PDA

Zobacz pełną wersję : Ditl 20.09.2009



hades
16.09.09, 00:52
Kolejna edycja "Day in the life". Tym razem Caymer zaproponował termin 20.09.2009. Oto zdjęcia z tego dnia.

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=514&vote=2&varZoom=Off&varScale=0'


Przejdź do galerii zdjęć.
(https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=514)

kowalikster
16.09.09, 09:44
Czyli mamy nowego miszcza ceremonii konkursowych. Gratuluję :)

hades
16.09.09, 10:06
Czyli mamy nowego miszcza ceremonii konkursowych. Gratuluję :)

Nie przesadzajmy z tym "miszcze ceremonii"... Jak masz ochotę też możesz ogłosić DITLa. Daj mi tylko znać na PW, to utworze galerie pod to.

kowalikster
16.09.09, 10:12
Ale tym sposobem ja zostane pomysłodawcą a Ty nadal będziesz miszczem ceremonii

mariush
16.09.09, 12:04
Pomysłodawcą zaszczepienia tej zabawy z FFŚ był, z tego co pamiętam, Rafrog, natomiast nie sądzę aby maił coś przeciwko temu aby ktoś inny przejął po nim tę działkę.
Mam jeszcze jedna uwagę - tworzenie tematów to ciekwey pomysł, natomiast kłóci się z ideą DITL. W DITL chodzi o to, aby wybór zdjęć był absolutnie nieskrępowany, aby powstawała mieszanka rozmaitości, a nei zdjęcia pod temat.

Zeby nie było nieporozumień - na ja pewno biorę udział w tej odsłonie!

fotomic
16.09.09, 12:09
Myślę, że mariush ma sporo racji, niech obligująca będize tylko data (i) godzina. OlyRulez ma forme tematyczną. Ale to tylko moje zdanie.

hades
16.09.09, 12:28
Pomysłodawcą zaszczepienia tej zabawy z FFŚ był, z tego co pamiętam, Rafrog, natomiast nie sądzę aby maił coś przeciwko temu aby ktoś inny przejął po nim tę działkę.
Mam jeszcze jedna uwagę - tworzenie tematów to ciekwey pomysł, natomiast kłóci się z ideą DITL. W DITL chodzi o to, aby wybór zdjęć był absolutnie nieskrępowany, aby powstawała mieszanka rozmaitości, a nei zdjęcia pod temat.

Zeby nie było nieporozumień - na ja pewno biorę udział w tej odsłonie!

DITL na FFŚ przeglądałem swego czasu. Fajnie im to idzie.

Nie uzurpuje sobie bynajmniej monopolu na organizowanie DITL. Jeśli ktoś będzie miał pomysł na kolejną datę nie widzę problemu by dał ogłoszenie. Mam odpowiednie uprawnienia do moderacji i tworzenia galerii DITL i konkursów OR (swoją drogą niedługo ruszą). Proszę jedynie wszystkich pomysłodawców o wiadomość na PW z proźbą o utworzenie galerii na potrzeby kolejnej edycji DITL. Ja wkleję odpowiedni kod do flasha w wątek i przypilnuje zamknięcia dodawania zdjęć i uruchomienia głosowania w danej galerii.

A co do tematów, to są one dla tych którzy nie wiedzą jak się zabrać do fotografowania przy takich okazjach. Pomyślałem, że czasami potrzebna jest odrobina inspiracji dla niezdecydowanych :). Dobrze gdyby w zabawie brała udział jak największa rzesza forumowiczów.

rafrog
16.09.09, 12:49
Pomysłodawcą zaszczepienia tej zabawy z FFŚ był, z tego co pamiętam, Rafrog, natomiast nie sądzę aby maił coś przeciwko temu aby ktoś inny przejął po nim tę działkę.

Prawda. Przyniosłem zabawę z FFŚ. Udało się zorganizować chyba z 8 edycji, a później zabawa nieco przygasła. Oczywiście nie mam nic przeciwko żeby ktoś się teraz tym zajmował, tym bardziej, że u mnie teraz z wolnym czasem bywa ciężko.


