PDA

Zobacz pełną wersję : Różnice pomiędzy 4000 a 750 - pomóżta



sebastan
17.10.04, 22:00
Witam,
Chciałbym, moi Państwo wymienić mego 720(póki jeszcze idzie go sprzedać za cenę zbliżoną do numeru modelu) i tak kombinuje pomiedzy 4000 a 750. Nie chodzi mi tu o porównanie w sensie np. zoomu czy rozdzielczości. Bardziej o info na temat zastosowanej opt. w obu tych aparatach i takich wszystkich informacji użytkowych. Jak radzą sobie z AF w trudnych war. , z aberracjami z grzaniem matrycy. Oglądając fotki z 4000, hmm. są ekstra. 750 również. Który jest nowszy, które podzespoły są takie same, a któe różnią się i na korzysc którego. W sumie bardziej mi leży 750 (UZ, stopka), jednakże jeśli napiszecie, że 4000 jest epokę nowocześniejszy to będę myślał. Czy MF są podobne? Jak z czsami reakcji (odpał, AF, itp.) Poświęćcie się proszę :)
Seba

Aleksander
24.10.04, 15:56
??

ghost4
26.10.04, 00:13
Tu niestety nie można nic porównywać. C- 750 jest o klasę lepszy. Poniżej masz link do porównań aparatów. Przeczytaj a jak dalej będziesz miał wątpliwości to zadaj pytanie.

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/4

Dokładnie masz racje, a tu link gdyby z tamtym sobie nie poradził :)
http://tinyurl.com/6a3zd
Pozdrawiam
Andrzej

sebastan
27.10.04, 21:41
Panowie podeszli do tego pytania matematycznie i bez uczuć. Ghost4 zastosował nawet pewną ironię cyt."gdyby z tamtym sobie nie poradził" Gdyby on (tzn. Ghost4, skoro używamy trzeciej osoby) sobie poradzil z tym linkiem, to by zauważył iż odrzucając parametry identyczne jako neutralne różnice są w a)cenie (na korzyść 4000) b)wielkości CCD (na korzyść 4000) c) ISO (na korzyść 750) d) zoomie (na korzyść 750) e) makro (4000) f) zakresie przysłony (4000) itd...
Z tej matematyki wynika iż 4000 jest lepszy, co stoi z kolei w opozycji do zdania obu Panów iż 750 jest o klasę lepszy.
A mnie chodziło o co innego. Raczej o rozwinięcie sformułowania Aleksandra iż "750 jest o klasę lepszy" Dziękuję za linki, które znam od dawna i o dobrą wolę, ale poproszę raczej o pomoc kogoś kto naprawdę ma o tym pojęcie, a nie czyta tabelki, bowiem zapewne przy takim porównaniu najlepszy będzie np. Medion (w tabelkach wypada doskonale)
uszanowania, Sebastian

ghost4
27.10.04, 23:34
Ten czas który poświęciłeś na krytykę, mogłeś wykorzystać do porządnego przestudiowania wypowiedzi ( które się powtarzają setki razy ) dotyczące tych właśnie modeli, czy to na forum Allegro,cyberfoto, światobrazu, czy nawet skorzystać z wyszukiwarki google. ale najprościej czekać aż ktoś podstawi pod nos i narzekać.
Pozdrawiam
Andrzej - ghost4 ( on )

luc4s
28.10.04, 00:09
Panowie, tylko bez sarkazmu proszę!!

ghost4
28.10.04, 00:36
Panowie, tylko bez sarkazmu proszę!!

OK, "luc4s" sorry 8)
Pozdrawiam
Andrzej

qwerty
28.10.04, 07:52
dobre... zawsze mnie bawią pytania typu co lepsze... zalezy kto czego oczekuje ;) jasne ze czasem brakuje mi zooma x10 ale duzo czesciej z uwagi na charakter moich fotek przydaje mi sie szerszy obiektyw... a wiec... co lubimy bardziej? Boze Narodzenie czy Wielkanoc? ;)

Aleksander
28.10.04, 17:59
??

sebastan
29.10.04, 23:29
Dzięki za poświęcenia, ale całkiem się nie zrozumieliśmy. W zasadzie to już posprawdzałem sobie.
Olympusami zajmuję się dopiero 3 m-ce. Wielu z Was zapewne śledzi ten temat od lat, dlatego zapewne wie, jakie podzespoły zostają użyte do kolejnych modeli. Bo podejrzewam, że jest tak, żp np ten sam CCD jest stosowany w wielu modelach. Pytanie moje nie było sprowadzone do paramertów użytkowych typu zoom, czy MPX, bo wtedy byłoby to faktycznie pytanie głupie. Pytałem o to który z nich opiera się na nowszych rozwiązaniach. Mój 720 ma optx8 czyli dużo, ale wiemy, że optyka jest "jaka jest". 4000 ma tylko optx3, ale za to robi lepsze fotki, bo ma inną optykę i nie tylko.. Kazaliście robić porównania na stronie "recenzje" Wtedy wyszłoby, że 8 to więcej niż 3, czyli lepiej. Olympus stosuję pewną myśl technologiczną i zastanawiałem się czy 750 czy 4000 jest oparty na nowszej myśli, oraz dlaczego. I tyle.
Pozdrawiam Wszystkich.

