PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie? 8MPix



marecki
29.11.04, 14:44
http://www.agito.pl/index.php?pid=5731&cid=193&p=1 ???
http://www.agito.pl/index.php?pid=6048&cid=193&p=1 ???
Nie wydaje wam się ze coolpix 8700 to niezla cena? Czy może jakiś chaczyk a ja nie widzę?

Rick van Dyke
29.11.04, 16:45
Wg. mnie nie ma żadnego haczyka.
Patrząc na strony sklepów niemieckich takich jak ProMarkt ( MakroMarkt) Olek 8080 kosztuje 734EUR (3097PLN wg. waluty.onet.pl). Podobnie jest na pixmania.com, jest dosyć tanio z tym, ze sprzet idzie z Francji. Ale na pixmanii jak zniemisz jezyk z polskiego na niemiecki badz angilski, ceny radykalnie idą w dół. Podsumowując cena ta nie jest najniższą jaką możńa uzyskać, ale jak na polskie warunki jest przystępna.
Ja swój aparat kupowałem w MakroMarkt w Berlinie i wyszło mnie taniej o 500-600pln w porównaniu do polskich realiów. Zastanów się, czy nie opłaca Ci sie bardziej odwiedzić sąsiadów. Z gwarancją nie ma teraz problemów, trzeba tylko prosić (jeśli nie ma w kartonie) o gwarancje europejska.

Pozdrawiam!

EDIT: adresy stronek
www.promarkt.de (jakos sklep nie-internetowy figuruje jako MakroMarkt)
www.mediamarkt.de tutaj C8080 kosztuje 669EUR jeszcze lepiej!
www.pixmania.com

marecki
29.11.04, 20:54
OK Dzięki wielkie za info, faktycznie chyba tak zrobię. Ale co do sprzętu to który warto? Bo np 8080 nie ma takiego zooma co nikon 8700 a jest droższy.

Draxan
30.11.04, 16:36
a nie lepiej poczekac na E-300 ?

Rick van Dyke
30.11.04, 16:59
Z tych dwoch modeli bral bym 8080 bo choc jest wiekszy to jednak ma wiekszy zakres rozdzielczosci, wiecej ustawien ISO, wiecej funkcji meteringu, migawka konczy sie na 16s a do tego jesszcze jest Bulb. Jedynie jak to w olkach lampa sie wolno laduje ale to chyba nie jest az taki problem.

Co do sugestii Draxana, to fakt atrakcyjna propozycja, ale jak sie ma z czego dolozyc kolejny tysiac czy dwa. Albo poczekac pol roku az cena troszke zejdzie. Ale jak sie czlowiek napali to nie lubi czekac :D

marecki
30.11.04, 19:18
...Ale jak sie czlowiek napali to nie lubi czekac :D

Zgadza się. Kurcze mam mętlik lekki. Z tego co wiem to nikon też ma bulb, ISO też w sumie wystarczające.

Generalnie chodzi mi o info co do jakości fotek (jakość obiektywu i matrycy). Lubię wiedzieć że sprzęt który posiadam jest lepszy bez względu na ilość bajerów, dlatego 2 latka temu kupiłem c4000 a nie jakiś z UZoomem.

Za porady wielkie dzięki.

Pozdrawiam.