PDA

Zobacz pełną wersję : e-600 - nowe e-:)



andytown
26.08.09, 13:02
http://43rumors.com/ft5-the-e-600-is-real/


wygląda na to ze linia e-6xx poszła jako pierwsza do unowoczesnienia,

tylko dziwna nazwa...
według mnie zmieniono filtr AA i procka oraz dodano filmy wideo- taki byłby sensowny ruch,, ale poza zdjęciami nic o specyfikacji...

marketingowo to bardzo sensowny ruch, teraz e-620 powinien cenowo zejść na półkę niżej:)

epicure
26.08.09, 13:07
Kolejny ruch w stylu E-420 -> E-450. Szkoda gadać. A gdzie są, k..., nowe obiektywy? ;)

Peter1976
26.08.09, 13:09
Kolejny ruch w stylu E-420 -> E-450. Szkoda gadać. A gdzie są, k..., nowe obiektywy? ;)

oooooooooo właśnie a nowa puszka profi z lepszym obrazowaniem i lcd na miarę 21 wieku :) no gdzie??

andytown
26.08.09, 13:14
po przemyśleniu doszedłem do następujących wniosków:


- Panas nie wyrabia się z 12 mpix matrycami i każe sobie ładnie ze nie płacić, braki w ep-1 (prawie nie do dostania w USA) oraz GH-1 powodują zwiększenie głodu na 12 mpix matryce, dodatkowo na rynek wchodzi gf-1 więc matryc będzie potrzeba jeszcze więcej... w powyższej sytuacji olek znalazł wyjście

- Panas ma natrzaskane kupę 10 mpix matryc w związku z niższą sprzedażą w roku 2008 od planu, klapala l10, niższa sprzedaż e-520 w stosunku do e-510 i jest w stanie pozbyć się ich prawie za darmo, stąd pomysł by wszadać 10 do serii e-6xx i obniżyć cenę:)

TO by się logicznie tłumaczyło

Iwo
26.08.09, 13:24
Gdzie jest napisane, że ma 10MP? Ludzie, jak już dajeie niusa, to dajcie chociaż garść informacji od razu. Nie dość, że nie mogę znaleźć, to mnie wywaliło na stronę: MIC 인증목록에 E-600이 추가되었네요. I bądź tu mądry.
ps epicure - to samo chciałem napisać → +rep

andytown
26.08.09, 14:01
co do specyfikacji to nic nic nie wie-- to tylko moje spekulacje... jakkolwiek zdjęcia wyglądają na prawdziwe

kowalikster
26.08.09, 14:31
A może numerek 600 jest odniesieniem do e500 czy też e300.
Okrągły trzycyfrowy numerek

epicure
26.08.09, 14:49
Właśnie, może to zwykły E-620, który będzie sprzedawany też pod nazwą E-600 w jakiejś części świata.

Pietrucha
26.08.09, 14:52
Ja zacząłem się gubić w numeracji olympusa przy E-30. Czy więcej cyferek oznacza postawienie aparatu na wyższą półkę, czy niższą. Rozumiem że E-520 jest następcą, czy raczej upgrejdem E-510, ale E-500? Czy E-3, E-30, E-300 mają ze sobą coś wspólnego. Może za mało wiem i ktoś mógłby mnie naprowadzić na jasne informacje? :)

grizz
26.08.09, 14:55
Ja zacząłem się gubić w numeracji olympusa przy E-30. Czy więcej cyferek oznacza postawienie aparatu na wyższą półkę, czy niższą. Rozumiem że E-520 jest następcą, czy raczej upgrejdem E-510, ale E-500? Czy E-3, E-30, E-300 mają ze sobą coś wspólnego. Może za mało wiem i ktoś mógłby mnie naprowadzić na jasne informacje? :)

na górze strony masz taką zakładkę olypedia.

ale ogólnie to z numerkami jest bałagan :)

w skrócie wiecej cyferek niższy model. Mniejsza pierwsza cyferka wyższy model. Kolejne cyferki na odwrót- większe to nowszy model.

epicure
26.08.09, 14:56
1-cyfrowe - półprofesjonalne.
2-cyfrowe - zaawansowane amatorskie (na razie tylko jeden model, więc nie wiadomo, czy w ogóle będzie z tego jakaś seria).
3-cyfrowe - amatorskie.

kowalikster
26.08.09, 14:56
Z cyferkami jest jak z przesłoną: im wyższa cyferka tym mniejsza dziura ale większa wartość przesłony i niższy czas naświetlania (mam nadzieję że się nie pogubiłem)

RadioErewan
26.08.09, 15:08
- Panas nie wyrabia się z 12 mpix matrycami i każe sobie ładnie ze nie płacić, braki w ep-1 (prawie nie do dostania w USA) oraz GH-1 powodują zwiększenie głodu na 12 mpix matryce, dodatkowo na rynek wchodzi gf-1 więc matryc będzie potrzeba jeszcze więcej... w powyższej sytuacji olek znalazł wyjście

{klik}

TO by się logicznie tłumaczyło

Rozwiązanie rebusa z dostępnością jest inne. Kiedyś coś na ten temat bąknąłem. I tyle mogę podpowiedzieć.

Pozdrawiam

epicure
26.08.09, 15:11
Może po prostu popyt przewyższa podaż. W Stanach pen sprzedał się na pniu, a u nas zainteresowania za bardzo nie ma, więc stoi na półkach. W konsekwencji u nas jest, a tam nie ma.

Gundi
26.08.09, 15:15
http://43rumors.com/ft5-the-e-600-is-real/

według mnie zmieniono filtr AA i procka oraz dodano filmy wideo- taki byłby sensowny ruch,, ale poza zdjęciami nic o specyfikacji...


NA kółku nie widzę filmów:P

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://p8.images22.51img1.com/6000/fhdz88/8536c88b883c2c3ce2548cb1082c4e28.jpg)

szalik07
26.08.09, 16:06
Jesli bylo by tak jak wspomniala andytown czyli 10MP to faktycznie mogla by byc ciekawa oferta. Nie kazdy potrzebuje 12MP, natomiast wiele ludzi chcialo by lepszy AF, wizjer, odchylany wyswietlacz itp. Jesli cena byla by na rozsadnym poziomie to mysle, ze aparat znajdzie wielu nabywcow.

dinx6
26.08.09, 16:51
Nowe body z tą samą matrycą? Buahahaha. Znaczy się- żałosne. Matryce w małpkach dają nam już do wiwatu ale E600 na pewno to zmieni. A może ktoś naprawdę po cichu liczy na bombowe ISO/DR? Argument że natłukli matryc to muszą je jakoś sprzedać mógłby być dobry kilka lat wstecz, gdy konkurencja nie robiła jeszcze takich susów do przodu.

I pomyśleć, że wchodząc w 4/3 kilka lat temu jednym z głównych kryteriów była dla mnie polityka firmy stawiającej na jakość, nie ilość. Ta sama firma nie robi dziś nic by przekonać mnie o pozostaniu w swojej stajni choćby dzień dłużej niż to ze względów ekonomicznych konieczne.

andytown
26.08.09, 16:56
dinx6 - konkurencja też z powodzeniem stuka 10 mpix które są na rynku od czasów d200, większość amatorskiego sprzętu jest oparta na matrycach starszej generacji. Matryce nowej generacji D300/a700 zostały odświeżone w d300s i powoli wędrują w dół d90/d500.

zobaczymy czy nowy a500 będzie miał matryce następnej generacji (np iso 12800)

Jeżeli olek zaproponuje za e-600 cenę 1600-1700 zł na półce sklepu internetowego może to być ciekawy następca e-520:)

epicure
26.08.09, 17:10
Będzie cała limitowana seria:


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://images47.fotosik.pl/188/3cae4b513f2114f1.jpg)

3 minuty roboty, a jakie poruszenie można wywołać na forum ;)

wgerwat
26.08.09, 17:15
Ciekawe co mu wukas(tr)owali, jeżeli to model plasujący się niżej niż e620?

kowal73
26.08.09, 17:20
a może to produkt skierowany do ludzi fotografujących, dla których ważne są tryby a,s,m,p bez zbędnych wodotrysków. Dodadzą 10Mp matryce z większą dynamiką mniejszymi szumami. Mnie tym przekonają.

