PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki najlepszy aparat do trybu AUTO?



Minotauro
28.01.05, 04:48
interesuje mnie jak najlepszy aparat, ktory robi bardzo dobre zdjecia w trybie AUTO, moze to byc Canon,Nikon,Olympus,Minolta albo cos innego. Obecnie posiadam aparat olka c-460 ale chce zmienic na cos lepszego. W Olimpusie jestem zadowolony z ostrosci zdjec, ale kolory juz nie sa takie zywe a wywolane zdjecia najczesciej te robione z lampa w pomieszczeniach maja czesto przebarwione kolory szczegolnie na twarzach ludzi. Wydaje mi sie tez ze wywolane zdjecia maja taka cyfrowa sztucznosc, brak plynnosci i dobrej glebi ostrosci. Wiec co polecicie mi z cyfrakow, cena nie gra roli ktore by robily jak najlepsze foty ale w trybie AUTO, nie lubie sie bawic w manuale.

yacek
28.01.05, 10:22
jeżeli myślisz o np. canonie serii A xx to od razu mówię że auto jest takie se ... bez rewelacji .
zresztę w twoim przypadku zmiana musi iść już na aparat wyższej klasy
mówisz , głebia ostrości ? no to tylko lustrzanka :)

sebastan
28.01.05, 11:08
Może ktoś ma inne zdanie, ale nie polecam Olympusa serii 7xx do trybu AUTO.
Powiem tak, nie znam innych Olympusów poza serią 7xx więc nie wiem, ale miło wspominam tryb AUTO w Kodakach, których miałem 3 sztuki. A miałem tanie.

milo
28.01.05, 12:15
kodaki i hp maja dosc sprawne auto ale niestety szczegolnie w kodakach nizszej klasy nie idzie to razem z jakoscia... duze aberacje i szumy... no ale co kto chce, prostota i wygoda i niska cena czy troche inwencji i oproznienie portfela...

marwit
28.01.05, 12:53
ja nie rozumiem dlaczego ludziom tak zalezy na auto... przeciez zdjecia robione w "P" czyli tez automatycznym nie sa jakies trudne do wykonania, a mamy juz wplyw na wiele rzeczy ktore nie sa wcale trudne do zrozumienia, tj. ISO, Balns Bieli, korekta ekspozycji. W moim 765 wiekszosc zdjec do tej pory robilem wlasnie w trybie P i jestem z nich jak najbardziej zadowolny.

Minotauro
28.01.05, 13:16
myslalem o czyms drozszym, pisalem ze mam olympusa 460 i w tej klasie cenowej mnie nie intertesuja aparaty. Chce kupic cos klasy Canona Pro1, Olympusa c-5060,c-70 czy Minolty a1. W drobne ustawienia manuala typu balans bieli i Iso moge sie bawic, chodzi mi o to zeby tych parametrow do ustawiania bylo jak najmniej a wiekszosc zdjec wychodzila dobrych.