PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie karty Flash (Memory stick pro) ?



Lucky_Luck
24.12.04, 19:22
Witam
Ostatnio zakupiłem karte Memory stick Pro 256Mb sony. I mam z nia problem otóz przy 4/5 pojemnosci jest jakis bład na karcie którego niemoge usunac.Czy istnieje jakis program który by tak sformatował karte ze wyłaczył by ten obszar z uzytku dla aparatu?

Pozdrawiam

Rick van Dyke
24.12.04, 23:00
Z tego co rozumiem to formatowales juz karte z pod aparatu i nie pomaga, tak?
Takie bledy mi pojawialy sie tylko wtedy jak z pod windowsa usuwalem fotki z karty, lub (lepiej nie robic tego) formatowac karte we wszelkich innych czytnikach za wyjatkiem aparatu.
Jesli format z pod aparatu nie pomaga to trudno powiedziec o co chodzi. U mnie to pomoglo.

Lucky_Luck
25.12.04, 03:57
Karte formatowałem z 10 razy w apracie i nic niepomaga, pozniej podłaczyłem do kompa aparat sony p-32 i z poziomu windowsa sformatowałem tez z kilka razy (za kazdym razem nic niepomaga)
Jak włacze scandiska test dokładny to mnie wiecej na 42000 klastrze(na 58800mozliwych) wywalął błąd , dziwny bład, ze karta zostałą odłaczona od aparatu albo jest zle sformatowana, lub cos tam jeszce. Jako rade podaja zebym ponwonie uruchomił i spróbował jeszcze raz, ale za kadym razem jest to samo.Dodam ze za tym obaszarem okolo 3 mega dalej wszystko jest wporzadku tzn.aparat spokojnie zapisuje i odczytuje dane. uszkodzone jest tylko jakies 3 mega z 256megowej karty.

Rick van Dyke
25.12.04, 20:51
Hmmm...wiec wyglada na to ze faktycznie cos nawalilo w karcie.
Sproboj ja zareklamowac... :shock:

Lucky_Luck
25.12.04, 23:00
:)

Ta karte kupiłme na allegro.NowA w blistrze ale koles który ja sprzedawłą nieudzielał na niej gwarancji.Niespodziewałęm sie ze to sie moze mi przydarzyc. Takie cos zdzara sie moze raz na 500 razy i akurat mnie. Zastanawiam sie czy w sony polska przyjma na gwarancji jak ta karta jest ze stanów i niemam na nia zadnego paragonu :)