Kaleb_82
26.08.09, 17:28
Ja chcę Zuiko f/1.4 25 mm albo f/1.8 25 mm.
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/6/badteeth.gif)

grizz
26.08.09, 17:30
Ja chcę Zuiko f/1.4 25 mm albo f/1.8 25 mm.
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/6/badteeth.gif)

Po co dublować, coś co juz jest... sa inne braki.

slawek
26.08.09, 17:57
Po co dublować, coś co juz jest... sa inne braki.
Jest, ale cena Laicy 25mm jest ogromna w porównaniu z innymi systemami, a sigma 30mm to nie to samo.
np. takie zd 25mm f/1,8 do 1000zł było by cudne:-P
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________



Jeżeli olek zaproponuje za e-600 cenę 1600-1700 zł na półce sklepu internetowego może to być ciekawy następca e-520:)
Jeżeli zaproponuje następce E-3 to wtedy będzie to "Ciekawy następca"

format
26.08.09, 18:11
Ja chcę Zuiko f/1.4 25 mm albo f/1.8 25 mm.
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/6/badteeth.gif)

A ja poproszę 35-100 f/1.4 żebym miał taką samą go jak 70-200 f/2.8 w FF, aha, najlepiej poniżej 3000zł.

A na poważnie i ontopic - prawdę mówiąc wygląda mi to to na fake.

I ontopic #2 - politykę wypuszczania nowych serii puszek gdy tylko wyjdzie jakikolwiek nowy ficzer (vide tryb "kreatywny") uważam za chybioną.

grizz
26.08.09, 18:16
ad #2 to nei jest chybiona polityka... u canona sie sprawdza, u sony, u nikiona - pieniażki lecą do sakiewki:D

PiterS
26.08.09, 19:06
Czy ktoś porównał budowę obu aparatów, szczegóły są dobrze widoczne. Dwie "sześćsetki" w różnej specyfikacji hmm..........jedna z nich szybko umrze bo między 600 a 620 to tylko 610.

RadioErewan
26.08.09, 19:45
Czy ktoś porównał budowę obu aparatów, szczegóły są dobrze widoczne. Dwie "sześćsetki" w różnej specyfikacji hmm..........jedna z nich szybko umrze bo między 600 a 620 to tylko 610.

Jeżeli moja obserwacja, że do segmentu lustrzanek Olympus wprowadza metody sprzedaży z małpek (a trudno się sprzeczać, że małpki sprzedawali/sprzedają rewelacyjnie) to bardzo szybko stracimy jakąkolwiek rachubę w kwestii segmentacji w systemie 4/3.
O małpkach nie potrafię po nazwie w tej chwili nic powiedzieć. Czy 550 jest lepsze od 1100 albo czy mju i tough to teraz jedna czy dwie linie.
Nie mam pojęcia dlaczego tak to działa, ale chaos nazewniczy jest najwyraźniej metodą. :-(

Pozdrawiam

kateb
26.08.09, 21:32
Jeżeli moja obserwacja, że do segmentu lustrzanek Olympus wprowadza metody sprzedaży z małpek (a trudno się sprzeczać, że małpki sprzedawali/sprzedają rewelacyjnie) to bardzo szybko stracimy jakąkolwiek rachubę w kwestii segmentacji w systemie 4/3.
O małpkach nie potrafię po nazwie w tej chwili nic powiedzieć. Czy 550 jest lepsze od 1100 albo czy mju i tough to teraz jedna czy dwie linie.
Nie mam pojęcia dlaczego tak to działa, ale chaos nazewniczy jest najwyraźniej metodą. :-(

Pozdrawiam
Może wtedy szkoli się sprzedawców i potrafią lepiej sprzedać droższe modele, albo drożej tańsze.

Kaleb_82
26.08.09, 22:09
Jest, ale cena Laicy 25mm jest ogromna w porównaniu z innymi systemami, a sigma 30mm to nie to samo.
np. takie zd 25mm f/1,8 do 1000zł było by cudne:-P


O to, to popieram kolegę w całej rozciągłości !

mynameisnobody
26.08.09, 22:20
"Jest, ale cena Laicy 25mm jest ogromna w porównaniu z innymi systemami"

oto te systemy>
Leica summilux-FT 25mm f1,4 ASPH =729€
Leica summilux-M 50mm f1,4 ASPH =2649€
Leica summilux-R 50mm f1,4 ASPH =2245€

Na jakie jeszcze "inne systemy" się powołujesz?
Bo ich nie znam :|

Kaleb_82
26.08.09, 22:49
"Jest, ale cena Laicy 25mm jest ogromna w porównaniu z innymi systemami"

oto te systemy>
Leica summilux-FT 25mm f1,4 ASPH =729€
Leica summilux-M 50mm f1,4 ASPH =2649€
Leica summilux-R 50mm f1,4 ASPH =2245€

Na jakie jeszcze "inne systemy" się powołujesz?
Bo ich nie znam :|

:Sighs:

Chodzi nam konkretnie o obiektyw bez podatku od lansu, a o jakości
Zuiko i cenie jasnego standardu porównywalnej z systemami niepełnoklatkowymi innych popularnych producentów .

RadioErewan
26.08.09, 22:51
Może wtedy szkoli się sprzedawców i potrafią lepiej sprzedać droższe modele, albo drożej tańsze.

Nie mam pojęcia. Teraz tez szkolą sprzedawców. To jest jakaś strategia, której pojąć nie umiem. Patrząc na to jak Oly radził sobie w segmencie kompaktów, to chyba musi działać...

Pozdrawiam

grizz
26.08.09, 22:53
Nie mam pojęcia. Teraz tez szkolą sprzedawców. To jest jakaś strategia, której pojąć nie umiem. Patrząc na to jak Oly radził sobie w segmencie kompaktów, to chyba musi działać...

Pozdrawiam

działa masz naście modeli rózne kształty rózne kolory.

W sam raz można coś wybrać.

mynameisnobody
26.08.09, 23:14
:Sighs:

Chodzi nam konkretnie o obiektyw bez podatku od lansu, a o jakości
Zuiko i cenie jasnego standardu porównywalnej z systemami niepełnoklatkowymi innych popularnych producentów .

Chyba zaszło jakieś wielkie nieporozumienie.
Jeśli nie stać kogoś na zuiko w cenie zuiko albo leici w cenie leici to powinien raczej poszukać spełnienia w systemach bazujących na wieloletnich doświadczeniach nad użytkownikami.

"Podatek od lansu" jest niewielkim procentem wartości nabytej niektórych dóbr (np szkieł za dużą kasę). Trzeba najpierw poznać "z pierwszej ręki" coś by potrafić to docenić.
Nie chcąc nikogo obrażać ale cytując mojego byłego farorza który zwykł powiadać> "nie dla psa kiełbasa" ten akurat jeden jedyny raz się z nim zgadzam.
Na allegro od zatrzęsienia złomu różnej maści "innych popularnych producentów"-nic ino kupować wiadroma całemi -w cenie złomu ( dostajesz za co płacisz) -ot i wielki problem.
:grin:

Kaleb_82
27.08.09, 00:02
Rozumiem. Stary jak świat proces racjonalizacji własnych wyborów, it keeps us sane. W jakimkolwiek, chocby najbardziej żenującym stylu.

