PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy !!! Mam Problem: Camedia Master2.5 + Olek E-10



memek
29.11.04, 23:25
Witam.
Co mam zrobić w CM2.5, żeby widział mi moją ukochaną E-10'kę?
Wiesza się w miejscu łączenia z aparatem.
Może mi ktoś pomóc.
Z góry dzięki
Pozdrawiam
Przemek

Rick van Dyke
30.11.04, 17:23
moze sciagnij upgrade'a do wersji 4.2 ze strony olympusa. Albo na stronie poszukaj patchy tylko do tego aparatu, jest ich tam sporo. Dział Support o ile dobrze pamietam :D

ARF-FOTO
2.12.04, 03:20
podaj konfigurację systemu, a po drugie - zainstalowałeś sterownik USB

memek
2.12.04, 22:41
"moze sciagnij upgrade'a do wersji 4.2 ze strony olympusa. Albo na stronie poszukaj patchy tylko do tego aparatu, jest ich tam sporo. Dział Support o ile dobrze pamietam "

Sciagnąłem upgrade do wersji 4.3 i nic. Wyświetla się komunikat: "Camedia Master is not installed. Update is canceled", choć mam zainstalowaną wersję 2.5. Niestety nie ma żadnych patch'y do E-10 na stronie producenta do Win98.

"podaj konfigurację systemu, a po drugie - zainstalowałeś sterownik USB"

Windows 98
sterowniki USB zainstalowane - aparat wykrywany jako kolejny dysk, przerzucam pliki jak ze zwykłego dysku, ale chciałby mieć możliwość zabawy z RAW i automatycznego sciągania zdjęć przez Camedia Master.

ARF-FOTO
4.12.04, 02:58
nie widze problemu - nic więcej nie uzyskasz - automatycznego zrzucania fotek brak, raw możesz swobodnie czytać z karty w aparacie

z tego co opisujesz to wszystko jest ok, sterownik pracuje, aparat widziany jest jako dysk

CM 2.5 i dalsze mają możliwość otwarcia RAW ale edycja jest na marnym poziomie więc proponuję PS z wtyczką do RAW

memek
5.12.04, 11:31
Problem jest, CM 2.5 nie widzi aparatu E-10, a PS 7.0 z wtyczką RAW sciągniętą ze strony Olympusa co prawda odpala RAW, a raczej .ORF, ale są 'fioletowe'. Wszystkie zdjęcia otwierane pod PS są fioletowe, nie wiem jak to zmienić. Proszę o poradę. Z góry dzięki. Pozdrawiam