Mam jeszcze jedna uwagę - tworzenie tematów to ciekawy pomysł, natomiast kłóci się z ideą DITL. W DITL chodzi o to, aby wybór zdjęć był absolutnie nieskrępowany, aby powstawała mieszanka rozmaitości, a nei zdjęcia pod temat.
Żeby nie było nieporozumień - na ja pewno biorę udział w tej odsłonie!

Dokładnie. Hades poczytaj to co pisałem o DITL. Tu nie ma tematu, nie ma konkursu i oceny zdjęć. Nie ma żądnych wymagań. Jedyny warunek to dzień edycji i data do kiedy można wrzucać zdjęcia. Inaczej to nie jest DITL, który tu przyniosłem.

Pisałem kiedyś:
Na zdjęciu pokazujesz jak spędziłeś dzień, którego tyczy się dana edycja DITL. Pokaż zdjęcie, które mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś, jak się czułeś. Może chcesz nam coś pokazać, czymś wzruszyć, zaciekawić? Może chcesz zwrócić na coś uwagę? Może po prostu pokaż nam zdjęcie ze spaceru. Różnorodność zdjęć jest mile widziana.

Dlatego muszą mieć opis: autora, miejsce, godzinę i ew. krótki opis sytuacji.
Na koniec prośba do administracji, aby zebrać w jednym miejscu wszystkie galerie DITL. Stare i nowe. Chętnie bym nawet podlinkował na swojej stronie miejsce z wszystkimi edycjami DITL.

hades
16.09.09, 13:03
Pisałem kiedyś:
Na zdjęciu pokazujesz jak spędziłeś dzień, którego tyczy się dana edycja DITL. Pokaż zdjęcie, które mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś, jak się czułeś. Może chcesz nam coś pokazać, czymś wzruszyć, zaciekawić? Może chcesz zwrócić na coś uwagę? Może po prostu pokaż nam zdjęcie ze spaceru. Różnorodność zdjęć jest mile widziana.

Dodam ten tekst, zamiast tematów do pierwszego postu rozpoczynającego ten wątek.



Dlatego muszą mieć opis: autora, miejsce, godzinę i ew. krótki opis sytuacji.


Już dodałem to wymaganie do punktów w pierwszym wątku.



Na koniec prośba do administracji, aby udał się zebrać w jednym miejscu wszystkie galerie DITL. Stare i nowe. Chętnie bym nawet podlinkował na swojej stronie miejsce z wszystkimi edycjami DITL.

Popracuje nad tym by to wszystko zebrać do kupy.

rafrog
16.09.09, 13:14
No i gitarrrra ;)

caymer
16.09.09, 13:15
już się RE postarał

https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=355253#post355253

hades
16.09.09, 13:18
już się RE postarał

https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=355253#post355253

Tyle, że brakuje ostatniej zakończonej edycji 09.09.09. Swoją drogą ta prezentacja jest na portalu już jakiś czas.

RadioErewan
16.09.09, 13:18
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=355253#post355253
i tu też
http://www.olympusclub.pl/wystawy/a-day-in-the-life.html
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Tyle, że brakuje ostatniej zakończonej edycji 09.09.09. Swoją drogą ta prezentacja jest na portalu już jakiś czas.

To jest inna technika, zdjęcia są w zupełnie innej galerii. Nie da się tak. Mozna by przenieść foty ze "starej" maszynki na nową najwyżej...

hades
16.09.09, 13:31
To jest inna technika, zdjęcia są w zupełnie innej galerii. Nie da się tak. Mozna by przenieść foty ze "starej" maszynki na nową najwyżej...

Zorientowałem się po użytych "flaszkach".

rafrog
16.09.09, 13:32
A można by to wszystko do wystaw do galerii przenieść ?

RadioErewan
16.09.09, 13:45
A można by to wszystko do wystaw do galerii przenieść ?

Do galerii nie przeniosę. Nie będziemy mnożyć bytów. Nowy Ditl śmiga na "niepublicznej" galerii użytej tylko do celów konkursowych.

Pozdrawiam

hades
19.09.09, 19:46
Podyskutowaliśmy nad istotą DITL i wystarczy... teraz zabieramy się do roboty.

Przypominam, jutro kolejna edycja DITL.