Za dobrej klasy szkło ZD o świetle f/1.8 25mm i AF na poziomie 14-54 jestem skłonny zapłacić 15oo zł. Myślę, że to rozsądna cena biorąc pod uwagę konkurencję, może z pominięciem Sigmy 30 f/1.4, która z uwagi na grymaśny AF powinna kosztować tyle co przed kryzysem max.

Gundi
27.08.09, 00:21
Chyba zaszło jakieś wielkie nieporozumienie.
Jeśli nie stać kogoś na zuiko w cenie zuiko albo leici w cenie leici to powinien raczej poszukać spełnienia w systemach bazujących na wieloletnich doświadczeniach nad użytkownikami.

"Podatek od lansu" jest niewielkim procentem wartości nabytej niektórych dóbr (np szkieł za dużą kasę). Trzeba najpierw poznać "z pierwszej ręki" coś by potrafić to docenić.
Nie chcąc nikogo obrażać ale cytując mojego byłego farorza który zwykł powiadać> "nie dla psa kiełbasa" ten akurat jeden jedyny raz się z nim zgadzam.
Na allegro od zatrzęsienia złomu różnej maści "innych popularnych producentów"-nic ino kupować wiadroma całemi -w cenie złomu ( dostajesz za co płacisz) -ot i wielki problem.
:grin:

Jak to dobrze, że wszystkim da się focić :D

mynameisnobody
27.08.09, 00:39
Rozumiem. Stary jak świat proces racjonalizacji własnych wyborów, it keeps us sane. W jakimkolwiek, chocby najbardziej żenującym stylu.

Za dobrej klasy szkło ZD o świetle f/1.8 25mm i AF na poziomie 14-54 jestem skłonny zapłacić 15oo zł. Myślę, że to rozsądna cena biorąc pod uwagę konkurencję, może z pominięciem Sigmy 30 f/1.4, która z uwagi na grymaśny AF powinna kosztować tyle co przed kryzysem max.
Wszędzie można kupić Summiluxa 25 f1.4 i Sigmę 30 f1.4 to czego koniecznie potrzebuje olympusowca jak ryba wody?
Ano -zuiko 25 f1,8 i bez tego ani rusz (a dlaczego nie 17 f1,6 ? -uważam że KONIECZNIE takiego potrzeba w systemie).
A ja powiem > jeślido końca roku nie pojawi się ZD 22 f1.2 w cenie 600zł to WYCHODZĘ Z SYSTEMU! :-x = drżyjcie a na złość kupię sobie deczyiks i wygram wszystkie konkursy fotograficzne takie robi zajebiste zdjęcia!
Kochany Kalebie...
Masz jakąś racjonalną przesłankę by męczyć się z olympusem podczas gdy w konkurencyjnych systemach są tak świetne i tanie obiektywy( o innych miażdżących przewagach już nie wspominając)?
Czy Twoja postawa wynika ze skłonności masohistycznych>?<
Świetnie że jesteś w stanie zapłacić za coś czego niema.
Może jak przestaniesz fantazjować to skoczysz po piwo po drodze?
Z uwagi na grymaśny AF Sigmy 30f1,4 zapłać za nią mniej na dowolny konkurencyjny system i nie zapomnij kupić na rogu paru jasnych tanich stałek o klasie i jakości zuiko albo leici do niego.
A pozostałe zaoszczędzone pieniądze wydaj na "łatwe panienki" i bądź w końcu szczęśliwy bo życie ucieka.
:wink:

rafakk
27.08.09, 08:26
Ludzie chcą jasnej budżetowej stałki, to jest zrozumiałe i nie zmienią tego żadne zawiłe wywody kończące się sformułowaniem zmień se system. Z drugiej strony Oly poszedł inną drogą i mamy jasne zoomy choć nie budżetowe. W każdym razie jak ktoś chce się pobawić w jasno i tanio to ma chyba jedno wyjście kupić np. takumara 50/1,4 na allegro za 500zł w idealnym stanie (a przechodzony nawet taniej) i będzie miał obrazek żyletka z mityczną plastyką, GO jak papier itd. a brak af często da się przeżyć.

Wracając do nowego body i listy życzeń. Dla mnie rozmiar ideał i jedyne czego brakuje mi w nowych body to duży wizjer i może lepsza matryca, choć faktycznie jak zmiany będą tylko kosmetyczne to lipa, ale prawa rynku to prawa rynku.

kateb
27.08.09, 10:03
Ludzie chcą jasnej budżetowej stałki, to jest zrozumiałe i nie zmienią tego żadne zawiłe wywody kończące się sformułowaniem zmień se system. Z drugiej strony Oly poszedł inną drogą i mamy jasne zoomy choć nie budżetowe. W każdym razie jak ktoś chce się pobawić w jasno i tanio to ma chyba jedno wyjście kupić np. takumara 50/1,4 na allegro za 500zł w idealnym stanie (a przechodzony nawet taniej) i będzie miał obrazek żyletka z mityczną plastyką, GO jak papier itd. a brak af często da się przeżyć.

Wracając do nowego body i listy życzeń. Dla mnie rozmiar ideał i jedyne czego brakuje mi w nowych body to duży wizjer i może lepsza matryca, choć faktycznie jak zmiany będą tylko kosmetyczne to lipa, ale prawa rynku to prawa rynku.

W mikro 4/3 będą takie rzeczy. Są zapowiedzi od panasa. Olympus się zastanowi, może zerknie na swoje naleśniki od PEN F (np. 40mm F2). I będzie super.

Zresztą, można też upolować obiektywy od PEN F, i wtedy nie będzie można narzekać na FronFokus, BackFokus czy powolny AutoFokus? Ale ten starocie chyba trudno znaleźć.

MAF
27.08.09, 10:06
Wszędzie można kupić Summiluxa 25 f1.4 i Sigmę 30 f1.4 to czego koniecznie potrzebuje olympusowca jak ryba wody?

Niby fajnie, ale Leica kosztuje 3kpln, a Sigma prawie 2kpln. Trochę dużo, do tego Sigma jest troszkę przewymiarowana bo to wszak szkło dedykowane APS-C i Zuiko 1.8 mogłoby być nie dość że tańsze to jeszcze mniejsze.

Fajnie byłoby mieć w systemie szkło odpowiadające Nikkorowi 35 1.8 DX za niespełna 850zł, nie każdy potrzebuje szkła za 3kpln i światłem 1.4.

Z drugiej strony siłą 4/3 dla mnie są zoomy, a nie stałki. I dla zoomów IMHO powinno się kupować ten system.

