to strykte DSLR nie ma tam miejsca na takie pierdoly jak program tematyczne, przy korzystaniu E-1 wymaga sie cos od uzytkownika, jesli nie wiesz czego to Ci powiem, myslenia.

baster
9.02.05, 17:45
Spokojnie DRAXAN spokojnie :D .Bez nerwacji.Wiem że zadaje chore pytania ale chce się czegoś dowiedzieć.Dla mnie 5tyś. to dużo kasy i nie mam ochoty ich wywalić w powietrze :lol:

aptur
9.02.05, 18:18
Gdzieś wyczytane: "Jeśli nie wiesz do czego potrzebowałbyś lustrzanki, to znaczy, że nie jest ci ona potrzebna".
Ja się pod tym podpisuje :)

Draxan
9.02.05, 22:13
Gdzieś wyczytane: "Jeśli nie wiesz do czego potrzebowałbyś lustrzanki, to znaczy, że nie jest ci ona potrzebna".
Ja się pod tym podpisuje :)


Ja rowniez sie pod tym podpisuje, madre zdanie.

mjr
10.02.05, 12:43
NO włąsnie.

Popieram powyższe zdanie.

Jeronimo
10.02.05, 13:11
Dla mnie 5tyś. to dużo kasy i nie mam ochoty ich wywalić w powietrze :lol: no to kup trabanta niedlugo wejdzie nowszy model 350 i cena moze jeszcze spadnie. Ja juz moge miec za 3000tys (w promocji). Sam ostanio zachorowalem na tego Canona (pewnie ze wzgledu na kase).
Jesli znajde w tej cenie jakiegos Olka to kupie Olka :-)))

Pozdrawiam

Joki
11.02.05, 11:58
No to jest okazja. E-300 własnie zszedł do 3200PL!