Szczegóły dotyczące sposobu zamieszczania zdjęć znajdziecie w pierwszym poście tego wątku. Tam też znajduje się galeria i wejście do formularza pozwalającego na dodanie zdjęcia.

Gundi
19.09.09, 19:47
Ha, akurat jutro jadę w plener :D

kowalikster
19.09.09, 19:49
Ha! a ja na poprawkę na uczelnię :cry:

RadioErewan
19.09.09, 19:53
Ha! a ja na poprawkę na uczelnię :cry:

No to bardzo dobra okazja by zrobić zdjęcia.

hades
19.09.09, 20:01
Ha, akurat jutro jadę w plener :D

Masz wszelkie powody by coś dodać od siebie galerii DITL.


Ha! a ja na poprawkę na uczelnię :cry:

Każdy wykręt jest dobry... sfoć egzaminatora. Zaskocz go...

kowalikster
19.09.09, 22:13
Na pewno się ucieszy.
Co do focenia to chyba szybko bym zakończył egzamin, niestety.
Choć będę się starał jak tylko będę mógł.

paakayttaja
19.09.09, 22:31
Ja też jestem w terenie (od tygodnia) - ale coś mi się widzi, ze o 20.09 będę na autostradzie między Paryżem a Lyonem... :/
Edit: zmęczenie łażeniem po Paryżu daje się też we znaki chyba i oczom - teraz dopiero doczytałem, że to ma być wycinek z tego, jak spędziłem 20.09 a nie tylko koniecznie o 20:09 tegoż dnia :-P :roll: :wink:

hades
20.09.09, 13:29
Podbijam dla przypomnienia zapominalskim, którzy chcieli wziąć udział w zabawie :).

RadioErewan
20.09.09, 17:28
My poszliśmy do Lunaparku. Co za poświęcenie. W morzu kiczu ostatni raz pływałem ze 20 lat temu. Było zabawnie. A już zamek strachu był po prostu kozacki!!!! Dzięcki ci DitL.

pol189
20.09.09, 19:14
Acha... Zrobiłem sobie miesięczny odpoczynek od forum i widzę, że znów się coś dzieje :wink:

Bardzo dobrze że DITL raca Olkowe forum.
Od razu dodam, że nie powinno być tematu - ważna jest chwila TEGO dnia.

Mirek54
20.09.09, 19:43
A tez se wstawilem,a co?

kowalikster
20.09.09, 19:47
Ano to dobrze panie Mirosławie :)
Ja niestety zbytnio się nie wysiliłem, ale jednak fota oddaje większość mojego dzisiejszego dnia.

diabolique
20.09.09, 19:47
Ja w sumie tylko sesyjkę dziś robiłem, nie wiem czy takie się liczą :)

kowalikster
20.09.09, 19:49
Panie Tomku czekamy, co by się miało nie liczyć.
Ja też dziś miałem część sesji :D

dog_master
20.09.09, 20:35
Ha! Upilnowałam na 20:09 i dodałam :)

heyahero
20.09.09, 20:56
Dodajemy zdjęcia tutaj? Bo te foty są chyba z poprzedniej edycji?

EDIT: Już chyba załapałem. Dodaję... ;)

rafrog
20.09.09, 22:09
Większość zdjęć bez podpisu autora i miejsca. Bez sensu.

heyahero
20.09.09, 22:16
Większość zdjęć bez podpisu autora i miejsca. Bez sensu.

W sumie zapomniałem o ksywie w opisie, ale i tak widać mój awatarek po kliknieciu na zdjęcie. Nie ciskaj się, Misiek ;)

rafrog
21.09.09, 00:02
To powinno wyglądać tak: http://www.dayinthelife.pl/

caymer
21.09.09, 00:24
To powinno wyglądać tak: http://www.dayinthelife.pl/

nie czaje, klikasz w dowolne zdjęcie i wtedy masz inny widok galerii i po kolei przeglądasz sobie fotki łącznie z danymi autora i szczegółami dotyczącymi fotki jeśli autor podał.

Przykładowo fotka RE:

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showphoto.php?photo=180

RadioErewan
21.09.09, 00:28
nie czaje, klikasz w dowolne zdjęcie i wtedy masz inny widok galerii i po kolei przeglądasz sobie fotki łącznie z danymi autora i szczegółami dotyczącymi fotki jeśli autor podał.