Kaleb_82
27.08.09, 12:01
Wszędzie można kupić Summiluxa 25 f1.4 i Sigmę 30 f1.4 to czego koniecznie potrzebuje olympusowca jak ryba wody?
Ano -zuiko 25 f1,8 i bez tego ani rusz (a dlaczego nie 17 f1,6 ? -uważam że KONIECZNIE takiego potrzeba w systemie).
A ja powiem > jeślido końca roku nie pojawi się ZD 22 f1.2 w cenie 600zł to WYCHODZĘ Z SYSTEMU! :-x = drżyjcie a na złość kupię sobie deczyiks i wygram wszystkie konkursy fotograficzne takie robi zajebiste zdjęcia!
Kochany Kalebie...
Masz jakąś racjonalną przesłankę by męczyć się z olympusem podczas gdy w konkurencyjnych systemach są tak świetne i tanie obiektywy( o innych miażdżących przewagach już nie wspominając)?
Czy Twoja postawa wynika ze skłonności masohistycznych>?<
Świetnie że jesteś w stanie zapłacić za coś czego niema.
Może jak przestaniesz fantazjować to skoczysz po piwo po drodze?
Z uwagi na grymaśny AF Sigmy 30f1,4 zapłać za nią mniej na dowolny konkurencyjny system i nie zapomnij kupić na rogu paru jasnych tanich stałek o klasie i jakości zuiko albo leici do niego.
A pozostałe zaoszczędzone pieniądze wydaj na "łatwe panienki" i bądź w końcu szczęśliwy bo życie ucieka.
:wink:


Hmm ... ten tego. Po pierwsze nie męczę się z Olympusem. Gdybym się męczył to wystawiłbym graty na allegro. Ja nie będę szukał u innych póki co bo 95% fot robię 14-54 (ISO 100-400) a dla niego wśród konkurencji alternatywy nie znajduję.

Po drugie sęk w tym że, każdy (prawie?) facet jest jak dziecko, jak zbliża się Mikołaj to przychodzą mu do głowy sposoby na spożytkowanie kasy na jakiś nowy gadżet, czasem z samej chcicy czasem bo potrzeba. Wójek Olympus podobno coś szykuje stąd pewnie oczekiwania ( i przebieranie nogami w miejscu) wobec stałek skoro zakres zoomów jest już w zasadzie kompletny no, może z wyjątkiem telezooma f/4.

Dzięki Bogu, że Olympus nie praktykuje zasady z twojego menu, że jak się nie podoba to sp****j, bo marnie by skończył na rynku sprzętu foto.

Poza tym, fakt chyba mam skłonności masochistyczne skoro odpowiadam na twoje ortodoksyjne posty. Napisałem, że fajnie by było mieć alternatywę dla Leici 25 f/1.4, której cena jest przeszacowana (jak każdy sprzęt tej marki) dla ludzi dla, których stosunek jakośco do ceny ma spore znaczenie. Czy tego chcemy czy nie w Polsce jest taki póki co sporo, zresztą jest to chyba objaw zdrowego rozsądku. Napisałem.... i zostałem zrugany, że naruszam świętość i nimb systemu doskonałego. Czym to się różni od Olytalibanu, choćby najlepiej zawoalowanego talenatami pseudo-krasomówczymi ;S ?

mynameisnobody
27.08.09, 13:14
hehe - (uwaga administratorzy) -lej€ na olympusa (wraz z jego strategią rynkową etc.) ciepłym moczem i nie obchodzą mnie dziecinne prośby do św.mikołaja którymi sygnatariuszami są osoby które wyrażnie nie pojmują że jedynym sposobem na realizację swoich potrzeb to ich spełnianie.
Wściec się jednak można po raz nty widząc ten płacz nad rozlanym mlekiem.
Nie pasi -sprzedaj, zamień ofiaruj na caritas albo zakop.
Na rynku jest zatrzęsienie sprzętu i każdy może sobie skompletować narzędzie na miarę wg. potrzeb. Wiem że wam olytalibom trudno się pogodzić z faktem że olympus to nie "inna konkurencyjna marka" z tanimi słoikami z ubiegłego wieku naszej ery.
Boli?
Czy fotograf kupujący leicę M płacze że nie ma na nią zoomów ani C-AF (ani jakiegokolwiek innego) a szkła cenowo zaczynają się od 1000€
Nie.
Zapłacił kupę kasy więc WCZEŚNIEJ się zastanowił nad tego konsekwencjami. Jeśli się*pomylił to zamieni na co innego.
Metoda olumpusowców to płacz, myślenie życzeniowe i pisanie na Berdyczów jakichś zażaleń, prośb czy groźb (potem najczęściej jednak zwyczajnych głupot jak piotrek204 & Co.)
Olympus publikuje plany i daty (z grubsza) pojawiania się nowych szkieł.
Pytam -topiąc kasę w FT byliście pijani, ktoś wam przystawił lufę do skroni czy była to pomyłka i przypadkowo wrzuciliście pudełka do koszyka wraz z mąką i makaronem i gazetą "Fakt"?

Nie chcę nikogo obrazić -po prostu od lat zastanawiam się nad fenomenem ludzkiej g... kehm...lekkomyślności.

Tip do Kaleba> idź do MM i kup sobie Nikona D40 wraz z Nikkorem f1,8 30mm > tanio, dobrze i rozwiązuje wszystkie problemy od ręki.

dinx6
27.08.09, 14:01
hehe - (uwaga administratorzy) -lej€ na olympusa (wraz z jego strategią rynkową etc.) ciepłym moczem i nie obchodzą mnie dziecinne prośby do św.mikołaja którymi sygnatariuszami są osoby które wyrażnie nie pojmują że jedynym sposobem na realizację swoich potrzeb to ich spełnianie.
Wściec się jednak można po raz nty widząc ten płacz nad rozlanym mlekiem.
Nie pasi -sprzedaj, zamień ofiaruj na caritas albo zakop.
Na rynku jest zatrzęsienie sprzętu i każdy może sobie skompletować narzędzie na miarę wg. potrzeb. Wiem że wam olytalibom trudno się pogodzić z faktem że olympus to nie "inna konkurencyjna marka" z tanimi słoikami z ubiegłego wieku naszej ery.
Boli?
Czy fotograf kupujący leicę M płacze że nie ma na nią zoomów ani C-AF (ani jakiegokolwiek innego) a szkła cenowo zaczynają się od 1000€
Nie.
Zapłacił kupę kasy więc WCZEŚNIEJ się zastanowił nad tego konsekwencjami. Jeśli się*pomylił to zamieni na co innego.
Metoda olumpusowców to płacz, myślenie życzeniowe i pisanie na Berdyczów jakichś zażaleń, prośb czy groźb (potem najczęściej jednak zwyczajnych głupot jak piotrek204 & Co.)
Olympus publikuje plany i daty (z grubsza) pojawiania się nowych szkieł.
Pytam -topiąc kasę w FT byliście pijani, ktoś wam przystawił lufę do skroni czy była to pomyłka i przypadkowo wrzuciliście pudełka do koszyka wraz z mąką i makaronem i gazetą "Fakt"?

Nie chcę nikogo obrazić -po prostu od lat zastanawiam się nad fenomenem ludzkiej g... kehm...lekkomyślności.

Tip do Kaleba> idź do MM i kup sobie Nikona D40 wraz z Nikkorem f1,8 30mm > tanio, dobrze i rozwiązuje wszystkie problemy od ręki.