Nowart
1.11.04, 01:02
witaj.
Jestem użytkownikiem tegoż C4000 od prawie 2 lat, miałem również okazję do wielu porównań z ogromną liczbą aparatów z racji tego, że to moja dorywcza "praca".
Tak jak wspomnieli moi przedmówcy - zależy od tego, czego od aparatu oczekujesz. Dla mnie najważniejszą cechą decydującą o wyborze aparatu była jakość zdjęć. Tu stary, poczciwy C4000 okazuje sie znacznie lepszy z racji wiekszej matrycy (mniejsze zakłócenia), jaśniejszego szkła, lepszego trybu SMacro, większego LCD, szersze "wide".... Oczywiście jeśli pytasz o jakość i nowoczesność zastosowanych materiałów to powiedzmy sobie szczerze - to nie SLR tylko kompakt sprzed prawie 3 lat. Podsumowujac porównywałem jakość zdjęć ze znacznie droższymi aparatami i niektóre mogą naprawdę mieć kompleksy. Chciałbym jedynie wiedzieć dlaczego poprzednicy uważają iż 750 jest "o klasę lepsza"?? Bo ma 10x zoom? Owszem, świetna sprawa ale wspomnijcie również, iż aby wykorzystać 380mm należy nosic ze sobą statyw (no , chyba, że pstrykamy w poludnie przy pełnym słoncu). Ma również stopkę, obudowę z lepszego metalu a nie z plastiku, pilocik, filmik z dźwiękiem... Wszystko zależy od zapotrzebowania...Jednak moim skromnym zdaniem za kwotę ok 1000 zł NA PEWNO nie znajdziesz nic lepszego.
Pozdrawiam

No-shadow Kick
1.11.04, 18:18
@sebastan: Do takiego porównania trzeba osoby, która obcowała z oboma tymi modelami, albo chociaż je zna dość dobrze. Pewnie sporo informacji można znaleźć w necie, ale trzeba poświęcić na to sporo czasu. Niektórzy nie mają go zbyt wiele, dlatego jeśli doszedłeś już do swoich wniosków, to prosiłbym abyś opisał tutaj po krótce czego się dowiedziałeś. Na pewno te inforamacje przydadzą sie wielu innym osobom, dzięki :!:

@Nowart: dobrze powiedziane, ale nie wiem skąd ciągle kultywowany mit, że zoomem 10x można zrobić zdjęcie z ręki tylko w idealnym słońcu najlepiej w lipcu o 12?

Pozdrawiam

Aleksander
2.11.04, 21:17
??

sebastan
3.11.04, 01:07
Właśnie oglądałem makra luc4s'a z 740...
Całkiem ogłupłem... Rodzi się pytanie, czy 750 umie to co 740 plus coś tam? A zaczęło się tak: miałem sobie kodaka 6230. Fajnie imieniny robił i takie tam. Łażąc se po allegro zalicytowałem se C720 za 750 zł, tak bez powodu. Okazało się, że wygrałem. Przysłano mi go. Trafiłem tutaj. Nie miałem zamiaru zajmować się fotografią, to przypadek, Ale tak ujmująco wciągający. Dawno temu gryf gitary spływał krwią kiedy poczułem jak to miło grać na gitarze. Teraz mam takie deja vu z fotografią. Poczyniłem milowe kroki w wiedzy na temat fotografii. I będę czynił to dalej. Chcę sprzęt taki, który mnie nie ograniczy. Jeśli cos będzie zepsute to chcę wiedzieć, że to ja a nie sprzęt.
Zdecydowałem,że kupię 750, ale jeszcze nie teraz. Dlaczego? Zoom, gorąca stopka, ISO 50. 4000 robi świetne fotki, ma większą matrycę , lepszy zakres F. Ale wybrałem 750. Elementów do porównań było sporo więcej. Przepraszam za niepotrzebne emocje. Pozdrawiam, Seba

Aleksander
3.11.04, 06:44
??