Przykładowo fotka RE:

https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showphoto.php?photo=180

Rafrogowi chodzi o braki w opisach. Jedno ze zdjęć ma tytuł p6783267823542 i faktycznie niewiele to mówi. Przynajmniej ja tak rozumiem te uwagi.

ps. Jak by się ściśle trzymać regulaminu, to mój paczwork powinienem wywalić :-(

rafrog
21.09.09, 01:11
Rafrogowi chodzi o braki w opisach. Jedno ze zdjęć ma tytuł p6783267823542 i faktycznie niewiele to mówi. Przynajmniej ja tak rozumiem te uwagi.:-(

Dokładnie.

hades
21.09.09, 08:31
Przypominam chętnym do zamieszczania zdjęć, że zdjęcia do edycji DITL 20.09.2009 mogą umieszczać w galerii do wtorku 22 września do godziny 23:59.

Swoją drogą, trzymając się uwag Rafroga, regulamin został przygotowany na tyle szczegółowo, że nie powinno być problemu z wypełnieniem jego zaleceń.
Mogę wyrazić tylko nadzieje, że następnym razem forumowicze będą bardziej zdyscyplinowani i będą zapisywali wszystkie informacje o załączanych zdjęciach.


_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


Swoją drogą zachęcam do organizowania DITL także innych forumowiczów. Wystarczy, że założą odpowiedni wątek w tym dziale, z informacją o dacie kolejnej edycji i przekażą mi informacje na PW. Ja ze swej strony dołącze regulamin i stosowną galerię do zamieszczenia zdjęć.

To tylko kwestia pomysłu.

RadioErewan
21.09.09, 10:52
Przypominam chętnym do zamieszczania zdjęć, że zdjęcia do edycji DITL 20.09.2009 mogą umieszczać w galerii do wtorku 22 września do godziny 23:59.

Swoją drogą, trzymając się uwag Rafroga, regulamin został przygotowany na tyle szczegółowo, że nie powinno być problemu z wypełnieniem jego zaleceń.
Mogę wyrazić tylko nadzieje, że następnym razem forumowicze będą bardziej zdyscyplinowani i będą zapisywali wszystkie informacje o załączanych zdjęciach.


_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


Swoją drogą zachęcam do organizowania DITL także innych forumowiczów. Wystarczy, że założą odpowiedni wątek w tym dziale, z informacją o dacie kolejnej edycji i przekażą mi informacje na PW. Ja ze swej strony dołącze regulamin i stosowną galerię do zamieszczenia zdjęć.

To tylko kwestia pomysłu.

W kwestii formalnej - w tym dziale to raczej nie uda im się złożyć wniosku.

Pozdrawam

hades
21.09.09, 10:56
W kwestii formalnej - w tym dziale to raczej nie uda im się złożyć wniosku.

Pozdrawam

To nie pozostaje nic innego jak zgłaszać pomysły do mnie na PW.

RadioErewan
21.09.09, 11:13
Możesz założyć wątek, w którym ludzie będą składać wnioski, ale to wygeneruje nieco bałaganu w dziale. Klubowicze mają prawa do odpowiadania w wątkach, nie mają praw do zakładania nowych.

caymer
21.09.09, 12:21
Postanowiłem skopiować pomysł paru fotek zamiast jednej od RE.
Pomysł serii kasztanowej podrzucił Sawa na ircu.

RadioErewan
21.09.09, 12:30
Postanowiłem skopiować pomysł paru fotek zamiast jednej od RE.
Pomysł serii kasztanowej podrzucił Sawa na ircu.

No i na(robiłem)broiłem...

paakayttaja
21.09.09, 23:36
Merde... wstawiłem zdjęcie, ale się nie podpisałem :-D

Gundi
22.09.09, 00:42
Pojawiło się też moje.

Uwaga Trucizna!

kowalikster
22.09.09, 07:19
Fajnie by było jakby każdy autor zmienił opis do swojego zdjęcia wg schematu zapisanego w mini-zasadach podanych przez hadesa.

hades
22.09.09, 09:53
Przypominam. Jeszcze dzisiaj (wtorek), do północy możemy dołączać zdjęcia do DITL 20.09.2009.