Takich bulsietów to nie czytałem dawno. Odnoszę wrażenie, że kilka stękających na tym forum osób (do których osobiście się zaliczam) nie wymaga od Olympusa żadnych cudów. Prośby o jasny standard będący PODSTAWOWYM szkłem w KAŻDYM innym systemie (najczęściej osiągalnym w dodatku za mniej niż połowę ceny panasowej Lejki) to chyba nie jest oczekiwanie z eonów wszechkosmosu? Przegrywając matrycą sensownym ruchem Olka byłoby wyjście na przeciw własnym domownikom i zapewnienie im odpowiedniego asortymentu szkieł (jeśli nie ma braków to po grzyba inni szklą tyle tych zakresów? aaaaa wiem, komercha) a nie tłuczenie kolejnej puszki wedle zasady nowy "ficzer = nowe body" (nowa puszka jest przecież zaj...ście potrzebna!). Co gorsza, te wszystkie marudy chcą (o zgrozo!) tylko i wyłącznie wypełnienia obietnic wyborczych (wiem, wiem) którymi sugerowali się niegdyś, wybierając system 4/3. Przypomnę może jedną z nich: "taniej, jaśniej i lżej niż u konkurencji". **** jest a nie tajniej, jaśniej i lżej. A już kompletnie nie rozumiem, dlaczego będąc użytkownikiem systemu za który zapłaciłem niemało kasy, nie mam prawa marudzić i narzekać na coś, co mi w nim nie pasuje. Skoro go wybrałem to znaczy się- musi być idealny? Zawsze tak masz?

muszyk
27.08.09, 16:00
hehe - (uwaga administratorzy) -lej€ na olympusa (wraz z jego strategią rynkową etc.) ciepłym moczem i nie obchodzą mnie dziecinne prośby do św.mikołaja którymi sygnatariuszami są osoby które wyrażnie nie pojmują że jedynym sposobem na realizację swoich potrzeb to ich spełnianie.
.


ciężko się czyta to czytało, ledwo zmęczyłem do końca, ale wytłumacz mi jedną rzecz, czemu odmawiasz ludziom zgłaszania oczekiwań i składania próśb, ciebie zadowala to co masz i nie marzysz o czymś lepszym?

Kaleb_82
27.08.09, 17:27
hehe - (uwaga administratorzy) -lej€ na olympusa (wraz z jego strategią rynkową etc.) ciepłym moczem i nie obchodzą mnie dziecinne prośby do św.mikołaja którymi sygnatariuszami są osoby które wyrażnie nie pojmują że jedynym sposobem na realizację swoich potrzeb to ich spełnianie.
Wściec się jednak można po raz nty widząc ten płacz nad rozlanym mlekiem.
Nie pasi -sprzedaj, zamień ofiaruj na caritas albo zakop.
Na rynku jest zatrzęsienie sprzętu i każdy może sobie skompletować narzędzie na miarę wg. potrzeb. Wiem że wam olytalibom trudno się pogodzić z faktem że olympus to nie "inna konkurencyjna marka" z tanimi słoikami z ubiegłego wieku naszej ery.
Boli?
Czy fotograf kupujący leicę M płacze że nie ma na nią zoomów ani C-AF (ani jakiegokolwiek innego) a szkła cenowo zaczynają się od 1000€
Nie.
Zapłacił kupę kasy więc WCZEŚNIEJ się zastanowił nad tego konsekwencjami. Jeśli się*pomylił to zamieni na co innego.
Metoda olumpusowców to płacz, myślenie życzeniowe i pisanie na Berdyczów jakichś zażaleń, prośb czy groźb (potem najczęściej jednak zwyczajnych głupot jak piotrek204 & Co.)
Olympus publikuje plany i daty (z grubsza) pojawiania się nowych szkieł.
Pytam -topiąc kasę w FT byliście pijani, ktoś wam przystawił lufę do skroni czy była to pomyłka i przypadkowo wrzuciliście pudełka do koszyka wraz z mąką i makaronem i gazetą "Fakt"?

Nie chcę nikogo obrazić -po prostu od lat zastanawiam się nad fenomenem ludzkiej g... kehm...lekkomyślności.

Tip do Kaleba> idź do MM i kup sobie Nikona D40 wraz z Nikkorem f1,8 30mm > tanio, dobrze i rozwiązuje wszystkie problemy od ręki.

Czy ty wogóle czytałeś to co napisałem, czyś sie już tak nakręcił, że jedziesz na tej samej płycie i nadajesz w eter dla sztuki?

Nie wiem czy mam ci kapitalikami napisać, że jestem zadowolony z Olympusa, żebyś zrozumiał? Że nikt nie atakuje Olympusowskiej, "zoomowej" polityki? Że można być zadowolonym i jednocześnie mieć pewne oczekiwania wobec producenta, wobec nowej szklarni raczej niż wypuszczania co 3 miesiące nowego body różniącego się od poprzednika jedną cyfrą i ekstra art-filtrem?

To są oczekiwania klientów marki, podnoszone dziesiątki razy, choćby na dpreview, tych, którzy wybrali świadomie i suma zalet Olypusa przeważa nad ewentualnym brakiem jasnej, prostej jak budowa cepa, standardowej stałki.

Jest to o tyle istotne, że swój sukces rynkowy Olympus buduje na double kicie, zaś najczęstszym uzupełnieniem tego zestawu wśród użytkowników innych systemów jest owa jasna stałka. Jej brak to najczęściej podnoszny argument żeby nie wchodzić w Olympusa. Czemu nie zapchać tej dziury?

A Nikonem D40 to sam se fotografuj.

Czy ty jesteś ambasadorem marki i płacą ci od wierszówki za te androny? Bo innego wytłumaczenia dla tej krucjaty nie widzę.

romek1967
27.08.09, 17:40
A ja dla odmiany pozwolę sobie zacytować klasyków: "Nie karmić trola". EOT

kateb
31.08.09, 08:07
hurra i wyszedł e-600, teraz zacznę się zastanawiać czy nie zamienić na niego e-500.

Ekranik, life view, szybszy af, lekko lepsze iso, "inne kolory" prosto z puszki no i stabilizacja. A cena jest ok już w zapowiedziach. Cudo. I ten ruch Olympusa, chodź wyglądał dziwnie, zaczyna mi się podobać. Może być najlepszym modelem w klasie (i to przed gwiazdką). Najlepszy w klasie budżetówek. Po co mnie świecące klawisze, czy jakieś filtry.

Chociaż z drugiej strony, poczekam na 20mm F1.7 od panasonica.

Magnesus
31.08.09, 09:36
Odjęli tylko świecące przyciski i filtry? Jeśli tak, to mało kto będzie kupował e-620. ;)

geo
31.08.09, 09:37
faktem jest że puszek wyszło dużo a szkiełek do nich sami wiecie

BartB
31.08.09, 10:09
Fajnie, że wyszło nowe E600 - może ceny pójdą w dół, ale... ja bym wolał następcę E-3 :]
Akurat puszek amatorskich i przed E600 było dostatek...

mynameisnobody
31.08.09, 10:22
Kolejna wspaniała puszka olka poskładana z części zalegających magazyny.
Mam oczekiwanie "użytkownika olka" by w końcu wypuścili tani jasny zoomik f2,8 w czałym zakresie 16-70mm w cenie do 1500zł jak u konkurencji bo nie ma czym focić (dopiszę do oczekowań na DPreview!).
Dodam również "oczekiwanie użytkownika olka" o stałkach 8mmf2,8 11mmf2.0, 22mmf1,2 i 40mm f0,9 bo bez tego nie ma sensu wogóle myśleć o rozwoju systemu a co dopiero walce z konkurencją (kompaktowa GO! , duży szum i tragiczna DR).
Wogóle obiektywy muszą być*u olka 2x tańsze -2x mniejsze -2x jaśniejsze i oczywiście klasy światowej a najlepiej rozdawane za "jeden uśmiech" jak placki pankracki bo inaczej NO!
Takie są przecież "oczekiwania użytkownika olka" na całym świecie i nawet DPreview.
I moje bo olympus powinien na pudełkach KAPITALIKAMI umieszczać ostrzeżenie> "Wchodzenie w system szkodzi zdrowiu i wpływa negatywnie na działanie systemu nerwowego oraz sprzyja załamaniu budżetów domowych" -czuję się oszukany.

Ps. Idźcie pikietować> :esystem:"Tanich jasnych stałek za jak u konkurencji!":esystem2: macie moje poparcie !

kateb
31.08.09, 10:58
Fajnie, że wyszło nowe E600 - może ceny pójdą w dół, ale... ja bym wolał następcę E-3 :]
Akurat puszek amatorskich i przed E600 było dostatek...

