PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużka na stopkę lampy



Magnesus
31.07.09, 14:37
Pewnie to głupie pytanie, ale szukam przedłużki (z takim telefonicznym, sprężynowym kablem) na stopkę lampy błyskowej. Ma obsługiwać lampę analogową, więc musi wytrzymać napięcie 100V i to właściwie koniec wymagań (długośc wystarczy nawet pół metra pewnie, bo to do makro będzie służyć). :)
Nie umiem tego jakoś w sklepach internetowych znaleźć (poza jakimiś cudami za 300zł). Ma to jakąś specjalną nazwę? Konkretnie chodzi mi o kabelek, który z jednej strony wsuwa się w stopkę lampy, a z drugiej strony ma stopkę, w którą można wsunąć lampę.

RadioErewan
31.07.09, 14:52
Pewnie to głupie pytanie, ale szukam przedłużki (z takim telefonicznym, sprężynowym kablem) na stopkę lampy błyskowej. Ma obsługiwać lampę analogową, więc musi wytrzymać napięcie 100V i to właściwie koniec wymagań (długośc wystarczy nawet pół metra pewnie, bo to do makro będzie służyć). :)
Nie umiem tego jakoś w sklepach internetowych znaleźć (poza jakimiś cudami za 300zł). Ma to jakąś specjalną nazwę? Konkretnie chodzi mi o kabelek, który z jednej strony wsuwa się w stopkę lampy, a z drugiej strony ma stopkę, w którą można wsunąć lampę.

Kabel TTL dostaniesz w funsports.pl, ale on będzie dla ciebie za drogi, bo obsługuje cały potok sygnałowy między stopką i lampą w systemie Olka.

http://www.funsports.pl/p,pl,564,przewod+wyzwalajacy+do+lamp+ettl2+canon-+1m.html
Skłamałem, do Olka nie ma.

Pozdrawiam

Magnesus
31.07.09, 15:05
Chyba będę musiał sam sobie zrobić, bo jakiekolwiek rozwiązanie gotowe przewyższa ceną lampę (którą kupiłem za 30zł, hehe). Nic, dzięki za nazwę "przewód wyzwalający", bo dzięki temu byłem w stanie trochę pogooglać, wcześniej nie wiedziałem jak się to nazywa. :)

adamowski1
31.07.09, 16:09
Kabelek TTL do Olka ostatnio kupowałem w ABC (http://www.sklep.fotoabc.com/?nav=0&poz=10&idtow=3,111,1012) dwa metry długości,skręcony tak jak telefoniczny,raczej mają na stanie.

rodia
31.07.09, 16:19
Kolega potrzebuje użyć analoga a zatem potrzebuje dwie kostki synchro - jedna na lampę, druga na body i kabelek na ktorym będzie wisiał układ wyzwalania zapewniający separacje układu aparatu od układu lampy. Tego typu układzik robiłem kiedyś na różnych półprzewodnikach światłoczułych. Na Elektroda.pl można znaleźć schematy.

Magnesus
31.07.09, 16:54
Nie, nie, nic takiego skomplikowanego nie potrzebuję. Nic radiowego. Tak naprawdę potrzebuję tylko kabel z dwoma żyłami, który połączy stopkę z aparatu ze stopką lampy błyskowej, żeby lampa błyskała wtedy kiedy aparat zrobi zdjęcie.
Dlatego chyba zrobię to samemu, bo nie opłaca mi się dokładać dużo do lampy, która kosztowała grosze.

rodia
31.07.09, 17:30
Nie, nie, nic takiego skomplikowanego nie potrzebuję. Nic radiowego. Tak naprawdę potrzebuję tylko kabel z dwoma żyłami, który połączy stopkę z aparatu ze stopką lampy błyskowej, żeby lampa błyskała wtedy kiedy aparat zrobi zdjęcie.
Dlatego chyba zrobię to samemu, bo nie opłaca mi się dokładać dużo do lampy, która kosztowała grosze.

Jak sam powiedziałeś jest to lampa manualna z wysokim napięciem na stopce.
Nie obawiasz się uszkodzenia elektroniki aparatu przez bezpośrednie podłączanie ?
To o czym ja pisałem to nie jest radiowe. To jest urządzonko które powoduje, że lampy z wysokim napięciem na stopce można bezpiecznie podłączać do lustrzanek cyfrowych.

Magnesus
1.08.09, 08:41
Jak sam powiedziałeś jest to lampa manualna z wysokim napięciem na stopce.
Nie obawiasz się uszkodzenia elektroniki aparatu przez bezpośrednie podłączanie ?

Napięcie wynosi ok. 100-110V, E-520 dopuszcza bodajże 230V (gdzieś na forum jest odpowiedź z Olympusa na ten temat), także jest daleko do niebezpiecznych wartości. W skrócie: nie obawiam się, zresztą już tego od dłuższego czasu jej używam bezpośrednio na stopce.


To jest urządzonko które powoduje, że lampy z wysokim napięciem na stopce można bezpiecznie podłączać do lustrzanek cyfrowych.Na szczęście nie jest mi potrzebne. :)


Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

rodia
1.08.09, 11:52
W takim razie potrzebujesz:
KOSTKA SYNCHRO NA BODY (http://www.allegro.pl/item701240000_kostka_synchro_pro_3_x_pc_goraca_sto pka_test.html)

przewód synchro (http://www.allegro.pl/item701791217_przewod_synchro_kabel_synchronizacyj ny_5m_pc_pc.html)

i albo lampa ma gniazdo na kabel sychnro albo podłączasz przez dodatkową kostkę sychnro (której dodatkowym plusem jest mozliwosc zamocowania na statytwie)

Kostki sychnro musisz kupić. Kabel możesz zrobić sam - problem jest taki, że u mnie w mieście nie mogę dostać tych wtyków PC do tego kabla.