PDA

Zobacz pełną wersję : "[Porównanie nr 2] Który lepszy??"



mjr
6.01.05, 10:27
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz20/
czy nasz:
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_c770uz.asp

Czy te obiektywy Leicy są takie rewelacyjne ??

Pozatym. jak z cenna obecnie.

mjr
10.01.05, 16:00
Dziekuje wszystkim za mase odpowiedzi ....

Tylko muszę je po układać. ......



























:(

Siro
15.01.05, 02:20
hmmm kiedys sam staram sie porownac oba aparaty :)
skonczylo sie na tym ze chyba wybralbym jednak tego Panasonica. Na jego korzysc wedlug mnie przemawia np stabilizacja obrazu - przy takich zoomach to jednak dosc istotna sprawa. Kolejnym faktem jest to iz FZ-20 ma stala jasnosc obiektywu na calym zakresie ogniskowej (tego nie jestem pewny w 100% ale tak mi sie zdaje - pamiec jest jednak zawodna) - kolejny duzy plus jesli chcemy korzystac z zoomu.
Niewatpliwie sporym atutem Olympusa jest nagrywanie sekwencji video - dla mnie jednak jest to bardzo maly plus gdyz nie uzywam aparatu do tego i watpie zebym kiedykolwiek uzywal - kamery robia filmy a ja wole fotki :)
Niestety nie wiem jak sie ma porownanie jakosci zdjec a to jest raczej najwazniejsze. Bardzo mila wiadomoscia byloby iz takie porownanie byloby na korzysc FZ-20 :)
Gdybym sie dowiedzial cos to napisze :)

yacek
16.01.05, 11:12
@mjr - masz już olka c-750 i chcesz zamienić na c-770 ? troszkę mało znacząca ta poprawa i
zgadzam się z kolegą Siro ;)
co do porównania , wydaje mi się , że Panasonic Fz 20 bedzie lepszym wyborem ( oczywiście nie wiem jakie są ceny )

milo
16.01.05, 13:35
ja rozwazlem tez zakup DMC-FZ20 ze stanow za ok 1500zl, tez myslalem o c770 i o cannonie g5 lub g6

yacek
16.01.05, 21:50
milo strasznie skaczesz po modelach ;)
musisz się zdecydować czy brać zoomiaka czy zoom x3 ci styknie :) , ostatnio mocno leci cena canona G6 , czyżby brak zainteresowanie ( lub za małe zmiany w stosunku do G5 )

Siro
16.01.05, 23:39
zmian w stosunku do G5 nie ma zbyt wiele. Jesli chodzi o jakos samych zdjec to znaczaco zmniejszono szumy na zdjeciach oraz abberacje sa duzo mniejsze. Dodatkowo AF jest podobno szybszy. Korpus jest troche mniejszy (przez to wydaje sie kaciasty). Matryca wieksza ale to raczej "pod publike" dla tych co gonia za cyferkami. Wybierajac miedzy g5 i g6 chyba lepiej juz dolozyc aby jakos zdjec byla lepsza. Jesli zas dodatkowo wybieramy tez np Panasonica FZ20 to hmmm powaznie bym sie nad nim zastanowil (osobiscie bardzo mi sie podoba tylko nie jestem pewny jakiej jakosci sa wykonane nim zdjecia - jedyna niewiadoma :) )