PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D-70. Zna ktoś dokładnie ten sprzęt?



Avalon
2.11.04, 17:21
Cześć. Pytanie jak w temacie. Zastanawiam sie czy warto wejść w posiadanie tego aparatu. Nie miałem go nigdy w reku, i nie wiem jak naprawdę sie spisuje z KIT-owym obiektywem.Słyszałem że to porządny aparat, ale dobrze by było usłyszeć coś konkretnego.Jak jest z jakością zdjęć, wygodą obsługi itp. Wiem tylko że lampa błyskowa jest licha i trzeba w zasadzie odrazu dokupić coś błyskającego. To podraża znacząco caość takiego zestawu.Czy warto się spłukać zupełnie z kasy?

Draxan
2.11.04, 17:53
Odradza, jak i odradzam tez D100
i to znajomi maja nie z kitowskim szklem :( tragedia jednym najwazniejszym slowem ISO 200 minimum to wielka wada, plastycznosc zdjec straszne :(

a polecam www.fotozakupy.pl Olympus E-1 + 14-54mm, 2.8-3.5 + 1GB SanDisc cena 6300zl do tego widzialem gdzies FL-40 za 700zl

Pozdrawiam

Avalon
2.11.04, 18:57
FL-40 za 700zł ??? Prosze przypomnij sobie gdzie ją widziałeś . Chetnie bym kupił za taką kwotę. Co do E-1 System to mogę go kupić w zestawie za mniejszą kasę niż podałeś, lecz rozmawiałem z fotografem który miał i używał tego modelu, i niestety jego opinia była bardzo nieprzychylna.

Draxan
2.11.04, 23:53
o jeszcze mniej, a uzywany czy nowy, bo jak cos to ja kupie :D ale to musze wiedziec do jutra do 12 bo jak cos to zamawiam w fotozakupy, a ten fotograf co go uzywal cos takiego ci nabredzil o tym cacku ?

i zaufaj mi wszystko co mowil zlego o tym aparacie to nieprawda :D
sam mam i mam dwie sztuki w firmie i jestem bardzo zadowolony, mozesz zerknac na dzial "ocena zdjec" wszystkie zdjecia oprocz zachodow sa robiote tym aparatem

Tr0n
24.11.04, 13:05
Cześć. Pytanie jak w temacie. Zastanawiam sie czy warto wejść w posiadanie tego aparatu. Nie miałem go nigdy w reku, i nie wiem jak naprawdę sie spisuje z KIT-owym obiektywem.Słyszałem że to porządny aparat, ale dobrze by było usłyszeć coś konkretnego.Jak jest z jakością zdjęć, wygodą obsługi itp. Wiem tylko że lampa błyskowa jest licha i trzeba w zasadzie odrazu dokupić coś błyskającego. To podraża znacząco caość takiego zestawu.Czy warto się spłukać zupełnie z kasy?

Warto. Więcej informacji znajdziesz na forum Nikona http://forum.nikon.org.pl

Tr0n
24.11.04, 13:09
Odradza, jak i odradzam tez D100
i to znajomi maja nie z kitowskim szklem :( tragedia jednym najwazniejszym slowem ISO 200 minimum to wielka wada, plastycznosc zdjec straszne :(
Pozdrawiam

Hmmm wejdz na forum http://forum.nikon.org.pl i pokaż mi na zdjęciach opublikowanych przez użytkowników te wady o których piszesz. Ja bym się nie wypowiadał na temat E-1 bo go nie używałem, używam natomiast D70 i jakoś nie widze "wielkiej wady" ISO 200 ani niskiej plastyczności zdjęć.

Draxan
24.11.04, 13:32
Odradza, jak i odradzam tez D100
i to znajomi maja nie z kitowskim szklem :( tragedia jednym najwazniejszym slowem ISO 200 minimum to wielka wada, plastycznosc zdjec straszne :(
Pozdrawiam

Hmmm wejdz na forum http://forum.nikon.org.pl i pokaż mi na zdjęciach opublikowanych przez użytkowników te wady o których piszesz. Ja bym się nie wypowiadał na temat E-1 bo go nie używałem, używam natomiast D70 i jakoś nie widze "wielkiej wady" ISO 200 ani niskiej plastyczności zdjęć.

tudziesz problem jest w tym ze uzywam tez nikona d100 w pracy :(

elmihu
24.11.04, 20:41
http://www.fototok.tkb.pl/pt/photo.php?p=59616
zrobione D70 - raczej plastyczne bym powiedział :D
pozdrawiam

MichelCat
25.11.04, 01:03
Zwykłe zdjęcie z pomysłem, plastyki wielkiej w nim nie ma. Jakiejś nadzwyczajnej charakterystyki tonalnej również nie widzę. Takie zdjęcie zrobisz spokojnie i C4000.