Ale brakowało czegoś ala e-400 ze stabilizacją i nie było ekraniku uchylno-obrotowego :D. A teraz jest. Zresztą jeszcze wiele do zrobienia. Niedługo dla każdego będzie coś miłego.

Magnesus
31.08.09, 11:20
Odnośnie tego, że nie ma obiektywów: ten rok miały być body, przyszły może będą obiektywy. ;) Tak się kiedyś wypowiedział ktoś z Olympusa.

Koriolan
31.08.09, 11:27
Mi nie brakuje obiektywów w 4/3 i piszę to z całą odpowiedzialnością.
Jest raczej "osiołkowi w żłoby dano".

Ggrzesiek
31.08.09, 11:39
Muszę przyznać, że E-600 jako okrojona wersja E-620 całkowicie mi odpowiada. Co prawda mój E-400 ma się dobrze ale niektóre usprawnienia w młodszym korpusie delikatnie zachęcają do jego zakupu.

PS: jeśli idzie o obiektywy, to ja nadal, z dziecinną naiwnością czekam na premierę "legendarnego" 100mm Macro. Najlepiej gdyby był dodawany gratis do każdego Olympusa z obracanym ekranem.

Janko Muzykant
31.08.09, 11:49
Nie mam pojęcia. Teraz tez szkolą sprzedawców. To jest jakaś strategia, której pojąć nie umiem. Patrząc na to jak Oly radził sobie w segmencie kompaktów, to chyba musi działać...
To taka szkoła trzymania potencjalnego klienta. Jeśli dostanie tabelkę: jedynki drogie pro, dwójki są w sam raz, a trójki to zabawki, to pojmie całą wiedzę w dziesięć sekund i pójdzie się przebijać przez nikony. A tak ugrzęźnie w bu...rzy nazw i starci godzinę na rozszyfrowanie różnic między 1138p, a 1381e. Pozna różnice (głównie ilość art-filtrów i krotność cyfrowych zumów) i straci zapał do dogłębnego ekplorowania konkurencji.
Oczywiście kij ma dwa końce, jak zacznie od canonów, to nie dojdzie do pentaxów, ale jakoś nikt nie chce poddać się pierwszy z systematyką.

Tak na marginesie - doradzałem... no, wiele razy, tak zwanym Kowalskim wybór aparatu (powiedzmy ściśle - utwierdzałem w podjętym już wyborze :) ). Naprawdę nikt nie zwracał uwagi na obraz, nikt nie odwiedzał stevesa ani imaging resource tylko wertował gazetki z makro/skąpca/ceneo itd wypisując na karteczce parametry.

Kaleb_82
31.08.09, 12:03
Gdybym na podświetlanych przyciskach i art-filtrach mógł zaoszczędzić 300 - 500 (?) zeta, to czemu nie? Acha no i wybieralne aspect ratio - chyba bym bez tego przeżył ;D.

Będzie śmiesznie na początku jako nowość E-600 będzie w cenie E-620 albo i droższy hehe.
Za 1800 zł... szkoda by było w sumie kodaka odpuścić, ale IS, którego nie ma w E-500 kusi. No i nowy AF, LV, odchylany LCD, mógłbym sobie ostrzyć z manualnymi...

mynameisnobody
31.08.09, 12:07
A wystarczy porównać długość listy obiektywów dla poszczególnych systemów by dojść do słusznych wniosków - brakuje tu olympusowi do konkurencji oj brakuje...

Koriolan
31.08.09, 12:07
Tak na marginesie - doradzałem... no, wiele razy, tak zwanym Kowalskim wybór aparatu (powiedzmy ściśle - utwierdzałem w podjętym już wyborze :) ). Naprawdę nikt nie zwracał uwagi na obraz, nikt nie odwiedzał stevesa ani imaging resource tylko wertował gazetki z makro/skąpca/ceneo itd wypisując na karteczce parametry.


Janko- a czy w chwili obecnej pod względem technicznym wszystkie aparaty dla Kowalskiego nie są podobnie dobre? A wybó to właśnie co kto lubi, jak się podoba i jak w ręku leży?

Kaleb_82
31.08.09, 12:12
A wystarczy porównać długość listy obiektywów dla poszczególnych systemów by dojść do słusznych wniosków - brakuje tu olympusowi do konkurencji oj brakuje...

Ziew, nic więcej nie napiszę bo....

epicure
31.08.09, 12:16
Napracowali się przy tworzeniu nowego softu (bo większość zmian polega tylko na wgraniu innego oprogramowania), wprowadzeniu produktu do dystrybucji i wypromowaniu go tylko po to, żeby sprzedać niemal identyczny produkt 300 zł taniej. Czy nie lepiej byłoby po prostu obniżyć cenę E-620 i oszczędzić na kosztach związanych z wprowadzeniem "nowego" modelu?

Ja tu czegoś nie rozumiem, no ale cóż, nie muszę rozumieć.

andytown
31.08.09, 12:19
Olympus miał potrzebę zrobić dwie rzeczy

a) obniżyć cenę e-620 aby zrobić miejsce na nowy model e-6xx. Musiał jednak sprzedać te 620 które kupili dilerzy po starej cenie, aby nie stracili oni zaufaniania do marki.
Miał też dwa wyjścia:

- dodawać coś do e-620 np. plecak lub coś podobne (zwrot kasy itp).
- puścić model nowy który oprócz małej zmiany będzie tańszy, a dilerzy nadal będą mieli pełnowartościowy model z wyższej półki:D

epicure
31.08.09, 12:25
Musiał jednak sprzedać te 620 które kupili dilerzy po starej cenie, aby nie stracili oni zaufaniania do marki.

Hmm. A w jaki sposób wypuszczenie tańszego i niemal identycznego E-600 ma poprawić sprzedaż E-620? Darmowe gadżety to rozumiem - zamiast produkować nowy model o 100$ tańszy, lepiej dorzucić do E-620 jakiś gratis o wartości 100$.

Magnesus
31.08.09, 12:35
http://www.imaging-resource.com/NEWS/1251694801.html - "Has AF assist lamp" - to raczej pomyłka, bo na zdjęciach korpusu nic nie ma. Chyba że jest ukryta w lampie błyskowej (wyskakuje razem z nią).

Iwo
31.08.09, 13:04
po przemyśleniu doszedłem do następujących wniosków:
- Panas nie wyrabia się z 12 mpix matrycami i każe sobie ładnie ze nie płacić, braki w ep-1 (prawie nie do dostania w USA) oraz GH-1 powodują zwiększenie głodu na 12 mpix matryce, dodatkowo na rynek wchodzi gf-1 więc matryc będzie potrzeba jeszcze więcej... w powyższej sytuacji olek znalazł wyjście
- Panas ma natrzaskane kupę 10 mpix matryc w związku z niższą sprzedażą w roku 2008 od planu, klapala l10, niższa sprzedaż e-520 w stosunku do e-510 i jest w stanie pozbyć się ich prawie za darmo, stąd pomysł by wszadać 10 do serii e-6xx i obniżyć cenę:)
TO by się logicznie tłumaczyło
Nadal nie wiem skąd się wzięło to 10MP, ale teraz już wiem, że jest pewnie to samo 12MP i dosłownie nic nowego.
Link do pełnej specyfikacji: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9477
Ciekawe czy cena rzeczywiście będzie niższa zauważalnie, bo e-620 ostro staniało przez wakacje - 700zł.
Szkoda że o sensownej cenie nie pomyśleli przed wakacjami, bo sporo osób wolało kupić za 3000zł aparat, który kręci filmy w tej samej cenie (d5000, 500d). Osoby natomiast szykujące się na zakup w niższej cenie widziały w nim najczęściej tylko fajny bajer w postaci ruchomego LCD i brały 1000zł tańszy a300, gdy im na tym trochę zależało. Jeśli nie było na to parcia, a woleli stajnię Olka to i tak brali i taniej e-520 z dwoma szkłami, więc sprzedaż e-620 w tej cenie była może nie marketingową klapą, ale nie do końca przemyślana.
W mieście się tego nie widzi, ale muszę przyznać, że to działa. Jak byłem w Tatrach, to widziałem sporo Olków, królował model e-520 z KITem/ami. E-620 nie spotkałem chyba ani jednego. Mniej więcej na równi pierwsze miejsce (nie liczyłem) było obsadzone przez Sony i resztę potem. Mówię oczywiście o obecnie sprzedawanych lustrach i polskej stronie Tatr, bo po słowackiej nie ma dużo turystów, by jakieś statystyki prowadzić.
Także Olympus wydając "nowe" aparaty tak chyba tak naprawdę zamiar zrobić wokół siebie trochę szumu medialnego, bo wie że na reklamie więcej zarobi/mniej straci niż produkując/opracowując coś rzeczywiście nowego (które też potem i tak trzeba rozreklamować). Myślę, że jest to na tyle banalne, że nie ma co się dziwić.

