PDA

Zobacz pełną wersję : Ile trwa serwis korpusu?



darkelf
9.08.09, 20:22
Opisalem w mailu do Olympusa mój problem z nietrafiającym AF w E-520 (na E-1 jest dobrze), mam go wysłać do serwisu. Problem w tym, że są wakacje i aparat jest mi raczej potrzebny. Ile czekaliście na serwis korpusu? Nie wiem czy z E-1 sobie poradzę na poważnie :)

Karol
9.08.09, 21:14
Olympus ma centrum serwisowe w Czechach i zdaje się tam są wysyłane aparaty. Obstawiłabym termin koło 2-ch tygodni, oczywiście w poszczególnych przypadkach może on być nieco krótszy lub dłuższy.

PiterS
9.08.09, 21:19
Z serwisem do czynienia nie miałem bo korpus wymieniłem w sklepie ;P ale sama wysyłką wte i nazad do serwisu to już jakieś pięć dni. Niech się wypowiedzą Ci co mieli z serwisem do czynienia. Z E-1 da się żyć i to całkiem fajnie jak pisze tu wielu jego użytkowników.

Iwo
9.08.09, 21:26
Ja coś koło 13 dni czekałem. Oddałem osobiście do serwisu w stolicy, a wróciło kurierem.

dog_master
9.08.09, 22:11
E-30stkę wysłałam 15.lipca, 23.lipca przyjechała :) Rok temu E-330: 14-16dni z tego, co pamiętam...

Iwo
9.08.09, 22:23
Przydała by się sonda. Skoro nie tylko u mnie było tak fajnie, to może przyciągnęło by dopiero zastanawiających się, co kupić.

zonkinho
9.08.09, 23:08
Ja miałem E-3 oraz ZD50 po 6 dniach roboczych z powrotem. W E-3 wymieniany ekranik, w ZD50 ponoć cały środek wymienili po tym jak się guma uszczelniająca skopała i AF tarł i rzęził.

flaa
11.08.09, 10:59
witam,
podłącze się pod temat, bo tu widzę najwięcej poszkodowanych przez los olympijczyków.
Chodzi mi o zawartość paczki jaką wysyłacie do serwisu (bezpośrednio lub przez sklep). Co dołączacie w przypadku front focusa?
Z przeczytanych innych postów dotyczących tej wady wychodzi, że korpus + kity, ale czy wysyłacie jakieś zdjęcia testowe czy coś w tym rodzaju? Czy po prostu piszecie w zgłoszeniu co się dzieje.
Moja 520-ka ma niedużą tendencję do gubienia ostrości przy 14mm. fakt, że za bardzo mi to nie przeszkadza, ale......

darkelf
11.08.09, 17:30
Mi napisali by wysłać sam korpus. Tylko nie wiem jak to wysłać, jakoś specjalnie opakować? Nigdy nie wysyłałem nic kurierem, jak to się robi? Nie wiem nawet skąd się bierze takie pudełko, z poczty?

solista
11.08.09, 18:11
Mi napisali by wysłać sam korpus. Tylko nie wiem jak to wysłać, jakoś specjalnie opakować? Nigdy nie wysyłałem nic kurierem, jak to się robi? Nie wiem nawet skąd się bierze takie pudełko, z poczty?
Puszkę zaślep dekielkiem, owiń w folię (zwykłą a do wypełnienia babelkową) i wypełnij pudełko tak, żeby nic nie "latało" przy potrząsnięciu. Pudełko kupisz w urzędzie pocztowym, folię babelkową w hurtowni papierniczej, zresztą pudełko też. Tę babelkową mogą zastąpić zmięte gazety a kuriera zamówisz na jego stronie internetowej.
Wpisz w guglarkę nazwę (DHL, DPD itp) i znajdziesz bez problemu.

RadioErewan
11.08.09, 19:38
Ja tam wypełniam pudełka tym co mam pod ręką. Pogniecione gazety też są dobre.

Pozdrawiam

dog_master
11.08.09, 23:44
Ja słałam zawsze tylko aparat, bez paska/baterii/pamięci/etc, tylko z dekielkiem na bagnecie, do tego formularz z www. Nie wiem, jeśli FF jest na danym obiektywie, to pewnie warto wysłać oba - mnie dotknęły tylko problemy z body ;)

Telefon do kuriera z najbliższego oddziału firmy [UPS? nie dam głowy, mają sprecyzowane w pomocnym pdfie na www Olka - tam jest wszystko, co istotne], proszę o kuriera na koszt odbiorcy, zawsze-niemiłej-pani podaję nr klienta etc [wszystko z pdfa na www Olka] i umawiam się, kiedy ma podjechać po paczkę. Podobno można wszystko przez www zrobić, ale... ja tam dzwonię i zawsze było okej.

Aparat w woreczek z bąbelkami np., taki, co to dostałam z aparatem. W kartonik [może być z poczty / piwnicy / sklepu obok - w prawie każdym sklepie mają zbędnych pudełek do wyboru, do koloru], dookoła ja daję miękkie chusteczki higieniczne / papier toaletowy / ręczniki papierowe - najlepiej się układają :), na wierzch formularz, zakleić i gotowe. Kurierowi daję paczkę + kartkę z danymi [moje, Olympusa - co by dyktować nie trzeba było, przepisze sobie co potrzebuje].

flaa
12.08.09, 08:54
Mi napisali by wysłać sam korpus. Tylko nie wiem jak to wysłać, jakoś specjalnie opakować? Nigdy nie wysyłałem nic kurierem, jak to się robi? Nie wiem nawet skąd się bierze takie pudełko, z poczty?

Z tego co czytałem na stronie Olympusa to obsługuje ich UPS. Aparat można wysłać bezpłatnie, zamawiając kuriera i podając nr umowy (chyba?).
Co do pakowania to j.w. folia bombelkowa, jakies pianki i do pudełka.