PDA

Zobacz pełną wersję : SUPER Program do robienia pokazów zdjęć z cyfrówki



Grafi
26.11.04, 15:31
za 4 dni ukaże się najnowszy numer Komputer SWIAT Ekspert a na nim program InAlbum 1.0 :!: . W tym programie można robić naprawde ekstra pokazy zdjęć. Zarówno takie opierające się na tematach jak i takie bardziej stonowane.

Oczywiście to nie jest jeszcze najciekawsze. Możliwości eksportu powalają. Pokaz można wyeksportować do:
- Flasha z HTMLem
- AVI
- EXE
- Wygaszacza ekranu Z WLASNA INSTALKA
- VCD lub SVCD
dla mnie czad :D no a na dodatek można zrobic triala z animacji w formacie EXE i wygaszacza ekranu :wink: Tak żeby po 15 dniach trzeba było wprowadzić hasło żeby animacje można było odtworzyć.
+ mozna tworzyć menu płyty SVCD i wypalać z poziomu programu
+ mozna nakładać filtry na zdjęcia i kadrować je

Jeronimo
26.11.04, 15:44
a wiesz moze w jakies wersji to bedzie czy SHAREWARE CZY FREE albo jakies special wydanie pelne dla gazety?

Grafi
26.11.04, 16:24
Program jest platny, tam bedzie pelna wersja.

Jeronimo
26.11.04, 16:27
o kurde musze to miec!! dzieki za info

krzwoj
26.11.04, 19:01
Czesc,
jesli kogos interesuje to program moge wyslac (jest co prawda troche duzy - ok 12MB) wraz z pyszna witaminka :D

Pozdrawiam

Jeronimo
26.11.04, 19:06
wiesz jak ktos ma legalny system, darmowe programy i moze tanio kupic (w cene gazety) taki program to jest to dla niego nie lada gradka. A programy z witaminkami :P mozna od tak zawsze sobie zassac z netu....


BTW Oczywiscie na tym forum nie popiera sie "witamin"
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.arturo.serv01.net/olympus/jeronimo/na_forum_yellow_card.gif)


Pozdro :-)

Grafi
26.11.04, 21:20
To nie jest takie latwe krzwoj, program wazacy 12MB nie jest pelny - musi pobierac dodatki z netu. Klikasz na przyklad na jakims temacie do wykorzystania i on sie sciaga z ich serwera. Zaloze sie ze zablokowali juz dawno pirackie wersje programu.

Jeronimo
27.11.04, 03:24
@Grafi
mam do Ciebie pare pytan:
- czy program chodzi poprawnie w winXP (win2000) na koncie z ograniczeniami (nie koncie administratora)? Bo mi wersja ktora testuje wogle nie chce sie uruchomic...
- bardzo mi sie podoba funkcja zrobienia triala ze zdjec. Czy moglbys opisac ta funkcje dokladnie. No chyba ze jest tylko tak jak opisales - mozna zablokowac na 15dni i pozniej przy braku wymaganego hasla zdjecia sie nie wyswietlaja.
- czy w wersji pelnej przed uruchomieniem pokazu tez wyskakuje okienko z nazwa firmy? i czy podczas prezentacji sa gdzies banery reklamowe firmy itp..
- czy sa jakies ograniczenia w ilosci prezentowanych zdjec?

Grafi
27.11.04, 11:24
Tak, dziala bez problemu na XPku... chociaz teraz przypominam sobie ze jak kiedys demo odpalalem to mialem z nim klopoty. Dosc szybko zdobylem pelna wersje i juz nie pamietam juz czy dalo sie uruchomic wersje probna :|

Funkcja robienia triala jest malo skomplikowana jesli chodzi o konfiguracje. SCR i EXE mozna zablokowac haslem i ustalic po ilu dniach bedzie ono potrzebne do dzialania.

Nie zauwazylem zadnych ograniczen zdjec w animacji, jednak duza ich ilosc raczej nie pozwala na stworzenie plynnej animacji flasha (program bardzo dobrze te zdjecia optymalizuje). Mozna tez zrobic pokazy tematyczne makro / ludzie itp a pozniej zrobic jedna plytke SVCD z menu. Bardzo fajnie to sie prezentuje bo mozna wlasne mp3 jako podklad dac i nagrac wlasne komentarze do zdjec.

