PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 awaria i nowa lampa



Asmodeus
16.10.09, 18:11
Witajcie.

Choć wiem, że to dział o oświetleniu a nie o awariach to myślę, że tutaj będzie pasować ten temat.
Tydzień temu podczas powrotu z wycieczki aparat musiał uderzyć mocno w obiektyw. Uderzenie było na tyle mocne, że pękł filtr UV a ramkę mocującą musiałem wykręcać kombinerkami bo palcami niestety nie mogłem. Aparat na całe szczęście przetrwał. Obiektyw też. Problem nastąpił natomiast z lampą błyskową. Po prostu przestała działać. Otwiera się ale aparat się wiesza. Tylko w trybie manualnym przy wyłączonej lampie wszystko działa poprawnie.

Gwarancja się skończyła w maju, więc tutaj nic nie zdziałam.
Pozostaje mi kupić lampę zewnętrzną. I tutaj powstaje pytanie.

Czy zakup lampy zewnętrznej wyeliminuje błąd lampy zintegrowanej?
Czy ktoś z was spotkał się z taką awarią?
Czy też pozostaje mi tylko spacer do sklepu z aparatem, przymierzenie lampy i sprawdzenie czy działa?

Z góry przepraszam jeżeli jednak post nadaje się do innego działu.

Pozdrawiam
Asmodeus

Karol
16.10.09, 19:06
I tutaj powstaje pytanie.
Czy zakup lampy zewnętrznej wyeliminuje błąd lampy zintegrowanej?

Hmmm, być może ale nikt nie będący jasnowidzem nie odpowie na to pytanie.
Edit: raczej nie wyeliminuje tylko może nie będzie miał wpływu na prawidłowe przekazywanie informacji pomiędzy stopką a zewnętrzną lampą...


Czy też pozostaje mi tylko spacer do sklepu z aparatem, przymierzenie lampy i sprawdzenie czy działa?

Tak.
W sumie użyteczność lampy wbudowanej jest ograniczona ale może warto też spróbować oddać aparat do jakiegoś alternatywnego serwisu - być może chodzi o jakąś "bzdurę", którą można tanio naprawić? Zakup zewnętrznej lampy jest skądinąd warty polecenia.

Asmodeus
16.10.09, 19:13
Zakup lampy i tak przewidywałem bo zintegrowana mnie po prostu dobijała.

Myślę nad Matz'em 48. Ale czy do zwykłego "pstrykania" imprez oraz "widoczków" podczas wycieczek potrzeba takiego "potwora" czy może zwykła najtańsza Olympusa do tego modelu?