BartB
31.08.09, 13:18
Niedługo dla każdego będzie coś miłego.

Właśnie odnośnie tego "niedługo" się zastanawiam - zasadzać się na E-3/E-30 teraz, czy trochę się jeszcze powstrzymać...

Janko Muzykant
31.08.09, 13:38
Janko- a czy w chwili obecnej pod względem technicznym wszystkie aparaty dla Kowalskiego nie są podobnie dobre?
Tak, ale Kowalski o tym nie wie i ogląda specyfikacje trzy tygodnie.
PS. Fajny wątek, w stylu ''mały biznesmen próbuje napisać teorię wszystkiego'' :)

geo
31.08.09, 17:54
dziś trzymałem 620 i powiem że się go swietnie trzyma jak na taki mały aparat (600 ma taki sam grip?) po tym eksperymencie potrzymałem nowe alfy, ten kto robił projekt gripów do nowych alf miał jakieś dziwne dłonie...

Hrr
31.08.09, 18:33
A mnie owy korpus pasuje. Planuję wymianę e420 w styczniu/lutym 2010. Początkowo miał być to e620 ale jeśli za ok 200zł mniej będę miał to samo bez kilku filtrów artystycznych ( z których na bank ani razu bym nie skorzystał) czy podświetlanych przycisków ( to akurat mogło by się przydać ) to wchodzę w to ! Przeszkadza mi tylko to 12 mpix, 10 jest w sam raz, a i 8 z mniejszą ilością szumów było by ciekawym posunięciem.
Tak przy okazji czy nawet na forum Olympusa muszę wysłuchiwać w jak "beznadziejny" system wszedłem ? Czy naprawdę tak trudno pojąć że skoro podjąłem taką decyzję, fotografuję i JESTEM ZADOWOLONY naprawdę nie chcę słuchać/czytać tego bełkotu ? Wybrać system po długości listy dostępnych obiektywów ? Toć to nie pokemony i "złap je wszystkie" tu nie obowiązuje, poza tym jest OM z masą taniutkich w tej chwili stałek, ale po co kontynuować dyskusję donikąd nie prowadzącą...

rpoznan
31.08.09, 18:48
A ja uważam,że najlepszą puszką na świecie jest E-330...
...a,że "fatalne" foty robię...to taki mój styl...rozpoznawalny już :twisted:
Pozdrawiam.Roman

P.S.Mojej M8 nawet nie rozpakuję...bo mi się alibi skończy...

epicure
31.08.09, 18:48
Przeszkadza mi tylko to 12 mpix, 10 jest w sam raz, a i 8 z mniejszą ilością szumów było by ciekawym posunięciem.

Zmniejszysz sobie (i też będziesz miał mniejsze szumy) - jak nie na komputerze, to nawet w aparacie.

dinx6
31.08.09, 18:51
Tak przy okazji czy nawet na forum Olympusa muszę wysłuchiwać w jak "beznadziejny" system wszedłem ? Czy naprawdę tak trudno pojąć że skoro podjąłem taką decyzję, fotografuję i JESTEM ZADOWOLONY naprawdę nie chcę słuchać/czytać tego bełkotu ? Wybrać system po długości listy dostępnych obiektywów ? Toć to nie pokemony i "złap je wszystkie" tu nie obowiązuje, poza tym jest OM z masą taniutkich w tej chwili stałek, ale po co kontynuować dyskusję donikąd nie prowadzącą...

Dwa posty na koncie i już ma dość. Nie czytaj, ignoruj, wyloguj się, poproś admina o usunięcie konta. Nie stękaj. BĄDŹ ZADOWOLONY. Nawet BOLDEM.

romek1967
31.08.09, 19:04
po co kontynuować dyskusję donikąd nie prowadzącą...

No, zaczynasz chwytać :wink:

AdSR
31.08.09, 19:39
Czy nie lepiej byłoby po prostu obniżyć cenę E-620 i oszczędzić na kosztach związanych z wprowadzeniem "nowego" modelu?

Rynek tak ma, że kto nie wprowadza nowości, ten nie jest widoczny (słowo-klucz "nowość" w dymku w gazetce MediaMarkt itp.). No więc wprowadzają.

zieli33
1.09.09, 09:23
Nie wiem czy już było, ale dodaje. Krótka wzmianka o e-600 na Fotopolis.
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9477

Karol
1.09.09, 11:08
Ciekawe posunięcie - delikatne odgrzanie jeszcze ciepłego kotleta. Garstka pasjonatów na forach internetowych tego nie pochwali ale słuszność takiej decyzji zweryfikują półki sklepowe. Osobiście sądziłem, że pierwsze lustro Olka, po premierze EP-1, będzie mieć funkcję filmowania. Gdyby powstał taki E-620 HD obok "zwykłego" to byłby to idealny jak dla mnie aparat pod turystykę. Dodanie filmów mogłoby uzasadniać znaczną różnice w cienie pomiędzy aparatami tak jak w przypadku Panasa G1/HD. Ciekawi mnie bardzo czy Olympus zweryfikował swój wcześniejszy pogląd o braku zainteresowania funkcją filmów w lustrzankach 4/3...?

epicure
1.09.09, 11:12
Ciekawe posunięcie - delikatne odgrzanie jeszcze ciepłego kotleta.

Nie dość, że odgrzany, to jeszcze nadgryziony ;)

Kaleb_82
1.09.09, 12:44
W sumie nich wypuszczają dla ściemy zylion korpusów na rok, jest NOWOŚĆ(!)? Jest. Przeciętny kupujący i tak różnicy nie zauważy biorąc pod uwagę, że ma trudności ze zrozumieniem czemu jego zdjęcie 10x15 ma 10x13,5 cm a w katalogu pisze wyraźnie 10x15!
Na słowa stosunek boków oczy się wielkie robią.

Szklarnia podobno w następnym roku, ktoś pisał?

muszyk
1.09.09, 13:03
Ciekawi mnie bardzo czy Olympus zweryfikował swój wcześniejszy pogląd o braku zainteresowania funkcją filmów w lustrzankach 4/3...?


też mi tego brakuje, nie musi być HD, wystarczy niższa rozdzielczość, ale funkcjonalność filmowania była dużo bardziej przydatna niż jakieś tam filtry artystyczne

Magnesus
1.09.09, 13:07
Szklarnia podobno w następnym roku, ktoś pisał?