Ogolnie poza samymi poakzami zdjec mozna robic tez profesjonalne prezentacje, przy ktorych power point lezy i kwiczy :]

Przy wlaczaniu nie ma zadnych dodatkowych okienek. Programu mozna uzywac tez w celach zarobkowych.

Arras
28.11.04, 12:48
o ciekawy programik... trzeba go wziąść na warsztat ;)

Jeronimo
28.11.04, 12:58
ja juz go mocno przetestowalem.. fajny :-) teraz tylko czekam na gazetke kiedy wyjdzie :]

(A)rturo
28.11.04, 13:38
jeronimo: wrzuc na nasze konto i pokaz :)

Jeronimo
28.11.04, 15:41
no problem :lol:

no wiec zrobilem ten pokaz w niecala minute (najdluzej trwalo podpisywanie zdjec)
http://www.arturo.serv01.net/olympus/jeronimo/InAlbum_pokaz1.zip

nastepne dwa pokazy zrobilem w 10 sekund
http://www.arturo.serv01.net/olympus/jeronimo/InAlbum_pokaz2.zip
http://www.arturo.serv01.net/olympus/jeronimo/InAlbum_pokaz3.zip

HASLO: olympusclub.pl

Prezentacje sa biedne zeby malo miejsca zajmowaly... no a jednoczesnie pokazywaly co ten program wogle robi.

Ten program jest swietny! oprocz takich gotowcow jak powyzej jest mnostwo zwyklych prezentacji, mozna takze wszystko samemu zrobic od poczatu... IMHO najbardziej podoba sie mozliwosc zablokowania (trial) po okreslonym czasie ...

Pozdro

Jeronimo
28.11.04, 16:14
eh ja tu sie produkuje a na glownej stronie producenta http://www.inalbum.com/ jest cos takiego jak Example shows: (tylko ze to pewnie do wersji 1.5)....

Pozdro

Grafi
28.11.04, 16:44
Jak wyeksportuje sie taki pokaz jaki zrobil Jeronimo do Flasha to zajmie on okolo 300 kilo a nie prawie 2 MB ;) Tyle tylko ze nie bedzie mozna na niego hasla zalozyc.

Jeronimo
28.11.04, 16:49
a no tak... o tym nie pomyslalem :P

@Grafi
Gdzie o tym czytales ze bedzie w tej gazecie (kiedy dykladnie wychodzi ta gazeta - jutro?). Probowalem znalezc jakis spis programow czy cos... ale nigdzie nie ma...

Arras
28.11.04, 21:19
program nawet nawet... ale ma jeden mankament (chyba że ja cos przeoczyłem)... BRAK POLSKICH CZCIONEK... łeee... a szkoda, bo zapowiadał się fajnie...

Grafi
28.11.04, 23:49
@Jeronimo w Komputer SWIAT zwyklym sa zapowiedzi najblizszych Ekspertow. Tam jest napisane co bedzie.

@Arras faktycznie tak jest. Uzywam polskie znaki sporadycznie wiec nie wydalo mi sie to duzym problemem. Mimo tej wady moge smialo powiedziec ze lepszego programu w tej kategorii nie znalazlem.

Arras
29.11.04, 00:35
... Uzywam polskie znaki sporadycznie wiec nie wydalo mi sie to duzym problemem. Mimo tej wady moge smialo powiedziec ze lepszego programu w tej kategorii nie znalazlem.

heh... na siłę prezentację swoich zdjęc można zrobić po angielsku, ale dla siebie lub dla znajomych wszelkie takie publikacje wolałbym mieć z polską czcionką. Dla mnie to wada, po za tym nic oczywiście nie mam do programu, chociaż jeszcze to ograniczenie do 50 zdjęć... A jak ktoś znajdzie polski font to niech da znać... a może na płytce w KŚ dorzucą? hmm...

Grafi
29.11.04, 09:46
@Arras 50 zdjec dla mnie to pelen wypas :lol: To niemalze 2 klisze! Ogladanie wiekszej ilosci zdjec w jednej prezentacji moze nuzyc. Jednak wytrwali zawsze moga zrobic sobie podzial na rozdzialy :wink:

aptur
29.11.04, 16:54
jednak szkoda że tylko 50 zdjęć