RadioErewan
22.09.09, 14:10
Ping !

qbic
22.09.09, 14:11
Request timed out.

Rafał Czarny
22.09.09, 14:12
A są jakieś nagrody? :-P

RadioErewan
22.09.09, 16:12
Request timed out.

Ping statistics for ditl:
Packets: Sent = 40, Received = 39, Lost = 1 (3% loss),

Pozdrawiam

hades
23.09.09, 00:52
Dodawanie zdjęć do DITL 20.09.2009 zostało zakończone.

Dziękuje wszystkim za wzięcie udziału w zabawie.

aga_piet
23.09.09, 08:37
Klubowicze mają prawa do odpowiadania w wątkach, nie mają praw do zakładania nowych.
Chodzi Ci o ten dział (wystawy Olympusclub.pl)? Mam normalne okienko "załóż wątek", jak w każdym innym dziale :mrgreen:

RadioErewan
23.09.09, 09:06
Chodzi Ci o ten dział (wystawy Olympusclub.pl)? Mam normalne okienko "załóż wątek", jak w każdym innym dziale :mrgreen:

Jedi mogli, ale masz rację, że to przeoczenie.

Pozdrawiam

hades
25.09.09, 21:04
Powinienem podziękować wszystkim biorącym udział w tej edycji akcji DITL.

Ilość dodanych zdjęć i ich różnorodność zaskoczyła chyba wszystkich. Oby tak dalej. Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie. Liczę, że w następnej akcji weźmie udział jeszcze więcej forumowiczów.

Wkrótce zdjęcia w formie galerii, którą widać w pierwszym poście tego wątku trafią na nasz portal.

m_kola
25.09.09, 21:53
Ja mam taką tylko prośbę... czy w prezentacji te zdjęcia nie mogłyby przestać latać? Nie lepiej ogląda się naraz całe zdjęcie? Błagam! ;)
No i pytanie o następny termin?

AK.
25.09.09, 21:55
No i pytanie o następny termin?

13:12 11.10.09? :wink:

epicure
25.09.09, 21:56
Czemu te zdjęcia się powiększają w prezentacji? Wstawiłem 800x600, a tu patrzę, że zdjęcie mi się rozciąga na wszystkie strony i nie mieści się nawet w okienku (pewnie dlatego się przesuwa). Jakbym chciał, żeby było większe, to bym dał większej rozdzielczości.

Agulka
25.09.09, 22:05
13:12 11.10.09? :wink:
Albo 11.10.09 godz. 08:07 :)

hades
25.09.09, 22:06
Ja mam taką tylko prośbę... czy w prezentacji te zdjęcia nie mogłyby przestać latać? Nie lepiej ogląda się naraz całe zdjęcie? Błagam! ;)
No i pytanie o następny termin?

Termin? Ja czekam na propozycje. Powtarzam to już kolejny raz. Liczę, że forumowicze oprócz robienia zdjęć, dodawania ich do galerii i oglądania będą czynnie uczestniczyć w zgłaszaniu ciekawych terminów DITL. To tylko zgłoszenie daty do mnie na PW. Forum to nie telewizja, jest w pełni interaktywne, każdy może zostać inicjatorem akcji i może liczyć na pomoc moda oraz zainteresowanie reszty forumowiczów.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

13:12 11.10.09? :wink:


Albo 11.10.09 godz. 08:07 :)

Dzięki. Zostaliście inicjatorami kolejnej akcji DITL 11.10.2009.

I już znamy kolejny termin. Utworze zaraz wątek i odpowiednią galerie.

grizz
25.09.09, 22:21
Czemu te zdjęcia się powiększają w prezentacji? Wstawiłem 800x600, a tu patrzę, że zdjęcie mi się rozciąga na wszystkie strony i nie mieści się nawet w okienku (pewnie dlatego się przesuwa). Jakbym chciał, żeby było większe, to bym dał większej rozdzielczości.

Radek! Ping... pisałem Ci o tym :(

hades
25.09.09, 22:24
Radek! Ping... pisałem Ci o tym :(

To ja... zaraz zmienie parametry.