PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 mi padł, próby reanimacji.



czmielek
31.08.09, 20:01
Moje E-510 wciąz na gwarancji odmawia współpracy z jakąkolwiek kartą pamieci. Zaczeło sie w tą sobotę na weselu u kuzynki. Po zmianie na świeżo sformatowana kartę CF już się nie włączył. Myślałem że to bateria więc załadowałem świeży aku i nic. Czarny ekran wogóle sie nie włączył. Pomyślałem że to wina tej cholernej karty CF więc włożyłem ja do zapasowego body E-410 i karta śmiga aż miło. Wywaliłem aku na kilka godzin i wszystkie karty. Po kilku godzinach aparat wstał włączył się i oznajmił że nie ma karty. No to ja sru power na off załadowałem mu kartę xd (sprawdzoną w 410tce) i **** czarny ekran. Jakieś sugestie?

Pi0trazy
31.08.09, 21:30
Może jesteś kolejnym szczęśliwym użytkownikiem któremu udało się wygiąć jakiś pin. Sprawdź.

czmielek
31.08.09, 21:51
Piny są proste

Mirek54
31.08.09, 21:54
Serwis.

Pi0trazy
31.08.09, 21:57
Reset próbowałeś?

czmielek
31.08.09, 22:06
Po dokładnych oględzinach to był podgiety pin. Udało mi się go wyprostować i działa ale nie wiem jak długo. Ciekawe czy serwis będzie skłonny mi wymienić gniazdo CF w ramach gwarancji. Dzieki za rady +rep

Pi0trazy
31.08.09, 22:15
Usterka mechaniczna ale możesz spróbować. Działać będzie, jednak raz wygięty pin jest bardziej podatny na kolejne. Musisz uważać. Zresztą przedtem też trzeba było.

RadioErewan
31.08.09, 22:18
To zazwyczaj odwrotne włożenie karty załatwia te środkową szpileczkę. Jedna z niewielu wad karty CF, to, że nie potrzeba Kononowicza by włożyć kartę na odwrót.

Pozdrawiam

czmielek
31.08.09, 22:31
Odwrotnie wepchnąć karty się przecież nie da, choc są pewnie tacy co próbowali i im się udało... Ja do nich nie należę. PIN padł rzeczywiście środkowy ale to dlatego że w slocie są luzy które to zapewne spowodowały. Zauważyłem to dopiero dziś. Pewnie w ferworze walki na imprezie pchałem kartę za róg zamiast za środek i weszła lekko pod skosem zginając pin.

RadioErewan
31.08.09, 22:36
Da się da się. Do mojego E330 kolega na moich oczach wepchnął kartę odwrotnie. Jak krzyczałem, wyciągnął. Cud, że nie złamał pinów.
Sławek nie włożył w to wielkiej siły, a jest permanentnym użytkownikiem aparatów cyfrowych i nie używa do takich operacji młotka.
Od tamtego momentu uważam, że w slot Olka da się odwrotnie włożyć kartę CF.

Pozdrawiam

Pi0trazy
31.08.09, 22:37
Niektórzy potrafią zmasakrować gniazdo USB, a nawet wpiąć odwrotnie wtyk VGA (D-Sub) więc wcale nie ma się co dziwić. Nie ma na to sposobu poza zwracaniem uwagi. No ale o tym przekonujemy się po fakcie.

PiterS
1.09.09, 20:01
Da się da się. Do mojego E330 kolega na moich oczach wepchnął kartę odwrotnie. Jak krzyczałem, wyciągnął. Cud, że nie złamał pinów.
Sławek nie włożył w to wielkiej siły, a jest permanentnym użytkownikiem aparatów cyfrowych i nie używa do takich operacji młotka.
Od tamtego momentu uważam, że w slot Olka da się odwrotnie włożyć kartę CF.

Pozdrawiam
Oczywiście jak się popieści to się wszystko zmieści choć w tym przypadku (E-510) to musi być gwałt na slocie CF i należy wyłamać tą maleńką blaszkę w prowadnicy.