PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z FL 50r (e-3 e-510) Pilne



marekmareckii
26.08.09, 14:12
Witam

Mam dość spory problem z lampą i nie wiem jak go ugryźć, resetowałem już ustawienia lampy jak i korpusu.

Lampa działa sprawnie tylko na zoomie, używam obiektywu 12-60, na 12-strzelać nie chce lub strzela co 4-6 raz, jeżeli zmienię ogniskową na wyższą lampa strzela za każdym razem, podobnie dzieje się jak podepną ją do e-510 (kit) Na początku myślałeś że to problem z akumulatorami, naładowałem je jeszcze raz i to samo, na zoomie mogę strzelać seriami bez problemu.
Zauważyłem także że testowe wyzwolenie błysku też nie działa sprawnie. Mam nadzieję że to coś z ustawieniami w sobotę mam ślub do wypstrykania a bez lampy będzie ciężko ;)

Jakieś pomysły?

grizz
26.08.09, 14:16
Sprawdź na nowych akumulatorach. Na szerokim końcu lamap musi mieć dużo mocy, zeby całą scenę oswietlić.

slawek
26.08.09, 14:18
Witam

Mam dość spory problem z lampą i nie wiem jak go ugryźć, resetowałem już ustawienia lampy jak i korpusu.

Lampa działa sprawnie tylko na zoomie, używam obiektywu 12-60, na 12-strzelać nie chce lub strzela co 4-6 raz, jeżeli zmienię ogniskową na wyższą lampa strzela za każdym razem, podobnie dzieje się jak podepną ją do e-510 (kit) Na początku myślałeś że to problem z akumulatorami, naładowałem je jeszcze raz i to samo, na zoomie mogę strzelać seriami bez problemu.
Zauważyłem także że testowe wyzwolenie błysku też nie działa sprawnie. Mam nadzieję że to coś z ustawieniami w sobotę mam ślub do wypstrykania a bez lampy będzie ciężko ;)

Jakieś pomysły?
Jak rozumiem, wcześniej nie było takiego problemu?

marekmareckii
26.08.09, 14:25
wcześnie nie było takie problemu, aku mam prawie nowe, zrobiłem na nich max 1000 zdjęć (3-4ładowania) później lampa poszła w odstawkę na kilka tygodni, chciałem się pobawić lampą i kicha, zostawiłem aparat włączony na 5 minut, błysku jednak nie było, po 5 minutach lampa powinna się naładować, znacie ten "syk" gdy lampa się ładuje? po wciśnięciu testowego błysku słychać taki syk, a błysku nie ma, to znaczy ze co, że lampa dalej się ładuje?

slawek
26.08.09, 14:27
a sprawdzałeś na innych aku?

grizz
26.08.09, 14:28
Sprawdź na nowym komplecie aku...

Zasilanie potrafi cuda z elektroniką robić.

slawek
26.08.09, 14:32
Jesli wymiana na inne aku nie pomoże, to chyba nie odkryje Ameryki jak powiem że Cię serwis czeka.
Dlatego posiadam 2 lampy, żeby nie dostać zawału na dzień przed imprezą :-P

marekmareckii
26.08.09, 14:39
sprawdzałem na 3 różnych kompletach i to samo, odłączyłem lampę, ustawiłem manualnie najniższą moc, na 10 strzałów 3 błyski (za pomocą test) przy każdym naciśnięciu guzika słychać syk, lampa leży koło mnie i co 10 sek słychać syk, syka a nie błyska, może spróbować na dobrych bateriach?

grizz
26.08.09, 14:41
sprawdzałem na 3 różnych kompletach i to samo, odłączyłem lampę, ustawiłem manualnie najniższą moc, na 10 strzałów 3 błyski (za pomocą test) przy każdym naciśnięciu guzika słychać syk, lampa leży koło mnie i co 10 sek słychać syk, syka a nie błyska, może spróbować na dobrych bateriach?

uuu nie, to raczej serwis. napisz do nich opisz objawy.

slawek
26.08.09, 14:47
Pożycz, kup Metza a FL do serwisu. Tylko tyle mogę poradzić.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
S.

marekmareckii
26.08.09, 14:51
dzięki za podpowiedzi przynajmniej wiem na czym stoję, co ciekawe lampa działa dość sprawie na pełnej mocy błysku, ładuje się ok 2-3 sek i strzela raz po raz, czyli aku są sprawne, za to na najniższej mocy nie chce strzelać prawie wogóle, może to kondensatory się wykręciły.

BAQ
26.08.09, 17:28
Gdyby było coś z kondensatorami to nie strzelałoby przy pełnej mocy (taka mała analogia do akumulatorków).

darkelf
26.08.09, 18:19
Na początku też nie wiedziałem, czemu FL50R mi nie błyska. Zwróć uwagę, że lampa jest gotowa do błysku dopiero wtedy, gdy pali się pomarańczowa lampka. Jeśli używasz trybu auto i zwiększasz pole widzenie to błysk pewnie musi być mocniejszy dlatego naładować sie musi mocniej. Masz tylko jeden zestaw akumulatorów?

marekmareckii
26.08.09, 21:29
ma 3 zestawy aku w tym jeden całkiem nowy, lampa błyska dość sprawnie na zoomie nawet na największej mocy a nie chce wcale na szerokim końcu nawet na najmniejszej mocy, coś tu nie gra z ustawieniami tak mi się zdaje