Draxan
25.11.04, 01:47
jak napisal MichelCat plastycznosci i rozpietosci tonalnej w tym zdjeciu nie ma, skoro sie tak upieracie pokazcie zdjecie zrobione w pomieszczniu z AWB i z lampa blykowa SB800 np :P


nie chce mi sie przeszukiwac grup dyskusyjnych ale Nikon D70 i D100 jak i moze inne maja wielkie problemy z WB

tak naprawde to o gorszej jakosci (chodzi tu o mpx`y) takie zdjecie mozna zrobic telefonem w slonecznym dniu :P

Tudzierz nie chce sie klucic z nikim, kazdy ma swoje slowo wyrazilem swoje, zostalem wezwany do tablicy gdyz zostalem posadzony ze nie znam a ktos byl w bledzie, temat skonczylem swoje zdanie wyrazilem i nie ma sensu ciagnac tego bo za chwile nam sie tu forum nikona zbiegnie i zacznie wychwalac co to nie jest za aparat.

Pozdrawiam

Ewci@
6.01.05, 13:41
Ech cóż za ostre słowa tu padają :wink: , powiedzmy sobie tak szczerze każdy kupuje to co lubi i na co go stać.... jeśli ktoś uwielbia Nikony nie kupi Canona lub Olympusa gdyż odpowiadają mu zdjęcia robione przez Nikona a wiadomo różnica w Nikonie polega na pomiarze światła ( oczywiście miedzy innymi ) - Nikon mierzy na cienie a np Canon na jasne elementy tym samym Nikon ma ciut ciemniejsze zdjęcia . Plastyczność rzecz względna dla człowieka, który kupuje aparat i bedzie robić fotki jako dośc zaawansowany amator. Jesli ktoś naprawdę chce się bawić i porównywać to ja proponuję porównać topowe modele wszystkich firm bo Nikon D70 pomimo tego, że należy do nowości technicznych nie jest jeszcze ideałem tego czego oczekuje się od lustrzanki cyfrowej w miare znośnej cenie. Więc niestety musze powiedzieć ja uwielbiam Nikony, uczyłam się robić zdjęcia na Nikonie dlatego kupiłam D70 ....jestem zadowolona przede wszystkim z tego, że zgromadzone wczesniej szkło moge zastosować w D70 . Natomiast namawiam osoby które nigdy nie miały do czynienia ze sprzętem Nikona ,Canona, Olympusa czy Konika - Minolta aby zastanowiły się 100 razy czy D70 jest tym co bedzie go satysfakcjonować - po prostu sprawa gustu więc moi drodzy :lol: niech każdy pstryka tym co lubi a wyjda nam świetne fotki

Polecam również ten link na temat D70 może ten test coś pomoże
http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/

Co do zestawu KITowego Nikona D70.....jeśli już ma zamiar kupić ten aparat i nie miał zbyt dużej styczności z robieniem zdjęć wczesniej to jak najbardziej polecam, szkło jest ciemne ale do nauki zdjęć odpowiednie....jak już pozna się głębsze tajniki sztuki fotografowania oraz nazbiera sie na koncie niezłą sumkę na nowe jaśniejsze obiektywy to wówczas porponuję dokupić tak na początek 50 mm stałoogniskowy , no i ewentualnie 70 - 300 mm ( on tez jest dośc ciemny ) - ale to moje prywatne zdanie

vodnik
6.01.05, 20:08
@ Ewci@ gratuluje w koncu zakupu. Musisz sie pokazac na stronie z najlepszej strony (of course chodzi o fotki) a moze i DraXan troche zmieknie :)

Draxan
6.01.05, 23:16
...a moze i DraXan troche zmieknie :)

Ha!, Never!!!

czy jak to sie tam pisze

Ewci@
7.01.05, 11:31
Moje obecne umiejętności posługiwania się tym aparatem napewno upewnią DraXana, że Nikon jest do bani :?: więc zdjęcia pojawią się jak przebrnę przez instrukcję która powiedzmy sobie na początku nie ułatwia za bardzo człowiekowi życia...jak bym nie znała Nikona to bym chyba zaczęła głośno mówić " a po co mi to było " :wink:

Tak więc na razie czytam i robię jakieś próbne zdjęcia .....szarości bo taka mamy pogodę w Warszawie od listopada

black_bird
11.05.05, 00:34
dosc ciekawe i wyczerpujace testy sa na http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=3

ale nie widze jeszcze opisu Nikona D70, w archiwum na koncu kazdego opisu mozna sporo znalezc z pozostałego testowania sprzętu, pozdro.

black_bird
11.05.05, 00:51
Oj sorry, test jest na linku http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=1&lewa=3&tarch=1&nrarch=1949

Bu Bu
6.02.06, 21:32
hej mam pytanko jaki jest ekwiwalent dla nikona d70

RasteR
6.02.06, 22:36
jeżeli chodzi Ci o współczynnik do przeliczania ogniskowej to jest to 1,5x