PDA

Zobacz pełną wersję : Co za 1500-2000zl?



milo
10.01.05, 18:31
Ostatnio zastanawiam sie nad kupnem aparatu w przedziale cenowym 1500-2000, najlepiej gdyby byl nowy i mial mozliwosc dolaczenia lampy. Moja szczegolna uwage przyciaga c765uz tyle ze nie ma on goracej stopki... a co wy byscie sugerowali za te pieniadze [ niekoniecznie olyego chociaz ze wskazaniem na te marke]?

sebastan
11.01.05, 01:36
770. Poniżej 2000zł wszystko to co 765, plus pare rzeczy oraz ma gorącą stopkę

mini21
11.01.05, 05:14
Albo poczekaj jeszcze troche, uzbieraj jeszcze troche kasy i kup C 5060 !

To naprawde wypasiony sprzęt!

Polecam

milo
11.01.05, 09:12
no tak zeczywsci chyba kupie c770... nie wiem dlaczego ale wydawalo mi sie ze kosztuje ponad 2tys... no i jakas lampe musze dokupic...

marecki
11.01.05, 17:31
no tak zeczywsci chyba kupie c770... nie wiem dlaczego ale wydawalo mi sie ze kosztuje ponad 2tys... no i jakas lampe musze dokupic...
też bym brał 5060 a nie 770 ale zależy co się chce mieć.

sebastan
11.01.05, 19:54
Faktycznie 5060 juz też kosztuje ponizej 2 tys... Przegapiłem. W tej sytuacji koledzy mają rację. 5060 jest fajniejszy niż 770. Tylę że zoomu to ma 4x. A jak widzę milo celuje w serie 7xx, wiec możliwe ze zoom 10x ma dla niego znaczenie. A może to przypadek. No i 770 lepiej radzi sobię z filmikami, jak ktoś lubi. Cała reszta na korzysc 5060.

luc4s
11.01.05, 20:13
Jak masz kogoś w Stanach to za 1100 zł mozna kupić c770. Znajomy za tyle kupił, ja tez miałem zamiar ale nie wyszło :(

milo
11.01.05, 20:59
heh tak sie sklada ze mam znajoma w stanach i nawet rozwazalem tak mozliwosc, czytalem na forum ze z gwarancja sa problemy ale da sie to obejsc... a ja wole c770uz bo to typowy kompakt, a ja aparatu uzywam glownie na imprezach, i zalezy mi zeby na polautomacie zrobic fotke, a goraca stopka mi potrzebna bo ostatnio na wospie mialem nieciekawa sytuacje z oswietleniem na hali sportowej i nie chce na duzych obiektach miec problemow z doswietleniem zdjecia... a drugorzednie aparat stosuje do zabawy, tzn makra jakies krajobrazki, natua itp... totez zalezy mi na sporym zoomie, ktory jednakze nie jest koniecznoscia, ale przydaje sie...

Siro
15.01.05, 01:52
ech dawno na forum nie zagladalem :)
milo zoom to jedno ale pamietaj jeszcze ze sama lampa blyskowa nie ma kosmicznego zasiegu. Tak samo w trybie tele obiektyw ma mniejsza jasnosc a co za tym idzie fotki sa ciemniejsze/wymagaja wiecej swiatla. Tak wiec do robienia zdjec w nieciekawych warunkach chyba lepiej szukac jakiegos aparatu z jak najjasniejszym obiektywem i wmiare rozsadnym zoomem. Pozna juz pora wiec niebardzo chce mi sie szukac przykladow ale dobrym wydaje sie byc Canon PowerShot G6. Choc cena moze byc ciut za wysoka to wydaje mi sie ze ten aparat bylby dobrym wyborem. f2.0, 4x zoom i goraca stopka sa a do tego calkiem ladny wyglad etc :) A w razie gdyby cena byla zbyt wysoka to mozna kupic starszego brata G5 ktory to kosztuje ponizej 2000 a takze jest bardzo dobrym aparatem :)

milo
15.01.05, 09:56
no wiesz g6 ze stanow bede mial za 1800zl... tylko pytanie brzmi jak wyglada sprawa gwarancji... mi sie narazie ie spieszy bo znajoma dobiero w wakacje przylatuje, a nie odwaze sie zeby mi aparat poczta przyslala...... a co do tego g6 no to rzeczywiscie calkiem sensowny aparat, no i f2.0 jest kuszace... no ale nie wiem czekam na dalsze propozycje...

aha a co do g5 to bylby tanszy bo 1300... ale tak na marginesie, to ma on 5mpx [co mi starczy] no i ladniejszy wyglad... jest czarny i wogole... Pozdrawiam

Siro
15.01.05, 14:14
no to sa aparaty bardzo dobre gdzie nacisk jest na jakosc zdjec. Jesli tylko fundusze starcza to bralbym tego G6 bo poza wieksza matryca zapewne jest jeszcze wiele roznic na korzysc g6 w stosunku do g5
wracajac do 770 - to dobre rozwiazanie jesli ktos fotografuje na powietrzu (bo jest wiecej swiatla niz w pomieszczeniach) i tam porzebuje zooma albo tez ktos chce wykorzystac ten aparat do krecenia filmikow jakis.
Co do koloru to rzeczywiscie G6 w wersji czarnej bylaby super :D
A jesli chodzi o gawrancje - to nie jest sprzet w papieru i byle jaki :) Z zalozenia nie powinno sie z nim nic stac. Rzeczywiscie lepiej miec w razie czego mozliwosc szybkiej naprawy ale miejmy nadzieje ze nikt nie bedzie mial takowej potrzeby :)

milo
15.01.05, 16:29
no wiesz tylko problem nie polega na tym ze czasem cos moze byc nie tak, jakas wada fabryczna i co wtedy? musze poszukac na temat gwarancji w cannonach, ale jak juz bym mial sie decydowac to wzia bym chyba g5 bo 1 jest ladniejszy 2 jest tanszy [ 500zl piechota nie chodzi ] 3 matryca 5mpx mi wystarczy... a wiesz moze czym oprocz mastrycy i wygladu roznia sie te aparaty?

Siro
15.01.05, 16:46
specyfikacji technicznej najlepiej szukac na roznych stronach :) ja osobiscie poszukam co usprawniono w G6 ale nic nie obiecuje

wyglad niezawsze jest najwazniejszy :)

milo
16.01.05, 11:02
a moze SONY DSCF717?? i tutaj szczegolnie prosil bym sie o wypowiedzenie Rick'a van Dyke...