Ja pisałem. Zapytany o obiektywy jeden z gości z Olympusa powiedział, że jeden rok będę body wypuszczać, a drugi może szkła - coś w tym stylu. Na razie jak widać jest rok body, może później będą szkła, bo ileż można tych body... (chociaż jak widać można sporo, może powstanie E-601, E-602 i tak dalej ;-) ).

utoplec
1.09.09, 15:34
Ciekawe czy matryce zostawią tą samą co w 620 czy dają tą podrasowaną z pena.

heyahero
1.09.09, 15:54
Ciekawe czy matryce zostawią tą samą co w 620 czy dają tą podrasowaną z pena.

Dadzą dwie - jedna z przodu, druga z tyłu, podpiętą pewnie bezpośrednio do wizjera (żeby fotografujący mógł zobaczyć, jakie miny robi podczas strzelania fot). Hehe, 9 stron o tym, co "Olek mógłby", a "czego powinien"... Niemniej fajnie się to czyta ;)

I tak was lubię,
Cheers!

PS. Sorkens za OT, nie mogłem się powstrzymać.

kano
1.09.09, 18:10
No to może krótkie podsumowanie tego co ostatnio zrobił Olympus:.
1. Wprowadził Pena, przy którym nie trzeba dokladnie studiować danych z rozmiarami i wagą, żeby stwierdzić, że jest faktycznie najmniejszy.
2. Zakończył produkcję serii 4xx i 5xx, przy wyborze których był wieczny dylemat: rozmiar czy satabilizacja w korpusie.
3. Przerwał dywagacje na temat przestarzłego 3. punktowego AF, słabego DR i zbyt dużych szumów przy wysokich ISO w modelach z dolnej półki.
4. Znacznie poprawił swoją pozycję w wojnie cenowej dzięki elastyczności w produkcji bliźniaczych modeli E-600 i E-620. Proporcje pomiędzy tymi modelami mogą być elastcznie korygowane w zależności od potrzeb rynku.
Wygląda to na dobre posunięcie marketingowe, podobne zresztą do manewru Sony z ich najnowszymi modelami. Ciekawe jaką taktykę zastosują wobec następców E-3 i E-30. O tym się wkrótce przekonamy, bo dystans pomiędzy modelami z górnej i dolnej półki wyraźnie się zmniejszył.
Pozdr.

romek1967
1.09.09, 18:21
2. Zakończył produkcję serii 4xx i 5xx, przy wyborze których był wieczny dylemat: rozmiar czy satabilizacja w korpusie.

Mam wrażenie że cos mnie ominęło :) Na stronie Olympusa w "Co nowego" widnieje E-450, na liście aktualnych produktów sa jeszcze E-410, E-420, E-510 i E-520 a tu zakończenie produkcji ??? no to ładne muszą mieć zapasy magazynowe ;)

RadioErewan
1.09.09, 18:21
No to może krótkie podsumowanie tego co ostatnio zrobił Olympus:.
{klik}
2. Zakończył produkcję serii 4xx i 5xx, przy wyborze których był wieczny dylemat: rozmiar czy satabilizacja w korpusie.
{klik}


Gdzie znajdę jakiś komunikat w sprawie zaprzestania produkcji e-450?

MBSZ to w tej chwili "w linii" jest e-450, e-600, e-620, e-30, e-3, oraz e-p1. Przy czym e-600 to pieśń przedświątecznej przyszłości, najwcześniej.

Najbliższe miesiące/kwartały powinny pokazać alternatywną konstrukcję w m4/3 i coś lepsiejszego w 4/3. Kryzys nie napawa optymizmem.

Pozdrawiam

Magnesus
1.09.09, 18:40
Ja liczę że ujrzę kiedyś jeszcze coś w obudowie z e-520. Ale kto wie, krążą pogłoski, że linie 4xx i 5xx są na wymarciu mimo pojawienia się e-450.

Iwo
1.09.09, 19:06
\
MBSZ to w tej chwili "w linii" jest e-450, e-600, e-620, e-30, e-3, oraz e-p1. Przy czym e-600 to pieśń przedświątecznej przyszłości, najwcześniej.
To e-520 już wyszło z produkcji i to co jest na półkach to resztki magazynowe?
Gdzie jest powiedziane, że linia e-5x0 zamarła? Ta seria ma bardzo ergonomiczne body.
Wydaje mi się, że byłoby to dziwne skazywać na malutkie e-4x0 czy e-6x0, lub kobyły e-30, tudzież e-3...

kano
1.09.09, 19:40
E-450 od początku był niszową produkcją. Być może będzie ona podtrzymywana (podobnie jak 520) do okresu przedświątecznego zanim wejdzie na rynek E-600. Początek jego sprzedaży zapowiedziano na listopad i to prawdopodobnie nie we wszystkich krajach jednocześnie. Chyba wyraźnie to wygląda na "wygaszenie" starszych serii? W ten sposób zwolni się nieco miejsca na kolejne wersje Pena z jednej strony, a z drugiej być może na nową serię z większym korpusem, którą da się upchnąć pomiędzy sześćsetki, a następcę E-30 - ale to już tylko gdybanie.
Pozdr.

Jerry_R
4.11.09, 13:34
Mial byc dostepny od listopada. I nic?

PS: Hmmm, hmmm ;-) Pierwszy raz zadzwonilem do Olympus Polska, szok!
Wszyscy usmiechnieci, mili, raz mnie przelaczyli i linia nie zawisla! Taka normalnosc, a zaskakuje :grin:

A do rzeczy. Dowiedzialem sie, ze E-600 nie bedzie dystrybuowany w Polsce w ogole. Bedzie w UK i DE.
A nowy PEN bedzie dostepny w okolicach swiat.

innovate
7.12.09, 03:23
Chętni na E-600 mają dzisiaj ofertę na ibood.pl, co do ceny się nie wypowiadam, teoretycznie w tym sklepie powinna być jedna oferta dziennie w ekstra cenie.

Tutaj link: ibood.pl
A tutaj komentarze: http://www.ibood.com/pl/pl/product_list_comments/14985/Aparat_Olympus_E-600_123_MP_z_obiektywem_Zuiko_Digital_14-42mm_i_podwojnym_slotem_na_karty_pamieci/

Dla jasności: ze sklepem nie mam nic wspólnego (poza tym że coś tam kupowałem), ale wklejam bo może komuś sie przydać.

bogdan1
27.12.09, 18:35
Wg http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_e600.asp ma być dystrybuowany tylko w US.:esystem:

rafrr
27.12.09, 19:36
Wg http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_e600.asp ma być dystrybuowany tylko w US.:esystem:

Nie do końca prawda, w UK można nabyć choćby w sklepach "Dixons":
http://www.dixons.co.uk/martprd/store/dix_page.jsp?BV_SessionID=@@@@1577992319.126193523 6@@@@&BV_EngineID=ccdfadejekeddedcflgceggdhhmdfog.0&page=Product&fm=undefined&sm=undefined&tm=undefined&sku=452903&category_oid=-32297

Latawiec
27.12.09, 23:54
Nie do końca prawda, w UK można nabyć choćby w sklepach "Dixons":
http://www.dixons.co.uk/martprd/store/dix_page.jsp?BV_SessionID=@@@@1577992319.126193523 6@@@@&BV_EngineID=ccdfadejekeddedcflgceggdhhmdfog.0&page=Product&fm=undefined&sm=undefined&tm=undefined&sku=452903&category_oid=-32297

Macalem ta puszke jakies 2-3 miesiace temu w jednym ze sklepow na deptaku w Glasgow...
pozdro...